Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πληζ όχι πάλι το ντιμπέιτ της ''φυσιολογικότητας''.Ξεστραβωθήτε στις προηγούμενες 700 σελίδες το πάμε κύκλους συνέχεια αυτή τη μαλακία.

 

Μείνετε στη νομική εξίσωση των γκέι σχέσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε πολύ θρησκόληπτο (και κυρίως φιλοχριστιανικό) έθνος για να το δεχθούμε εύκολα αυτό. Δεν το συζητώ για μεγάλες ηλικίες, αλλά ακόμα και στις πιο κοντινές ηλικίες με την δική μου, έχω παρατηρήσει πως τελικά ναι μεν ότι θέλει κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, αλλά αν δεν συμφωνεί με το τι κάνω εγώ είναι ανώμαλος.

 

Το έχω ξαναπει και σε άλλο θέμα, αλλά έχουμε να διανύσουμε πολύ δρόμο για να φτάσουμε ''στο είμαι οκ με τους γκει'', σαν Έλληνες. Δηλαδή εντάξει μην θες να οδηγήσουμε ferrari αν πρώτα δεν ανέβουμε σε πατίνι.

 

Τώρα φυσικά δεν ξέρω το κατα πόσο ένας νόμος έχει να κάνει με το τι θέλει και τι όχι ο λαός, αλλά θυμάσαι τι είχε γίνει τότε με τις ταυτότητες. Δεν νομίζω ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι σε καλύτερη μοίρα.

Μια χαρά οκ είμαστε με τους γκει. Απλά δεν μπορεί ένα παιδί να μεγαλώνει με δύο γονεις του ιδίου φύλλου. Γιατί απλά θα υπάρχουν ψυχολογικές αρνητικές επηροές. Οι ψυχολόγοι μπορούν να μας κατατοπίσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά epic.Δλδ και να κάνω περιγραφή δε μπορώ να αποδώσω πόσο epic βιντεάκι είναι.Aπό το 1950 μέχρι σήμερα.Οι κουλαμάρες της κοινωνίας,οι θάνατοι,το ομοφοβικό μίσος στο δημόσιο λόγο,οι φρίκες για το AIDS,η θητεία στις ΕΔ και οι κουλαμάρες εκεί,μέχρι τη πάλη για το γκέι γάμο που ακόμα αγνοήται στη πλειοψηφία του πλανήτη.

 

Δείτε το bitches.Τα σπάει κ η μουσική επένδυση.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαγόρευση το '80 να δίνουν αίμα οι ομοφυλόφιλοι δεν νομίζω να ήταν κάτι ρατσιστικό. Δεν γνώριζαν πολλά οι επιστήμονες, και τα ποσοστό στην κοινότητα των ομοφυλόφιλων ήταν αρκετά μεγάλο. Εύκολο τεστ δεν υπήρχε...

 

Όπως σωστά δεν πρέπει να υπάρχουν γκέι (δεν λέω τους ομοφυλόφιλους, καταλαβαίνεται ποιους εννοώ) όπως και άλλες κοινωνικές ομάδες που δεν μπορούν να ελέγξουν τον εαυτό τους.

 

Κατά τα άλλα γαμεί το βιντεάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ποιο σκεπτικό ξέρουμε?

Υποθέτω σε αυτό αναφέρεται:

http://www.pinknews.co.uk/2013/02/19/european-court-of-human-rights-rules-that-austrias-adoption-laws-discriminated-against-lesbian-couple/

 

Συνοπτικά, έφαγαν κόκκινο γιατί οι νόμοι τους επιτρέπουν το "second parent adoption" μεταξύ straight ζευγαριών αλλά όχι gay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω σε αυτό αναφέρεται:

http://www.pinknews.co.uk/2013/02/19/european-court-of-human-rights-rules-that-austrias-adoption-laws-discriminated-against-lesbian-couple/

 

Συνοπτικά, έφαγαν κόκκινο γιατί οι νόμοι τους επιτρέπουν το "second parent adoption" μεταξύ straight ζευγαριών αλλά όχι gay.

Σωστά,σε αυτό αναφερόμουν.Νομικός δεν είμαι αλλά νομίζω ανοίγει το δρόμο και για τα γκέι ζευγάρια στην Ελλάδα σε ανάλογες καταστάσεις να αξιώσουν υιοθεσία των βιολογικών παιδιών των συντρόφων τους.Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η Ελλάδα δεν έχει κάποιο provision για τέτοια κατάσταση κ γνωρίζω τουλάχιστον 2 αναφορές από τον τύπο που απέτυχαν να υιοθετήσουν το βιολογικό παιδί του συντρόφου τους.Ένας από Θεσσαλονίκη και ένας από Μυτιλήνη αν θυμάμαι σωστά αλλά μάλλον δεν ασχολήθηκαν να το φτάσουν μέχρι ECHR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεται η άνοδος στην υποστήριξη του γκέι γάμου από τη κοινή γνώμη στις ΗΠΑ η οποία πλέον σε εθνικό επίπεδο είναι οριακά πλειοψηφική.Εντωμεταξύ έχει σπάσει τα κοντέρ η υποστήριξη που δείχνουν πλέον οι αφροαμερικανοί με εντελώς αντιστροφή της δημοσκοπικής εικόνας ύστερα τη δημόσια στήριξη που έδωσε ο Ομπάμιας στο γκέι γάμο πριν μερικούς μήνες.Αυτό ακόμα κ στο νότο για τους αφροαμερικανούς όπου η κουλαμάρα των απόψεων εκεί για το γκέι ζήτημα είναι συγκρίσιμη με Ελλαδιστάν.

 

http://www.businessinsider.com/polls-obama-gay-marriage-brief-prop-8-supreme-court-2013-2

 

IT'S OFFICIAL: Americans Have Finally Accepted Gay Marriage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...