Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε σταδιακά η αναβάθμιση του Samsung Galaxy Note σε Android 4


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν ειχα δοκιμασει με την 2.3.χ αν επαιζε το gps , αλλα με την 4.0 δεν μου παιζει...δεν βγαζει καν εκεινο το συμβολακι του gps οτι ψαχνει/χρησιμοποιειται...εχει κανεις (που περασε την ics ) κανα θεμα αναλογο ?

 

Όχι, σε μένα λειτουργεί μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειχα δοκιμασει με την 2.3.χ αν επαιζε το gps , αλλα με την 4.0 δεν μου παιζει...δεν βγαζει καν εκεινο το συμβολακι του gps οτι ψαχνει/χρησιμοποιειται...εχει κανεις (που περασε την ics ) κανα θεμα αναλογο ?

 

Κανενα τετοιο προβλημα επισης εδω...

Εχεις ανοιξει καποιο προγραμμα πλοηγησης και δε σου κλειδωνει δορυφορους???

Τι εννοεις ''δε σου παιζει''?

 

Ανοιξε το gps, ανοιξε το προγραμμα και πηγαινε σε εναν ανοιχτο χωρο που να βλεπει ουρανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα τετοιο προβλημα επισης εδω...

Εχεις ανοιξει καποιο προγραμμα πλοηγησης και δε σου κλειδωνει δορυφορους???

Τι εννοεις ''δε σου παιζει''?

 

Ανοιξε το gps, ανοιξε το προγραμμα και πηγαινε σε εναν ανοιχτο χωρο που να βλεπει ουρανο.

 

ναι ειχα βγει πριν λιγο εξω με το αμαξι , εψαχνα εναν δρομο , ανοιξα gps , ανοιξα sygic aura , περιμενα κανα 5λεπτο με το κινητο κολημενο στο παρπριζ....τιποτα.

 

γυρισα σπιτι , εγκατεστησα ενα gps status , ξερετε που δειχνει βορρα/νοτο/δορυφορους κλπ βγηκα μπαλκονι για κανα 3λεπτο-4λεπτο...τιποτα.

 

....καμμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειχα βγει πριν λιγο εξω με το αμαξι , εψαχνα εναν δρομο , ανοιξα gps , ανοιξα sygic aura , περιμενα κανα 5λεπτο με το κινητο κολημενο στο παρπριζ....τιποτα.

 

γυρισα σπιτι , εγκατεστησα ενα gps status , ξερετε που δειχνει βορρα/νοτο/δορυφορους κλπ βγηκα μπαλκονι για κανα 3λεπτο-4λεπτο...τιποτα.

 

....καμμια ιδεα?

 

Γενικα, τη 1η φορα που ανοιγουμε gps δεκτη σε ενα fresh firmware, ειναι αληθεια οτι χρειαζεται περισσοτερο χρονο να κλειδωσει δορυφορους.

Ησουν εν κινηση στο αυτοκινητο?

Δοκιμασε παλι να βγεις (οχι βραδιατικα...:P) και αφησε το κανα 5λεπτο με το gps status η/και το προγραμμα πλοηγησης που εχεις.Οταν κλειδωσει,μετα, θα χρειαζετα 2-3 δευτερολεπτα.

Αν δεις οτι δε γινεται τιποτα, θα σου συνιστουσα ενα factory reset της συσκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα, τη 1η φορα που ανοιγουμε gps δεκτη σε ενα fresh firmware, ειναι αληθεια οτι χρειαζεται περισσοτερο χρονο να κλειδωσει δορυφορους.

Ησουν εν κινηση στο αυτοκινητο?

Δοκιμασε παλι να βγεις (οχι βραδιατικα...:P) και αφησε το κανα 5λεπτο με το gps status η/και το προγραμμα πλοηγησης που εχεις.Οταν κλειδωσει,μετα, θα χρειαζετα 2-3 δευτερολεπτα.

Αν δεις οτι δε γινεται τιποτα, θα σου συνιστουσα ενα factory reset της συσκευης.

 

οχι δεν ημουν εν κινησει γιατι δεν ηξερα προς τα που να παω :) ξερω οτι εν κινησει "βοηθιεται" περισσοτερο στο να κλειδωσει..αλλα..

 

Θα δοκιμασω και αυριο και θα επανελθω με νεοτερα.

 

EDIT : Λοιπον διορθωθηκε... η λυση προηλθε απο το εξης λινκ http://forum.xda-dev...d.php?t=1650386

 

Αν και οπως λεει και το παλικαρι , ετσι και εγω θυμαμαι οτι μετα την ενημερωση σε ics ειχα κανει επανεκκινηση για καποιον λογο...μια ακομα δεν εβλαψε.

 

Κλειδωσε κανονικα στο μπαλκονι (10-12 δορυφορους μεσα σε λιγα δευτερα...)

 

Κομπλε ειμαστε..αναμενουμε νεοτερα για τα παλικαρια που περιμενουν την αναβαθμιση στα ελληνικα ΝΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

οχι δεν ημουν εν κινησει γιατι δεν ηξερα προς τα που να παω :) ξερω οτι εν κινησει "βοηθιεται" περισσοτερο στο να κλειδωσει..αλλα..

 

Θα δοκιμασω και αυριο και θα επανελθω με νεοτερα.

 

EDIT : Λοιπον διορθωθηκε... η λυση προηλθε απο το εξης λινκ http://forum.xda-dev...d.php?t=1650386

 

Αν και οπως λεει και το παλικαρι ' date=' ετσι και εγω θυμαμαι οτι μετα την ενημερωση σε ics ειχα κανει επανεκκινηση για καποιον λογο...μια ακομα δεν εβλαψε.

 

Κλειδωσε κανονικα στο μπαλκονι (10-12 δορυφορους μεσα σε λιγα δευτερα...)

 

Κομπλε ειμαστε..αναμενουμε νεοτερα για τα παλικαρια που περιμενουν την αναβαθμιση στα ελληνικα ΝΟΤΕ.[/quote']

 

κ γω εχω το ιδιο προβλημα να κανω το ίδιο .... εχω την εκδοση .. 4.0.3 τι προτείνεις ?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...