Προς το περιεχόμενο

Τι παίζει με το xsubs.tv;


gokuthelegend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημασία έχει να ανοίξει πάλι το αγαπημένο μας site όλα τ’ άλλα θα έπρεπε να μην μας πολύ ενδιαφέρουν .... αν !!! και όσο παίζεται στη NOVA το Game of Thrones πιστεύω ότι θα υπάρχουν τέτοια προβλήματα τεχνικά ή όχι !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν κάποιος έχει πρόσβαση σε ένα μηχάνημα που τρέχει phpBB, ακόμα κι αν δεν του δίνει η πλατφόρμα το δικαίωμα να δει κάθε pm αλλά έχει πρόσβαση στη MySQL και όρεξη, θεωρητικά μπορεί να δει τα πάντα.

 

Σου απαντάω επειδή θεωρώ πως με αυτό που λες, εννοείς πως οι admin του xsubs μπορούν να ελέγξουν τα ειπωθέντα. Μπορεί. Εγώ πάντως είμαι moderator εκεί, όχι admin, και από όσα ξέρω κανείς από τους άλλους moderators δεν είναι admin. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, λοιπόν: ως moderator, δεν μπορώ να επαληθεύσω τα λεγόμενα κανενός, αν δεν μου δώσει πρόσβαση στα στοιχεία που κατέχει στο λογαριασμό του. Αν μου δώσει ο taokla007, δεν μπορώ να καταλήξω σε συμπέρασμα, διότι κάλλιστα θα μπορούσε να έχει σβήσει κάθε ενοχοποιητικό PM πριν μου δώσει πρόσβαση. Συνεπώς, εξαρτώμαι από τη διάθεση του επιτιθέμενου να μου δώσει την πρόσβαση στο account, που και εκεί το δημιούργησε πρόσφατα, όπως κι εδώ. Προφανώς, ας πάρει backup σε XML ό,τι στοιχεία θέλει, αφού δεν ξέρει αν είμαι ειλικρινής ή όχι και αν θα μπω για να σβήσω τα ενοχοποιητικά στοιχεία και από το δικό του λογαριασμό ή όχι.

 

 

E, ναι εγώ για αυτό απαντάω, ξέρω από προγραμματισμό κλπ. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση θα μπορούσα να πω ότι στο site αυτό δύσκολα του επιτίθεσαι μόνο σου, πράγμα που σημαίνει ότι ένας απλός χρήστης δε μπορεί να το κάνει μόνος του, και δηλαδή τι, ο taokla007 μπηκε στο site πριν από κανα δίχρονο ή μπορεί και να ταν στο gtvs και να είχε στο μυαλό του να κάνει κάτι τέτοιο; Αν ναι γιατί να μπει σε ομάδες; Αν ναι γιατί να δημοσιεύσει τόσα θέματα, αν ναι γιατί να ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ??????? Έχει κάποιο λόγο συγκεκριμένο; τι εκδίκηση; Δε νομίζω... Τον πλήρωσαν για να κάνει κάτι τέτοιο; Αν ήμασταν σε ταινία θα μπορούσε, αλλά δυστυχώς για κάποιους δεν είμαστε, και δυστυχώς η όλη κατάσταση έχει ξεφύγει, το θέμα ξεκίνησε ως ερώτηση και κατέληξε ως ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΝ το να πέφτει ένας τόνος χρήστες του internet σε μόνο έναν είναι λίγο σκληρό... Και κατα τηγ γνώμη μου επειδή όλα αυτά που λέτε οι από πάνω για τον taokla007, μπορεί να μην ακηθεύουν, προτείνω να μη μιλάει κανείς αν δε ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρει κάποιος εξωτερικά link για GOT από τους μεταφραστές, όπως γινόταν την εποχή ΕΠΟΕ & Lost, ας

στείλει ένα pm.

 

 

 

Swyped from my HTC Desire with Sense 3.5 using Insomnia app

 

Swyped from my HTC Desire with Sense 3.5 using Insomnia app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bird29:

 

(Παρεμπιπτόντως, από τα γραφόμενά σου θα μπορούσα να υποθέσω πως είσαι ο ίδιος ο taokla007 ή κάποιος φίλος του που γράφτηκε εδώ με άλλο username, αλλά αν αυτό είναι αλήθεια ή όχι δεν έχει πραγματικά σημασία για όσα λέμε εδώ.)

