Προς το περιεχόμενο

Σημαντική ανανέωση στο Google+


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραία η νέα εμφάνιση, ευκαιρία να ξαναμπώ μετά από 6 μήνες!!! ;)

 

απίστευτο μου φαίνεται που έχει 170.000.000 χρήστες....

 

http://mashable.com/2012/04/11/google-plus-number-three/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το interface είναι πολύ πιο εύχρηστο σε σχέση με το παλιό.

Μακάρι όλοι να κάνουνε το switch απο facebook σε google+...

Όχι μη !!!!! Δεν θέλω !! Καλά είμαστε όσοι ήμαστε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pff.... ναι η έλλειψη face control είναι που μας χαλάει στο ίντερνετ... Επίσης εσύ για να εκφράσεις την ανιδιοτέλειά σου είσαι στα social networks και δε μπορείς ο δύστυχος, επειδή σε εμποδίζουν τα ρεμάλια που έχουνε μαζευτεί... Ξέρεις κάτι;; Επειδή δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσοι πολλοί ανώμαλοι/περιθοριακοί/πεςτονότιθες στην πραγματικότητα όσοι στο κάθε network, μάλλον θα έχουνε πολλά προφίλ. Αν ήταν τόσοι και εκεί έξω θα πήγαινε κατά διαόλου ο κόσμος. ΟΥΠΣ! wait a minute.... χμμμμ....

 

Δε θέλω να μπω καν στη διαδηκασία να σχολιάζω τις προφανείς καταβολές τέτοιων απόψεων..

 

Σκέψου να απαντούσες δηλαδή..

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου, ήταν η μεγαλύτερη απόδειξη όσων έγραψα παραπάνω. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μια ευκαιρία να το ξαναδώ μετα απο 5-6 μήνες που έχει να ανοίξει η σελίδα στον browser μου ... Δεν είχα δει και κάτι καλύτερο απο αλλα social network στην αρχή ... Μπορω να πω μια αντιγραφή του fb ότι ήταν .... Για να δούμε τώρα ... :/

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Picasa τι απέγινε, ενσωματώθηκε στο Google+?

 

Έχει βρει κανείς πώς μπορώ να τακτοποιήσω τα albums μου εκ νέου, γιατί δεν βρίσκω άκρη...

 

Εδώ είναι https://picasaweb.google.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου να απαντούσες δηλαδή..

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου, ήταν η μεγαλύτερη απόδειξη όσων έγραψα παραπάνω. :X

 

Στις 2 προτάσεις που έγραψες, φαίνεται πως:

 

Στην πρώτη αδυνατείς να καταλάβεις τι γράφω και απλάς λες τα δικά σου. Δεν πειράζει, καθένας με τις δυνατότητές του.

 

Στη δεύτερη - και μιας και αναφέρθηκα σε δυνατότητες - φαίνεται πως έχεις μαντικές ικανότητες, καθώς όχι μόνο είσαι σίγουρος πως είμαι ήδη στο facebook και στο google+, αλλά ακόμη πως έχω μεταναστεύσει( ; )με το μαζικό αυτό ρεύμα ανώμαλων περιθωριακών κτλ που δε σε αφήνουν να βρεις τον ιντερνετικό σου παράδεισο ώστε μέσα από τα social networks να προσφέρεις εσύ ο ανειδιοτελής στην ανθρωπότητα.

 

Δε χρειάζεται να απαντήσεις και σε παρακαλώ μην το κάνεις - εξάλλου δε νομίζω πως μπορείς (κάνω κι εγώ μαντεψιές, αλλά τουλάχιστον κρίνω από τα δεδομένα και όχι με κάρτες ΤΑΡΟ, όνειρα κι ελληνικούς καφέδες). Εκτός και αν έχεις κάνει καμιά ακόμα μαντεψιά για το ποιον μου, οπότε άνοιξε ένα νήμα σχετικό και που ξέρεις, ίσως κάνεις και καριέρα. Κρίση έχουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gigo6125913, στις 11 Απρίλιος 2012 - 10:01 μμ, έγραψε:

Το interface είναι πολύ πιο εύχρηστο σε σχέση με το παλιό.

Μακάρι όλοι να κάνουνε το switch απο facebook σε google+...

