Προς το περιεχόμενο

NBA 2K13


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσεις λοιπον:

 

+ Κατευθειαν με sim sliders παιζει μια χαρα.Δεν χρειαστηκε να πειραξω κανενα slider μεχρι τωρα.

+ Τα animations ειναι πλεον σε αλλο επιπεδο και πιο καθαρα.

+ Επιτελους η cpu σουταρει απο μεση αποσταση και off-dribble.

+ Τα plays τρεχουν νερακι.

+ Εξαιρετικη χρηση του RS και του LT.Θελει εξασκηση βεβαια αλλα για εμενα ηταν ευκολη η προσαρμογη συνηθισμενος απο την παρομοια χρηση που υπαρχει στο PES2013.

+ Τα φαουλ πλεον σφυριζονται μια χαρα.

+ Η αμυνα ειναι ολα τα λεφτα.Τερμα πλεον η ασκοπη χρηση των κουμπιων για μπλοκ και κλεψιμο.Λαθος πατημα και εισαι εκτος θεσης και το καλαθακι το εφαγες χωρις πολλα πολλα.

+ Βελτιωμενα τα physics για το διχτακι και το σιδερο.

+ Βελτιωμενα τα προσωπα και τα γραφικα σε γενικες γραμμες.

+ Εφτιαξαν (προς το παρον) το online.Αρκει να κανετε το benchmark και ολα ok.Δεν προκειται να ασχοληθω βεβαια με online.

 

Τα post moves ακομα προσπαθω να τα μαθω (η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε το περυσινο συστημα στο post).Θεμα χρονου βεβαια.

MyPlayer επαιξα λιγο και δεν μπορω να κρινω αλλα μου φανηκε σαφως βελτιωμενο και σιγουρα πιο δυσκολο.Χλωμο να ασχοληθω παραπανω ομως μιας και παιζω μονο Association.

Για blacktop,rooftop,topless,justin gayber,jay-z, guitar hero all-star και τα @@ μου κουνιουνται δεν δινω δεκαρα.Και μονο Association να ειχε το παιχνιδι στο pc και παλι θα το αγοραζα.

Εννοειται οτι εβαλα στο mute την μουσικη στο μενου.

Και μια προσωρινη λυση για το scoreboard bug απο τον Λευτερη: http://forums.nba-li...tail&df_id=3590

Για το ποστ φίλε αν και έκανα το training συνεχίζω να παίζω όπως πέρσυ

προσποιήσεις συνέχεια μέχρι να βρω το ελεύθερο σημείο που θα κάνω το σουτ και μετά είναι κατά πάσα πιθανότητα καλάθι!

 

Backdoor btw πως γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 610
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως αυτό με το simulation του MyPlayer (πλέον MyCareer) έχω πειστεί ότι δεν πρόκειται να το φτιάξουν ποτέ. Ποτέ όμως. Πάλι έβαλα να παίξω οκτάλεπτα, έμεινα 6-7' μέσα στο παιχνίδι και το σκορ στον πρώτο αγώνα έληξε 99-95 ενώ στο δεύτερο πήγε 119-112 (edit: και στα 2 επόμενα παιχνίδια τα ίδια έγιναν άρα δεν ήταν τυχαίο). Οι υπόλοιποι αγώνες έληξαν φυσιολογικά στα 55, 60, άντε 75 το πολύ. Επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί αν και έχω ενεργοποιήσει το Playvision και το ότι το ΑΙ θα καλεί παιχνίδια, έχω δει γραμμές στο παρκέ μόνο καναδυο φορές και γενικά η ομάδα παίζει ψιλομπούγιο. Υπομονή...

 

edit:

Ααααααρχίσαμεεεεεε... Κατά πρώτον δεν φαίνεται να υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης του autosave. Είναι σημαντικό, γιατί αφ' ενός όταν ανεβάζεις τα attributes του MyCareer πάει και σου κάνει save σε κάθε αλλαγή, πράγμα πολύ εκνευριστικό (πέρσι έκανε ένα save για όλα μαζί και τέλος). Αφ' ετέρου η απενεργοποίηση του autosave ήταν ο μόνος τρόπος στα 2k11 και 12 να γλιτώνω τα corrupted savegames όταν το παιχνίδι κόλλαγε (δηλ. μια φορά κάθε δέκα αγώνες περίπου, συνήθως μετά τη συνέντευξη τύπου). Ελπίζω τουλάχιστον να μην έχουμε τα ίδια και φέτος αν και ήδη μιλάνε για freezing issues κλπ.

