Προς το περιεχόμενο

Καμπάνια για την επιστροφή του Leisure Suit Larry


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι καρφί ήταν αυτό για τη Sierra? Δεν το πιασα το γιατί.. Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι και να αναβιώσουν κι άλλα διαμάντια της τότε περιόδου. Και τι δε θα δινα για μια συνέχεια της σειράς Tex Murphy για παράδειγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θυμάμαι τις δισκέττες 5 και ενός τετάρτου' date=' .. amstrad 1512 ... ll και enter... φόρτωνε το adventure ..ήμουν 14 χρονών... και έτσι ξεκίνησα να παίζω ότι έβγαζε η Sierra online. Μαζί με το Larry πρωτοέπαιξα και το Space Quest I ...

 

Χαίρομαι πολύ για το νέο![/quote']

 

Και όχι μόνο φίλε Onoufrios31. Εγώ θυμάμαι και τα police quest, αργότερα το heroes quest ακόμα και τομυπερτιμημένο king quest.

Δε ξαναβγαίνουν τέτοια παιχνίδια. Η Sierra ήταν θρύλος εκείνη την εποχή

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι μιλάνε για re-imagine του πρώτου της σειράς.

 

Και θα συνεχίσουν με τα υπόλοιπα αν πάει καλά το πρώτο.

 

 

αν ειναι ετσι τοτε δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει το project.

σιγουρα oμως ειναι καλο για να μαθουν την σειρα οι νεοι gamers.

 

Απο την αλλη,$500k για ενα re-imaging ενος υπαρχοντος παιχνιδιου μου φαινεται υπερβολικο ποσο.

Εδω βρισκεις δωρεαν στο ιντερνετ, ωραια mini-games φτιαγμενα απο ταλαντουχα παιδια σ\ τον ελευθερο χρονο τους και ο

Al Lowe θελει τοσα λεφτα για να ανανεωσει τα γραφικα και τον ηχο ενος παιχνιδου του 80;

 

does not compute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι ετσι τοτε δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει το project.

σιγουρα oμως ειναι καλο για να μαθουν την σειρα οι νεοι gamers.

 

Απο την αλλη,$500k για ενα re-imaging ενος υπαρχοντος παιχνιδιου μου φαινεται υπερβολικο ποσο.

Εδω βρισκεις δωρεαν στο ιντερνετ, ωραια mini-games φτιαγμενα απο ταλαντουχα παιδια σ\ τον ελευθερο χρονο τους και ο

Al Lowe θελει τοσα λεφτα για να ανανεωσει τα γραφικα και τον ηχο ενος παιχνιδου του 80;

 

does not compute.

 

Γιατί τα Monkey Island 1&2 ΗD editions σε χάλασαν; Μακάρι να έβγαζε και τα Indiana Jones III (The Last Crusade) και ΙV (Fate of Atlantis) σε HD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα Monkey Island 1&2 ΗD editions σε χάλασαν; Μακάρι να έβγαζε και τα Indiana Jones III (The Last Crusade) και ΙV (Fate of Atlantis) σε HD...

 

Η εταιρεια που εφταιξε τα special editions re-releases,εβγαλε και ενα ολοκαινουργιο Monkey Island την ιδια περιοδο.

Εδω ο Lowe λεει οτι τελικο σκοπο εχουν να ξαναβγαλουν ανανεωμενα ολα τα παιχνιδια της σεριας και οχι απλως να φτιαξουν κατι καινουργιο.

 

Προσωπικα δεν με ενθουσιαζει κατι τετοιο,προτιμω ενα ολοκαινουργιο,μοντερνο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σπαραξε η καρδια οταν ανοιξε την πορτα της Sierra στο video και υπηρχε μονο ενα post-apocalyptic κατεστραμμένο τοπιο. :(

διαολε γιατι εξαφανιστήκαν τα διασκεδαστικα adventure games και εχουμε μεινει με τα ανεγκεφαλα action games?

τοσο πολυ εχει οπισθοδρομήσει η ανθρωποτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It's Al Lowe's CyberJoke 3000™

I have exciting news that I just can't wait to share with you: Leisure Suit Larry is now on Kickstarter!

As you may recall, Replay Games obtained the legal rights to my Larry games with the goal of revising and updating them to run on modern platforms like iOS, Android, and today's fast PCs. All they need now is the money to do it. And that's where you come in.

Donate a little something now and you'll get a copy of the finished game when it ships. Give a little more, and get some great, unique, fun extras. The complete details are on our Kickstarter page: http://kck.st/LeisureSuitLarry.

And feel free to forward this email, share the news on social media, and shout it from the rooftops: "Help Make Leisure Suit Larry Come Again!"

AL

 

Κατα καιρούς μιλάω με τον τύπο, τον βρήκα τυχαία μέσω του site του διατηρεί ακόμα το CyberJoke (με τα ίδια παγωμένα ανέκδοτα μπρρρρ.....) .Ως λάτρης της σειράς έχω αγοράσει τα περισσότερα εκτος απο τα 2 τελευταια που ήταν τελείως αισχρά...Καποια στιγμη αρχισαμε την ανταλλαγή emails και ανεφερε οτι πολλοί τον ρωτάνε πως θα παίξουν τα παλιά παιχνίδια σε νεοτερους υπολογιστες (υπάρχουν πλέον προγράμματα που το υποστηρίζουν) και οτι καποια στιγμή ενδεχομένως να γίνει και remake... επιτέλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως αν σκοπεύει να γίνει κάποιος backer στο project, οφείλει να έχει διαβάσει καλά τη σελίδα στο kickstarter, μαζί με τις FAQ στο τέλος και αν δεν τον καλύπτει μπορεί μέχρι και να υποβάλει νέα ερώτηση στην Replay Games.

 

Μου φαίνεται επιπόλαιο (για να χρησιμοποιήσω την πιο ήπια λέξη) να γίνει κάποιος backer χωρίς να έχει διαβάσει ποιό θα είναι το τελικό προϊόν του project, γιατί θέλουν $500,000, γιατί δεν κάνουν ένα νέο Larry (και αν σκοπεύουν κάποτε και από τί θα εξαρτηθεί) κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Για την ιστορία

το Νοκια χαμαιλέων κατα κοσμον 6110 Nokia-6110-01.jpg

ήταν το πρώτο κινητό με custom ringtones...

απλά έστελνες ένα sms στη φiνλανδία και σου έστελναν ringtone(!)

και μεταξύ των 3-5 ringtones ποιο ήταν, καλά καταλάβατε LSL 1 B)

 

ken sent me ;)

 

βασικά με dosbox σχεδόν όλα είναι playable σε αρκετές πλατφόρμες

ακόμα τα παίζω που και που LSL, KQ, SQ και PQ :-)

όταν βγήκε με καλύτερα γραφικά LSL1, SQ1, PQ1 με χάλασε, τα 8bit είναι μαγικά....

και έτσι (προσωπικά) το προτιμώ, original!

 

Sierra on Line FTW!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...