Προς το περιεχόμενο

5 καλωδια hdmi 1.8m για ~10$


astymagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω μια απορια ,τα καλωδια ειναι 1,3 και επειδη τα θελω για 3d που πρεπει να ειναι 1,4 λογικα δεν θα δουλεψουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια απορια ,τα καλωδια ειναι 1,3 και επειδη τα θελω για 3d που πρεπει να ειναι 1,4 λογικα δεν θα δουλεψουν....

xm τσεκαρε στο αμαζον με τον ιδιο πωλητη για καλωδιο που να υποστηριζει και 3d, στανταρ θα βρεις. Καλυτερα παρε απο εκει, και οχι π.χ. ενα καλωδιο που ανεβασαμε απο το you.gr . Αλλιως, σιγουρα θα σου προτεινει κατι ο θεος των ηλεκτρονικων αγορων κυριος matrixxx :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν χρειάζεται να είναι 1.4 το καλώδιο.Σε ενδιαφέρει να είναι High Speed για να παίξει 3D.Και αυτό το φτηνό που πήραμε από το amazon,το πιθανότερο είναι να παίζει 3D μιας και είναι κάτω των 2m.Απλά δεν μπορώ να το τσεκάρω για να σου πω σίγουρα.Βάλε όμως μια παραγγελία,έρχεται γρήγορα και δωρεάν.Δοκίμασε και αν δεν κάνει πάρε κάποιο από αυτά του ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν χρειάζεται να είναι 1.4 το καλώδιο.Σε ενδιαφέρει να είναι High Speed για να παίξει 3D.Και αυτό το φτηνό που πήραμε από το amazon,το πιθανότερο είναι να παίζει 3D μιας και είναι κάτω των 2m.Απλά δεν μπορώ να το τσεκάρω για να σου πω σίγουρα.Βάλε όμως μια παραγγελία,έρχεται γρήγορα και δωρεάν.Δοκίμασε και αν δεν κάνει πάρε κάποιο από αυτά του ebay.

δηλ αυτο εννοεις Ultra High Speed 10.2Gbps ,αρα το ETHERNET τι ρολο εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ είναι 1.4 Link από τον συγκεκριμένο πωλητή...

Τώρα κατά πόσο κάνει για 3D δεν μπορώ να βοηθήσω fear.png

Μια χαρά κάνει για 3D αυτό,όπως πιθανώς και το φθηνότερο

 

@matrixxx,christs

Ρε,μήπως σας έστειλε αυτό? :-D

 

Φίλε vasman,εμείς παραγγείλαμε αυτό.Ethernet μην σε απασχολεί αν έχει,δεν έχει διαδοθεί ακόμα.Όλα τα high speed είναι 10.2Gbps.Πάρε αυτό που πρότεινε ο zizu10 ή αυτό που πήραμε εμείς,αν κι έχω μια υποψία ότι στέλνει το ίδιο όποιο κι αν παραγγείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κάνει για 3D αυτό,όπως πιθανώς και το φθηνότερο

 

@matrixxx,christs

Ρε,μήπως σας έστειλε αυτό? :-D

 

χαχαχαχα ναι αδελφε, αυτο μου εστειλε εμενα!! αλλο παρηγγειλα, αλλο πηρα!! νομιζω, δε με χαλασε καθολου, σχεδον διπλασια τιμη εχει. χουβαρντας ο αμαζονιτης, μετα ειναι να μην αγοραζεις απο κει ρε π@@στη, τους αγαπαω.

 

Μονο σε εσενα εστειλε το ασημενιο?? :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε,εγώ ακόμα δεν έχω παραλάβει :-(

Πάντως αν έχει κι εμένα αυτό,τότε φίλε vasman παράγγειλε αυτό που κάνει 1,45€ και θα είσαι σίγουρα ok,δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω λεφτά.

 

Άλλη μια ένδειξη ότι 1-2 καλώδια έχουν οι περισσότεροι πωλητές και τα πασάρουν με διάφορες τιμές-φωτό-χαρακτηριστικά.Όλα τη δουλειά τους την κάνουν,εκτός αν θες και ethernet ή είναι ελλατωματικό το προιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@matrixxx,christs

Ρε,μήπως σας έστειλε αυτό? :-D

 

 

χαχαχαχα ναι αδελφε, αυτο μου εστειλε εμενα!! αλλο παρηγγειλα, αλλο πηρα!! νομιζω, δε με χαλασε καθολου, σχεδον διπλασια τιμη εχει. χουβαρντας ο αμαζονιτης, μετα ειναι να μην αγοραζεις απο κει ρε π@@στη, τους αγαπαω.

 

Christs δεν μας εστειλε αυτο που εδωσε ο zizu. Τουλαχιστον οχι σε μενα. Ειναι αλλο καλωδιο εκεινο. Προσεξε στο καλωδιο που παρελαβες την λεπτομερια μεταξυ βυσματος και καλωδιου. Ειναι ακριβως αυτο που εχει στη φωτο του προιοντος που παραγγειλαμε. Απλα ψιλιαζομαι οτι η φωτο αυτου που πηραμε ειναι χωρις chrominance - saturation (ισως δεν εχει δλδ κορεσμο στο χρωμα - απλα ειναι ΑΜ η φωτο, οποτε χανεται η πληροφορια του "χρυσου").

