Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Κουλή ερωτηση. Εχω πληρες πακετο στην Cosmote με VDSL και 100αρα ιντερνετ. 

Υπαρχει η δυνατοτητα να κρατησω το υπολοιπο πακετο της Cosmote αλλα χωρις το κομματι ιντερνετ και να μου παρεχει η HCN μονο ιντερνετ?

Δηλαδη Cosmote τηλεφωνο+τηλεοραση και HCN Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, Zombistas είπε

Καλησπερα. Κουλή ερωτηση. Εχω πληρες πακετο στην Cosmote με VDSL και 100αρα ιντερνετ. 

Υπαρχει η δυνατοτητα να κρατησω το υπολοιπο πακετο της Cosmote αλλα χωρις το κομματι ιντερνετ και να μου παρεχει η HCN μονο ιντερνετ?

Δηλαδη Cosmote τηλεφωνο+τηλεοραση και HCN Internet.

Αυτό γίνεται, αρκεί η τηλεόραση να μη χρειάζεται ίντερνετ.

Εγώ, ένα διάστημα, είχα τηλέφωνο κοσμοτε και ίντερνετ HCN, μετά τα έκανα πακέτο όλα στην HCN. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alfagama είπε

Αυτό γίνεται, αρκεί η τηλεόραση να μη χρειάζεται ίντερνετ.

Εγώ, ένα διάστημα, είχα τηλέφωνο κοσμοτε και ίντερνετ HCN, μετά τα έκανα πακέτο όλα στην HCN. 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση. Με εξεπληξες φορουμίτη. Αν χρειαζεται internet η τηλεόραση δεν γινεται να κουμπωσω της HCN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vassilis018 είπε

το θέμα ότι πρόβλημα έχουν θα που ότι είναι ο provider.

είναι δεν είναι θέμα provider

Πόσο παραπάνω το πάγιο να πάει

μπορείς να καταλάβεις εύκολα αν είναι θέμα provider εξωτερικού ή όχι.

ένα tracert εχθές αν έκανες στο 8.8.8.8(google dns) θα έβλεπες ότι έβγαινε Βουλγαρία και μετά Γερμανία. Κάπου εκεί είχε πρόβλημα.

Για αυτό και αν έμπαινες σε ελληνικό site(που βρίσκεται και φυσικά σε Ελληνικό server) δεν είχες πρόβλημα.

Cogent είναι ο υπεράροχος που είχε πρόβλημα.

Όσο για την τιμή που θα μπορούσε να αυξηθεί κανείς μας δεν ξέρει. Αναλόγως τι ταχύτητα θα έπαιρναν θα ήταν και η τιμή.

Δεν γνωρίζω αν η Hcn έχει διασύνδεση και με άλλο υπερπάροχο, αν και στο μήνυμα που ήρθε εχθές έγραφε "ένας από τους υπερπαρόχους μας"

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Zombistas είπε

Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση. Με εξεπληξες φορουμίτη. Αν χρειαζεται internet η τηλεόραση δεν γινεται να κουμπωσω της HCN?

Αν το OTETV το έχεις μέσω της DSL σύνδεσης, δεν γίνεται αυτό που ρωτάς.

Αν από την άλλη είναι δορυφορικό, μια χαρά θα δουλεύει ο hybrid δέκτης της Cosmote με οποιαδήποτε σύνδεση έχεις για το Internet.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, jkoukos είπε

Αν το OTETV το έχεις μέσω της DSL σύνδεσης, δεν γίνεται αυτό που ρωτάς.

Αν από την άλλη είναι δορυφορικό, μια χαρά θα δουλεύει ο hybrid δέκτης της Cosmote με οποιαδήποτε σύνδεση έχεις για το Internet.

Δορυφορικα ειναι η τηλεοραση. Ετσι γραφει και στον λογαριασμό. Ευχαριστώ για την πληροφορια. Θα το επιβεβαιωσω και εκτενέστερα σε ενα κατάστημα της Κοσμοτε.

Επεξ/σία από Zombistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δορυφορικό, τότε δεν υπάρχει θέμα. Ο Hybrid δέκτης απλά θέλει σύνδεση στο διαδίκτυο με οποιονδήποτε τρόπο και πάροχο.

Καλά δεν γνωρίζεις αν είναι ή όχι δορυφορικό; Άσε τι αναφέρει ο λογαριασμός. Έχεις κεραία δορυφορική και συνδέεται με καλώδιο RF με τον δέκτη ή αυτός συνδέεται μόνο με καλώδιο δικτύου ή ασύρματα με τον router και δεν υπάρχει κανένα καλώδιο RF πίσω του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, jkoukos είπε

Αν είναι δορυφορικό, τότε δεν υπάρχει θέμα. Ο Hybrid δέκτης απλά θέλει σύνδεση στο διαδίκτυο με οποιονδήποτε τρόπο και πάροχο.

Καλά δεν γνωρίζεις αν είναι ή όχι δορυφορικό; Άσε τι αναφέρει ο λογαριασμός. Έχεις κεραία δορυφορική και συνδέεται με καλώδιο RF με τον δέκτη ή αυτός συνδέεται μόνο με καλώδιο δικτύου ή ασύρματα με τον router και δεν υπάρχει κανένα καλώδιο RF πίσω του;

RF, το τσεκαρα χθες. Ποτε δεν ασχοληθηκα ο ιδιος με την τηλεοραση. Δεν βλεπω καν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει στο εξής: Μπορώ να χρησιμοποιήσω το modem της hcn σε bridge mode με δικό μου router? Χρειάζομαι τις παραπάνω gigabit θύρες και διακόπτη on/off στο WiFi που έχει το δικό μου...

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από ddnk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το router της HCN δεν μπορεί να καταργηθεί εντελώς. Μπορείς εναλλακτικά να κάνεις το router σου access point και να το χρησιμοποιήσεις για αυτά που θέλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πχ πηρα ενα Mi router 4A (Giga version) και απλα τραβηξα ενα ethernet απο την Giga εξοδο του AF στη WAN εισοδο του Mi. Δουλευει μια χαρα το συστημα κι εχω 5Ghz WiFi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...