Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok then,εδω θα ειμαστε για να (μην) δουμε τους μητροπολιτες και τα θρησκοληπτα αρουρια να στεκονται κλαρινο οταν θα μιλατε εσεις.(Δεν)Θα ειναι ενας φαμπιουλους φαμπιουλους κοσμος.Αχχ καλε.(οπως εσυ το εκλεισες με κατι της θρησκειας,ειπα να το κλεισω και εγω με κατι δικο σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως σύντομα θα δείτε τον Τόξο σας μαζί με ένα τημ κ άλλων ακτιβιστών που έχουμε ως κοινό τη στοργή μας για τις απανθρωποποιητικές διδαχές της εκκλησίας να σέρνει στα δικαστήρια τον Σεραφείμ για το εμμετικό λογίδριο του προχθές.Περιμένουμε τη προσθήκη του σεξουαλικού προσανατολισμού στο αντιρατσιστικό κ το legal team λέει είναι έτοιμο.Σύντομα στους δέκτες της τιβι σας ο φάμπιουλους Τοξοβολίνος σας.Θέλω κ μερικούς να μου κάνουν εξέδρα από το ινσο ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σύντομα θα δείτε τον Τόξο σας μαζί με ένα τημ κ άλλων ακτιβιστών που έχουμε ως κοινό τη στοργή μας για τις απανθρωποποιητικές διδαχές της εκκλησίας να σέρνει στα δικαστήρια τον Σεραφείμ για το εμμετικό λογίδριο του προχθές.Περιμένουμε τη προσθήκη του σεξουαλικού προσανατολισμού στο αντιρατσιστικό κ το legal team λέει είναι έτοιμο.Σύντομα στους δέκτες της τιβι σας ο φάμπιουλους Τοξοβολίνος σας.Θέλω κ μερικούς να μου κάνουν εξέδρα από το ινσο ε.

 

Θέλω να αλλάξω χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σύντομα θα δείτε τον Τόξο σας μαζί με ένα τημ κ άλλων ακτιβιστών που έχουμε ως κοινό τη στοργή μας για τις απανθρωποποιητικές διδαχές της εκκλησίας να σέρνει στα δικαστήρια τον Σεραφείμ για το εμμετικό λογίδριο του προχθές.Περιμένουμε τη προσθήκη του σεξουαλικού προσανατολισμού στο αντιρατσιστικό κ το legal team λέει είναι έτοιμο.Σύντομα στους δέκτες της τιβι σας ο φάμπιουλους Τοξοβολίνος σας.Θέλω κ μερικούς να μου κάνουν εξέδρα από το ινσο ε.

βάλε καμιά φώτο να δούμε το φάμπιοουλνες σου επιτέλους! θα σου κάνουν ενέδρα οχι για βιασμό αλλά για ζαρζαβατισμο χαχαχαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα το γράψω μία φορά:

 

Αν ξαναδιαβάσω μήνυμα που να περιέχει ευχές για ψόφους, ταλιμπάν και γενικά ευχές για εξόντωση οποιασδήποτε κοινωνικής ομάδας, σας πήρε και σας σήκωσε και να δούμε τι είναι ευκολότερο, να φτιάχνετε καινούργιους λογαριασμούς ή να πατάω ένα πλήκτρο για αυτόματο spam ban.

 

Κατά τα λοιπά, φιλική συμβουλή στο resident υπερασπιστή της LGBT κοινότητας: χρησιμοποιώντας εκφράσεις που θίγουν ακόμη και άτομα με τον ίδιο σεξουαλικό προσανατολισμό με εσένα (βλ. "κρυφές" παραπάνω) το μόνο που καταφέρνεις είναι να αποξενώνεις εν δυνάμει συμμάχους και να διαιωνίζεις τα στερεότυπα που θέλουν τους gay να μιλούν σαν φτερούδες.

 

Άκου "κρυφές". Ξου μωρή φιλενάδα και χαρά μας να δούμε το φάμπιουλους Τοξοβολίνο να σαρώνει στην τιβί. Ούου, καλέ, ούου.

 

Κατάλαβες τι ζημιά κάνεις; Αμφιβάλω.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατά τα λοιπά, φιλική συμβουλή στο resident υπερασπιστή της LGBT κοινότητας: χρησιμοποιώντας εκφράσεις που θίγουν ακόμη και άτομα με τον ίδιο σεξουαλικό προσανατολισμό με εσένα (βλ. "κρυφές" παραπάνω) το μόνο που καταφέρνεις είναι να αποξενώνεις εν δυνάμει συμμάχους και να διαιωνίζεις τα στερεότυπα που θέλουν τους gay να μιλούν σαν φτερούδες.