 

Vasman χτυπα αυτο που πηραμε, δεν γραφει πανω high speed αλλα πιθανοτατα θα παιξει, αφου παιζει 1080p θεωρητικα ειναι highspeed. 1.45€ θα δωσεις και θα παραλαβεις την Παρασκευη αν δεν βαριεται ο ταχυδρομος σου.:mrgreen:

(Το 1μ φαντασου που γραφει πανω του "high speed", στο σακουλακι του (γκρι αδιαφανο) εχει αυτοκολητακι που γραφει V1.3.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Christs δεν μας εστειλε αυτο που εδωσε ο zizu. Τουλαχιστον οχι σε μενα. Ειναι αλλο καλωδιο εκεινο. Προσεξε στο καλωδιο που παρελαβες την λεπτομερια μεταξυ βυσματος και καλωδιου. Ειναι ακριβως αυτο που εχει στη φωτο του προιοντος που παραγγειλαμε. Απλα ψιλιαζομαι οτι η φωτο αυτου που πηραμε ειναι χωρις chrominance - saturation (ισως δεν εχει δλδ κορεσμο στο χρωμα - απλα ειναι ΑΜ η φωτο, οποτε χανεται η πληροφορια του "χρυσου").

 

Vasman χτυπα αυτο που πηραμε, δεν γραφει πανω high speed αλλα πιθανοτατα θα παιξει, αφου παιζει 1080p θεωρητικα ειναι highspeed. 1.45€ θα δωσεις και θα παραλαβεις την Παρασκευη αν δεν βαριεται ο ταχυδρομος σου.:mrgreen:

(Το 1μ φαντασου που γραφει πανω του "high speed", στο σακουλακι του (γκρι αδιαφανο) εχει αυτοκολητακι που γραφει V1.3.)

Συντροφε και συνοδοιπορε στις ηλεκτρονικες αγορες matrixxx, στανταρ σου λεω μου στειλαν το αλλο καλωδιο, και οχι αυτο που παραγγειλαμε. :P Link Link ελπιζω να τα καταφερα γιατι πρωτη φορα ανεβαζω φωτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι λίσα είναι αυτή με τα καλώδια hdmi * 8* σελίδες

 

Link

 

 

 

:) και έχω πάρει και θέση κιόλας.

 

Για τους τύπους να αναφέρω ότι τα καλώδια από την ημέρα που έκανα το δικό μου αρχικό πόστ και παραγγελια δεν τα έχω ακόμα ( :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι λίσα είναι αυτή με τα καλώδια hdmi * 8* σελίδες

 

Link

 

 

 

:) και έχω πάρει και θέση κιόλας.

 

Για τους τύπους να αναφέρω ότι τα καλώδια από την ημέρα που έκανα το δικό μου αρχικό πόστ και παραγγελια δεν τα έχω ακόμα ( :( )

παρηγγειλε τα δικας μας καλωδια και εσυ βρε συντροφε να βρεις την ησυχια σου. :P :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συντροφε και συνοδοιπορε στις ηλεκτρονικες αγορες matrixxx, στανταρ σου λεω μου στειλαν το αλλο καλωδιο, και οχι αυτο που παραγγειλαμε. :P Link Link ελπιζω να τα καταφερα γιατι πρωτη φορα ανεβαζω φωτος

 

Φιλε και συντροφε, σαν αυτο της φωτο σου ειναι ακριβως το μικρο, το 1μ που μου εστειλαν. Εσενα ετσι ειναι το 1.5;

Δεν ειναι παντως ξαναλεω το καλωδιο "του zizu" αυτο που φωτογραφισες, αυτο μαλιστα εχει δυο διαφορες. Η μια ειναι οτι το προστατευτικο γυρω απο το καλωδιο ειναι πιο διογκωμενο απο αυτο του zizu και εχει διαφορετικη "εδραση" πανω στο βυσμα, και η δευτερη διαφορα ειναι οτι εμας ειναι ευθυγραμισμενα τα 3 "αυλακια" στο προστατευτικο του καλωδιου, στο αλλο ειναι εναλλαξ:

 

scaled.php?server=528&filename=dsc0060sr.jpg&res=landing

 

41E%2BCCvoz0L._SL500_AA300_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα τι καθομαστε και κανουμε οι λακαμαδες. ναι εχεις δικιο τωρα που το ψηρησα εχει κανα 2 διαφορες. Αλλα το δικο μου το καλωδιο ειναι 1.80-1.85 μηκος!! και αυτο ειναι στανταρ, γιατι το επιασα με το ποδι και μετρηθηκα με αυτο στο υψος, και ειναι ακριβως στο υψος μου :P. Oποτε, καταληγουμε οτι στον καθενα στελνουν διαφορετικο καλωδιο, αν εισαι τυχερος πεφτεις σε χρυσο μεγαλο, αν οχι πεφτεις σε καποιο αλλο, χωρις αυτο να σημαινει οτι και παλι δεν εισαι τυχερος που υπαρχει το αμαζον και εχουμε ευρω να αγοραζουμε, και παει λεγοντας. :P

 

το μονο σιγουρο ειναι φιλε και συναδελφε καταναλωτη matrixxx, οτι δεν πηραμε στα χερια μας το ασημενιο καλωδιο που παραγγειλαμε, χαχαχα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...