Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή


dimitrisOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγες μόνος το πρωί ή ήρθαν και σε πήραν?

Και τις δυο φορές, πήγα πρωϊ πρωϊ μόνος μου, τυπικός.

Είχε την πλάκα του η όλη διαδικασία, δεν το μετάνιωσα.

must, η σκηνή με τους ηλικιωμένους που ρίχνουν την ψήφο στο κουτί μέσα στο παραβάν! :-D

Πως γλύτωσε το εγκεφαλικό (ειδικά την 2η φορά), η δικαστική αντιπρόσωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αμα παρουσιαστεις κατα τις 9 θα σου πει κανεις τπτ;

 

 

Υπαρχει παντα ελλειψη οποτε θα σου πουν κι ευχαριστω.

 

Να πω και κατι που νομιζω σημαντικο αν και δεν ημουν ποτε εφορευτικη αλλα κομματικος εκπρόσωπος παρα πολλες φορες .

 

Μεγαλη προσοχη στο λεγομενο "αεροπλανακι" που θα προσπαθήσω να εξηγησω:

 

Αν καποιος μπει στο παραβαν και βγει και πει το δεν πηρε φακελο με σφραγιδα και υπογραφη του Προεδρου της Εφορευτικης ΜΗΝ πειτε οκ ας παρει αλλον.

Ο λογος είναι καμμια φορα απλος αλλα μερικες φορες πονηρος αν ο Κος αυτος εχει ηδη παρει φακελο . Τοτε αν ξαναπαρει βγαινει εξω και εχει ενα φακελο με σφραγιδα κλπ περισευμα

 

Αν αυτό εχι γινει σκοπιμα και καποιος θελει να εκβιασει καποιο ψηφοφορο βαζει στον φακελο ψηφοδελτιο καταλληλα σημαδεμενο ώστε να μην μετρησουν οι σταυροι αλλα να παει υπερ του συνδιασμου και ο κομματικος εκπρόσωπος που θα είναι στην διαλογή παρατηρει αν βρεθει τετοιο ψηφοδελτιο για να ξερει αν "υπακουσε" ο ψηφοφόρος .

Θυμαμαι μια φορα σε ψηφοδελτιο εθνικων εκλογων ο ...ψηφοφόρος ειχε βαλει 13 σταυρους στους 13 τελευταίους κατά σειρα υποψηφιους

Και δεν σταματάει εδώ το  ...αεροπλανακι . Αν ο "καλος " ψηφοφόρος υπακουσει εχει παρει άλλο ένα κενο εγκυρο φακελο και τον παραδιδει στο κομματοσκυλο απ εξω για να ξανακανει τα ιδια

 

Ισως φαινετια λιγο περιπλοκη η διαδικασια αλλα δεν είναι καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βγει έξω άδειος φάκελος δεν είναι ανάγκη να γίνει αυτό που λες με τους σταυρούς. Απλά τον δίνουν στον ψηφοφόρο-θύμα κλειστό με το ψηφοδέλτιο που θέλουν και του λένε να βγάλει έξω τον ανοικτό που θα του δώσει ο αντιπρόσωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον ενα καφε και νερο .

 

 

ε αυτά και ένα μεσημεριανό τα δίνουν (δε ξέρω αν ειναι με έξοδο του δικαστικού ή του πρωτοδικείου)...

 

Χωρίς μισθό καλα κάνουν και δε πάνε, ουτε εγω θα πηγαινα...

 

Καλη η δημοκρατία, καλοί και οι θεσμοί της, αλλα καπιταλισμό έχουμε ηλιθιε νομοθέτη!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει παντα ελλειψη οποτε θα σου πουν κι ευχαριστω.

 

Να πω και κατι που νομιζω σημαντικο αν και δεν ημουν ποτε εφορευτικη αλλα κομματικος εκπρόσωπος παρα πολλες φορες .

 

Μεγαλη προσοχη στο λεγομενο "αεροπλανακι" που θα προσπαθήσω να εξηγησω:

 

Αν καποιος μπει στο παραβαν και βγει και πει το δεν πηρε φακελο με σφραγιδα και υπογραφη του Προεδρου της Εφορευτικης ΜΗΝ πειτε οκ ας παρει αλλον.

