Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Snow Leopard για συνδρομητές MobileMe


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ίσως ξέρετε, η υπηρεσία MobileMe της Apple είναι προγραμματισμένη να καταργηθεί στις 15/6/2012, έχοντας αντικατασταθεί από το iCloud.

 

Το iCloud λειτουργεί μόνο σε Mac OS X 10.7 Lion, έτσι, αν είστε συνδρομητής του MobileMe με παλιότερη έκδοση λειτουργικού θα πρέπει να αναβαθμίσετε σε Lion. Αλλά η αναβάθμιση μπορεί να γίνει μόνο μέσα από το Mac OS X 10.6 Snow Leopard και το Mac App Store.

 

Τί γίνεται αν ο υπολογιστής σας φοράει Mac OS X 10.5 Leopard ή παλαιότερο; Κανονικά θα έπρεπε να βρείτε και να αγοράσετε το Mac OS X 10.6 Snow Leopard, να το εγκαταστήσετε και μετά να αγοράσετε το Mac OS X 10.7 Lion.

 

Αυτό όμως είναι πρόβλημα μιας και το Snow Leopard έχει αποσυρθεί από την αγορά.

 

Για το λόγο αυτό, η Apple ξεκίνησε ένα πρόγραμμα με το οποίο στέλνει δωρεάν το DVD εγκατάστασης του Snow Leopard σε όσους συνδρομητές MobileMe το επιθυμούν (ασχέτως αν το έχουν ήδη αγοράσει).

 

Αν είστε συνδρομητές στο MobileMe, εδώ: me.com/snow-leopard/ μπορείτε να δώσετε τη διεύθυνσή σας ώστε να σας σταλεί το DVD εγκατάστασης του Snow Leopard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Είναι διαθέσιμο για όλες τις χώρες ή μόνο για US;

Σ' εμένα δέχτηκε μια χαρά την Ελληνική διεύθυνση.

 

που ακριβως την δινω την διευθυνση μου?

Αν πας στο link που δίνω και δώσεις τα στοιχεία του MobileMe account σου, θα σε βγάλει στη φόρμα με τη διεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Πέμπτη 19/4 καταχώρησαα τα στοιχεία μου στο site της Apple. Χθες (23/4) το βράδυ που γύρισα σπίτι βρήκα ειδοποιητήριο από τη FedEx. Σήμερα που θα είναι κάποιος σπίτι θα έρθουν ξανά να το παραδώσουν.

 

Not Bad... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προσπαθώ και όταν βάζω το apple id με πάει μόνο στο find my phone. Προφανώς αν έχεις κάνει login από iCloud με το ίδιο id χάνεις το δικαίωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για εμάς τους λίγους που τρέχουμε 10.4 Tiger και δεν μπορούμε να βρούμε το Leopard υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποκτήσουμε ώστε να κάνουμε το upgrade;

 

Αν όχι όποιος έχει την καλή διάθεση και δεν το χρειάζεται, ενδιαφέρομαι!!

 

Τέλος επειδή είμαι καινούριος στον χώρο των Mac ήθελα να ρωτήσω αν κάνει σε όλα τα Apple ή πρέπει να δηλώσεις τι μηχάνημα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμάς τους λίγους που τρέχουμε 10.4 Tiger και δεν μπορούμε να βρούμε το Leopard υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποκτήσουμε ώστε να κάνουμε το upgrade;

 

Αν όχι όποιος έχει την καλή διάθεση και δεν το χρειάζεται, ενδιαφέρομαι!!

 

Τέλος επειδή είμαι καινούριος στον χώρο των Mac ήθελα να ρωτήσω αν κάνει σε όλα τα Apple ή πρέπει να δηλώσεις τι μηχάνημα έχεις;

δυστυχώς για τα intel mac που ήρθαν με tiger για να μπει το snow "νομιμα" θες το mac box set που περιχει και το ilife 09 και το iwork 09.Το retail dvd των 29$ δεν θα δουλέψει.

Μια αναζήτηση στο ιντερνετ για mac box set ........ που είναι κοντα στα 10.9 GB ....θα σε βοηθήσει/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...