Προς το περιεχόμενο

30 άτοκες στον Κοτσώβολο (iPad με 30Χ16.97!!!)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια γείωση με την πραγματικότητα υπάρχει ή όχι; Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι προκλητικό και μόνο να χρεωθεί κάποιος για να πάρει γκάτζετ?

 

Και περιμένω να ακούσω τον αντίλογο: "Μα αν το χρειάζεται γιατί να μην το πάρει? Εσύ θα καθορίσεις τις ανάγκες του"?

 

Και μετά θα πω κάτι για αμερικανάκια και θα την κάνω από το τοπικ γιατί μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.

 

Αυτά από μένα, καλές αγορές. Και όταν βγει η επόμενη έκδοση, στήστε κάνα ράντζο στη Στουρνάρη αποβραδίς για να την προμηθευτείτε πρώτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ μαζί σου αλλά από την στιγμή που οι δόσεις είναι άτοκες εγώ και μετρητά να είχα νομίζω πάλι τις άτοκες θα επέλεγα... ίσως να έβαζα λιγότερες βέβαια...

 

+1

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια γείωση με την πραγματικότητα υπάρχει ή όχι; Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι προκλητικό και μόνο να χρεωθεί κάποιος για να πάρει γκάτζετ?

 

Και περιμένω να ακούσω τον αντίλογο: "Μα αν το χρειάζεται γιατί να μην το πάρει? Εσύ θα καθορίσεις τις ανάγκες του"?

 

Και μετά θα πω κάτι για αμερικανάκια και θα την κάνω από το τοπικ γιατί μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.

 

Αυτά από μένα, καλές αγορές. Και όταν βγει η επόμενη έκδοση, στήστε κάνα ράντζο στη Στουρνάρη αποβραδίς για να την προμηθευτείτε πρώτοι.

συγκρατησουυυυυυ...παλι με τα ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ? :devil:

παρτε παιδια με δοσεις ΑΛΛΟΣ ΜΛΚΑΣ πληρωνει.

 

σε λιγο που θα ρθει ο poulinos δε θα υπαρχουμε :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολόκληρη συζήτηση πιάσατε, και δεν διαβάσατε τα ψιλά γράμματα.

 

Οι 30 άτοκες είναι για αγορά με πιστωτική κάρτα, αλλιώς έχει καταναλωτικό δάνειο με επιτόκιο 15% περίπου.

 

Οπότε εγώ ΑΝ είχα τα λεφτά στο χέρι και ήθελα να το αγοράσω θα έκανα το εξής:

 

Θα ξοφλούσα μεγάλο μέρος της πιστωτικής (500 ευρώ), και θα το έπαιρνα με δόσεις.

Έτσι θα γλίτωνα τους τόκους (22% ετήσιο) από την πιστωτική.

η πιστωτικη δεν εχει επιτοκιο αν εξοφλεις τις ατοκες δοσεις εμπροθεσμα

τα εχεις μπερδεψει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί είστε τόσο εναντιωμένοι στην λογική των δόσεων... πόσο μάλλον όταν αυτές είναι άτοκες...

 

Μήπως είστε καμμένοι από υπερφορτωμένες πιστωτικές; Μήπως ανήκετε στα "υπερχρεωμένα νοικοκυριά" και όταν ακούτε "δόση" βλέπετε τον δοσά με την μορφή του χάρου πάνω από το κεφάλι σας να ανεμίζει το δρεπάνι...; rolleyes.gifmrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί είστε τόσο εναντιωμένοι στην λογική των δόσεων... πόσο μάλλον όταν αυτές είναι άτοκες...

 

Μήπως είστε καμμένοι από υπερφορτωμένες πιστωτικές; Μήπως ανήκετε στα "υπερχρεωμένα νοικοκυριά" και όταν ακούτε "δόση" βλέπετε τον δοσά με την μορφή του χάρου πάνω από το κεφάλι σας να ανεμίζει το δρεπάνι...; rolleyes.gifmrgreen.png

 

Προσωπικά όχι, αλλά σοβαρά τώρα κάνεις χιούμορ με τα υπερχρεωμένα νοικοκυριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά όχι, αλλά σοβαρά τώρα κάνεις χιούμορ με τα υπερχρεωμένα νοικοκυριά?

 

Κάνω χιούμορ με τα πάντα... ακόμα και με το μαύρο μου το χάλι... mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί είστε τόσο εναντιωμένοι στην λογική των δόσεων... πόσο μάλλον όταν αυτές είναι άτοκες...

