Προς το περιεχόμενο

God of War: Ascension [PS3]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το God of War: Ascension ειναι χρονικα το πρωτο.Οποτε ισως μπορεις να ξεκινησεις απο αυτο.

Γιατί όμως να μην ξεκινήσει από τα άλλα που θα τα βρει σε χαμηλότερη τιμή? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τις απαντησεις guys. Θα δω..

 

Το Ascension ειναι prequel ε? Απλα και ειναι σε full price (σπανιοτατα αγοραζω παιχνιδια σε full price) και απο την αλλη σκεφτομαι τωρα να δω πρωτα το God of War 1 για να δω πως ξεκινησε η σειρα και αν με κρατησει να παω και στα υπολοιπα. Και μπορει μετα να παιξω το Ghost of Sparta που ειναι συνεχεια του 1 (τοποθετειται γραφουν αναμεσα στο 1 και στο 2).

 

Μπορει να παρω και την original εκδοση για PS2, θα δω. To framerate πως τα παει στο PS2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν εχεις plus ,εχουν δωσει εκτος προγραμματος δωρεαν το gow1 ΗD.Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για το eye candy αξίζει να πάρεις το GOW3 (απο gameplay-story μην περιμένεις πολλά), πλέον το βρίσκεις κάτω απο 15€ απο εξωτερικό.

Και Ελλαδα το παιχνιδι τωρα τοσο το εχουν 15Ε.

 

Thanks για τις απαντησεις guys. Θα δω..

 

Το Ascension ειναι prequel ε? Απλα και ειναι σε full price (σπανιοτατα αγοραζω παιχνιδια σε full price) και απο την αλλη σκεφτομαι τωρα να δω πρωτα το God of War 1 για να δω πως ξεκινησε η σειρα και αν με κρατησει να παω και στα υπολοιπα. Και μπορει μετα να παιξω το Ghost of Sparta που ειναι συνεχεια του 1 (τοποθετειται γραφουν αναμεσα στο 1 και στο 2).

 

Μπορει να παρω και την original εκδοση για PS2, θα δω. To framerate πως τα παει στο PS2?

Καλυτερα να επιλεξεις να ξεκινησεις απο το 1 και να ποιασεις τελευταιο το Ascansion, ειναι ακριβο ακομα και πιστευω μπορεις να κρατηθεις λιγο.Αλλωστε με τα 60Ε που εχει αυτη την στιγμη το Ascansion με τοσα λεφτα αγοραζεις ολα τα gow και για το psp αλλα και για το ps3...αλλα καινουρια και αλλα απο 2ο χερι. ;)

Ειδικα αν επιλεξεις να παιξεις το 1 και το 2 στο ps2 το καθενα το βρισκεις στα 10Ε ζελατινατο απο τα καταστηματα (public κλπ) επεισης και τα 2 του psp τα βρισκεις ζελατινατα στα 10Ε το καθενα (public τα εχω δει και αυτα) και το 3 εχει 15Ε πλεον στην Ελλαδα (νομιζω αυτο το ειδα στο Πλαισιο).Παντως να ξες οτι οι εκδοσεις των παιχνιδιων του psp ειναι οι essentials πλεον και δεν βρισκεις σε καταστηματα τις πρωτες εκδοσεις...μονο απο καμια αγγελια, μικρο το κακο απλα στο λεω γτ πχ εγω εχω την λοξα και δεν μαρεσουν τα "παραμορφωμενα" εξωφυλλα κατι platinum,essentials κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και Ελλαδα το παιχνιδι τωρα τοσο το εχουν 15Ε.

 

Καλυτερα να επιλεξεις να ξεκινησεις απο το 1 και να ποιασεις τελευταιο το Ascansion, ειναι ακριβο ακομα και πιστευω μπορεις να κρατηθεις λιγο.Αλλωστε με τα 60Ε που εχει αυτη την στιγμη το Ascansion με τοσα λεφτα αγοραζεις ολα τα gow και για το psp αλλα και για το ps3...αλλα καινουρια και αλλα απο 2ο χερι. ;)

Ειδικα αν επιλεξεις να παιξεις το 1 και το 2 στο ps2 το καθενα το βρισκεις στα 10Ε ζελατινατο απο τα καταστηματα (public κλπ) επεισης και τα 2 του psp τα βρισκεις ζελατινατα στα 10Ε το καθενα (public τα εχω δει και αυτα) και το 3 εχει 15Ε πλεον στην Ελλαδα (νομιζω αυτο το ειδα στο Πλαισιο).Παντως να ξες οτι οι εκδοσεις των παιχνιδιων του psp ειναι οι essentials πλεον και δεν βρισκεις σε καταστηματα τις πρωτες εκδοσεις...μονο απο καμια αγγελια, μικρο το κακο απλα στο λεω γτ πχ εγω εχω την λοξα και δεν μαρεσουν τα "παραμορφωμενα" εξωφυλλα κατι platinum,essentials κλπ.

