Προς το περιεχόμενο

HTC One X Παρουσίαση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Σίγουρα ο tegra 3 της nVidia είναι πολύ μπροστά για τα mobile δεδομένα. Απορώ γιατί οι εταιρίες δε προσανατολίζονται στην πολυμορφικότητα των τηλεφώνων τους να μπορεί να επιλέξει ο καταναλωτής, πχ εγώ θέλω να πάρω το nokia lumia 920 γιατί έχω σιχαθεί το παλιό gui των apple και android και θέλω να παίξω με το νέο στιλ των wp8, αλλά τι να τον κάνω τον snapdragon της qualcomm όταν υπάρχει ο tigra 3 ??? Θα έπρεπε η εταιρία να παρείχε 2 ή και περισσότερες εκδόσεις των κινητών της με διαφορετικές cpu, όπως περίπου συμβαίνει με τα laptops (έκδοση για intel, amd κτλ.), ώστε να καλύπτει μεγαλύτερη γκάμα καταναλωτών.

 

BTW huge lack του HTC One X η μη υποστήριξη 4G. Πιστεύω οι περισσότεροι θα περιμένουν να βγεί σε 4G version για να το πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η g@@gle (για παράδειγμα) δεν προλαβαίνει να μαζέψει τα ασυμμάζευτα με τις τόσες hardware πλατφόρμες που τρέχει το android και εσύ έρχεσαι και προτείνεις να τις αυξήσει. Το παράδειγμα της @pple φαίνεται δε σου λέει κάτι όσον αφορά την ομοιογένεια hardware - software.

 

Σίγουρα ο tegra 3 της nVidia είναι πολύ μπροστά για τα mobile δεδομένα. Απορώ γιατί οι εταιρίες δε προσανατολίζονται στην πολυμορφικότητα των τηλεφώνων τους να μπορεί να επιλέξει ο καταναλωτής, πχ εγώ θέλω να πάρω το nokia lumia 920 γιατί έχω σιχαθεί το παλιό gui των apple και android και θέλω να παίξω με το νέο στιλ των wp8, αλλά τι να τον κάνω τον snapdragon της qualcomm όταν υπάρχει ο tigra 3 ??? Θα έπρεπε η εταιρία να παρείχε 2 ή και περισσότερες εκδόσεις των κινητών της με διαφορετικές cpu, όπως περίπου συμβαίνει με τα laptops (έκδοση για intel, amd κτλ.), ώστε να καλύπτει μεγαλύτερη γκάμα καταναλωτών.

 

BTW huge lack του HTC One X η μη υποστήριξη 4G. Πιστεύω οι περισσότεροι θα περιμένουν να βγεί σε 4G version για να το πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...