Προς το περιεχόμενο

Dark Souls


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη δεύτερη φορά πάντως το παιχνίδι είναι αρκετά πιο εύκολο.Τη πρώτη φορά το τερμάτισα με str build (και 15 fps :P) και μου βγήκε η πίστη.Τη δεύτερη έφτιαξα dex χαρακτήρα (uchi ftw) και πέρα απο τα bosses του expansion, όλα τα άλλα έγιναν πιο εύκολα.Το κακό είναι οτι τώρα το έχουν παρατήσει οι περισσότεροι και δε βρίσκεις κανένα να παίξεις μαζί ή να κάνεις invade.

 

Ο σχεδιασμός του κόσμου πάντως είναι απίστευτος.Κάθε φορά που παίζω παρατηρώ και κάτι καινούργιο.Προχτες που προχωρούσα στο Tomb of the Giants μου ξέφυγε η κάμερα αριστερά και πρόσεξα οτι φαίνονται τα Demon's ruins.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 818
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο σχεδιασμός του κόσμου πάντως είναι απίστευτος.Κάθε φορά που παίζω παρατηρώ και κάτι καινούργιο.Προχτες που προχωρούσα στο Tomb of the Giants μου ξέφυγε η κάμερα αριστερά και πρόσεξα οτι φαίνονται τα Demon's ruins.

 

Εγώ τώρα πήρα χαμπάρι ότι στα catacombs αυτά στους τοίχους είναι ορδές από κατσαρίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

uchi ή iaito ;;;;

 

PvE = Uchi 

PvP = Iaito

 

Ο λογος? Στο PvE η uchi ειναι καλυτερη γιατι εχει και pierce attack που ειναι αρκετα χρησιμη για ολους τους armored αντιπαλους. Iaito για PvP γιατι ολες οι επιθεσεις του ειναι lunge arc attack που σημαινει οτι δεν παιζει κανεις να κανει sidestep ή να σε προσπερασει απο διπλα σου και να σου ριξει κανενα backstab. Ειδικα η two hand δυνατη επιθεση εχει μεγαλυτερη απο 180 μοιρες arc attack.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα blighttown σχετικα ανετα , χτυπαω καμπανουλα, πεφτω πανω στους δαιμονες και καπου εκει καταλαβαινω οτι μαλλον θα πρεπει να γυρισω πισω... Ελα μου ντε που αυτό είναι πιο δύσκολο αυτο απο οτι ακούγεται?  Ξύλο ξύλο και ξύλο μου πήρε  2 ώρες για να βγω μόνο απο αυτο το ρημαδομέρος... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=z_h-NvMJK-c

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα blighttown σχετικα ανετα , χτυπαω καμπανουλα, πεφτω πανω στους δαιμονες και καπου εκει καταλαβαινω οτι μαλλον θα πρεπει να γυρισω πισω... Ελα μου ντε που αυτό είναι πιο δύσκολο αυτο απο οτι ακούγεται?  Ξύλο ξύλο και ξύλο μου πήρε  2 ώρες για να βγω μόνο απο αυτο το ρημαδομέρος... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=z_h-NvMJK-c

Ειναι πολυ ευκολο να γυρισεις πισω(firelink shrine).Δεν χρειαζεται να παρεις το δρομο που ηρθες.

 

Διπλα απο το bonfire στους βαλτους,υπαρχει μια ξυλινη κατασκευη που σε ανεβαζει πανω και απο εκει φτανεις μεσα σε 2 λεπτα στο valley of drakes κ firelink shrine.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβηκα εκει πανω και εψαξα αρκετα αλλα καπου χαθηκα... κατι θα με κηνυγουσε φαινεται :) επεστρεψα firelink shrine αλλα the firekeeper is missing τωρα πρεπει να επιλεξω darkroot basin , valley of drakes ή κατω στην γεφυρα με τα φαντασματακια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο firekeeper δεν λείπει, ψόφισε γιατί άφησες τον Lautrec να τον σκοτώσει (είναι/ήταν από κάτω από το firelink shrine). Worry not όμως, πιο μετά θα μπορείς να κάνεις invade τον κόσμο του και να το φας τον π@@στη και να πάρεις το Firekeeper Soul να κάνεις upgrade τα flask σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να επιλεξω darkroot basin , valley of drakes ή κατω στην γεφυρα με τα φαντασματακια....

