Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2013 [Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα το 2008 και τεσσερα φιφα ειναι η πρωτη φορα που ξαναπηρα ps.επαιξα αρκετα τα ντεμο και των δυο.με κερδισε το προ μετα απο τοσα χρονια.το φιφα εχει δυστυχως αρχισει να κουραζει.ναι δειχνει πιο ρεαλιστικο αλλα και πολυ μονοτονο παιχνιδι.Σημερα μετα απο πεντεα ωρες ενασχολησης μου με το pes 2013 ειναι οτι εχει γινει πολυ καλη δουλεια.μ αρεσει πολυ ο ρυθμος του παιχνιδιου.καθε φαση διαφορετικη.να ειχε και περισσοτερα πρωταθληματαα και ομαδες θα ηταν τελειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο λιωσιμο ολο το Σ/Κ μπορω πλεον με ασφαλεια να πω οτι προκειται για το καλυτερο football videogame που εχει κυκλοφορησει.Ας βγουν οι συνηθεις υποπτοι να ξαναπουν για animation.Το gameplay του φετινου PES ειναι απλα εκπληκτικο και η ΑΙ εξαιρετικη.Το player/team ID αξεπεραστο και κοντα στα επιπεδα του NBA2k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα αλλα 5-6 παιχνιδια ακομα εχθες και το παιχνιδι ειναι οντως παρα πολυ καλο.δεν εχω ουτε ειχα ποτε κανενα κολλημα, μαυτο ή το φιφα το γραφω απλα.ειχα ξεκηνησει με φιφα πριν απο το 2002,μετα μεχρι και το 2006 το γυρισα στο pro, μετα φιφα και καπου πριν απο 2 χρονια μια το ενα μια το αλλο...

δεν θα συγκρινω τα games εδω γιατι ειναι thread για το pro,απλα να πω οτι ειναι βελτιωμενο σε ολους τους τομεις πολυ.Δεν εχω παιξει online και γενικα σπανια παιζω,στο offline ειναι παρα πολυ καλο και με τα επιπεδα που εχει,το AI του cpu που ειναι πιστευω μακραν κορυφεο μαζι με τα νεα κοντρολς ,τριπλες και γενικα τοσα που μπορεις να κανεις μεσα στο παιχνιδι,βλεπεις οτι βγαινουν τοσες πολες φασεις εντελως τυχαιες και φυσικες που ειναι δυσκολο να το βαρεθεις αλλα και να μπορεις να πεις οτι εχεις μαθει πως να κανεις ολα αυτα που σου δινει την δυνατοτητα με την μπαλα κλπ.

τα manual controls ειναι πολυ καλα,ειδικα στο σουτ εχω την εντυπωση οτι κυριολεκτικα πας την μπαλα οπου τους εχεις "πει" με οτι συναπεγεται αυτο,Moυ φενεται πιο δυσκολο το γκολ και απο οτι ειναι το manual στο fifa.

παντως εχει πολυ "ψωμι" μεχρι να πει καποιος οτι το εχει "μαθει" και αυτο ειναι καλο,μου θυμιζει pes2003 εποχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα αλλα 5-6 παιχνιδια ακομα εχθες και το παιχνιδι ειναι οντως παρα πολυ καλο.δεν εχω ουτε ειχα ποτε κανενα κολλημα, μαυτο ή το φιφα το γραφω απλα.ειχα ξεκηνησει με φιφα πριν απο το 2002,μετα μεχρι και το 2006 το γυρισα στο pro, μετα φιφα και καπου πριν απο 2 χρονια μια το ενα μια το αλλο...

δεν θα συγκρινω τα games εδω γιατι ειναι thread για το pro,απλα να πω οτι ειναι βελτιωμενο σε ολους τους τομεις πολυ.Δεν εχω παιξει online και γενικα σπανια παιζω,στο offline ειναι παρα πολυ καλο και με τα επιπεδα που εχει,το AI του cpu που ειναι πιστευω μακραν κορυφεο μαζι με τα νεα κοντρολς ,τριπλες και γενικα τοσα που μπορεις να κανεις μεσα στο παιχνιδι,βλεπεις οτι βγαινουν τοσες πολες φασεις εντελως τυχαιες και φυσικες που ειναι δυσκολο να το βαρεθεις αλλα και να μπορεις να πεις οτι εχεις μαθει πως να κανεις ολα αυτα που σου δινει την δυνατοτητα με την μπαλα κλπ.

τα manual controls ειναι πολυ καλα,ειδικα στο σουτ εχω την εντυπωση οτι κυριολεκτικα πας την μπαλα οπου τους εχεις "πει" με οτι συναπεγεται αυτο,Moυ φενεται πιο δυσκολο το γκολ και απο οτι ειναι το manual στο fifa.

