Προς το περιεχόμενο

Μισό εκατομμύριο υπολογιστές Mac «μολυσμένοι με κακόβουλο λογισμικό»


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη να πληρωσω ενα mac οσο 2 pc γιατι μπορει να εχω προβληματα ?

 

Αν εχω mac και θελει καποιος να με "παγιδεψει" δεν μπορει ? Εχει σημασια ο τροπος ή το αποτελεσμα ?

Απλά μπορεί να σε παγιδέψει δυσκολότερα. Οι πιθανότητες είναι πολύ λιγότερες. Αυτό είναι γεγονός. Από την άλλη αν φοβάσαι τόσο πολύ υπάρχουν και antivirus για mac. Όλα είναι θέμα πιθανοτήτων. Αν εκτελείς προγράμματα από το piratebay ασύστολα τότε ο mac θα μπει σύντομα στο BotNet.

 

 

 

 

Πως νιωθεις,οτι οι περισσοτεροι απο μας,εχουμε δωσει το ενα τριτο κ εχουμε ενα πολυ σταθερο κ πολυ γρηγορο μηχανημα,χωρις συχνα reboots,χωρις κολημματα/κρασαρισματα και πολυ σταθερα προγραμματα?

Και οσο για το ξεκουραστο,δε νομιζω οτι τα 7αρια εχουν κατι που σε κουραζουν!

Χαίρομαι που είσαι από τους τυχερούς που ζουν με τα windows χωρίς προβλήματα. Από την δικιά μου εμπειρία 14 χρόνια με τα windows είχα συχνές δυσάρεστες εκπλήξεις. Και γενικά δεν θέλω να κουράζομαι να ψάχνω για αξιόπιστο hardware, να κάνω τις σωστές ρυθμίσεις στο λειτουργικό ή να αναχώνομαι για την συνεργασία του λογισμικού με το hardware. Έχω μεγαλώσει και κουράστηκα να την παλεύω με τα windows επειδή <<συμφέρουν και κάνουν περισσότερα.>>

 

Παίζει να μην ισχύει τίποτα απολύτως απο τα παραπάνω,πραγματικά λίγα posts θα βρεις να πετυχαίνουν 0 στα 100,ούτε καν 1.

Κανένα OS ακόμη δεν χωλαίνει με 4GB RAM εκτός του Lion.

 

Σε αυτό έχει ένα δίκιο αλλά σήμερα με τις τιμές στην Ram να έχουν πιάσει πάτο, ποιος προβληματίζεται να κάνει μία αναβάθμιση της μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που είσαι από τους τυχερούς που ζουν με τα windows χωρίς προβλήματα. Από την δικιά μου εμπειρία 14 χρόνια με τα windows είχα συχνές δυσάρεστες εκπλήξεις. Και γενικά δεν θέλω να κουράζομαι να ψάχνω για αξιόπιστο hardware, να κάνω τις σωστές ρυθμίσεις στο λειτουργικό ή να αναχώνομαι για την συνεργασία του λογισμικού με το hardware. Έχω μεγαλώσει και κουράστηκα να την παλεύω με τα windows επειδή <<συμφέρουν και κάνουν περισσότερα.>>

Ισως επιδη δε γνωρισα τα xp(τα ειχα για μολις 4μηνες,στη πρωτη επαφη μου με κομπιουτερ),να παιζει καποιο ρολο,γιατι δε μπορω να συμμεριστω τις αποψεις πολλων,για τα windows!

Αυτο μπορω να υποθεσω,οτι ισως ειναι και ο λογος που με θεωρεις τυχερο και ο λογο που δε πολυ ασχολουμαι ιδιαιτερα με formats,antivirus & defrags!Και γενικα νιωθω οτι μου ειναι ολα αυτα,καπως αχρειαστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ καποιες "βοήθειες" για τους αρχαριους... παραείναι κουραστικές έως και περιοριστικες στους υπόλοιπους...

Η αγορά των αρχάριων είναι δεκάδες φορές μεγαλύτερη των έμπειρων και εκατοντάδες φορές μεγαλύτερη των ψαγμένων. Αυτό μία εταιρεία σαν την apple που πουλά άνεση και ποιότητα το προσέχει πολύ και το κυνηγά.

 

 

Για την μπαταρία το ανέφερα κι εγώ,βέβαια συγκρίνεις με το Bootcamp και τους τρισάθλιους drivers που δίνει για Windows,γιατί αλλιώς θα μπορούσα να σου φέρω παραδείγματα laptop με μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και καμιά 300-400 ευρώ φθηνότερα απο το MacBook.

Μια χαρά drivers έχει το bootcamp δεν έχω παρατηρήσει κάτι άσχημο. Οι mac σαν windows pc είναι πολύ αξιόλογοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...