 

Κατά δεύτερον έχουμε bug με το PlayVision του MyCareer, επιβεβαιωμένο σε όλα τα forum. Δεν κρατάει τη ρύθμιση κάθε φορά που ξεκινάς τον αγώνα αλλά ακόμα κι αν την ενεργοποιήσεις δεν σου δείχνει ούτε συστήματα στο παρκέ, ούτε τίποτα. Με λίγα λόγια δεν μπορείς να παίξεις MyCareer (εκτός αν δεν σε πειράζει να παίζεις στην τύχη).

 

Είναι κι άλλα πολλά, ένα-ένα βγαίνουν στη φόρα. Τι ξεφτίλα ρε γμτ, δεν τα δοκιμάζουν πριν τα κυκλοφορήσουν, έλεος. Patch, patch, patch...

 

(που να το είχα αγοράσει κιόλας...)

 

edit2: άλλο κουλό είναι που για πρώτη (νομίζω) φορά δεν σε αφήνει να ορίσει στα πόσα φάουλ είναι το foul out. Δεν ξέρω αν το παιχνίδι προσαρμόζει αυτόματα τον αριθμό των φάουλ ανάλογα με τη διάρκεια της περιόδου, πάντως το να παίζει κάποιος εξάλεπτα ή οκτάλεπτα και να χρειάζονται 6 φάουλ για την αποβολή σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για το MyPlayer θα το αγοράσω.Αυτό με το playvision είναι πράγματι σπαστικό.Δεν κρατούσε πέρισυ τις ρυθμίσεις και έπαιζα σε άσχετες θέσεις.Αν θυμάμαι καλά στο 2k12 μπορούσες να μειώσεις και να αυξήσεις τα attributes όποτε ήθελες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια τωρα δεν μπορω να καταλαβω τι σας αρεσει και παιζετε MyPlayer.Οι συμπαικτες ειναι τουβλα, η cpu για τα πανηγυρια σε αυτο το mode.Ειχα γραψει οτι το μεγαλο λαθος της 2k ειναι οτι εχει αλλον κωδικα για αυτο το mode.Χιλιες φορες λοιπον να παιξει καποιοις με player lock association φτιαχνοντας τον δικο του παικτη οπως θελει και βαζοντας σε οποια ομαδα επιθυμει.Απλα πραγματα.Στο Association mode ολα σχεδον λειτουργουν ρολοι.

Μ'αρεσει φιλε jvgrjohn οτι θα αγορασεις το παιχνιδι μονο για MyPlayer.Αν εχεις λεφτα για πεταμα βαλε και καμια αγγελια χαριζοντας κανα ευρουλακι.Ουρα θα κανει ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι οταν ξεκινας το παιχνιδι μου ζηταει να κανω log in

βαζω λοιπον τα περσινα user και pass και αντι να ειναι ολα οκ μου πεταει you must be signed in to use this.....

και σε καθε επανεκινηση του παιχνιδιου τα ιδια παλι ημερομηνιες απο την αρχη και ολα τα ιδια.

Κανω ακομα και καινουργιο register και παλι you must be signed in to use this...

Τι παιζει το εχει δει κανενας αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι οταν ξεκινας το παιχνιδι μου ζηταει να κανω log in

βαζω λοιπον τα περσινα user και pass και αντι να ειναι ολα οκ μου πεταει you must be signed in to use this.....

και σε καθε επανεκινηση του παιχνιδιου τα ιδια παλι ημερομηνιες απο την αρχη και ολα τα ιδια.

Κανω ακομα και καινουργιο register και παλι you must be signed in to use this...

Τι παιζει το εχει δει κανενας αυτο??

 

το έχεις αγοράσει το παιχνίδι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό με το simulation του MyPlayer (πλέον MyCareer) έχω πειστεί ότι δεν πρόκειται να το φτιάξουν ποτέ. Ποτέ όμως. Πάλι έβαλα να παίξω οκτάλεπτα, έμεινα 6-7' μέσα στο παιχνίδι και το σκορ στον πρώτο αγώνα έληξε 99-95 ενώ στο δεύτερο πήγε 119-112 (edit: και στα 2 επόμενα παιχνίδια τα ίδια έγιναν άρα δεν ήταν τυχαίο). Οι υπόλοιποι αγώνες έληξαν φυσιολογικά στα 55, 60, άντε 75 το πολύ. Επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί αν και έχω ενεργοποιήσει το Playvision και το ότι το ΑΙ θα καλεί παιχνίδια, έχω δει γραμμές στο παρκέ μόνο καναδυο φορές και γενικά η ομάδα παίζει ψιλομπούγιο. Υπομονή...