παντως εχει πολυ "ψωμι" μεχρι να πει καποιος οτι το εχει "μαθει" και αυτο ειναι καλο,μου θυμιζει pes2003 εποχη

 

Ετσι ακριβως.Βασικα ειναι αυτη η αισθηση που εχεις οταν βαζεις γκολ, οτι το προσπαθησες μεσα απο τακτικη και σκεψη χωρις να προσπαθησεις να βρεις τα "κενα" του παιχνιδιου αλλα να δημιουργησεις με το παιχνιδι σου το κενο στην αμυνα της ΑΙ που ειδικα φετος ειναι φοβερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε μου ζήτησε πουθενά ακόμα να περάσω το key για Online. Που ακριβώς ειναι το Online gaming , εννοώ σε πια κατηγορία στο κεντρικό μενου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα χθες το βραδυ κι εγω την τελικη εκδοση του προ13. Πάρα πολύ βελτιωμένο σε όλα του. Εξεπλάγην θα έλεγα. Ακόμα και στο animation βελιώθηκε αρκετά. Το ότι δεν το έκλεισα φέτος στο 5λεπτο λέει πολλά! Απλά το φιφα13 είναι ένα κλικ πιό πάνω και φέτος. Ο συνδυασμός απλού manual συστήματος, το καταπληκτικό first touch control, τα ποικίλα animations, κάνουν το παιχνίδι πιο διασκεδαστικό. Μπράβο στην κονάμι για την βελτίωση πάντως. Τα κατάφερε μετά από 5-6 χρόνια περίπου να βγάλει ένα αξιοπρεπές ποδοσφαιράκι. Του χρόνου ίσως αλλάξουν οι ισορροπίες. Φέτος ακόμα όχι. Η διαφορά πάντως μειώθηκε αισθητά...

 

Υ.Γ. Το dribbling system είναι λίγο tragic. Γίνονται εκνευριστικά δύσκολα οι ντρίμπλες με το δεξί στικ...

Υ.Γ.2Ποιοί είναι οι συνήθεις ύποπτοι που δεν ξέρουν κύριε fearwhatnow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα χθες το βραδυ κι εγω την τελικη εκδοση του προ13. Πάρα πολύ βελτιωμένο σε όλα του. Εξεπλάγην θα έλεγα. Ακόμα και στο animation βελιώθηκε αρκετά. Το ότι δεν το έκλεισα φέτος στο 5λεπτο λέει πολλά! Απλά το φιφα13 είναι ένα κλικ πιό πάνω και φέτος. Ο συνδυασμός απλού manual συστήματος, το καταπληκτικό first touch control, τα ποικίλα animations, κάνουν το παιχνίδι πιο διασκεδαστικό. Μπράβο στην κονάμι για την βελτίωση πάντως. Τα κατάφερε μετά από 5-6 χρόνια περίπου να βγάλει ένα αξιοπρεπές ποδοσφαιράκι. Του χρόνου ίσως αλλάξουν οι ισορροπίες. Φέτος ακόμα όχι. Η διαφορά πάντως μειώθηκε αισθητά...

 

Υ.Γ. Το dribbling system είναι λίγο tragic. Γίνονται εκνευριστικά δύσκολα οι ντρίμπλες με το δεξί στικ...

Υ.Γ.2Ποιοί είναι οι συνήθεις ύποπτοι που δεν ξέρουν κύριε fearwhatnow?

 

Αν εγραφες παλι τα ιδια θα ελεγα οτι κατι δεν παει καλα.Σου ελεγα οτι ειναι καλο το φετινο και χαιρομαι που σου αρεσε.

Οι ντριμπλες γινονται με το R2/RT default.Τα skill moves ειναι στο RS.Γινονται και συνδυασμοι των 2.

Οταν εγραφα οτι βελτιωθηκε το animation δεν με πιστευες.Αλλο παντως δεν μπορει να βελτιωθει διοτι η μηχανη εφτασε το οριο της.Του χρονου με Fox φυσικα και θα ειναι καλυτερα τα πραγματα σε ο,τι αφορα το anmation (Λογικα δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα στον τομεα αυτο αν κρινω τι μπορει να βγαλει η Fox).Παντως ακουγεται οτι δουλευει τελικα και ο Seabass στο 14 με την Fox και οτι υπαρχει πιθανοτητα οι εκδοσεις X360/PS3 να μην ειναι full Fox αλλα να ειναι μονο η PC και των κονσολων να ειναι καπως dumbed down λογω hardware limitation.Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγραφες παλι τα ιδια θα ελεγα οτι κατι δεν παει καλα.Σου ελεγα οτι ειναι καλο το φετινο και χαιρομαι που σου αρεσε.

