Προς το περιεχόμενο

Νεα τηλεοραση!για πειτε τιποτα


discoboyminimal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή η αντιπαράθεση δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν (πόσο μάλλον εμένα).

Έχεις μια επιθετικότητα λες και σου έχω κάνει κάτι ή σε έχω ενοχλήσει.

Αναφέρεσαι σε εμένα προσωπικά ενώ εγώ δεν το έχω κάνει.

Έχω τις ιδέες μου και τις προτιμήσεις μου και το λέω χωρίς να πρέπει να δώσω λογαριασμό σε κανέναν. Το επιτρέπεις ή πρέπει να σου ζητήσω πρώτα την άδεια;

Έχω πει ότι προτιμάω τις συγκεκριμένες τηλεοράσεις (Samsung Led) για πολλούς και διαφόρους λόγους. Η ερώτηση σου είναι τουλάχιστον ειρωνική και δεν θα την σχολιάσω περαιτέρω.

Όσο δε αφορά το κατά πόσο συχνά αναφέρομαι στην συγκεκριμένη μάρκα, είναι εντελώς άσχετο, για να μην πω κάτι άλλο. Εσύ δηλαδή πόσο συχνά αναφέρεσαι στην Panasonic; Πόσες φορές έχει αναφερθεί στα δικά σου post; Πρέπει να το θεωρήσει κάποιος ύποπτο;

Πρέπει όλοι να ακούμε και να σεβόμαστε τις απόψεις των άλλων, είτε συμφωνούμε είτε όχι.

Αυτά τα λίγα.

Δεν υπαρχει καμμια αντιπαραθεση φιλε kostas_dr. Εκτος αν υπαρχει απο πλευρας σου για αυτο δεν εισαι και ηρεμος και λες "να ηρεμησουμε λιγο".

 

Αυτα που αναφερεις ειναι ασχετα με το θεμα.

 

Σχετικο με το θεμα ειναι οτι προτιμας τις samsung τηλεορασεις οπως εγραψες. Και για αυτο ρωτησα αν προτιμας ενα μοντελο και ειπες οτι δεν την εχεις δει. Υστερα ρωτησα ποιες προτιμας, αλλα απαντηση δεν πηραμε.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Κατάλαβες τι μου έγραφες προηγουμένως; Αφήνεις υπονούμενα ( !!! ) για τα post μου και μετά λες ότι δεν υπάρχει καμία αντιπαράθεση. Ήθελα να ήξερα ποια θα ήταν η αντίδρασή σου αν σου έλεγα εγώ αυτά τα πράγματα.

Ρωτάς και ξαναρωτάς ποιες τηλεοράσεις προτιμάω (έχω απαντήσει ήδη 2 φορές) και λες ότι δεν έχεις πάρει απάντηση. Τέλος πάντων.

Επεξ/σία από kostas_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρωτάς και ξαναρωτάς ποιες τηλεοράσεις προτιμάω (έχω απαντήσει ήδη 2 φορές) και λες ότι δεν έχεις πάρει απάντηση. Τέλος πάντων.

Εγραψες αυτο:

Προσωπικά προτιμώ τις Samsung αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη και μόνο.

 

και παρεθεσα και εγω μια samsung και σε ρωτησα αν την προτιμας:

Πχ , προτιμας και αυτην την full hd 50" 3d samsung?

http://www.skroutz.gr/s/335539/Samsung-PS51D550-50.html

 

 

αλλα ειπες οτι δεν ξερεις αν την προτιμας, γιατι δεν την εχεις δει να παιζει:

Δεν την έχω δει να παίζει.

 

 

Οποτε ρωταω ευλογα ποιες samsung προτιμας(που προφανως εχεις δει να παιζουν)

 

 

Μην βλεπεις κατι κακοπροαιρετο σε αυτο φιλε kostas_dr(ουτε αφησα κανενα υπονοουμενο, ισως επειδη δεν εισαι ηρεμος οπως ειπες , τα βλεπεις τα πραγματα ετσι) , μια ευλογη απορια ειναι απο την στιγμη που ειπες οτι προτιμας τις samsung.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο προφανώς για εσένα είναι μέγα αμάρτημα απ' ότι κατάλαβα.

