Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς θα είναι ''προκλητικοί''? Elaborate

Τι ακριβως δε καταλαβαίνεις με την έννοια προκλητικός σε εισαγωγικά?

Το φιλί στο δρόμο για ένα ζευγάρι straight ειναι πρόκληση?

Σαφως όχι.

Για ένα gay ζευγάρι ειναι?? Για ένα σεβαστό ποσοστό ναι.

Και κάπου εκει αντιλαμβάνεσαι τι εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως κ στην Ελλάδα συχνά χεράκι-χεράκι είμαι με τον σύντροφο μου και τον έχω φιλήσει κ με έχει φιλήσει δημόσια.Πάντα φυσικά βρίσκομαι σε εγρήγορση είτε εδώ είτε Ελλάδα αλλά δεν έχει να λέει.

 

 

Μα η ουσία είναι ακριβώς αυτό.Η πολιτεία και γενικότερα η κοινωνία να αποδεχτεί τη γκέι συντροφικότητα ως κάτι mainstream.Για αυτό γίνεται ο τζερτζελές τώρα με τον γκέι γάμο διεθνώς.Ήδη 11 χώρες έχουν γκέι γάμο κ μερικές κοντεύουν να κλείσουν δεκαετία χωρίς να έχει έρθει το τέλος του πολιτισμού.

 

Αναγνωρίζοντας επίσημα η πολιτεία την ύψιστη μορφή δέσμευσης στην αγάπη μεταξύ 2 ανδρών ή 2 γυναικών περνάει διττό μήνυμα.Αρχικά ότι αντιμετωπίζει όλες τις σχέσεις ισότιμα και κυριότερο βοηθά in the long run στο ξερίζωμα της ομοφοβίας.

 

Φανταστήτε μια κοινωνία όπου η γκέι συντροφικότητα και σχέσεις θα απολαμβάνουν πλήρως τη στήριξη της πολιτείας.Είναι θέμα χρόνου πριν η ομοφοβία κ άγνοια περιοριστούν σε κανά Κωσταλέξη μόνο.

 

Εδώ πόσο ωραία τα έχωσε ο Ομπάμιας

 

http://www.youtube.com/watch?v=xICsuWmI6aM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θέλουν να πηγαίνουν χεράκι-χεράκι στη εκκλησία. :P :P :P

Και τα παιδιά με τα μαύρα από πίσω με ρόπαλα :P :P

 

Toxoman_UK κατάλαβες τωρα, τι πιστευω οτι μπορει να συμβεί σε τέτοια περίπτωση?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τα παιδιά με τα μαύρα από πίσω με ρόπαλα :P :P

 

Toxoman_UK κατάλαβες τωρα, τι πιστευω οτι μπορει να συμβεί σε τέτοια περίπτωση?

 

 

Εσύ κατάλαβες ότι η κοινωνία μας έχει περισσότερα να κερδίσει παρά να χάσει με την πλήρη αποδοχή των γκέι σχέσεων ως ισότιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου το πας στο προσωπικό.

Εγω σου ξεκαθάρισα οτι δεν έχω κανένα προβλημα.

Τις συνέπειες σκέφτομαι, σου εξηγησα τους λόγους, μεγάλο παιδί είσαι καταλαβαίνεις.

 

Και επειδή τωρα ειδα το παραπάνω ποστ σου.

 

Φανταστήτε μια κοινωνία όπου η γκέι συντροφικότητα και σχέσεις θα απολαμβάνουν πλήρως τη στήριξη της πολιτείας

Εδω δεν απολαμβανουν την ελάχιστη στηριξη της πολιτείας, προβλήματα όπως η βία στις γυναίκες και στα παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ''συνέπειες'' είναι ότι η γκέι συντροφικότητα θα έχει μεγαλύτερη ορατότητα και θα απολαμβάνει εκτός από τη στήριξη της επίσημης πολιτείας κ τη μαζική αποδοχή της κοινωνίας σταδιακά.Οι υπόλοιπες υστερίες θα υποχωρήσουν σιγά σιγά όσο η ομοφυλοφιλία γίνεται κ αυτή mainstream.Ακόμα κ το δόγμα θα αλλάξει I reckon κάποια στιγμή.

 

Οι ''συνέπειες'' αυτές είναι καλοδεχούμενες μι θινκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει να έχει φτιαχτει κάτι σάπιο μέχρι τώρα. Ίσα ίσα που βλέπω οτι ο ρατσισμός είτε φυλετικός, είτε κοινωνικός (το 2ο αφορά πολυ τους gay) αυξάνεται με γοργούς ρυθμούς.

 

Δεν ειναι απλό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ άμα μου εκλέγεται ακροδεξιές μπαζαρίες που θα πάτε?Εξάλλου πάντα σε περιόδους δύσκολες για τη σύγχρονη Ελλάδα ο ακραίος κοινωνικός συντηριτισμός έκανε κρα.Θα το ξεπεράσετε κ αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cossutius, οταν σε μια κοινωνια εχουμε κατι σαπιο, το φτιαχνουμε, δεν φοβομαστε να μην ενοχληθουν.

 

TBH το κόβουμε και το πετάμε. Δεν μας χρειάζονται τα σάπια τέτοιου είδους.

 

 

Δεν χρειάζεται ένα ομοφυλόφιλο ζεύγος να πάει εκκλησία χέρι-χέρι ή να αγκαλιάζεται στον προαύλιο χώρο. Δεν το έχει ανάγκη κάτι τέτοιο. Με το δίκιο του θα αντιδράσει ο "πιστός" αφού διαπράττουν αμάρτημα σε ιερό χώρο.

 

Μόνο από θρησκευτική άποψη μπορώ να δικαιολογήσω τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο από θρησκευτική άποψη μπορώ να δικαιολογήσω τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν.

Και ρατσιστικη και ρατσιστικη :-)

Ανεβαίνει ο ρατσισμός αγόρια! Δυστηχώς. Και όλοι ξέρουμε τους λόγους (πολιτικοοικονομικοι).

Οπως φτώχια και κακομοιριά η "ελπιδα" πάει εκει...μη το συνεχίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν χρειάζεται ένα ομοφυλόφιλο ζεύγος να πάει εκκλησία χέρι-χέρι ή να αγκαλιάζεται στον προαύλιο χώρο. Δεν το έχει ανάγκη κάτι τέτοιο. Με το δίκιο του θα αντιδράσει ο "πιστός" αφού διαπράττουν αμάρτημα σε ιερό χώρο.

 

Μόνο από θρησκευτική άποψη μπορώ να δικαιολογήσω τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν.

 

 

Καταρχήν ποιός τη μαμεί την εκκλησία ,κατα δεύτερον θα έρθει κ η ώρα της,Το δόγμα θα άλλαξει,δε μπορεί η εκκλησία να μένει εντελώς εκτός κοινωνίας για τεράστια χρονικά διαστήματα.

 

Αρχίστε τώρα με κανα βασικό όπως πολιτικό γάμο κ την εκκλησία την φτιάχνουμε σε 2η ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

TBH το κόβουμε και το πετάμε. Δεν μας χρειάζονται τα σάπια τέτοιου είδους.

 

 

Δεν χρειάζεται ένα ζεύγος να πάει εκκλησία χέρι-χέρι ή να αγκαλιάζεται στον προαύλιο χώρο. Δεν το έχει ανάγκη κάτι τέτοιο. Με το δίκιο του θα αντιδράσει ο "πιστός" αφού διαπράττουν αμάρτημα σε ιερό χώρο.

 

Μόνο από θρησκευτική άποψη μπορώ να δικαιολογήσω τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν.

 

 

fixed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...