 

Όχι μη !!!!! Δεν θέλω !! Καλά είμαστε όσοι ήμαστε !!!

 

Ότι είπε ο cerebrux.

 

Αυτό μας έλειπε τώρα να γεμίσει και το google+ με μαμάδες να ποστάρουν φωτός με τα μωρά τους που μόλις πασαλήφτηκαν με μαρμελάδα και "άχου τι χαριτωμένα που είναι" ή με άπειρες γατο-φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνετε τον κόπο να μπείτε αν έχετε υψηλή ανάλυση! Τα έκανα μαντάρα! Δεν περίμενε ποτέ κάτι τέτοιο από την Google! Αν μπείτε ακολουθήστε αυτά : #whitespace #usesforwhitespace έχει πολύ γέλιο! μέχρι και στο twitter μπορείτε να δείτε! Ο κόσμος ψάχνει πως να γεμίσει το whitespace πολύ γέλιο!

 

 

Στo Google Design πήραν 0! Ήθελα να ήξερα οι Dev της Google μόνο σε table δουλεύουν πλέον ?!? Δεν σκέφτηκε κανείς να δει πώς φαίνεται αυτό το πράγμα σε υψηλή ανάλυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αυτά τα userscripts για Greasemonkey/TamperMonkey που διορθώνουν -κάπως- την κατάσταση στις wide οθόνες:

Google Plus Margin Remover

Google+ Timeline for the New UI

 

 

 

@niksakl,

 

ψάχνεσαι για καυγά*, χωρίς λόγο και χωρίς αντίπαλο. :huh:

Παραπέμπω τους χαρακτηρισμούς σου στον αρμόδιο ώστε να εκτιμηθούν δεόντως.

 

 

*και δεν είναι η πρώτη φορά, εδώ μέσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Pigeon

 

Για καυγά δεν ψάχνομαι γενικά, όταν όμως εσύ βάζεις κόσμο μέσα στο σακουλάκι με ανώμαλους και περιθοριακούς που χαλάνε τα social networks, το να μιλάς για χαρακτηρισμούς και να καταφεύγεις στις "αρχές" είναι τουλάχιστον υποκριτικό. Κάνε ότι θες. Δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ως προς τους χαρακτηρισμούς.

 

Σχετικά με τις καταβολές των απόψεων που είχα πει πως δε θα σχολιάσω και την ανικανότητά σου να καταλάβεις τι εννοώ, το κάνω λιανά: Όταν μιλάς για social networks, μιλάς για κοινωνικά δίκτυα - δίκτυα επαφών και αλληλεπίδρασης μελών μιας δικτυακής κοινωνίας που εξορισμού μέλη της είναι τα μέλη της πραγματικής κοινωνίας που έχουμε εκεί έξω. Το να έχεις όλων των ειδών τους ανθρώπους είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικο, αναμενόμενο και στην τελική αναπόφευκτο: Όσο πιο δημοφιλές είναι το social network τόσο περισσότερος κόσμος θα είναι μέσα, τόσο πιο αντιπροσωπευτικό το δείγμα από την πραγματικότητα.

 

Κατανοητό ως εδώ; Πιστεύω ναι.

 

Το να ζητάς ή να ελπίζεις λοιπόν σε ένα social neτwork που αντιπροσωπεύει μια "ανώτερη" κάστα ανθρώπων (όπως ο καθένας αντιλαμβάνεται το "ανώτερη") από τη στιγμή που είναι αυτό ελεύθερο, είναι άτοπο, ελιτίστικο έως και ναζιστικό.

ΑΝ θες μια καλύτερη κοινωνία, work on it. Το να πάρεις ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ενός συνόλου και να κλαίγεσαι πως το δείγμα είναι σκατά είναι ανόητο. Το σύνολο σου είναι σκατά και απλά δε δέχεσαι να το δεις. Μπορείς βέβαια να κάνεις ένα social network με domain www.aria-fulh-connect.net και καλή τύχη.

 

ΤΩΡΑ ελπίζω να κατάλαβες κάτι που εγώ αρχικά θεώρησα αυτονόητο και πως δε χρειαζόταν να αναλύσω πολύ.... Έσφαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...