Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Prime Παρουσίαση


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Asus Transformer Prime έχει δύο σοβαρούς λόγους για να τραβήξει τα βλέμματα της δημοσιότητας με το μέρος του καθώς όχι μόνο πρόκειται για ένα tablet το οποίο μεταμορφώνεται σε netbook σε λίγα δευτερόλεπτα, αλλά είναι επίσης το πρώτο τετραπύρηνο tablet της αγοράς.
 

http://www.youtube.com/watch?v=pzbQ2elKNiE

 

Εξοπλισμένο με το Nvidia Tegra 3 chip και με τετραπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στο 1.3GHz, το Transformer Prime σπάνια θα κολλήσει σε οποιαδήποτε σχεδόν δοκιμασία και να το υποβάλετε. Θυμίζουμε ότι το Tegra 3 chip διαθέτει και έναν επιπλέον επεξεργαστή για δευτερεύοντες διαδικασίες τον οποίο μάλιστα η Nvidia τον ονομάζει ninja!
 

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Transformer Prime

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη η παρουσιαση και η συσκευη!Εχω το tablet εδω και δυο βδομαδες και ειναι πραγματικα πολυ γρηγορο σε ολες τις εφαρμογες και ειδικα στα απαιτητικα παιχνιδια.Το gps δεν το εχω τεσταρει ακομα αλλα διαβασα για δωρεαν διαθεση συσκευης απο την asus στην παρουσιαση,δεν το ειχα ακουσει αυτο!Περι τινος προκειται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη η παρουσιαση παρακαλω να δωθουν οδηγιες για το GPS και πως μπορω να το ξεχωρησω απο την παλια του εκδοση.δηλαδη αν σε αυτο που θα αγορασω τωρα εχει διορθωθει το προβλημα.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμενω ακομα καποιο καταστημα να το φερει στη θεσσαλονικη... (public) Στο multirama το μονο που ειπαν ειναι πως πουλανε εκθεσιακα και δυσκολα θα ξαναφερουν καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα απο multirama κανονικα σφραγισμενο,ειχε μερικα καμενα pixel και θα μου φερουν καινουριο απο τριτη παλι σφραγισμενο κανονικοτατα.Υπαρχουν σε ολη την Ελλαδα καποια που δεν εχουν πουληθει απλα πηγαινεις σε ενα καταστημα και του λες να σου το φερουν.Το δευτερο μου ερχεται απο Χανια για να καταλαβεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη παρουσιαση εχω να πω.

Το μηχανημα μαζι με το dock ειναι απολαυση και οι επιλογες επεκτασης που σου δινει οπως συνδεση με εξωτερικο δισκο πραγματικα σε αποζημιωνουν και με το παραπανω για τα χρηματα που εχεις δωσει. Γρηγορο ,ελαφρυ και με ποιοτητα κατασκευης ανωτερη απο οτι εχει πεσει στα χερια μου( Χοοm-Gl Tab-ipad 2 ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντύπωση μου έκαναν όλα όσα διάβασα. Το πήρα και σε μια ημέρα το "έδωσα".

Μεγάλο πρόβλημα στα mail, σε κάθε ανανέωση κρατούσε μόνο 25. Επίσης καλούσε και έμενε " παγωμένη " η οθόνη, ενώ σερνόταν στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ωραίο review αλλά σε μερικά σημεία ενώ θα πρέπε να λύνει απορίες, δημιουργεί περισσότερες..για παράδειγμα για το GPS που είναι και το πιο σημαντικό πρόβλημα του tablet. Αναφέρετε ότι έχει προβλήμα αλλά δε λέτε την δική σας εμπειρία στο θέμα. αφου το είχατε στα χέρια σας.. τι παρατηρήσατε? δεν εβρισκέ καθόλου δορυφόρους? έβρισκε λίγους? αργούσε να κλειδώσει? δοκιμάσατε κάποιο πρόγραμμα η οτιδήποτε και πήρατε ενδείξεις απ τα δεδόμενα που λαμβάνει (ή οχι) ο δέκτης?

 

φιλικά

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το GPS από το λίγο που το τσέκαρα στους χάρτες έχανε λίγο το σήμα, αλλά το ότι η asus δίνει δωρεάν εξωτερικό gps νομίζω τα λέει όλα. Τώρα κατά πόσο αυτό είναι η κατάλληλη λύση στο πρόβλημα το αφήνω στην κρίση σας :-)

 

Επίσης τα παιδιά από το xda forum έχουν φτιάξει έναν οδηγό όπου μπορεί κανείς να ανοίξει τη συσκευή και να διορθώσει χειροκίνητα το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε περιπου 10 μερες

Γενικες εντυπωσεις πολυ καλες.Η οθονη πολυ καλυτερη απο το προηγουμενο TF 101

Απο παιχνιδια δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα τα παιδια ειναι ξετρελαμενα

Απο πλοηγηση σε σελιδες πεταει.Αν και περιεργο με τον browser που εχει απο την Asus νομιζω ειναι ο καλυτερος

Δοκιμασα με Opera και Dolphin επισης αλλα ο μαμα ειναι καλυτερος

Σαν PDF Reaser απιαστο

Απο αυτονομια βγαζει ανετα 8-9 ωρες με wifi πολυ surfing λιγο ταινιες και παιχνιδια

Απο το gps δεν δοκιμασα γιατι δεν το χρησιμοποιω για πλοηγηση

Παντως εστειλα την αιτηση για να μου στειλουν το dongle αφου τζαμπα ειναι

Ειναι με serial C2 me προεγκαταστημενο ics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...