Προς το περιεχόμενο

Intel i7 3770k


vaggelisp7406

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Εμενα παρήγγειλε ο πατέρας μου ενα ολόκληρο συστημα... Τώρα είναι στο στάδιο που περιμένουμε παραλαβή. Όταν γίνει και αυτο θα γράψω εντυπώσεις :-)

 

 

οντως ειναι καλυτερη αυτη η mobo αλλα ο πατερας μου δεν ξερε να κανει την συναρμολογηση μονος του, ωστε να επαιρνα απο αλλο καταστημα..

 

 

Μου εστειλαν εχθες αυτο:

η κατάσταση της παραγγελίας No. 00002536 έχει αλλάξει

Σχόλια στην παραγγελία σας: Η παραγγελία σας θα αποσταλεί αύριο με Γενική Ταχυδρομική και αριθμό 258436608-3. Το κουτί 500 Silencio θα αποσταλεί σε 2 εργάσιμες σε νέα αποστολή.

Παντως που τσεκαρα στο site της Γενικης για τον αριθμο αποστολης, δεν βλεπω καποιο αποτελεσμα ακομα. Τους ειπα ομως εχθες ως απαντηση σαυτο το μνμ πως αν ειναι ευκολο θα προτιμουσα να σταλουν ολα τα κομματια μαζι και οχι ξεχωριστα. Ισως με ακουσαν..ισως δεν το εχουν στειλει ακομα..δεν ξερω wacko.gif

 

Μας ελεγες οτι θα παρετε συναρμολογημενο το συστημα επειδη δεν μπορειτε να το συναρμολογησετε μονοι σας, εκ τουτου κανατε και παραχωρησεις στην τιμη και στα χαρακτηριστικα του motherboard. Τωρα ενω περιμενουμε ολοι να μας πεις (οποτε αυτο γινει), οτι εφτασε το συστημα ετοιμο, μας λες οτι σε ενημερωσαν πως το κουτι θα ερθει μονο του! Και τους απαντας οτι θα ηθελες αν ειναι δυνατον να τα στειλουν ολα μαζι. Μα καλα δεν θα το επαιρνες μονταρισμενο;;;;

 

Καψε το σεναριο παιζουμε;:rolleyes::-)

 

ΥΓ. "Θα σας αποστείλουμε επίσης και πληροφορίες για τη συναρμολόγηση από τεχνικό της περιοχής σας. Ευχαριστούμε."

Τεχνικος που τον πληρωνουν οι ιδιοι;

Τεχνικος που θελει οδηγιες για να συναρμολογησει ενα pcακι; Υδραυλικος ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας ελεγες οτι θα παρετε συναρμολογημενο το συστημα επειδη δεν μπορειτε να το συναρμολογησετε μονοι σας, εκ τουτου κανατε και παραχωρησεις στην τιμη και στα χαρακτηριστικα του motherboard. Τωρα ενω περιμενουμε ολοι να μας πεις (οποτε αυτο γινει), οτι εφτασε το συστημα ετοιμο, μας λες οτι σε ενημερωσαν πως το κουτι θα ερθει μονο του! Και τους απαντας οτι θα ηθελες αν ειναι δυνατον να τα στειλουν ολα μαζι. Μα καλα δεν θα το επαιρνες μονταρισμενο;;;;

 

Καψε το σεναριο παιζουμε;:rolleyes::-)

 