 

edit:

Ααααααρχίσαμεεεεεε... Κατά πρώτον δεν φαίνεται να υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης του autosave. Είναι σημαντικό, γιατί αφ' ενός όταν ανεβάζεις τα attributes του MyCareer πάει και σου κάνει save σε κάθε αλλαγή, πράγμα πολύ εκνευριστικό (πέρσι έκανε ένα save για όλα μαζί και τέλος). Αφ' ετέρου η απενεργοποίηση του autosave ήταν ο μόνος τρόπος στα 2k11 και 12 να γλιτώνω τα corrupted savegames όταν το παιχνίδι κόλλαγε (δηλ. μια φορά κάθε δέκα αγώνες περίπου, συνήθως μετά τη συνέντευξη τύπου). Ελπίζω τουλάχιστον να μην έχουμε τα ίδια και φέτος αν και ήδη μιλάνε για freezing issues κλπ.

 

Κατά δεύτερον έχουμε bug με το PlayVision του MyCareer, επιβεβαιωμένο σε όλα τα forum. Δεν κρατάει τη ρύθμιση κάθε φορά που ξεκινάς τον αγώνα αλλά ακόμα κι αν την ενεργοποιήσεις δεν σου δείχνει ούτε συστήματα στο παρκέ, ούτε τίποτα. Με λίγα λόγια δεν μπορείς να παίξεις MyCareer (εκτός αν δεν σε πειράζει να παίζεις στην τύχη).

 

Είναι κι άλλα πολλά, ένα-ένα βγαίνουν στη φόρα. Τι ξεφτίλα ρε γμτ, δεν τα δοκιμάζουν πριν τα κυκλοφορήσουν, έλεος. Patch, patch, patch...

 

(που να το είχα αγοράσει κιόλας...)

 

edit2: άλλο κουλό είναι που για πρώτη (νομίζω) φορά δεν σε αφήνει να ορίσει στα πόσα φάουλ είναι το foul out. Δεν ξέρω αν το παιχνίδι προσαρμόζει αυτόματα τον αριθμό των φάουλ ανάλογα με τη διάρκεια της περιόδου, πάντως το να παίζει κάποιος εξάλεπτα ή οκτάλεπτα και να χρειάζονται 6 φάουλ για την αποβολή σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

0.3ver. απο Λευτερη -> Playvison On/Off για MyCareer

 

http://forums.nba-live.com/downloads.php?view=detail&df_id=3590

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περίπτωση που δεν εχουμε το παιχνίδι αγορασμένο δεν μπορούμε να παίξουμε my player?

Και αν μπορούμε μπορει κάποιος να με βοηθήσει στο πως?

 

ακυρο τα καταφερα τελικα και προεκυψαν αλλα προβληματα :mad:

 

Κατι παιζει με το save και εκτως αυτου δεν μπορω με τιποτα να βρω στα controls το κουμπι που θα καρφωνει.

Τελειως διαφορετικα με του 12.

Επεξ/σία από mens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μενού δεν ξέρω, αλλά ο νέος χειρισμός όντως είναι δύσκολο να συνηθιστεί μετά από τόσα χρόνια... Σιγά σιγά το παίρνω το κολλάει. Γενικά πάντως είναι βελτιωμένο σε σχέση με το περσινό και παίζεται πολύ ωραίο μπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καρφώματα και τα drive με τον δεξιά μοχλό πως γίνονται ???

 

Για κάρφωμα πατάς RT (δηλ.sprint) + LT και δεξί στικ. Εναλλακτικά αν έχεις Playstation gamepad είναι R2+L2+δεξί στικ. Το σκέτο drive προφανώς δεν θέλει sprint αλλά μόνο κατεύθυνση με τον αριστερό μοχλό και LT+δεξί στικ (όπως πέρσι δηλαδή).

 

Backdoor btw πως γίνεται?

 

Έχει αλλάξει φέτος. Είναι σουτ και πάσα ταυτόχρονα (δηλ. X+Α σε χειριστήριο Xbox ή τετράγωνο+Χ σε αυτό του Playstation).

 

Πρόταση μου: πηγαίνετε στο Main Menu -> Game Modes -> Practice -> Training Camp και κάντε όλες τις ασκήσεις. Έχει όλες τις κινήσεις του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...