Οι ντριμπλες γινονται με το R2/RT default.Τα skill moves ειναι στο RS.Γινονται και συνδυασμοι των 2.

Οταν εγραφα οτι βελτιωθηκε το animation δεν με πιστευες.Αλλο παντως δεν μπορει να βελτιωθει διοτι η μηχανη εφτασε το οριο της.Του χρονου με Fox φυσικα και θα ειναι καλυτερα τα πραγματα σε ο,τι αφορα το anmation (Λογικα δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα στον τομεα αυτο αν κρινω τι μπορει να βγαλει η Fox).Παντως ακουγεται οτι δουλευει τελικα και ο Seabass στο 14 με την Fox και οτι υπαρχει πιθανοτητα οι εκδοσεις X360/PS3 να μην ειναι full Fox αλλα να ειναι μονο η PC και των κονσολων να ειναι καπως dumbed down λογω hardware limitation.Για να δουμε.

 

Φίλε εσυ νομίζεις ματαια ακομα ότι κάποιοι είμαστε κολλημένοι φιφακηδες. Αυτο ειναι εκτος τοπου και χρονου. ΟΛΟΙ ημασταν πορωμενοι προακηδες μεχρι το pes6 που μετα όλοι αλλάξαμε σε φιφα γιατι το προ καταστράφηκε και το φιφα βελτιώθηκε. Έτσι λοιπόν το φιφα13 είναι η επιτομή του ηλεκτρονικου ποδοσφαιρου (δεν το λέω εγώ, σχεδόν όλος ο πλανήτης το λέει) και έχει φτάσει το παιχνίδι σε πολύ υψηλά επίπεδα που εσύ δεν θέλεις να παραδεχτείς γιατί πολύ απλά είσαι κολλημένος προακιας. Τόσα χρόνια λέω μακάρι η Κονάμι να βγάλει ένα παιχνίδι της προκοπής για να επιστρέψει στο προσκήνιο. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΤΟ PES2013! Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό, playable κι οχι σπαστικο οπως τα προηγουμενα τραγικα. Επιτελους η Κοναμι μπηκε στον σωστο δρομο. Παρόλα αυτά, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερο φετος από το φιφα, διοτι και το φιφα βελτιωσε τα σημεια που έπρεπε να βελτιώσει για να τελειοποιηθεί στην τωρινή γενιά κονσολών. Σίγουρα η διαφορά πλέον είναι μικρή μεταξύ των 2 παιχνιδιων, απλά η ΕΑ είχε καλύτερο starting point διοτι ήταν ήδη σε καλύτερο δρόμο. Έχεις δίκιο για την fox engine για του χρόνου, απλά έχε στο μυαλό σου ότι και η ΕΑ θα δουλέψει πάνω σε next gen κονσόλες και τα γραφικά κλπ θα εκτοξευθούν...

 

Αυτά. Φιλικά πάντα...Και θυμησου, δεν είναι κανείς προκατηλλημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χωρις να ειμαι προκατηλλημενος δε μπορω να παιξω Φιφα ασχετως αν τουλαχιστον τα προηγουμενα χρονια ηταν πολυ μπροστα απο τα Προ...Παιζω προ(η καλυτερα τα ποδοσφαιρακια της ΚΟΝΑΜΙ) απο τις 16μπιτες κονσολες και συγκεκριμενα απο το ISS Deluxe στο SNES....παντα μου αρεσε να παιζω προ ακομα και οταν ηταν μετρια..οπως τα τελευταια χρονια....

Παντως στο φετινο εχουνε κανει καλη δουλεια και θυμιζει αρκετα τους παλιοτερους τιτλους.....Επιτέλους υπάρχει σωστός ρυθμός παιχνιδιού...Μετα απο χρονια υπαρχει σοβαρή ανάπτυξη και βελτιωμένη ΑΙ..

Στα αρνητικά,οπως παντα,η μη καταχώρηση των τελευταίων μεταγγραφών και η μη βελτιωση των γραφικων αλλα μικρο το κακο!!!

Τωρα δε ξερω αν θα ειναι καλυτερο απο το Φιφα...και ουτε μ ενδιαφερει,εμενα προσωπικα...ποτε δεν ασχοληθηκα με αυτη τη συγκριση...απλα δε μου παει το στυλ του Φιφα...παντα με ικανοποιουσε να παιζω Προ....αυτα!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...