δεν το συναρμολογουν αυτοι, εχουν επικοινωνησει με τεχνικο της περιοχης μου και θα το συναρμολογησει αυτος γιατι αυτοι μου ειπαν πως δεν εχουν διαθεσιμο τεχνικο προς το παρον αλλα στο μελλον θα προστεθει και αυτη η δυνατοτητα. εφ'οσον ομως δεν υπαρχει τωρα το καλυτερο που μπορουν να κανουν ειπαν ειναι να μου δωσουν σε τιμη προσφορας μια συναρμολογηση απο εναν τεχνικο της περιοχης μου. ηδη μου βρηκαν με 30 ευρω τη συναρμολογηση.. αλλα ειδα στον τομεα των αναβαθμισεων πως υπαρχει διεξοδικος οδηγος για συναρμολογηση pc.. ισως το δοκιμασω απο κει πρωτα πρωτου το παω στο τεχνικο της προσφορας.. βασικα γιατι παντα τετοια επιθεση? πολλα απ'τα ποστ σου παρατηρω ειναι επιθεση μετα απο ψαξιμο προηγουμενων ποστς αλλων χρηστων, και αν τυχων αντιφασκει καποια λεπτομερια.,.βαρας στ'αυτια..χωρις λογο..τα πραγματα αλλαζουν οπως πχ αυτο τωρα..δεν ηξερα οτι θα μου διναν προσφορα σε τεχνικο της περιοχης μου γιατι δεν το χαν αναφερει καν..εγω για αποστολη ετοιμου του κουτιου ηξερα..αλλα τι? να ακυρωσω τη συνθεση στα 361ε? ουτε μεταχειρισμενη δεν τη βρισκεις τοσο.... eek.png..τεσπα, θα γραψω αυριο εντυπωσεις για τα προιοντα του καταστηματος γιατι αυτο ειναι που ενδιαφερει (αν οχι ολους, τους περισσοτερους) τους χρηστες..ωστε να ξερουν αν αξιζει να παραγγελνουν απ'το mr.smith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ηδη μου βρηκαν με 30 ευρω τη συναρμολογηση..

 

Πω, τζαμι! Τζαμπα!

 

Ουτε μεταχειρισμενο ε;

 

Ο ιδιος ο smith προλαβε και σου εβαλε +1 στο μηνυμα αυτο; :P

 

Μια χαρα, αντε καλοριζικο! Κοψοχρονια σας ηρθε.

 

ΥΓ. +2;;;;; http://www.imdb.com/title/tt0356910/ (πλακα κανω, αλλα θα μπορουσα να το λεω και πολυ σοβαρα!)

 

Τωρα διαβασα την επιθεση σου. Ενα θα απαντησω, ολα τα μαγαζια κανουν ΔΩΡΕΑΝ συναρμολογηση οποτε ειναι ενα μειον γι αυτο το ανεφερα, ηταν κατι σημαντικο που το ανετρεψες. Καμια επιθεση δεν σου εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια κινηση φιλε ετσι απο (μεγαλη δικη μου) περιεργεια...

Μολις σου πουν σε ποιον τεχνικο σε στελνουν περνα μια βολτα απο κει "ανωνυμα" και ρωτα τον ποσο χρεωνει (συνηθως) την συναρμολογηση...

 

ΥΓ. Αν στην πλακα παντως εμφανιστει η Mrs. Smith για την συναρμολογηση (αφου ο Mr. πουλησε τα τεμαχια) εγω τα δινω τα 30 ευχαριστως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβασα την επιθεση σου. Ενα θα απαντησω, ολα τα μαγαζια κανουν ΔΩΡΕΑΝ συναρμολογηση οποτε ειναι ενα μειον γι αυτο το ανεφερα, ηταν κατι σημαντικο που το ανετρεψες. Καμια επιθεση δεν σου εκανα.

γραψε λαθος τοτε, ψυχολογικη παρεξηγηση rolleyes.gif το ξερω οτι την κανουν δωρεαν την συναρμολογηση τα ηδη σταθερα καταστηματα αλλα οντως η τιμη ηταν πολυ καλη για να το ακυρωσω.. φαντασου ρωτησα και στο "ποσο να αγορασω/πουλησω" το συγκεκριμενο συστημα μεταχειρισμενο 2 μηνων και μου πανε τα παιδια ~370-380. σκεψου πως κουτι και τροφοδοτικο απο visionstuδιο κανουν πανω απο 140 ευρω αν θυμαμαι καλα.

