Προς το περιεχόμενο

Intel i7 3770k


vaggelisp7406

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πήρα εγώ τον 3570Κ στα 109 ευρώ :mrgreen:

Φώτο εδώ

http://www.thelab.gr...#post1063276076

 

σφραγισμένος με εγγύηση απο ιντελ μετά απο τσεκάρισμα

 

Πως γινεται να μην ξερεις οτι τον πηρες 134.2€ αλλα να μας λες 109; Αυτο (το 134) φαινεται στην ΔΙΚΗ σου αποδειξη. :mrgreen:

 

 

50542d1338730315-katastima-mrsmith-gr-ti-leei-me-ayto-mrmsith.jpg

 

 

Φαινεται τελικα οτι τις 5-10 παραγγελιες που εγιναν με λαθος τιμες τις εδωσαν (τουλαχιστον τις 1-2 που εχουμε δει αποδειξεις).

 

Τωρα πια που οι τιμες τους ειναι στα περισσοτερα ( ; ) πιο πανω απο τις χαμηλοτερες του skroutz τελειωσε το πανηγυρι. Τωρα εχουν τον 3570 "Τιμή: 215,00 EUR" 10 ευρω ακριβοτερα απο τον φτηνοτερο του skroutz και 6 ευρω φτηνοτερα απο τους "μεγαλους" (you.gr, Msystems, 10 ευρω απο το φαρμακειο του Πλαισιου κλπ. Επισης στο amazon που ποτε δεν φημιζοταν για χαμηλες τιμες στους επεξεργαστες βγαινει 199€ τελικη τιμη για Ελλαδα, 23 ευρω φτηνοτερα απο την τελικη τιμη του Κυριου Smith)

 

Μπραβο σε οσους προλαβαν/καταφεραν και τους τα πηραν -35%! Και του χρονου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πως γινεται να μην ξερεις οτι τον πηρες 134.2€ αλλα να μας λες 109; Αυτο (το 134) φαινεται στην ΔΙΚΗ σου αποδειξη. :mrgreen:

 

 

δεν είπα με ΦΠΑ mrgreen.png

το είπα? rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τουλαχιστον τωρα εμαθες οτι τον πηρες 134. Η αναφορα τιμων χωρις ΦΠΑ ειναι παραπλανητικη. Μεχρι τωρα μονο απο μαγαζια (2-3 ηταν αυτα - τα πηρε το ευρηκα) ειχα διαπιστωσει αυτη τη συμπεριφορα. Εισαι το 4ο ; :mrgreen: Η απλα νομιζες οτι τον πηρες 109; :lol:

Τα μεταφορικα και η αντικαταβολη που ειναι στην αποδειξη; Δεν φαινονται; Ειναι περασμενα στις τιμες ή τα ξεχασαν και αυτα; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο υποθέσεις άλλο τίποτα έτσι?

 

Ολόκληρη απόδειξη έβαλα είναι φανερό τί πλήρωσα, δικό σας πρόβλημα αν δεν καταλαβαίνετε.

 

μεταφορικά δωρεάν

αντικαταβολή +4 ευρώ και είναι στο χαρτί της courier που το πέταξα

 

xμ...τί να κάνω τα 150 ευρώ που γλίτωσα? rolleyes.gif

 

Αν ήταν λάθος οι τιμές και δεν ήταν προωθητική κίνηση, αξίζουν συγχαρητήρια.

Άλλα, πολύ μεγαλύτερα καταστήματα έχουν κάνει την πάπια σε ανάλογες περιπτώσεις και πυκνά συχνά βλέπουμε "θύματα προσφορών" εδώ μέσα.

 

δεν τον κλεινουν το νημα λεω εγω.γεμισαμε παπαγαλους εδω μεσα.διαφημιση τους γινεται κιολας να ασχολουμαστε με τον mister smith :fear:

 

Μα συνειδητά κάνω διαφήμιση!

Με "πλήρωσαν" εξάλλου με τις προσφορές τους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ολόκληρη απόδειξη έβαλα είναι φανερό τί πλήρωσα, δικό σας πρόβλημα αν δεν καταλαβαίνετε.

 

Εγω καταλαβα δυστυχως για σενα. Το οτι δεν ηξερες εσυ να διαβασεις την αποδειξη που πηρες ή σκοπιμα αναφερεις ανυπαρκτες - λαθος τιμες ειναι στην διακριτικη ευχερια του καθενος να το χρεωσει στην αγνοια σου ή στην σκοπιμοτητα σου. Δεν με νοιαζει ποιο απο τα δυο ηταν, δικο σου προβλημα και τα δυο. Και οσων σε διαβαζουν και τους ξεγελας επισης. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός!

