Προς το περιεχόμενο

Νεα τηλεοραση!για πειτε τιποτα


discoboyminimal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Panasonic TX-P42X50E δεν ειναι full hd, πρεπει να εχει αναλυση 1920x1080 για να ειναι full hd.

 

ναι βρε ξερω τι ειναι το full hd -.- απλα ειδα κατι καπου το σηματακι του full hd ενω ελεγε και 1024χ768 που το προσεξα πιο μετα :P

οντως οι πλασμα σε αυτα τα χρηματα φαινοντε λιγο φτωχες σε καλουδια.τωρα δικιο εχετε για το media center αφου ολα θα παιζουν απο το pc αρα δεν με ενδιαφερει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την ιδια αποσταση εχεις ξεκινησει απο 29'' και τωρα 106''?

 

Σχεδόν ναι, με απόκλιση το μέγιστο 1m διαφορά.

 

Οι plasma σε αυτό το εύρος τιμής όντως είναι πιο φτωχές "στα καλούδια" αλλά αρκετά πιο πλούσιες στην εικόνα ;)

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρα παω για 42' πλασμα με 1920χ1080.οι panasonic λενε?

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το σκρουτζ εχει λαθος πληροφοριες?λεει οτι ειναι 1920χ1080 ενω ειναι 1024χ768!:mad:με εχει κατα μπερδεψει!λεει οτι ειναι full hd ενω ειναι hd ready !!

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερη συμβουλή: Οι ίντσες συνηθίζονται απίστευτα γρήγορα. Προσωπικά, απο την ίδια απόσταση, ξεκίνησα στις 29'', ακολούθησε 42'', μετά 50'' και πλέον... 106'' :mrgreen:

 

Να υποθέσω μιλάς για προβόλι??

 

αρα παω για 42' πλασμα με 1920χ1080.οι panasonic λενε?

 

Αρα...Να πας σε κάποιο κατάστημα να τις δεις απο κοντά. Εσυ θα διαλέξεις tv οχι οι αλλοι για εσενα. Ισχύει το γεγονός οτι οι πλάσμα έχουν κίνηση, βαθύτερο μαύρο και παλ χρώματα. Εσένα σου αρέσει το παλ χρώμα η το δυναμικό. Θεμα γουστου είναι. Εχεις φωτεινό χώρο? Αν ναι η θέαση θα είναι κυρίως τις φωτεινές ωρες η το βραδυ? Θα κανει χρέη μόνιτορ για κάποιο pc-laptop η τηλεόραση?

 

Παιζουν πολλα ρολο πριν προτείνουμε καποιο μοντέλο σε κάποιον συμφορουμιτη. Δεν λεμε ξερό πλασμα πανασονικ και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υποθέσω μιλάς για προβόλι??

 

Στις 106'', ναι.

 

 

Παιζουν πολλα ρολο πριν προτείνουμε καποιο μοντέλο σε κάποιον συμφορουμιτη. Δεν λεμε ξερό πλασμα πανασονικ και ξερό ψωμί.

 

Βλάσφημε!! Panasonic δαγκωτό! :mrgreen:

 

Σοβαρά τώρα, επειδή τα διαθέσιμο ποσό είναι χαμηλό και ο φίλος θέλει όσο το δυνατόν καλύτερη εικόνα, οι plasma είναι μονόδρομος. Δεν νομίζω οτι είναι θέμα γούστου, να βλέπεις clouding, τραγικά έντονα χρώματα και ένα ανομοιόμορφο πάνελ.

 

Επίσης, πλέον τα θέμα αντανάκλασης και συμπεριφοράς των plasma σε φωτεινούς χώρους έχει αντιμετωπιστεί πολύ αποτελεσματικά στα τελευταία μοντέλα. Ουσιαστικό, πρόβλημα δεν υφίσταται.

 

Πληροφοριακά, υπάρχει στην οικογένεια μια LG plasma 42'' απο το 2000. Αν και η χρήση της, δεν ήταν προσεχτική μιας και κανείς δεν γνώριζε τότε για burn-in και σχετικά, το panel δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και βλέπεις και το πρωϊ άνετα. Μιλάμε για ένα panel 1ης γενιάς!

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι, πριν γίνει μια αγορά, ο υποψήφιος αγοραστής να πάει σε κάποιο κατάστημα και να δει τις εν λόγω τηλεοράσεις να παίζουν. Καλά λέμε εδώ ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του (άλλος ορκίζεται στις Panasonic, άλλος στις Samsung) αλλά αυτός θα κάνει την τελική κρίση.