 

Μπορείς επίσης να επιστρέψεις στο Undead Parish (εκεί που χτύπησες το πρώτο bell) και να συνεχίσεις προς Sen's Fortress (η είσοδος είναι κοντά στο bonfire του blacksmith της συγκεκριμένης περιοχής). Σε όποια περιοχή και να πας, προσωπικά θα πρότεινα να αποφύγεις τα New Londo Ruins (η περιοχή με τα φαντάσματα :P) μέχρι να είναι απόλυτα απαραίτητο να πας εκεί - θα χρειαστεί να έχεις κάποιο cursed weapon ή να έχεις το curse debuff (μέσω κάποιου enemy ή του item Transient Curse) για να μπορείς να τα σκοτώσεις και/ή να αμυνθείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα πρέπει να πας (αν θες να συνεχίσεις το story) στο Sen's Fortress (στο bonefire του Andre of Astora - Blacksmith στο Undead Parish ντουγρού).

 

Το χειρότερο σημείο που θα μπορούσες να κάνεις, είναι να πας είναι στο New Londo Ruins. Στο Valley of Drakes δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο να κάνεις οπότε άστο για explore για πιο μετά (πήγαινε μόνο να lootάρεις τα items μπροστά από τον δράκο που κοιμάται)

 

Πήγαινε Darkroot για explore + xp + loot πριν πας Sen's Fortress θα σου πρότεινα. Τι lvl είσαι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα tips lvl 41 thief είμαι , προσπαθω να κανω ένα DEX/INT build παραλληλα με pyromancy, κατα κανονα δεν χρησιμοποιω walkthroughs (αν και χρησιμοποιησα tips στον δρακο για να τον σκοτωσω και να παρω drake sword και σε ενα ακομα σημειο)  και αυτο με κανει να τριγυρναω πολλες φορες ασκοπα στο παιχνιδι. Απο armor εχω Tathered Cloth , dingy robe , bloodstained shirt τα οποια τώρα θα τα ανεβασω και weapons Iiato , Estoc , Drake sword και το αγαπημενο μου για σκελετους spear , σκοπευω να ανεβασω το Iiato καθως uchi δεν εχω και δεν θα ηθελα να σκοτωσω τον undead merchant.

 

New londo ruins είχα κανει μια δυο βολτες, με transient curse εφτασα σε ενα ψηλο σημειο αλλα εκει που απολαμβανα την θεα 2 χερακια βγηκαν απο το πατωμα και με σκοτωσαν :) τότε καταλαβα οτι the only way is up (και επισης δεν ειχα αλλο transient curse).

 

Οποτε darkroot και μετα Sen's it is! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το να δεις κανά walkthrough δεν είναι τπτ το τρομερό (πιο πολύ για να δεις locations για armor κλπ) αλλά αν δεν θες δε πειράζει. Εδώ εγώ χθες στο 3ο playthrough μου βρήκα secret που δεν το είχα πάρει χαμπάρι στα προηγούμενα 2, το παιχνίδι έχει τα 4πλάσια πράγματα απ'όσα νομίζεις ότι ξέρεις ότι έχει, αρκεί να ψάχνεις, και αν έχεις το game original να διαβάζεις τα μηνύματα στο έδαφος που αφήνουμε εμείς οι άλλοι παίχτες για να βοηθάμε τους άλλους.

 

41 lvl είναι τζιτζί, με μια βόλτα από Darkroot θα φύγεις κανά 45άρι αν βρεις και τπτ μεγάλο να φας (don't want to spoil further) και μετά έτοιμος για Sen's Fortress (και τώρα μια χαρά είναι το lvl σου για Sen's)

 

Fun Fact το Games for Win Live μου έβαλε nickname (και βαρέθηκα να το αλλάξω) SizeableSumo 02 (:lol:) οπότε αν δείτε κανά μνμ δικό μου θα είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα blighttown σχετικα ανετα , χτυπαω καμπανουλα, πεφτω πανω στους δαιμονες και καπου εκει καταλαβαινω οτι μαλλον θα πρεπει να γυρισω πισω... Ελα μου ντε που αυτό είναι πιο δύσκολο αυτο απο οτι ακούγεται?  Ξύλο ξύλο και ξύλο μου πήρε  2 ώρες για να βγω μόνο απο αυτο το ρημαδομέρος... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=z_h-NvMJK-c

 

Από τις ποιο σιχτιριασμένες περιοχές στο DS...το τι άκουσα οι 12 Απόστολοι μας  δεν μπορείς να φανταστείς!

 

Οποιος θέλει help κάντε με add στο Steam , είμαι SL 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...