 

Ο μόνος που κατηγόρησε τον taokla007 είναι οι CyberzTeam. (Τελικά μάθαμε/συμπεράναμε αν είναι ομάδα μετάφρασης και σε ποιο site είναι; Ρωτάω επειδή μπορεί να μου έχει διαφύγει κάτι και, στην περίπτωση που δεν επικοινωνήσουν περαιτέρω, δεν θα έχει ουσιαστικά επιλυθεί το πρόβλημα, αφού οποιαδήποτε στιγμή ξαναπαυλώσουν (με κάππα) θα μπορούν να ξαναρχίσουν τις επιθέσεις. Ο συνδυασμός ισχύος και ανωνυμίας είναι συχνά καταστροφικός.) Εγώ δεν έχω λόγο να μη πιστέψω τον taokla007 όταν μου λέει πως δεν έκανε αυτό που τον κατηγορούν, αλλά δεν έχω και λόγο να πιστέψω πως δεν συνέβη απολύτως τίποτα και οι CyberzTeam λένε 100% ψέματα. Οι κατηγορίες μπορούν να αποδειχτούν, αλλά αν όντως θα αποδειχτούν, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

 

Όταν λες «όλα αυτά που λέτε οι από πάνω για τον taokla007 μπορεί να μην ακηθεύουν, προτείνω να μη μιλάει κανείς αν δε ξέρει» [sic], λες κάτι προφανές και κάτι άτοπο. Προφανώς κανείς δεν ξέρει πόσα και ποια από όσα ειπώθηκαν αληθεύουν, και σύμφωνα με τη λογική σου κακώς μιλάς κι εσύ αφού δεν ξέρεις. Άσε που αν δεν μιλούσαμε μέχρι να μάθουμε, δεν θα μαθαίναμε ποτέ τίποτα. Και κάθε φορά που κάποιος (ενώ δεν ξέρει) προσπαθεί να τεκμηριώσει το παράλογο μιας κατηγορίας («αν ο Α σκόπευε να κάνει το Β, τότε γιατί να έχει μπει στον κόπο το Γ και το Δ;»), τότε κάποιος άλλος (ενώ επίσης δεν ξέρει) θα του πει «μα έκανε τα Γ και Δ ακριβώς για να το χρησιμοποιήσει ως δικαιολογία όταν κάνει το Β». Δεν έχει αποτέλεσμα η επιχειρηματολογία στην συγκεκριμένη περίπτωση.

 

Η κατάσταση είναι απλή:

 

- Οι CyberzTeam κατηγορούν τον taokla007 για τσαμπουκάλεμα της φακής. Στο χέρι τους είναι να το αποδείξουν. Μέχρι αποδείξεως, δεν ξέρουμε αν ο taokla007 είναι αθώος ή ένοχος ή έκανε κάτι άλλο που παρερμηνεύτηκε. Δεν ξέρουμε.

- Οι CyberzTeam διαθέτουν την ωμή δύναμη να ρίξουν ένα site (και ενδεχομένως, πρόσβαση σε γνώση/εργαλεία για να αποσπάσουν στοιχεία). Τη χρησιμοποίησαν υπό συνθήκες που, σύμφωνα με την κοινή λογική (στηρίζομαι στην ως τώρα εδώ συζήτηση), δεν δικαιολογούν τέτοια αντίδραση. Το καλό είναι (ακολουθούν προσωπικές μου εικασίες) πως είναι άνω του ενός ατόμου, και η ομάδα έχει και θερμοκέφαλους και πιο ψύχραιμους, οπότε με τους δεύτερους μπορεί να γίνει συζήτηση και να βρεθεί άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα κάτι πιο πριν αλλά λίγοι το έλαβαν υπόψη τους !!!!! το greekddl έκλεισε ?????, τυχαίο δεν νομίζω !!! σκεφτείτε λίγο !!!!!! πολλές συμπτώσεις …. η παροιμία φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά….. νομίζω ταιριάζει απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fact #1: Το greekddl δεν έκλεισε, απλά δεν θα γίνονται πλέον ποστ με λινκς για κατέβασμα.

 

Fact #2: Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, πρόκειται για hack από μια ομάδα και όχι από τη δίωξη.

 

Fact #3: Αν το γεγονός αυτό αφορούσε το game of thrones, σίγουρα δεν θα τη γλίτωναν και άλλα sites με υπότιτλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Fact #3: Αν το γεγονός αυτό αφορούσε το game of thrones, σίγουρα δεν θα τη γλίτωναν και άλλα sites με υπότιτλους...