 

Ουτε εμενα μου αρεσουν πολυ τα platinum, essentials, κτλ. Απο τα χειροτερα πιστευω ηταν τα αρχικα platinum του ps3 (με το φθηνιαρικο silver χρωμα) και καποια Xbox Classics. Και τα platinum του PS2 δεν πηγαιναν πισω σε ασχημια :P

 

Για το PSP ο,τι εχω αγορασει (Ridge Racer, Syphon Filter: Dark Mirror, Killzone: Retribution, Motorstorm: Arctic Edge, Ace Combat: Skies of Deception, Luminees, PES 5) τα εχω πληρωσει πολυ φθηνα, απο 3 ευρω μεχρι 7. Πιο ακριβο πληρωσα το Arctic Edge που το πληρωσα 10 ευρω. Καποια ειναι essentials, καποια κανονικα, αλλα καινουρια, αλλα μεταχειρισμενα σε πολυ καλη κατασταση (like new).

 

Mαλλον θα βρω το GOW 1 για PS2 και θα το παιξω με B/C στο PS3 μου. Αλλα αργω ακομα.

 

Πριν λιγες μερες με 48 ευρω πηρα τεσσερα παιχνιδια για 360: Forza 4 (Εssentials) καινουριο ζελατινατο, Outrun 2006: Coast to Coast και αυτο καινουριο ζελατινατο και μεταχειρισμενα σε πολυ καλη κατασταση τα Amped 2 και Farcry: Insticts. Οποτε εχω να παιξω για αυτο το μηνα :P

Θα ετοιμασω και κανενα review.

 

Παντως το B/C βολευει παρα πολυ στις κονσολες. Πολυ σημαντικο και χρηστικο feature για μενα.

Επεξ/σία από cortaN@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να μην είναι χρήσιμο; Αυτό που είναι το φασιστικό είναι η πολιτική της Sony όπου σε υποχρεώνει να ξαναγοράσεις τους ίδιους παλιούς τίτλους σου, και μάλιστα υπερχρεωμένους. Για ποιό λόγο να ξαναπληρώσω κερατιάτικα το San Andreas π.χ, όταν το έχω ήδη αγοράσει και δεν μπορώ να το παίξω στο PS3;

Υ.Γ: Η ιστορία του GOW είναι τόσο ρηχή και αδιάφορη, που ακόμα και ανακατεμένα να τα παίξεις πάλι το ίδιο θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμενα μου αρεσουν πολυ τα platinum, essentials, κτλ. Απο τα χειροτερα πιστευω ηταν τα αρχικα platinum του ps3 (με το φθηνιαρικο silver χρωμα) και καποια Xbox Classics. Και τα platinum του PS2 δεν πηγαιναν πισω σε ασχημια :P

 

Για το PSP ο,τι εχω αγορασει (Ridge Racer, Syphon Filter: Dark Mirror, Killzone: Retribution, Motorstorm: Artic Edge, Ace Combat: Skies of Deception, Luminees, PES 5) τα εχω πληρωσει πολυ φθηνα, απο 3 ευρω μεχρι 7. Το πιο ακριβο πληρωσα το Artic Edge που το πληρωσα 10 ευρω. Καποια ειναι essentials, καποια κανονικα, αλλα καινουρια, αλλα μεταχειρισμενα σε πολυ καλη κατασταση (like new).

 

Mαλλον θα βρω το GOW 1 για PS2 και θα το παιξω με B/C στο PS3 μου. Αλλα αργω ακομα.

 

Πριν λιγες μερες με 48 ευρω πηρα τεσσερα παιχνιδια για 360: Forza 4 (Εssentials) καινουριο ζελατινατο, Outrun 2006: Coast to Coast και αυτο καινουριο ζελατινατο και μεταχειρισμενα σε πολυ καλη κατασταση τα Amped 2 και Farcry: Insticts. Οποτε εχω να παιξω για αυτο το μηνα :P

Θα ετοιμασω και κανενα review.

 

Παντως το B/C βολευει παρα πολυ στις κονσολες. Πολυ σημαντικο και χρηστικο feature για μενα.

Ασε τα platinum του ps3 με τις γκρι θηκες και αυτο το κιτρινιαρικο χρωμα στο εξωφυλλο πραγματικα δεν μπορω να τα βλεπω, εχω 5-6 παιχνιδια σε platinum αλλα μιας και δεν τα εβρισκα κανονικα τα πηρα ετσι, τα καινουρια τα essentials καπως καλυτερα ειναι μιας και ειναι σε κανονικη θηκη και το κοκκινο στο εξωφυλλο διχνει καλυτερα απο το κιτρινο.Εκεινα που επεισης δεν μαρεσουν καθολου ειναι τα essentials του psp...χαλι μαυρο...σαν να εχουν σχηματισμενα λουλουδακια ειναι.

 

Οσο για τα παιχνιδια εγω απλα σου ειπα τις τιμες οπου μπορεις να τα βρεις ολα μαζι εκτος του ascansion.Μιας και εχει καινουρια παιχνιδια για να παιξεις οπως ειπες προσπαθησε να το κανεις ετσι οπως ειπες...ξεκινοντας απο το 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/2315279/God-of-War-SAGA.html?from=autocomplete&keyphrase=god+of+war+saga

απαγορευεται να λειπει αυτη η συλλογη απο ps3!!!
οποιος δεν εχει ασχοληθει κ του λειπουνε τα παιχνιδια παιρνει το saga και παιρνει 5 παιχνιδια.