Ο λογος είναι καμμια φορα απλος αλλα μερικες φορες πονηρος αν ο Κος αυτος εχει ηδη παρει φακελο . Τοτε αν ξαναπαρει βγαινει εξω και εχει ενα φακελο με σφραγιδα κλπ περισευμα

 

Αν αυτό εχι γινει σκοπιμα και καποιος θελει να εκβιασει καποιο ψηφοφορο βαζει στον φακελο ψηφοδελτιο καταλληλα σημαδεμενο ώστε να μην μετρησουν οι σταυροι αλλα να παει υπερ του συνδιασμου και ο κομματικος εκπρόσωπος που θα είναι στην διαλογή παρατηρει αν βρεθει τετοιο ψηφοδελτιο για να ξερει αν "υπακουσε" ο ψηφοφόρος .

Θυμαμαι μια φορα σε ψηφοδελτιο εθνικων εκλογων ο ...ψηφοφόρος ειχε βαλει 13 σταυρους στους 13 τελευταίους κατά σειρα υποψηφιους

Και δεν σταματάει εδώ το  ...αεροπλανακι . Αν ο "καλος " ψηφοφόρος υπακουσει εχει παρει άλλο ένα κενο εγκυρο φακελο και τον παραδιδει στο κομματοσκυλο απ εξω για να ξανακανει τα ιδια

 

Ισως φαινετια λιγο περιπλοκη η διαδικασια αλλα δεν είναι καθολου

 

Δεν το κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η δημοκρατία, καλοί και οι θεσμοί της, αλλα καπιταλισμό έχουμε ηλιθιε νομοθέτη!

 

Ο νόμος αυτός ισχύει απ τη μεταπολίτευτη νομίζω. Ε τότε δεν είχαμε καπιταλισμό :-)

Γενικά καπιταλισμό στην Ελλάδα έχουμε μόνο στις τιμές και στις υπηρεσίες. Στους μισθους έχουμε κομουνισμό :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δασκαλοι και καθηγητες δεν δουλευουν την Παρασκευη προπαραμονη των εκλογων και Δευτερα την επομενη των εκλογων...

 

ασ ξεχρεωσουν με την Κυριακη των εκλογων και ας βαλουν αυτους... διπλο δεν μετραει το μεροκαματο της Κυριακης?

 

Πατσι ειμαστε 

 

δεν καταλαβα απο που και ως που να χανω το μεροκαματο μου εγω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση ειναι απλη . Πας αράζεις χώνεις στο κινητό Μάικλ , λες του δικηγόρου οτι θες φραπεδουμπα και μετά αρχιζεις να μπερδεύεις ψηφοδέλτια δινεις δυο δυο τους φακελους να φευγουν και έτσι . Ε δεν πιστεύω να μείνεις εκεί για πολύ .

 

Αν πει τίποτα ο δικηγορος πες του να σου κάνει αερα με το πεντακοσάρικο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δασκαλοι και καθηγητες δεν δουλευουν την Παρασκευη προπαραμονη των εκλογων και Δευτερα την επομενη των εκλογων...

 

ασ ξεχρεωσουν με την Κυριακη των εκλογων και ας βαλουν αυτους... διπλο δεν μετραει το μεροκαματο της Κυριακης?

 

Πατσι ειμαστε 

 

δεν καταλαβα απο που και ως που να χανω το μεροκαματο μου εγω

Και να χασουν το 4ημερο διακοπων?? Εισαι καλα τι ειναι αυτα που λες.. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βγει έξω άδειος φάκελος δεν είναι ανάγκη να γίνει αυτό που λες με τους σταυρούς. Απλά τον δίνουν στον ψηφοφόρο-θύμα κλειστό με το ψηφοδέλτιο που θέλουν και του λένε να βγάλει έξω τον ανοικτό που θα του δώσει ο αντιπρόσωπος.

 

Ναι αλλα το ψηφοδελτιο πρεπει να είναι ετσιι σταυρωμενο ώστε να το δει ο κομματικος αντιπρόσωπος αν μιλαμε για εκβισαμο συγεκριμενου ψηφοφορου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...