Μην είσαι σίγουρος. Τυχαίο που πάντα γίνεται πριν την προβολή του κάθε επεισοδίου;

Μόνο στην πρεμιέρα δεν συνέβη. Στο webrip του 2ου έγινε και τώρα και στο 3ο. Τυχαίο; Δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 1ον δεν είμαι ο taokla007. Τον ξέρω όμως, και τον υπερασπίζομαι επειδή το θεωρώ πολύ απίθανο να έκανε τέτοια στραπάτσα, δεν έδωσα καμιά πληροφοριά εγώ απλά υπέθεσα κάποια πράγματα, τώρα αν η cyberzteam μπορεί να αποδείξει ότι έχει γίνει κάτι τέτοιο από τον ταόκλα007, γιατί δε το κάνουν εδώ και τώρα, ακόμα και εσύ λές (tzot) ότι είναι στο χέρι τους. Τέσπα, εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν έχει κάνει τίποτα ο taokla007, εάν αποδειχτεί κάτι, πάω πάσο, επίσης στο παραπάνω μου ποστ δεν απευθυνόμουν σε σας κατηγορηματικά απλά απάντησα και είπα κάποια πράγματα όπως και πολλοί άλλοι... Και ξαναλέω αυτό από ερώτημα έγινε Δικαστήριον. Το βασικά ερώτημα ήταν έκλεισε το xsubs; Μετά όπως το κατάλαβα εγώ συνέχισε ως θα ανοίξει το xsubs και μετά έσκασε μια κατηγορία έτσι στα καλά καθούμενα, αν προσέξετε τα παραπάνω ποστ θα καταλάβετε ποιος είναι ο taokla007 φαίνεται καθαρά, αλλά και πάλι δεν έχει καμιά σήμασία.

Εγώ δε θέλω να ανοίξω παρεξηγήσεις και καταστάσεις. Λέω την άποψή μου, καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά λέτε πως δεν γίνεται το όλο θέμα για το Game Of Thrones.

Μόλις ανέβηκαν οι εκδόσεις του επεισοδίου από την ΟΜΑΔΑΡΑ του xsubs στο tvsubtitles,

ξαφνικά κάτι παθαίνει το σάιτ και ανεβαίνουν πολλαπλοί υπότιτλοι ενός αρχείου για να βγουν από την λίστα

οι υπότιτλοι της X-Team. Λίγη τσίπα μάγκες.

 

 

Άντε, ρίξτε και το tvsubtitles τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να θυμίσω ότι το όνομα του διαχειριστή του grekdll αν είναι αυτός πραγματικά εμπλέκεται στον εκδοτικό χώρο νομικών βιβλίων και εδώ και ενάμιση χρόνο έχει απλήρωτους εργαζόμενους. μην θεοποιούμε τα πάντα δεν κάνει. τα μισά να είναι αλήθεια από αυτά που διάβασα εδώ ντρέπομαι που μοιράστηκα χρόνο και προσωπική δουλειά με κάποιους από εδώ μέσα.Καταντήσετε το μόνο μέσο που δίνει ελευθέρια σε χωράφι διεκδικούμενο λες και είναι το μπακάλικο του πατέρα σας ντροπή.Πληρώστε τώρα να δείτε ταινίες σειρές για να δείτε πιο το μέλλον σας.Αντί ευχαριστώ πόλεμος χαρείτε

τον εγώ αποχωρώ.Δεν απευθύνομαι σε όλους αλλά σε κάποιους αλλά δεν μπορώ να κάνω μάθημα σε όποιον έπρεπε να κάνει η οικογένεια του.Η βλακεία είναι μη πεπερασμένη δυστυχώς

Αυτή η φαγωμάρα έφαγε σχεδόν 4 σαιτ σοβαρά με χρόνων δουλειάς κάποιων από εμάς και μετά απορείτε γιατί δεν συνεχίζουμε. ίσως γιατί τελικά ο χρόνος που αφαιρούμε από τα παιδιά μας τούς φίλους και την ξεκούραση μας μάλλον δεν σας αξίζει

συγνώμη για το ύφος αλλά δεν αντέχω να βλέπω σε πεσμένο δέντρο να κάνουν όλοι τον ξυλοκόπο. μακάρι οι καρποί να μείνουν ζωντανοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΕΠΟΕ, Nova, Conn-X, μπάτσους κτλ. να καραδοκούν πάμε και βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας...

 

 

o ελληνας για αλλη μια φορα επαληθευσε την εμφυτη διχονοια του.

γιαυτο και ειναι ανικανος να στεριωσει καπου,ακομη και στην underground σκηνη των μεταφρασεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...