απο αμαζον θα το βρεις και πιο φτηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/2315279/God-of-War-SAGA.html?from=autocomplete&keyphrase=god+of+war+saga

 

απαγορευεται να λειπει αυτη η συλλογη απο ps3!!!

οποιος δεν εχει ασχοληθει κ του λειπουνε τα παιχνιδια παιρνει το saga και παιρνει 5 παιχνιδια.

 

απο αμαζον θα το βρεις και πιο φτηνα.

Αυτο το ειχα ξεχασει τελειως, τι φοβερο εξωφυλλο εχουν βαλει οι ανθρωποι (respect).

Παντως τσιμπημενη η τιμη του.Τεσπα, οπως του ειπες απο εξωτερικο θα το βρει φθηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψην πως η Saga κυκλοφόρησε μόνο Αμερική και οι κωδικοί για τα Chains of Olympus/Ghost of Sparta δεν θα δουλέψουν σε Ευρωπαϊκό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ειχα ξεχασει τελειως, τι φοβερο εξωφυλλο εχουν βαλει οι ανθρωποι (respect).

Παντως τσιμπημενη η τιμη του.Τεσπα, οπως του ειπες απο εξωτερικο θα το βρει φθηνοτερα.

E όχι και τσιμπημένη τιμή 60 ευρώ 5 παιχνίδια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E όχι και τσιμπημένη τιμή 60 ευρώ 5 παιχνίδια :D

Ναι ειναι τσιμπημενη, θα μπορουσαν να την εχουν στα 45Ε πχ.

Οπως ειπα και πιο πανω με τα ιδια χρηματα μπορεις να τα παρεις retail ολα τα παιχνιδια το καθενα στο κουτακι του και οχι να τα εχεις σε ενα δισκακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 Η ιστορία του GOW είναι τόσο ρηχή και αδιάφορη, που ακόμα και ανακατεμένα να τα παίξεις πάλι το ίδιο θα είναι.

 

Tilemax, διαφωνώ. Η ιστορία του πρώτου God of War μόνο αδιάφορη δεν είναι και παρουσιάζει με εξαιρετικά βιντεάκια όλη το παρελθόν του Kratos.

 

cortaN@, αν αποφασίσεις να παίξεις GoW σου συνιστώ να ξεκινήσεις από το 1ο επειδή όπως θα δεις κι εσύ παίζοντας τα παιχνίδια με τη σωστή σειρά, υπάρχει μια εξέλιξη στην ευρύτερη ιστορία. Και κατά δεύτερον, αν ξεκινήσεις από το 3ο και μετά δοκιμάσεις να παίξεις το 1ο, θα ξενερώσεις αρκετά γιατί τα γραφικά είναι αρκετά πιο απλά.

 

Εντούτοις, κατά τη γνώμη μου το 1ο GOW είναι μακράν το καλύτερο όλων, κι ας μην έχει τα σούπερ γραφικά του 3. Είχε άλλο feeling το πρώτο, πιο κλασικό και με πιο ωραίες μουσικές επενδύσεις. Το 3ο ήταν περισσότερο εφφετζίδικο.

 

Παρεπιπτόντως, χτες έπαιξα ξανά το ελληνικό demo και κάποια στιγμή ενώ πολεμούσα κάτι τερατάκια, ακούω την Ερινύα να μου λέει ειρωνικά "πολεμάς σαν Αθηναίος". Πολύ καλό!!!  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τα Gow ειναι οτι σε ξεκινανε με μια τελειως επικη μαχη (gow 1 λερναια υδρα, gow 2 κολλοσος ροδου, gow 3 ποσειδωνας), και μετα κανουν κυλιτσα, αλλα και τα τρια βγαζουν μια @@λα να τα διαλυσεις ολα.

 

Νταξει σεναριακα ειναι νοχελικο, αλλα εξυπηρετει το σκοπο του.

 

Και γω πιστευω καλο ειναι να τα πιασεις απο την αρχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τα Gow ειναι οτι σε ξεκινανε με μια τελειως επικη μαχη (gow 1 λερναια υδρα, gow 2 κολλοσος ροδου, gow 3 ποσειδωνας), και μετα κανουν κυλιτσα, αλλα και τα τρια βγαζουν μια @@λα να τα διαλυσεις ολα.

 

Νταξει σεναριακα ειναι νοχελικο, αλλα εξυπηρετει το σκοπο του.

 

Και γω πιστευω καλο ειναι να τα πιασεις απο την αρχη.

Το 3 μονο κυλιτσα δεν θα ελεγα οτι κανει μετα τον ποσειδωνα, μεχρι το τελος του παιχνιδιου εχεις ευχαριστηθει boss fights και τι fights...πιο επικες πεθαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...