Έβαλα ΟΛΟΚΛΗΡΗ την απόδειξη, είναι γελοίο να φαντάζεσαι πράγματα.

 

Μιας και ασχολείσαι με τους άλλους ξέρεις ότι αγοράζω πράγματα για επιχειρήσεις (μάντεψε, γλυτώνω το ΦΠΑ) οπότε το να κοιτάξω τη τιμή χωρίς το ΦΠΑ είναι κάτι που συνηθίζω.

 

Απορώ με τη φαντασία σου!

Τις προάλλες έπρεπε να κλάψω που "έχασα" 20 ευρώ γιατί άλλαξε η τιμή.

Τώρα δε ξέρω να διαβάζω αποδείξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επισης η εκπτωση 12% του ινσομνια ειναι περιορισμενης χρονικης διαρκειας...

Που μπορούμε να βρούμε λεπτομέρειες σχετικά με τη συγκεκριμένη έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός!

Έβαλα ΟΛΟΚΛΗΡΗ την απόδειξη, είναι γελοίο να φαντάζεσαι πράγματα.

 

Μιας και ασχολείσαι με τους άλλους ξέρεις ότι αγοράζω πράγματα για επιχειρήσεις (μάντεψε, γλυτώνω το ΦΠΑ) οπότε το να κοιτάξω τη τιμή χωρίς το ΦΠΑ είναι κάτι που συνηθίζω.

 

Απορώ με τη φαντασία σου!

Τις προάλλες έπρεπε να κλάψω που "έχασα" 20 ευρώ γιατί άλλαξε η τιμή.

Τώρα δε ξέρω να διαβάζω αποδείξεις!

 

Την τιμή μπορείς να την κοιτάς όπως θες, με ή χωρίς ΦΠΑ ακόμα και ανάποδα...

Δεν μπορεις όμως να λες ότι "παιδιά εγώ το τσίμπησα σε αυτή την τιμή" (η οποία δεν περιέχει ΦΠΑ), είναι παραπλανητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τηλεφωνο (ειναι στο footer του site) η μπες facebook και κοιτα ενημερωση . Νομιζω χτες διαβασα οτι ηταν η τελευταια μερα.

 

Εγω πηρα:

3570κ @ 215 ευρο. ανταγωνιστικη τιμη εν πασει περιπτωσει.

κουτι Coolermaster Silencio 550 @ 64 ευρο (το χα στο ματι 6 μηνες τωρα , επομενη καλυτερη τιμη πλαισιο 92. παλια το ειχε 82 το πλαισιο)Update , τελειωσε και απο το πλαισιο , τωρα το πιο φθηνο ερχεται απο Θεσσαλονικη (vision studio) και κανει μολις 109 +7 τα μεταφορικα-αντικαταβολη :whistle: :devil:

Gigabyte GA-Z77-D3H , 107 ... (Αθηνα το πιο φθηνο ειναι στο επισης αξιοπιστο ΜSystems 117 ευρο)

SSD 120 GB, OCZ Agility 3 @ 81.23 euro ( 100 euro επομενο πιο φθηνο , παλι MSystems.)

 

~475 ευρο τελικη , αλλα με το -12 % παω στα 418 (αλλα ειμαι με τιμολογιο οποτε ειμαι πολυ πιο χαμηλα)

Ιδια παραγγελια στο πλαισιο αντι για 418 εκανε νταν 600 ! οποτε ειμαι καλα...

 

Α και πηρα τηλ , ολα κομπλε τα παιρνω σημερα (εκτος απο CPU , μου ειπαν θα ερθει σε 2-3 εργασιμες και οντως εχει ενημερωθει το status της παραγγελιας αναλογα αλλα και στο facebook βαλανε ενημερωση ...)

 

All in all , παρα πολυ καλο σε ολα του (ταχυτητα - τιμες - επιπλεον εκπτωσεις , κλτπ ) μονο το site θελει πολυυυυυυυυυυ δουλεια ακομα για να γινει ανταγωνιστικο ..... πολλα καπελα ρε παιδι μου και το padding right ειναι ΓΤΠ.... ^_^

 

P.S: και για οσους εχουν χρονο , ψαξτε τα φθηνοτερα στο skroutz για τα παραπανω ... CPU 221 euro , κουτι 108 + ,SSD 99+ , Motherboard 116+ .... χωρις το -12% εκπτωση , παλι αξιζει η αγορα.... ποσο μαλλον τωρα... CPU 189.2 , kouti 56.3 , SSD 71.5 , Mboard 94.6 ... (τελικη τιμη - απλη αποδειξη)

Αμα το Mr Smith ηταν καταχωρημενο στο skroutz θα εβγαινε πρωτο σε ολα ... και θα ειχε ξεπουλησει πολλα κομματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορει καποιος να παρει την εκπτωση 12% που γραφεις φιλε?

