Προς το περιεχόμενο

επιλογη tablet!!!!


alpinistis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να βρω ενα οικονομικο tablet μεχρι 300 το πολλυ 400 ευρω

εχετε κατι να προτεινεται? θα προτιμουσα να εχei και 3G

το χρειαζομαι για απλα πραγματα email,internet,pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αναφέρεις pdf τότε οι μεγαλύτερες διαστάσεςι στις 9.7 και 10.1 ίντσες θα είναι πιο βολικές. Και σε αυτές τις κατηγορίες υπάρχουν τα ενδεικτικά τα Archos G9, Aoson M19, Zenithink C91. Εκδόσεις με ενσωματωμένο 3G έχουν λίγα μοντέλα πλην των ακριβότερων πολύ επώνυμων μοντέλων, ενώ όλα σχεδόν υποστηρίζουν εξωτερικό 3G στικάκι. Υπάρχει βέβαια και επιλογή να παίρνεις ιντερνετ από το κινητό σου για το tablet σου.

 

Από τα 3 μοντέλα που ανέφερα το Μ19 βγαίνει και σε 3G έκδοση, όπως και το Archos αλλά με το δικό του 3G usb στικάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το 3g μεσω smartphone που λες το ειχα δει με iphone 3gs και ipad2 δεν εχω δει σε αλλες μαρκες αν γινεται αν γινονταν θα βολευε

γενικως με ενδιαφερουν τα 10'' ειναι ποιο βοληκα για μενα

σημερα κοιταξα και το arnova 10 g2 με capacitive οθονη 1ghz cpu και 512ram 8gb ssd χωρισ gps(δεν μου χρειαζεται) και 3g που μπορω να το βαλω ,το βρηκα στα 210€

και το αλλο που ειδα ειναι ενα viewconic 10s αλλα ακουσα οτι εχει καποια θεματα με τον tegra 2 ,ισχυει κατι τετειο?

αν οχι ειναι πολλη καλη αγορα στα 200€

και το Zenithink C91 μου αρεσει πολλη με 1gb ram και android 4 ICS ειναι καλο , ειναι κινεζικο?

 

παραθετω και τα links:

http://www.skroutz.gr/s/405493/Viewsonic-ViewPad-10S.html

http://www.skroutz.gr/s/400574/Archos-Arnova-10-G2-8GB.html

γιατι το arnova 10 g2 4gb ειναι ποιο ακριβο απο το 8gb? αφου εχουν ιδια χαρακτητιστικα

τo quicksilver c7 το ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αναφέρεις pdf τότε οι μεγαλύτερες διαστάσεςι στις 9.7 και 10.1 ίντσες θα είναι πιο βολικές. Και σε αυτές τις κατηγορίες υπάρχουν τα ενδεικτικά τα Archos G9, Aoson M19, Zenithink C91. Εκδόσεις με ενσωματωμένο 3G έχουν λίγα μοντέλα πλην των ακριβότερων πολύ επώνυμων μοντέλων, ενώ όλα σχεδόν υποστηρίζουν εξωτερικό 3G στικάκι. Υπάρχει βέβαια και επιλογή να παίρνεις ιντερνετ από το κινητό σου για το tablet σου.

 

Από τα 3 μοντέλα που ανέφερα το Μ19 βγαίνει και σε 3G έκδοση, όπως και το Archos αλλά με το δικό του 3G usb στικάκι.

 

Τα παραπάνω tablet είναι της Κυριακής χαράς και της Δευτέρας λύπης.

Αν δεν εχεις λεφτά για Apple μην πάρεις τίποτα, δυστυχώς αυτη είναι η αλήθεια.

 

Σε αυτα τα λεφτά παίρνεις Netbook (λιγότερα απο 400€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αναφέρεις pdf τότε οι μεγαλύτερες διαστάσεςι στις 9.7 και 10.1 ίντσες θα είναι πιο βολικές. Και σε αυτές τις κατηγορίες υπάρχουν τα ενδεικτικά τα Archos G9, Aoson M19, Zenithink C91. Εκδόσεις με ενσωματωμένο 3G έχουν λίγα μοντέλα πλην των ακριβότερων πολύ επώνυμων μοντέλων, ενώ όλα σχεδόν υποστηρίζουν εξωτερικό 3G στικάκι. Υπάρχει βέβαια και επιλογή να παίρνεις ιντερνετ από το κινητό σου για το tablet σου.

