Προς το περιεχόμενο

5 καλωδια hdmi 1.8m για ~10$


astymagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το ασημένιο να έπαιρνες το ίδιο θα ήταν,μη νομίζεις ότι θα είχε καμιά διαφορά στην απόδοση.

 

Κάτσε να δω τι θα πάρω κι εγώ,kinder έκπληξη κατάντησαν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Διαφορα στην αποδοση σιγουρα δεν θα ειχε λογω του χρωματος. Μια καλυτερη (συνηθως) επεξεργασια του μεταλλου μπορει να δειχνει μονο.

 

Λοιπον φιλε (εβγαλες και το συντροφε ηδη, lol) christs, αυτο που πηρες ως 1.5μ ειναι η 1.80 εκδοση αυτου που πηρα εγω ως 1μ. Το 1μ που ελαβα ειναι ιδιο με το δικο σου και εχει λεπτοτερο καλωδιο. Το δικο σου δεν φαινεται στην φωτο.

 

Αυτο που μου εστειλαν εμενα ειναι ιδιο με αυτο της φωτογραφιας του προιοντος αλλα η μονη διαφορα (περα απο το οτι και το δικο μου ειναι 1.80μ) ειναι στο χρωμα του μεταλλου:

 

Φωτο αμαζον:

 

41a-HLkFCRL._SL500_AA300_.jpg

Φωτο δικια μου μετα απο επεξεργασια saturation και levels μιας και την εβγαλα χωρις φλας και ηταν σκοτεινη.

 

2vmf4sw.jpg

H ιδια φωτο χωρις να πειραξω saturation:

 

98h5lh.jpg

 

Και η πρωτοτυπη χωρις levels

 

2me9183.jpg

 

Δουλεια δεν ειχε ο διαολος λεει η παροιμια...:mrgreen:

 

Edit:

Εβγαλα και μια με τα δυο μαζι, αριστερα το 1μ, δεξια το 1.5 (1.80 εστειλαν) για να δειτε και τη διαφορα του παχους των καλωδιων.

 

14np99w.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχασα τη μπαλα με τοσα καλωδια. Τσεκαρε λιγο please το καλωδιο το χρυσο που σε σενα ηρθε 1 μετρο και σε μενα ηρθε 1.80, γραφει πανω HIGH SPEED HDMI CABLE ?

 

Aν ναι, τοτε ναι καταληξαμε τελικα, αυτο που παραγγειλαμε ως 1.50 μετρο full hd, ηρθε τελικα σε μενα ως 1.80 μετρο High Speed και σε σενα 1 μετρο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε,τώρα κοιτούσα ένα καλώδιο που είχε στη συκευασία ένα κινέζικο media player που είχα πάρει πέρυσι και είναι το ίδιο ακριβώς οπτικά με το δεξί στη φωτό!Μήπως λέει και κάτι style 20276 πάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Christs εγω παρηγειλα ενα 1μ και ενα 1.5. Το ενα ηρθε σωστα ως μηκος αλλα καμια σχεση με την φωτο που εχει το 1μ - και το αλλο 1.8 αντι 1.5. Απλα εσενα εστειλαν αλλο 1.8μ απο αυτο της φωτο, ενω εμενα εστειλαν αυτο της φωτο (χωρις το χρωμα:P ). Ο,τι να 'ναι δηλαδη, αλλα δεν εγινε και κατι, μια χαρα για τα λεφτα και την ταχυτητα αποστολης! (Το 1μ ειπα και πριν οτι γραφει HIGH SPEED HDMI CABLE πανω του, αλλα στο γκρι σακουλακι του γραφει V1.3. Εσενα δεν ηταν το 1.8μ σε τετοιο γκρι σακουλακι με label V1.3; )

 

pedro, οχι, λεει "HDMI (High Definition Multimedia Interface) Interconect Cable"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi, το σακουλακι γραφει HDMI 1.5m , 1

για να μην τα πολυλογουμε, εγω πηρα το αριστερα στη φωτο σου καλωδιο, μηκος 1.80m, αν και στο σακουλακι του γραφει 1.5m. :P και γραφει και high speed hdmi cable, οπως σου ειπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βρε το καταλαβα αυτο - εδω και ωρα το εχουμε πει, αυτο που εχεις εσυ με 1.8μ μηκος ειναι σαν το δικο μου με 1μ μηκος.