 

Μήπως είστε καμμένοι από υπερφορτωμένες πιστωτικές; Μήπως ανήκετε στα "υπερχρεωμένα νοικοκυριά" και όταν ακούτε "δόση" βλέπετε τον δοσά με την μορφή του χάρου πάνω από το κεφάλι σας να ανεμίζει το δρεπάνι...; rolleyes.gifmrgreen.png

μηπως σε αυτη την καμμενη χωρα υπαρχουν ακομη ανθρωποι που οχι απλώς πιστωτικη καρτα δεν εχουν βγαλει,αλλα ουτε καν δανειο για να χτισουν σπιτι;

Αυτο το ειχες σκεφτει;

 

γραφτε τωρα..ετσι κ αλλιως αυριο δεν θα υπαρχουν.αχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως σε αυτη την καμμενη χωρα υπαρχουν ακομη ανθρωποι που οχι απλος πιστωτικη καρτα δεν εχουν βγαλει,αλλα ουτε καν δανειο για να χτισουν σπιτι;

Αυτο το ειχες σκεφτει;

 

Φυσικά και υπάρχουν, όπως υπάρχουν σε κάθε χώρα... Δεν "πιάνω" το σκεπτικό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είστε καμμένοι από υπερφορτωμένες πιστωτικές; Μήπως ανήκετε στα "υπερχρεωμένα νοικοκυριά" και όταν ακούτε "δόση" βλέπετε τον δοσά με την μορφή του χάρου πάνω από το κεφάλι σας να ανεμίζει το δρεπάνι...; rolleyes.gifmrgreen.png

εδω απαντησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω απαντησα

 

Κατάλαβα που απάντησες... συνεχίζω όμως να μην σε πιάνω... Αν κάποιος δεν έχει λεφτά δεν κάνει βόλτες στις προσφορές του insomnia και σίγουρα δεν μπαίνει σε θέμα που έχει τίτλο "δόσεις" και "ipad"... ΔΕΝ έχει λεφτά, remember? mrgreen.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξηγησέ το λίγο αυτό γιατί δεν σε πιάνω.

 

 

η πιστωτικη δεν εχει επιτοκιο αν εξοφλεις τις ατοκες δοσεις εμπροθεσμα

τα εχεις μπερδεψει;;

 

Λοιπόν, έστω ότι έχω ένα Χ ποσό χρέος στην πιστωτική ήδη, αλλά θέλω να πάρω και το ipad(η Τν ή πλυντήριο) με 500ευρώ.

 

Περίπτωση 1:

Αν το πάρω μετρητοίς, θα μου μείνει το υπάρχον χρέος στην πιστωτική.

 

Περίπτωση 2:

Αν έχω τα 500 στο χέρι και δεν πάρω το ipad( ή Τν ή πλυντήριο), μπορώ να τα βάλω απευθείας στην πιστωτική και να μειωθεί το χρέος και οι τόκοι που προκύπτουν από αυτό.

 

Περίπτωση 3:

Βάζω τα λεφτά στην πιστωτική, μειώνεται το χρέος και οι τόκοι που προκύπτουν από αυτό και παίρνω το ipad (η Τν ή πλυντήριο) με όσες άτοκες θέλω, και κερδίζω και από το πρόγραμμα ανταμοιβής που έχει η εκάστοτε κάρτα (bonus, επιστροφή κτλ)

 

Η περίπτωση είναι για όσους έχουν ήδη χρέος και παρόλα αυτά θέλουν να κάνουν αγορά. Κερδίζουν χρόνο μέχρι να γεμίσει πάλι η κάρτα και γλυτώνουν τόκους.

 

Όποιος θέλει να αγοράσει κάτι τοις μετρητοίς ντε και καλά μπορεί να βοηθήσει κάποιον φίλο του που έχει χρεωμένη κάρτα, να του δώσει τα λεφτά στο χέρι και μετά να γίνει η αγορά με την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

ευφυέστατο!

.. δεν έχω πιστωτική, ούτε αϊ-παντ θα πάρω,

αλλά "μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι", που λέει και το ανέκδοτο!

 

έχει δλδ ο κολητός μου 500€ χρέος στην πιστωτική,

κι εγώ θέλω να παρω το ipad με μετρητά.

Δίνω τα €500 στο φίλο μου, να τα βάλει στην κάρτα του,

και παίρνω με την κάρτα του το i-pad.

Έτσι το €500 τοκιζόμενο χρέος του, γίνεται 30χ17 χωρίς άλλες επιβαρύνσεις

(αν πληρώνει τα 17 εγκαίρως)

 

α, ρε αππλε, σώζεις και τους χρεωμένους έλληνες! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά εύχομαι να κάνετε σε λίγο καιρό τους ίδιους υπολογισμούς για την οδοντόκρεμα που θα παίρνετε με πιστωτική. Προκαλείτε. Οσο νωρίτερα θα το καταλάβετε, τόσο το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...