 

Από τα 3 μοντέλα που ανέφερα το Μ19 βγαίνει και σε 3G έκδοση, όπως και το Archos αλλά με το δικό του 3G usb στικάκι.

 

Ελεεινό το Archos... τα δε κινέζικα... καλύτερα κάνε τα λεφτά σου γιάχμα απο το παραθυρο... ποιο κερδισμένος θα βγεις. Δεν σχολιαζω καν τα εξωτερικα 3g stick σε ταμπλετα γιατί θα βάλω τα κλάματα.... Βρε ταμπλετίστα με το ονομα... απο σένα περιμένω ποιο ρεαλιστική προσεγγιση στο ζήτημα :-p

 

 

300-400 υπάρχουν πολλά καλα ταμπλετς με 3g... ΕΠΩΝΥΜΑ. Ξεκινάμε απο το Xoom 3g, πάμε στο Lenovo K1 και στα Samsung Tab... Κατα προτίμηση αποφεύγουμε την ελληνικη αγορά και κοιτάμε για ψώνια απο Amazon.de οπου οι τιμές είναι λογικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη για να κανω τα παραπανω που ανεφερα πρεπει να σκασω 600-700€ για apple? τα υπολοιπα δηλαδη ειναι αχρηστα?

 

Δεν σου λεω αυτο, αυτο που εννοώ είναι οτι στην κατηγορία tablet εκτός απο της Apple τα άλλα δεν αξίζουν ουτε τα 300€ με 400€. Μπορείς να πάρεις ενα Netbook και να κάνεις αυτα που γράφεις οτι θέλεις να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι να παρω ipad 2 το περνω καιnουργιο 400€ εχει τωρα αλλα γενικως προτιμω tablet με android... μαλλον για galaxy tab το βλεπω...τα εχω χασει υπαρχουν τοσα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεψα περιπου μια βδομαδα με ενα samsung gtp 7500(galaxy tab 10.1) και αλλη μια βδομαδα με ενα ipad 2. εχω εδω και περιπου 2,5 μηνες ενα κινεζακι(aoson m19).ειλικρινα μερικοι εδω μεσα ας μου απαντησουν για πιο λογο να παω να δωσω 600 ευρω και να παω να παρω τα επωνυμα??για την καλη τους την οθονη??για την ταχυτητα τους στο ιντερνετ??δεν καταλαβαινω..το μονο πραγμα που ηταν καλυτερα τα δυο επωνυμα ηταν στην μπαταρια,και παλι ειναι θεμα του καθενος,εμενα προσωπικα οι 5,5 ωρες δεν με χαλασαν ΚΑΘΟΛΟΥ του κινεζου.και video 1080 βλεπω με τους υποτιτλους μου,και pdf διαβαζω πεντακαθαρα,και στο ιντερνετ ειναι πολυ γρηγορο(και στο rendering των σελιδων και στο scrolling μεσα στις ιστοσελιδες).δεν θελω να ερθω με κανεναν σε αντιπαραθεση απο εδω μεσα,απλα οταν θελουν να μιλησουν για καποια πραγματα καλυτερα να ειναι διαβασμενοι,και να μην τα βαζουν ολα στο ιδιο καζανι.. φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο εδω τι λετε

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662434

ειναι ελληνικο εχει ελληνικο πληκτρολογιο και κοστιζει 200€(μπορω να παρω το φπα πισω)

ενα review που ειδα μου φανηκε συμπαθητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση με ποιότητα κατασκευής και σχετικά φθηνή είναι το Asus Transformer.

Το έχω και φοράει ήδη Android 4. Ειδικά τώρα που βγαίνουν τα επόμενα Transformer θα πέσει και άλλο η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...