 

Δεν λεω το λευκο αυτοκολλητο πανω στον κιτρινο φακελο με το οποιο ταχυδρομηθηκε το καθε καλωδιο, εκει ειναι σωστο το μηκος με βαση την παραγγελια, λεω για ενα γκρι σακουλακι στο οποιο ηταν σφραγισμενο το σαν το δικο σου (αν και κοντυτερο) καλωδιο. Χυμα ηταν εσενα μεσα στον κιτρινο φακελο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως, αν υπηρξε, δεν το βρισκω. Ισως να ταν και χυμα, δε θυμαμαι, αλλα αν δεν ηταν, τοτε θα το πεταξα, γιατι δεν το βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τον φίλο matrixxx να κάνει review mrgreen.png

 

Πάντως τώρα μου μπήκε και εμένα η ιδέα και λέω να τσιμπήσω αυτό εδώ για να συνδέσω την nVidia GT-220 με την τηλεόραση.

Αξίζει για αυτή τη δουλειά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο μωρέ μια χαρά θα είναι,τί έχεις να χάσεις άλλωστε?

 

Αυτός εδώ έχει ξεφτίλα τιμή :confused: αλλά έχει περάσει την τιμή στα μεταφορικά 2 λίρες,ebay style.Όσα και να παραγγείλεις ανάλογα ανεβαίνουν και τα μεταφορικά.Για UK χρεώνει 1 λίρα,όσο θέλει δηλαδή να το πουλήσει.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0017RW94A/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A12LLKL8UTC1PK

 

Στην 1 από τις 3 φωτό είναι το ίδιο πάντως(3 διαφορετικές έχει :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τον φίλο matrixxx να κάνει review mrgreen.png

 

Πάντως τώρα μου μπήκε και εμένα η ιδέα και λέω να τσιμπήσω αυτό εδώ για να συνδέσω την nVidia GT-220 με την τηλεόραση.

Αξίζει για αυτή τη δουλειά???

τι να σου πουμε και εμεις, που παραγγειλαμε τα ιδια και ο καθενας παρελαβε διαφορετικο μοντελο?? :P δεν βαζω το χερι μου στη φωτια οτι αυτο που θα παραγγειλεις θα ειναι ιδιο μ αυτο που βλεπεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλέπω τον φίλο matrixxx να κάνει review mrgreen.png

 

:lol: :lol: :lol:

 

Καλο!

 

Μπηκα σε αυτη τη διαδικασια των φωτο για τον φιλο christs και μετα ως "βοηθεια" για τον φιλο pedrojay γιατι ξερω ποση λαχταρα εχεις να παραλαβεις κατι και να "αργει". Σκεφτηκα οτι θα ειναι για αυτον ενας τροπος να εχει μια επαφη με τα καλωδιακια του που καθονται σε ενα ραφι του ταχυδρομειου του. Και για τους υπολοιπους βεβαια φανταζομαι οτι ειναι χρησιμη αυτη η πληροφορηση.

 

Λοιπον παιδια οριστε "full" τα δυο πακετα, φαινονται ολα οσα λεγαμε τοση ωρα και δεν φαινονται μονο οσα δεν πρεπει να φανουν... :P

(τωρα με το σεταρισμα των σακουλακιων ειδα οτι το διαφανο σακουλακι του 1.80μ λεει πανω high speed, πιστευω οτι δεν υπαρχουν πλεον στην αγορα "standard speed cables" ή τελος παντων κανενα δεν θα το γραφει πανω του :P)

 

 

 

2nir2ic.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά λαχτάρα καλέ?Εγώ το πήρα μόνο και μόνο για να το δοκιμάσω,έχω ένα σωρό hdmi.Αφού το πήρες κι εσύ και το τέσταρες,αν δε με βγάζει ο δρόμος μπορεί να μην πάω καν να το πάρω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλα ρε δεν το λες απο την αρχη να μην παιδευομαι;;;!!! :P :lol: (προσωπικα οταν περιμενω κατι εχω μια αγωνια να το παραλαβω, να το ανοιξω και να το περιεργαστω, ακομα και να μην το χρειαζομαι)

 

Καλωδια hdmi οσα και να εχεις παλι χρησιμα ειναι ενα-δυο ακομα, εγω γιατι τα πηρα λες; Απο περιεργεια και επειδη ηταν "περιεργη φαση".

Μας εκατσε καλα ομως δεν μπορεις να πεις. Μια χαρα ειναι!

 

Τι να πας; Δεν θα στο φερει λες 80γρ φακελακι;;; Θα στα φερει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ από περιέργεια το παράγγειλα και για να το προτείνω χωρίς να πάρω στο λαιμό μου κανέναν.Την αγωνία για όλα τα δέματα κι εγώ την έχω,αλλά τώρα μου έφυγε που είδα ότι ένα παραπεταμένο που είχα είναι ολόιδιο!

 

Εδώ του πέφτει βαριά η ειδοποίηση,μακάρι να φέρει το φακελάκι :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...