Προσωπικά προτιμώ τις Samsung αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλύτερο είναι, να βρεις και να διαβάσεις αναλυτικά τεστ και μετρήσεις της κάθε τηλεόρασης απο επαγγελματίες. Τα νούμερα λένε όλη την αλήθεια.

 

Μετά, να βρεις κατόχους του μοντέλου και να διαβάσεις τις γνώμες τους.

 

Το τελευταίο είναι να την δεις στο κατάστημα, καθώς εκεί το μαγαζί μπορεί επηρεάζοντας τις ρυθμίσεις να αλλάξει προς το χειρότερο ένα μοντέλο ώστε να προωθήσει ένα άλλο. Το πιο απλό παράδειγμα; Δείτε πόσο πολύ "σπρώχνουν" τις LED παρουσιάζοντάς τες κάτι ξεχωριστό και πρωτοποριακό.

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά προτιμώ τις Samsung αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη και μόνο.

Πχ , προτιμας και αυτην την full hd 50" 3d samsung?

http://www.skroutz.gr/s/335539/Samsung-PS51D550-50.html

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν την έχω δει να παίζει.

 

Ε τοτε πως λες οτι προτιμας τις samsung?

Aπλα επειδη εισαι κατοχος μιας samsung?

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα ότι δεν έχω δει να παίζει η συγκεκριμένη τηλεόραση.

Είναι και πλάσμα. Προτιμώ τις Led. Τόσο πολύ σε πειράζει;;; :confused:

Τι να κάνουμε τώρα; Ας ηρεμήσουμε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα ότι δεν έχω δει να παίζει η συγκεκριμένη τηλεόραση.

Είναι και πλάσμα. Προτιμώ τις Led. Τόσο πολύ σε πειράζει;;; :confused:

Τι να κάνουμε τώρα; Ας ηρεμήσουμε λίγο.

 

 

Ηρεμος ειμαι, για σενα δεν ξερω και υποψιαζομαι οτι δεν εισαι απο την στιγμη που γραφεις "Ας ηρεμήσουμε λίγο".

 

 

Επειδη ειδα οτι γραφεις οτι προτιμας τις Samsung , εβαλα μια samsung που "θεωρητικα" θα προτιμουσες.

Τελικως ποιες samsung προτιμας ? Ή μηπως δεν τις προτιμας?

 

Η αληθεια ειναι οτι η λεξη samsung εμφανιζεται πολυ συχνα στα ποστ σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμος ειμαι, για σενα δεν ξερω και υποψιαζομαι οτι δεν εισαι απο την στιγμη που γραφεις "Ας ηρεμήσουμε λίγο".

 

 

Επειδη ειδα οτι γραφεις οτι προτιμας τις Samsung , εβαλα μια samsung που "θεωρητικα" θα προτιμουσες.

Τελικως ποιες samsung προτιμας ? Ή μηπως δεν τις προτιμας?

 

Η αληθεια ειναι οτι η λεξη samsung εμφανιζεται πολυ συχνα στα ποστ σου....

Αυτή η αντιπαράθεση δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν (πόσο μάλλον εμένα).

Έχεις μια επιθετικότητα λες και σου έχω κάνει κάτι ή σε έχω ενοχλήσει.

Αναφέρεσαι σε εμένα προσωπικά ενώ εγώ δεν το έχω κάνει.

Έχω τις ιδέες μου και τις προτιμήσεις μου και το λέω χωρίς να πρέπει να δώσω λογαριασμό σε κανέναν. Το επιτρέπεις ή πρέπει να σου ζητήσω πρώτα την άδεια;

Έχω πει ότι προτιμάω τις συγκεκριμένες τηλεοράσεις (Samsung Led) για πολλούς και διαφόρους λόγους. Η ερώτηση σου είναι τουλάχιστον ειρωνική και δεν θα την σχολιάσω περαιτέρω.

Όσο δε αφορά το κατά πόσο συχνά αναφέρομαι στην συγκεκριμένη μάρκα, είναι εντελώς άσχετο, για να μην πω κάτι άλλο. Εσύ δηλαδή πόσο συχνά αναφέρεσαι στην Panasonic; Πόσες φορές έχει αναφερθεί στα δικά σου post; Πρέπει να το θεωρήσει κάποιος ύποπτο;

Πρέπει όλοι να ακούμε και να σεβόμαστε τις απόψεις των άλλων, είτε συμφωνούμε είτε όχι.

Αυτά τα λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...