 

Το γράφει και στο site τους κάτω δεξια ότι εχει πλέον τελειώσει η περίοδος ισχύος της προσφοράς -12% για τα μέλη του ινσομνια

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον, σημερα ειδα σε αλλο φορουμ τις αποδειξεις του vagelisp7406 που μας ελεγε παντου τοσο καιρο οτι πηρε 3 πραγματα 204 ευρω!

 

Μαντεψτε:

Και αυτος μας ελεγε τις τιμες χωρις ΦΠΑ!:rolleyes:

 

204 ειναι χωρις ΦΠΑ, 251 με ΦΠΑ οι αποδειξεις του. Το "περιεργο" ειναι οτι το 204 μας το ελεγε και πριν παραλαβει ΚΑΙ μετα http://www.insomnia....ost__p__4775647 http://www.insomnia....ost__p__4776316

 

Ολοι τον ρωτουσαν μα πως γινεται 204 και επιβεβαιωνε συνεχως οτι ειναι στα 204. Δεν ειπε ουτε μια φορα οτι οι τιμες ειναι χωρις ΦΠΑ, αλλα "δικαιολογουσε" την χαμηλη τιμη μιλωντας για εκπτωσεις και 20% και 12% και...

 

Μας ελεγε επισης "Πολυ καλη ευκαιρια για αυτα τα πραγματα που αν τα επαιρνα απο αλλου θα πληρωνα 380 ευρω..να κερδισω 175 ευρω δεν ειναι και λιγα.. " Τα 380 απο αλλου και τα 175 διαφορας που μας ελεγε ειναι βεβαια ΜΕ ΦΠΑ. Αν ειχε συνηθησει να "βλεπει" τις τιμες χωρις ΦΠΑ (ή ακομα και αναποδα οπως ειπε πολυ ωραια ο zizu10) τοτε γιατι απο τα αλλα μαγαζια τις εβλεπε κανονικα με ΦΠΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol.. εγω παντως σημερα μιλησα μαζι τους οσον αφορα την συνθεση και περιμενουν μονο τις μνημες και την δευτερα τριτη το πολυ θα μου τα στειλουν ολα τα κομματια με 12% εκπτωση της τελικης..οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, σημερα ειδα σε αλλο φορουμ τις αποδειξεις του vagelisp7406 που μας ελεγε παντου τοσο καιρο οτι πηρε 3 πραγματα 204 ευρω!

 

Μαντεψτε:

Και αυτος μας ελεγε τις τιμες χωρις ΦΠΑ!:rolleyes:

 

204 ειναι χωρις ΦΠΑ, 251 με ΦΠΑ οι αποδειξεις του. Το "περιεργο" ειναι οτι το 204 μας το ελεγε και πριν παραλαβει ΚΑΙ μετα http://www.insomnia....ost__p__4775647 http://www.insomnia....ost__p__4776316

 

Ολοι τον ρωτουσαν μα πως γινεται 204 και επιβεβαιωνε συνεχως οτι ειναι στα 204. Δεν ειπε ουτε μια φορα οτι οι τιμες ειναι χωρις ΦΠΑ, αλλα "δικαιολογουσε" την χαμηλη τιμη μιλωντας για εκπτωσεις και 20% και 12% και...

 

Μας ελεγε επισης "Πολυ καλη ευκαιρια για αυτα τα πραγματα που αν τα επαιρνα απο αλλου θα πληρωνα 380 ευρω..να κερδισω 175 ευρω δεν ειναι και λιγα.. " Τα 380 απο αλλου και τα 175 διαφορας που μας ελεγε ειναι βεβαια ΜΕ ΦΠΑ. Αν ειχε συνηθησει να "βλεπει" τις τιμες χωρις ΦΠΑ (ή ακομα και αναποδα οπως ειπε πολυ ωραια ο zizu10) τοτε γιατι απο τα αλλα μαγαζια τις εβλεπε κανονικα με ΦΠΑ;

 

τι λες τωρα? :devil: δεν το περιμενα :-D μπαμ κανει οτι "κατι τρεχει με την Μαιρη"...

παντως για μενα κατι τρεχει με το μαγαζακι. εγω εγκατελειψα. 1η παραγγελια ακυρωση, 2η παρελαβα, αλλα 3η και 4η ουτε φωνη ουτε ακροαση. (στελνω mail, καμια απαντηση. παιρνω τηλεφωνα, βγαινει fax)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...