 

Άκου "κρυφές". Ξου μωρή φιλενάδα και χαρά μας να δούμε το φάμπιουλους Τοξοβολίνο να σαρώνει στην τιβί. Ούου, καλέ, ούου.

 

Κατάλαβες τι ζημιά κάνεις; Αμφιβάλω.

Χαχα

 

Ρε σνουμπ άσε τα ηθικοπλαστικά κυρήγματα για εκεί που σε παίρνει να ουμε,θα πάθεις κανα εγκεφαλικό κ θα σε τρέχουμε.

 

Επειδή 5 στραβωμένες περιορισμένης θα βγάλουν καμμένα συμπεράσματα για τους LGBT βασιζόμενοι στο τι λέω,πρέπει εγώ ας πούμε να περιορίσω τη τριμέγιστη προσωπικότητα μου.Ξου να πούμε.Τη πάρτη μου εκπροσωπώ κ μόνο αυτή όποιο γκάου θέλει να βγάζει συμπεράσματα θέμα του.

 

Κάτω οι κρυφές που υπονομεύουν την ορατότητα μας.Δε τις πάω μια κ θα τις στηλιτεύω μια ζωή.Τέλος

 

Όσο για το παραλλήρημα σου,έλα παραδέξου το μόντα.Σου γύρισε το άντερο στη προοπτική να τσακίσουμε δικαστικά την κάργια ολκής Σεραφείμ.Κ όμως ήδη είμαστε σε ετοιμότητα ,αναμένουμε τη προσθήκη του σεξουαλικού προσανατολισμού κ θεωρούμε πως έχουμε τη νομική βάση να διασύρουμε τον Σεραφείμ στο πανελλήνιο.Ναι θα δείτε τον γκέι θεό σας λιαν συντόμως στους δέκτες σας τραστ μι!

 

Αυτό να σκέφτεσαι αύριο που θα πας χριστιανικά κ ωραία στην εκκλησία για να βλέπεις κόκκινο.λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να 'ούμε, κάτι είπα για τον τρόπο που εκφράζεστε.

 

Επομένως, ένα μήνα έξω να καταλάβεις ότι εδώ δεν είναι μεσημεριανή εκπομπή που κράζονται ξεφωνημένες, και τα ξαναλέμε με την επιστροφή σου.

 

Υ.Γ. Τα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει από εκκλησιαστικούς και παραεκκλησιαστικούς ούτε μπορείς να τα φανταστείς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δλδ σήριουσλι τώρα,ούτε ΕΝΑΣ ή ΜΙΑ έκανε τον κόπο να κάνει update το νήμα τόσες μέρες με τόσες κοσμοιστορικές αλλαγές στα γκέι δρώμενα?ffs

 

Σε ρεζουμέ έχουμε τα εξής:

 

-Αρχές Δεκέμβρη η Κροατία μπάναρε μέσω δημοψηφίσματος τον γκέι γάμο αλλά το ποσοστό των υποστηρικτών αρκετά ενθαρυντικό για τόσο θρησκόληπτη χώρα.35% +

 

-H Iνδία στην οποία βρισκόμουν για 2 κ πλέον βδομάδες από τα μέσα Δεκέμβρη ξανά έκανε την ομοφυλοφιλία (κ συγκεκριμένα το σέξ μεταξύ συναινούντων ανδρών) ποινικά κολάσιμη μέσω της απόφασης του Ανώτατου Δικαστηρίου (το οποίο ελέγχεται σε μεγάλο βαθμό από θρησκευτικά ταλεμπάνια εντωμεταξύ) . Ω γιές ήμουν παράνομος λέμε για πάνω από 2 βδομάδες.Κάποιος να με συλλάβει!Δε το αντέχει η συνείδηση μου να κυκλοφορώ ελεύθερος.Παρανόμησα κύριοι ναι.Θέλω τον πέλεκι της δικαιοσύνης.Το ενθαρυντικό είναι πως η Κυβέρνηση δια στόματος του Υπουργού Δικαιοσύνης έχει φρικάρει κ φέρνει εσπευσμένα νομοθετική ρύθμιση για την αποποινικοποίηση της.Υπενθυμίζω πως πρωτόδικα το 2009 ένα section του Ανώτατου Δικαστηρίου της Ινδίας είχε αποποινικοποιήση την ομοφυλοφιλία pending τα tantrums των θρησκόληπτων τα οποία τελικά φάνηκαν πως συγκίνησαν.Στα πλαίσια των αντιδράσεων την 1η Φεβρουαρίου ο μεγαλύτερος ακτιβιστικός οργανισμός για γκέι δικαιώματα στην Ινδία θα επιχειρήσει οικιοθελεί φυλάκιση εκατοντάδων γκέι ανδρών, με την ''κατηγορία'' του σεξ μεταξύ ανδρών σε όλες τις μεγάλες πόλεις της Ινδίας αν μέχρι τότε δεν έχει περαστεί κάποια νομοθετική ρύθμιση από τη Κυβέρνηση.Όλα αυτά υπό την ηγεσία του γνωστού ακτιβιστή κ μοναδικού ανοιχτά γκέι πρίγκιπα στο κόσμο Manvendra Singh Gohil.