Τι να λέει άραγε ο topic starter για όλη αυτήν την κουβέντα.

Μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος και το όλο θέμα κατάντησε για άλλη μια φορά σε plasma vs led.

Λες και δουλεύουμε για τις εν λόγω εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οποίο προφανώς για εσένα είναι μέγα αμάρτημα απ' ότι κατάλαβα.

Τι να λέει άραγε ο topic starter για όλη αυτήν την κουβέντα.

Μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος και το όλο θέμα κατάντησε για άλλη μια φορά σε plasma vs led.

Λες και δουλεύουμε για τις εν λόγω εταιρείες.

 

Δεν σε καταλαβαινω. Για τι αμαρτημα μιλας?

 

Μια ευλογη απορια εχω ποιες samsung προτιμας? Η μονη απαντηση που πηραμε ειναι οτι δεν ξερεις αν σου αρεσε μια που σου παρεθεσα, επειδη απλα δεν την εχεις δει να παιζει. Οποτε απο αυτες που εχεις δει να παιζουν, ποια συγκεκριμενα μοντελα samsung σου αρεσουν?

 

Ειναι μια ευλογη ερωτηση που βοηθαει κ τη συζητηση και τον topic starter ή καποιον που ψαχνει για τηλεοραση.

 

Εκανε μια ερωτηση ο topic starter , εσυ απαντησες οτι προτιμας τις samsung, χωρις ομως να πεις συγκεκριμενο μοντελο και απορριπτοντας ενα μοντελο samsung επειδη δεν το εχεις δει.

Δεν θα ηταν καλυτερο λοιπον να κανεις μια πιο συγκεκριμενη προταση για να βοηθησεις τον topic starter?

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα τα χρήματα μάλλον θα αγόραζα την UE55D8000.

Καλή όμως είναι και η UE46ES6710.

Και τις δυο τις έχω δει να παίζουν.

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά δεν έβαλα την μάρκα για να μην υπάρξει παρεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρωτη κοστιζει 2100€ κ η δευτερη 1350€.... Ειναι αρκετα ακριβες. Δεν κοιταει κατι τετοιο ο topic starter.

 

Κατι στις 40-42" μεχρι 500€ που κοιταει ο topic starter που εχεις δει κ σου αρεσε ? Για να κανουμε κ προτασεις που να βοηθανε τον topic starter.

 

Εγω πχ εχω δει σε αυτα τα χρηματα σε samsung την ue40d5500, αλλα δεν διεκδικει κ δαφνες ποιοτητας. Κατι στο οποιο συμφωνουν κ τα περισσοτερα reviews.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν μπορω να συμβιβαστω με τιποτα..εχω μπερδεψει τα μπουτια μου:-(αρχισα να ξεφευγω απο τις μαξ τιμες...γλυκοκοιταω αυτη .. Samsung PS51D530(αλλα δεν παιζει να υπαρχει..)...παμε παλι απο την αρχη..κατι σε πλασμα και 1920χ1080...μεχρι 550 :Pχμμμμμμμ......................με φοιτιτικο πασο μου κανουν καλυτερη τιμη η μπα??χαχα

 

 

 

Σε αυτό έχεις δίκιο. Κάπου ξέφυγα. Πάντως υπάρχουν και σε 40 ίντσες.

Οι πλάσμα είναι όντως πολύ οικονομικότερες.

 

αλλα με μικρη αναλυση ...

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι αν βρεθει κατι σε αυτη τη τιμη με full hd...αλλα μικρενουν οι πιθανοτητες.. http://www.skroutz.g...yphrase=50PV350 υπαρχει αυτη αλλα +40 χοντρα χοντρα τα μεταφορικα..+5 αντικαταβολη πηγαμε με την μια στα 600 ...

 

παμε γι αυτην???