 

ΥΓ. Αν στην πλακα παντως εμφανιστει η Mrs. Smith για την συναρμολογηση (αφου ο Mr. πουλησε τα τεμαχια) εγω τα δινω τα 30 ευχαριστως!

χαχαχα.. σκοπευω να περασω οντως και να ρωτησω..(γιατι εξεταστικη εχω.. δεν ηταν στις προτεραιοτητες μου να συνθεσω για 1η φορα pc τωρα..!!..αλλα για 30 ευρω σε τετοιους καιρους ισως βρω λιγο χρονο μεσα στο σ/κ) ..κατσε με το καλο να ρθουν σωστα τα κομματια.. και μετα βλεπουμε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα.. σκοπευω να περασω οντως και να ρωτησω..(γιατι εξεταστικη εχω.. δεν ηταν στις προτεραιοτητες μου να συνθεσω για 1η φορα pc τωρα..!!..αλλα για 30 ευρω σε τετοιους καιρους ισως βρω λιγο χρονο μεσα στο σ/κ) ..κατσε με το καλο να ρθουν σωστα τα κομματια.. και μετα βλεπουμε!

 

Για κάποιον που ξέρει η συναρμολόγηση,είναι μια ευχάριστη διαδικασία.

Αλλά αν δεν ξέρεις θέλει μεγάλη προσοχή.Υπάρχουν ευαίσθητα κομμάτια και αν σπάσεις κάτι μπορεί να γίνει ανεπανόρθωτη καταστροφή που να μη στα καλύπτει και η εγγύηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα απ'τα ποστ σου παρατηρω ειναι επιθεση μετα απο ψαξιμο προηγουμενων ποστς αλλων χρηστων, και αν τυχων αντιφασκει καποια λεπτομερια.,.βαρας στ'αυτια

 

κρίση έχουμε, δουλειά δεν έχουμε, δουλειά βρίσκουμε rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στα δυο πρωτα κανεις λαθος. Ναι, "δουλεια βρισκω" εδω δυστυχως, προσπαθωντας να πω την γνωμη μου αλλα και προσπαθωντας να καταλαβω τι λεει ο αλλος. Αν ηξερα σε καποιες περιπτωσεις απο πριν οτι ο χρονος ο πολυτιμος που σπαταλω εδω θα πηγαινε χαμενος σιγουρα δεν θα τον χαλουσα. Αλλα δυστυχως παντα εκ των υστερων διαπιστωνεις που παει χαμενη η προσπαθεια σου να βοηθησεις και που πιανει τοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@c0prse_grinder

 

Φίλε μπορείς να μου πεις πότε έκανες την παραγγελία; Γιατί αν κατάλαβα καλά πήρες και το silencio+550W coolermaster πακετο; ή το 650W;

 

A/w όποιο και να πήρες, πες μου λίγο, έκανες την παραγγελία αυτή πρίν τις 28/5 ή μετά; Αν θες πες μου και ακριβώς ημερομηνία.

 

 

Ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει από τις 28/5 και μου φένεται ότι με έχουν στο δούλεμα. Τις περισσότερες φορές μου έλεγαν ότι λείπει το κουτί+psu.

 

 

Πάντως την ημέρα που μας πέρασε (Τετάρτη) δεν πήρα τηλέφωνο να τους ρωτήσω, μόνο και μόνο για τύχη (!) ναι για τύχη, γιατί πλέον μόνο εκεί μπορώ να βασιστώ για το ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ Γ@$%## ΚΟΥΤΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@c0prse_grinder

 

Φίλε μπορείς να μου πεις πότε έκανες την παραγγελία; Γιατί αν κατάλαβα καλά πήρες και το silencio+550W coolermaster πακετο; ή το 650W;

 

A/w όποιο και να πήρες' date=' πες μου λίγο, έκανες την παραγγελία αυτή πρίν τις 28/5 ή μετά; Αν θες πες μου και ακριβώς ημερομηνία.

