Προς το περιεχόμενο

Playstation 2 Emulator - PCSX2


Netuser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o thios apo tin ameriki to exei. alla sas to stelnei me tin proeidopoiisi oti tha prepei na eiste katoxos ps2 gia na to katevasete.

 

by the way to dokimasa ton emulator.

 

p4 sta 1.9GHz, 512 ddr sdram kai ati radeon 9600xt.

 

to emulator epieikos sernotan. pano apo 5fps den epiana. aurio- methario mou erxetai i ram pou paragkeila apo eshop. sinolo tha exo diladi 1gb ddr mnimi. thelo na do ti diafores tha exei meta stis epidoseis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 659
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βράδυ το κατέβασα το προγραμματάκι, προσπαθώ λίγο να τα βρω με τις ρυθμίσεις, το bios μου το έδωσε ο γνωστός ...θείος, οπότε δεν μένει παρά να κάνω μια δοκιμή! Διάβασα ότι μπορεί να παίξει και νεώτερα παιχνίδια (Silent Hill 4). Θα το δοκιμάσω και εδώ είμαστε... :D

__________________________________

 

:( Ή κάτι δεν έχω κάνει σωστά στις ρυθμίσεις ή απλά είναι ελλατωματικός ο εξομοιωτής! Μου βγάζει το γνωστό πλαίσιο σφάλματος - αναφορά στην Microsoft! Αν κάποιος έκανε κάτι ας μας το σημειώσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon mou irthe i mnimi simera... apo 512mb ddr sdam einai pleon 1gb. sto pcsx2 i moni diafora einai oti diplasiastikan ta frames. apo 3.5fps sto pes5, eginan 7-8! hahaha. me alla logia logika an diplasiaso tin mnimi mou k tin kano 2gb tote tha diplasiastoun k oi epidoseis. ara osoi exete p4 sta 1.9GHz min to dokimasete kan... apo 3GHz kai pano. min po oti enas 64aris k x2 einai i idaniki lisi gia na to trexete flawless. giati ta games trexoun se 60fps ta perissotera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για το δικό μου το σύστημα που είναι Celeron, 1,7 δεν κάνει... Είναι απαγορευτικό! Γι'αυτό μου βγάζει την ειδοποίηση σφάλματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία νέα!!Καιρό περίμενα την 0.9 version.

kallair,το πιο βασικό για τον emulator είναι ο επεξεργαστής κι από 'τι βλέπω εσύ έχεις έναν 1.9GHz (όχι και ό,τι καλύτερο).Και για να παίξεις ένα παιχνίδι αρκετά καλά χρειάζεσαι 30fps,τα 60fps είναι το μέγιστο.Άρα το να πιάνεις με ένα λίγο παλιό επεξαργαστη 7-8fps είναι τέλειο!!

Μπορεί να το τεστάρω κι εγώ.Αλλά κι εγώ έχω παλιό υπολογιστή,λίγο καλύτερο από τον δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κάνεις emulation θεωρητικά το μηχάνημα πρέπει να είναι 8 φορές πιο δυνατό από αυτό που θες να κάνεις emulation για να λειτουργήσει σωστά.

 

300Χ8=24 δηλαδή με ένα 3GHZ πιστεύω ότι θα δείς διαφορά,εγώ έχω P4 1.7Ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κάνεις emulation θεωρητικά το μηχάνημα πρέπει να είναι 8 φορές πιο δυνατό από αυτό που θες να κάνεις emulation για να λειτουργήσει σωστά.

 

300Χ8=24 δηλαδή με ένα 3GHZ πιστεύω ότι θα δείς διαφορά,εγώ έχω P4 1.7Ghz

nta3 den einai aparaithta swsto ayto aplws, to cpu tou ps2 exi 128bit arxitektonikh kai kamia sxesh me thn x86 arxitetonikh opite logiko na 8elei poly kalo epe3ergasth gia emulation.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to bios tou ps2 einai copyrighted kai den mporoume na sou dosoume kapoio link. prepei na to zitiseis apo ton theio na sto steilei. episis kapou diavasa oti kikloforei mia ekdosi ps2 bios to opoio den einai rip apo ps2 konsola, alla ftiagmeno apo users. den thimamai pos legetai re gamoto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to bios tou ps2 einai copyrighted kai den mporoume na sou dosoume kapoio link. prepei na to zitiseis apo ton theio na sto steilei. episis kapou diavasa oti kikloforei mia ekdosi ps2 bios to opoio den einai rip apo ps2 konsola, alla ftiagmeno apo users. den thimamai pos legetai re gamoto.

den thelo link gia to bios alla gia to pos na to paro apo to ps2.

epeidi exo pollous theious se poion na pao akrivos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...