Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Τον Οκτώβριο η κυκλοφορία των Windows 8


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιστοσελίδα του Bloomberg αναφέρει ότι σύμφωνα με έγκυρες πηγές της, η επίσημη κυκλοφορία των Windows 8 αναμένεται τον Οκτώβριο του 2012, με την επερχόμενη έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Microsoft να γίνεται εκείνο το χρονικό διάστημα διαθέσιμη στα ράφια των καταστημάτων. Η ανάπτυξη τους αναμένεται να ολοκληρωθεί στα τέλη του καλοκαιριού, ενώ οι πηγές αναφέρουν ότι θα κυκλοφορήσουν ταυτόχρονα τόσο Intel όσο και Arm (tablet) συσκευές που θα τα υποστηρίζουν, όπως είχε αρχικά υποσχεθεί η Microsoft.

 

Ειδικότερα τον Απρίλιο αναμένεται να υπάρξει μια επίσημη εκδήλωση από μεριά της εταιρείας, όπου οι συνεργάτες της θα ενημερωθούν σχετικά με το χρονοδιάγραμμα κυκλοφορίας των Windows 8. Αν και αναμένεται ταυτόχρονη κυκλοφορία Intel και Arm συσκευών με Windows 8 όπως προαναφέρθηκε, τα προϊόντα Arm που θα τρέχουν τη νεότερη έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Microsoft θα είναι αρκετά λίγοτερα. Αξίζει να σημειωθεί ότι μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί η πλήρης έκδοση των Windows 8 να τρέχει σε συσκευή tablet.

 

1330528918.jpg

 

Link.png Site: bloomberg.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακριβώς για κανά tablet όπως και για εκεί τα χρειάζονται καλά είναι,για το pc μπαα..Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσαν..δεν βρήκα κάτι το τρομερό..Οπότε καλά είμαστε με τα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες μπλε οθονες εχω εγω και πολλα προβληματα.

αλλα ειναι πολυ γρηγορα ρε γαμωτο,οποτε το σκεφτομαι να γυρισω στα 7...

φερνουν μνημες απο windows me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επιτυχία των Windows 7 σίγουρα δεν θα την έχουν.. αλλά μην ξεχνάμε ότι η επιτυχία των 7 βασίστηκε στην μεγάλη αποτυχία των (S)Vista...

Τα 8 πάντως παρουσιάζουν κάτι καινούριο οπτικά και λειτουργικά, οπότε θα δείξει όσο αφορά τη χρήση σε laptops και desktops...

 

Στα Tablet θα είναι αποτυχία λόγο της τιμολογιακής πολιτικής που πιστεύω θα ακολουθήσουν οι εταιρείες με υψηλές τιμές ακόμα και σε σχέση με την Apple...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Tablet θα είναι αποτυχία λόγο της τιμολογιακής πολιτικής που πιστεύω θα ακολουθήσουν οι εταιρείες με υψηλές τιμές ακόμα και σε σχέση με την Apple...!!!

Αν μπορουν να αντικαταστήσουν πληρως ένα λαπτοπ, πολοι θα ξεχάσουμε το κοστος..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι σας χαλαει, αλλα εγω θα τα βαλω 101%

Ηδη εβαλα στο netbook μου το Consumer Preview και στους 2 Dell και πετανε.. ενω με το 7 το ειχαν ενα μικρο lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς για κανά tablet όπως και για εκεί τα χρειάζονται καλά είναι,για το pc μπαα..Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσαν..δεν βρήκα κάτι το τρομερό..Οπότε καλά είμαστε με τα 7.

 

 

το ιδιο κι εγω δεν φευγω απο τα 7 με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι σας χαλαει, αλλα εγω θα τα βαλω 101%

Ηδη εβαλα στο netbook μου το Consumer Preview και στους 2 Dell και πετανε.. ενω με το 7 το ειχαν ενα μικρο lag.

 

Τι ανάλυση εχει το netbook σου; Γιατι στο δικο μου δεν δουλευει τιποτα απο Metro, γιατι εχει λεει χαμηλη αναλυση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...