 

- Η κυριότερη εξέλιξη αφορά τις ΗΠΑ όπου για 17 ημέρες,μέχρι δλδ προχθές, η Utah (ναι ρε σεις η Utah λέμε με τα θρησκευτικά ταλεμπάνια αλά Μορμόνοι κ τα Ρεπουμπλικάνια ορδές) ήταν η 18η Πολιτεία με γκέι γάμο ύστερα από την τρομερή αποφάση του Ανωτάτου Δικαστηρίου της Πολιτείας σύμφωνα με την οποία ο γάμος για τα ομόφυλα ζευγάρια αποτελεί federal δικαίωμα κ το μπαν τέτοιων γάμων από την Utah είναι αντισυνταγματικό.Αμέσως η Utah ζήτησε πάγωμα τέτοιων γάμων (ήδη 1000 τελέστηκαν αυτές τις 17 ημέρες) και το Ανώτατο Δικαστήριο των ΗΠΑ τους πάγωσε pending την έφεση.Περιττό να πως οτι οι εξελίξεις στη Utah τράβηξαν τη προσοχή των μεγαλύτερων ακτιβιστικών γκέι οργανισμών στη χώρα μιας κ οι συνέπειες μιας τέτοιας απόφασης μπορούν να καταστήσουν ομοσπονδιακά τον γάμο ομόφυλων ζευγαριών νόμιμο.Ότι κ να γίνει στην έφεση είναι πλέον σίγουρο πως η υπόθεση θα φτάσει στο Ανώτατο Δικαστήριο των ΗΠΑ το 2015.Να δούμε εαν αυτή τη φορά οι justices θα έχουν τα αρχίδια να κάνουν αυτό που δεν έκαναν το 2013.Δλδ τον γκέι γάμο ομοσπονδιακά νόμιμο.Θα δείξει.

 

 

-Τέλος είμαστε όλοι poustiriot.Ναι κ το Ελλαδιστάν πέρασε στη σφαίρα της γκέι ειδησιογραφίας με το αμίμητο τρολάρισμα των γκέι φιλιών που έκανε στην Σεραφείμ προχθές στον Πειραιά την ώρα που έριχνε τον σταυρό.

 

Poustiriot for the win λέμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

-Τέλος είμαστε όλοι poustiriot.Ναι κ το Ελλαδιστάν πέρασε στη σφαίρα της γκέι ειδησιογραφίας με το αμίμητο τρολάρισμα των γκέι φιλιών που έκανε στην Σεραφείμ προχθές στον Πειραιά την ώρα που έριχνε τον σταυρό.

 

Poustiriot for the win λέμε !

 

Αυτό το poustiriot είναι τόσο ξενέρωτο, κλισέ και ανοργασμικό, όσο κι αυτός που το σκέφτηκε φαντάζομαι... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον προς μια αποτυχημενη προσπαθεια να το κανουν να φαινεται πιο cool μοιαζει. Κυριως για αυτο και οι παρδαλες παρελασεις και ολα αυτα . Προσ[αθεια να ελεφρυνει το θεμα για να μην εξαγριωσουν και αλλο και τους επιτεθουν μαλλον ειναι. Γενικα ολη αυτη η κραυγαλεα ελαφροτητα με ενα ειδος αμυνας μοιαζει. Το περναω στο αστειο για να μην το παω στο σοβαρο και με παρετε ,ε τις τοματες.. συμπτωμα καταπιεσης iσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...