Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή


dimitrisOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες, με κάλεσαν τακτικό μέλος αλλά εγώ μένω μόνιμα και δουλέυω  μακριά από το μέρος μου πολύ πάνω από τα 200 χμ και έτσι δεν μπορώ να παώ (ούτε για να ψηφίσω) τι κάνω; από το Πρωτοδικείο ένας υπάλληλος μου είπε στο τηλ να μην κάνω τπτ απλά να μην πάω αλλά μου φαίνεται ότι μου το είπε για να με ξεφορτωθεί... Ένας αστυνόμος είπε στη μάνα μου να πάω λέει στην αστυνομία να βγάλω μια βεβαίωση. Η μάνα μου δεν κατάλαβε και δεν ρώτησε λεπτομέρειες νομίζοντας ότι θα ξέρω εγώ...αλλά δεν ξέρω. Γνωρίζει κανείς τι βεβαίωση είναι αυτή και πρέπει να πάω πριν ή την μέρα των εκλογών; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Δημο θα πας και θα πάρεις βεβαίωση. Οχι στην αστυνομία.

Βεβαιωση μονίμου κατοικίας. Θα δωσεις μια ΔΕΚΟ ή το συμβόλαιο του σπιτιου που κατοικείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Δημο θα πας και θα πάρεις βεβαίωση. Οχι στην αστυνομία.

Βεβαιωση μονίμου κατοικίας. Θα δωσεις μια ΔΕΚΟ ή το συμβόλαιο του σπιτιου που κατοικείς.

 

Δεν έχω συμβόλαιο οπότε θα πάω το λογαριασμό του τηλεφώνου - ίντερνετ. Εκεί πρέπει να πάω αυτές τις μέρες πριν τις εκλογές; και να το στείλω κάπου; η απλά το κρατάω κάπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα πριν λιγο με φιλο που εχει γυναικα δικαστικο .Οσοι ψηφιζουν στο εκλογικο που είναι εφορευτικη να πανε αργα το βραδυ γιατι υπαρχει περιπτωση να τους κρατησουν αν δεν εχουν ατομα

 

Θεωρητικα ο δικαστικος μπορει να διαταξει βιαια προσαγωγη σε καποιον που είναι εφορευτικη αλλα δεν το κανει

και αμα δεν σε βρουν στην βιαιη προσαγωγω τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αμα δεν σε βρουν στην βιαιη προσαγωγω τι γινεται?

 

τι να γίνει ρε αδερφάκι μου? να σου στείλουνε τανκς? τιποτα δε θα γίνει θα πα να βρουνε αλλονε.αν δε θες να κάτσεις όλη τη μέρα τράβα κατα τις 12-1 που θαχει ήδη παει άλλος και κανονίστε βάρδιες...δεν είναι τοσο τραγικό να κάτσεις ένα απόγευμα, ειδικά αν είσαι σε κανα χωριό έχει φάση  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, με κάλεσαν τακτικό μέλος αλλά εγώ μένω μόνιμα και δουλέυω  μακριά από το μέρος μου πολύ πάνω από τα 200 χμ και έτσι δεν μπορώ να παώ (ούτε για να ψηφίσω) τι κάνω; από το Πρωτοδικείο ένας υπάλληλος μου είπε στο τηλ να μην κάνω τπτ απλά να μην πάω αλλά μου φαίνεται ότι μου το είπε για να με ξεφορτωθεί... Ένας αστυνόμος είπε στη μάνα μου να πάω λέει στην αστυνομία να βγάλω μια βεβαίωση. Η μάνα μου δεν κατάλαβε και δεν ρώτησε λεπτομέρειες νομίζοντας ότι θα ξέρω εγώ...αλλά δεν ξέρω. Γνωρίζει κανείς τι βεβαίωση είναι αυτή και πρέπει να πάω πριν ή την μέρα των εκλογών; 

 

Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα την μέρα των εκλογών να βγάλεις μια βεβαίωση ότι ήσουν εκεί αυτή την μέρα. Κρατάς το χαρτί και ααααανννν ποτέ σε ενοχλήσει κάποιος για την απουσία σου θα είσαι λογικά καλυμμένος.

 

Επίσης νομίζω πως η θυροκόλληση συνιστά νομικά πως ο λήπτης έλαβε γνώση. Ας επιβεβαιώσει κάποιος από τους νομικούς του insomnia.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να γίνει ρε αδερφάκι μου? να σου στείλουνε τανκς? τιποτα δε θα γίνει θα πα να βρουνε αλλονε.αν δε θες να κάτσεις όλη τη μέρα τράβα κατα τις 12-1 που θαχει ήδη παει άλλος και κανονίστε βάρδιες...δεν είναι τοσο τραγικό να κάτσεις ένα απόγευμα, ειδικά αν είσαι σε κανα χωριό έχει φάση  :lol:

 

Ετσι ακριβως αν και σπανια φτανουν σε τετοιο σταδιο .Ποτε δεν εχω ακουσει για κατι τετοιο εστω και αν προβλεπεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω συμβόλαιο οπότε θα πάω το λογαριασμό του τηλεφώνου - ίντερνετ. Εκεί πρέπει να πάω αυτές τις μέρες πριν τις εκλογές; και να το στείλω κάπου; η απλά το κρατάω κάπου; 

Απλά κράτα το και αν σου έρθει ποτέ κάποιο πεσκέσι για δικαστηριο το παρουσιάζεις και καθάρισες.

 

 

Σε τέτοια περίπτωση επικαλείσαι οικονομικά προβλήματα φυσικά. (το οποιο για τους περισσότερους που ψηφίζουν μακρυά δεν ειναι ψέμματα) Εδω βέβαια ο καθένας μπορει να σου πει "γιατι δεν άλλαξες εκλογικό κέντρο", οπότε και εσυ απαντάς "γιατι δεν αυξάνετε απλά τους μισθους" :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικαιώματα της εφορευτικής επιτροπής ποιά είναι; Φαγητό κατάληλο για ανθρώπους που δεν μπορούν να φάνε όλα τα φαγητά. Κατάρευση λογω άγχους ή στέρησης ύπνου. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν τα είδα αυτά. Δηλαδή χάνεις την "ιδιότητα" του ζωντανού οργανισμού για όσες ώρες είσαι εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μπορει να σου σκασει κ δικαστηριο;

 

 

Δεν εχει συμβει ποτε από ότι εμαθα από δικαστικη αντιπροσωπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓω ξερω πως δε θα με καλεσουν ποτε 

 

Αν εισαι δημοσιος υπάλληλος ναι ...Δεν τους καλουν.Μου το ειπε φιλος και κουμπαρος  εφοριακος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ δεν έχω καταλάβει ποιους καλούν, με ποια κριτήρια και γιατί κάποιους τους έχουν καλέσει 2-3 φορές και άλλους καμία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...