 

http://www.skroutz.gr/s/1688087/Panasonic-TX-P42X50E.html

 

 

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοκαίνουργιο μοντέλο! Παραδοσιακά η Panasonic παρουσιάζει κάθε χρόνο καλύτερα μοντέλα σε σχέση με τα περσινά. Οπότε, γνωρίζοντας τα παλιότερα, αυτή θα είναι επίσης μια άριστη αγορά.

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις 106'', ναι.

 

 

 

 

Βλάσφημε!! Panasonic δαγκωτό! :mrgreen:

 

Σοβαρά τώρα, επειδή τα διαθέσιμο ποσό είναι χαμηλό και ο φίλος θέλει όσο το δυνατόν καλύτερη εικόνα, οι plasma είναι μονόδρομος. Δεν νομίζω οτι είναι θέμα γούστου, να βλέπεις clouding, τραγικά έντονα χρώματα και ένα ανομοιόμορφο πάνελ.

 

Επίσης, πλέον τα θέμα αντανάκλασης και συμπεριφοράς των plasma σε φωτεινούς χώρους έχει αντιμετωπιστεί πολύ αποτελεσματικά στα τελευταία μοντέλα. Ουσιαστικό, πρόβλημα δεν υφίσταται.

 

Πληροφοριακά, υπάρχει στην οικογένεια μια LG plasma 42'' απο το 2000. Αν και η χρήση της, δεν ήταν προσεχτική μιας και κανείς δεν γνώριζε τότε για burn-in και σχετικά, το panel δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και βλέπεις και το πρωϊ άνετα. Μιλάμε για ένα panel 1ης γενιάς!

 

Δεν διαφωνώ μαζι σου, οτι στις φθηνες κατηγορίες οι πλασμα εχουν πλεονεκτήματα. Εχουν ομως και σοβαρα μειονεκτηματα, (βλεπε blinking που με ενοχλει αφάνταστα). χουν βελτιωθεί πολυ και σε συνθηκες υψηλου φωτισμου, αλλα σε σημειο που να μπορεις να παρακολουθεις ανετα, οταν υποβληθούν σε αυτες τις συνθηκες δεν αποδιδουν αυτα που υπόσχονται. Δυστηχως.

Απλα περαν του clouding στα LED που ειναι ορατο σε ιδανικες συνθήκες ο τελικος χρηστης μπορει υποκειμενικά να προτιμα το ''ψευτικο'' και εντυπωσιακό χρωμα. Υπάρχουν πολλοι που το προτιμούν. Ναι μεν τα reviews δεν εχουν αυτο ως αναφορα, αλλα ο καθενας βλεπει οπως θελει. Εφοσον η tv αποτελει μέσο ψυχαγωγίας και οχι μέσο προβολής σε κάποιο studio τοτε καλο ειναι να παρει μια γευση ο υποψηφιος αγοραστης και μετα να τον κατευθύνουμε και να του εξηγήσουμε τα υπερ και τα κατα . Αυτην την αποψη και τακτικη εχω ως επαγγελματίας.

 

ΥΓ. Κατοχος πλασμα ειμαι απο το 2007. Και μαλιστα για τοτε ηταν και ακριβη σειρα. Δεν λεω οχι ομως πλεον σημερα και σε μια ES8000..

 

Την καλύτερη δουλειά έκανες με το προβολι.

Επεξ/σία από graphist83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλύτερη δουλειά έκανες με το προβολι.

 

Ο προβολέας (Optoma HD87) πραγματικά είναι άλλος κόσμος. Απο το 2009 έχω μια Panasonic P50G10, και το 2010 έκανα δώρο στον πατέρα μου μια P50V20 σε αντικατάσταση της LG plasma που ανέφερα πριν. H διαφορά μεταξύ των δύο μοντέλων (G10 με V20), στα μάτια μου ήταν εμφανέστατη. Μου είχε κάνει πολύ μεγάλη έκπληξη.

 

Όσο για τα γραφόμενά σου, με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν βρεθει κατι σε αυτη τη τιμη με full hd...αλλα μικρενουν οι πιθανοτητες..

Η p42u30 δεν ειναι διαθεσιμη?

Ειναι μεγαλη (42") , full hd και ειναι στα χρηματα που θελεις. (γυρω στα 420€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...