Προς το περιεχόμενο

Ο ιδρυτής του Linux λαμβάνει το "τεχνολογικό βραβείο της χιλιετίας" για το 2012


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευγε!! Για το δευτερο βραβειο παιδια εχουμε πληροφοριες? Αν καποιος ειδημον της βιολογιας μπορει να μας απαντησει..

το Linux στα '00s με διδαξε πολλα στα λειτουργικα καθως και στον Προγραμματισμο Συστηματος, το παρον και μελλον Λεγεται LINUX..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ναναι... ειλικρινα οτι ναναι.

θα επανελθω αργοτερα με πληρη ποστ διοτι τωρα ειμαι στην μεση γενικης φασινας του σπιτιου. :-(

 

everybody brace for impact :P

 

ξηφξσδηφκξσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τραβάει τα βυζιά του ο RMS.

 

Το 99 ο RMS ειχε λαβει το Linus Torvalds Award στο LinuxWorld Conference. Απο εκει ειναι και το απιστευτο quote:

 

"Very Ironic things have happened but nothing to match this: Giving the Linus Torvalds Award to the Free Software Foundation is sort of like giving the Han Solo Award to the Rebel Fleet"

 

http://www.youtube.com/watch?v=bDxMJQLXmBE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ναναι... ειλικρινα οτι ναναι.

θα επανελθω αργοτερα με πληρη ποστ διοτι τωρα ειμαι στην μεση γενικης φασινας του σπιτιου. :-(

 

φίλε μη τυχόν και δεν επανέλθεις όλοι απο τα δάχτυλά σου κρεμόμαστε. σίγουρα είναι οτι να'ναι οι τύποι, όλα λάθος τίποτα σωστό δεν έγινε. μαζί με το σπίτι σου καθάρισε και την αντίληψή μας, σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Very Ironic things have happened but nothing to match this: Giving the Linus Torvalds Award to the Free Software Foundation is sort of like giving the Han Solo Award to the Rebel Fleet"

 

ΧΑΧΑΧΑ!Φοβερή ατάκα.Πάντως κάλα έκανε που το κέρδισε.Αν και νομίζω έπεξε ένα ρόλο ότι έιναι φιλανδός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο RMS είναι αναγνωρισμένος για το έναυσμα που έδωσε στην ελευθερία του λογισμικού. Αυτός είναι η βάση και για το Λίνουξ και για πολλά άλλα πράγματα που ελπίζω να έρθουν στο μέλλον.

O Torvalds έδωσε κάτι που έγινε επανάσταση για τον απλό άνθρωπο. Πλεον υπάρχει κάτι απο Λινουξ σχεδόν σε ότι έχει CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμασαι τοτενες που το ελεγαν Beryl? :P

Εγω ετσι πειστικα να δοκιμάσω πρώτη φορά το linux,περιτο να σου πω ποσο ******* εμεινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...