 

Ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει από τις 28/5 και μου φένεται ότι με έχουν στο δούλεμα. Τις περισσότερες φορές μου έλεγαν ότι λείπει το κουτί+psu.

 

Πάντως την ημέρα που μας πέρασε (Τετάρτη) δεν πήρα τηλέφωνο να τους ρωτήσω, μόνο και μόνο για τύχη (!) ναι για τύχη, γιατί πλέον μόνο εκεί μπορώ να βασιστώ για το ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ Γ@%## ΚΟΥΤΙ.[/quote']

 

1η Ιουνίου εγινε η παραγγελία και ειναι το silencio με την 550w psu. :-/ εσυ πήρες αυτό με την μεγαλύτερη psu να φανταστώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

1η Ιουνίου εγινε η παραγγελία και ειναι το silencio με την 550w psu. :-/ εσυ πήρες αυτό με την μεγαλύτερη psu να φανταστώ;

 

 

Το 550W+silencio πήρα και εγώ... Προφανώς σε βάλαν σε καλύτερη προταιρεότητα γιατί πλήρωσες περισσότερα από ότι εγώ.

 

Δεν είναι σωστή πολιτική για κατάστημα αυτή...

 

Πάντως τους πήρα σήμερα τηλέφωνο, και μου είπαν πως θα παραλάβουν σήμερα σίγουρα, και ότι αύριο θα έχω την παραγγελία μου.

 

 

 

Πραγματικά δεν ξέρω αν θα τους ξαναπροτιμήσω σε πράγματα που δεν έχουν σε στοκ, αν είναι να με αργούν τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πραγματικά δεν ξέρω αν θα τους ξαναπροτιμήσω σε πράγματα που δεν έχουν σε στοκ, αν είναι να με αργούν τόσο

 

Μα δεν εχουν τιποτα σε στοκ.Αυτο ειναι το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι'εγώ από τις 28/5 έχω παραγγείλει και ακόμα περιμένω. κάθε φορά δικαιολογίες ακούω. τουλάχιστον ας μου έλεγαν θα τα έχεις σε 10 εργάσιμες, σε 20 ξέρω γω. μην μου λες σε λίγες μέρες ότι θα τα έχω και φυσικά βλέπω σε όλα τα forums να παραλαμβάνουν και στο τέλος αναρωτιέμαι τι τρέχει με τη δική μου παραγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρελαβα σημερα την παραγγελια.

Ενω ολα καλα με τα κομματια ειχα θεμα με το κουτι Silenciο. Ειναι χτυπημενο οπως θα δειτε και στις φωτογραφιες. Μιλησα μαζι τους και θα το στειλω σημερα πισω και θα μου στειλουν καινουργιο. Αν δεν ηταν αυτο το προβλημα θα ηταν ολα αψογα. Βαζω και φωτογραφιες των συσκευασιων.

 

edit: εδω και το email τους για την αλλαγη του κουτιου:

Καλησπέρα σας.

Το στέλνετε στη διεύθυνση Δωριέων 5, σωστά. Απλά σημειώστε τον κωδικό πελάτη της Γενική Ταχυδρομικής και ζητήστε να χρεωθεί η επιστροφή σ αυτό τον κωδικό.

 

Κάνουμε σήμερα την αποστολή του νέου κουτιού. Δε χρειάζεται η απόδειξη μέσα, θα βάλουμε ένα αντίγραφο του δελτίου αποστολής απλά για τη 2η αποστολή.

Απολογούμαστε ειλικρινά γι αυτό και θα ζητήσουμε σίγουρα μεγαλύτερη προσοχή στις μεταφορές.

 

Σας ευχαριστούμε.

post-218943-0-27430100-1339665390_thumb.jpg

post-218943-0-51098700-1339665395_thumb.jpg

post-218943-0-03647100-1339665401_thumb.jpg

post-218943-0-26809900-1339665404_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...