Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ps : Δεν ειναι δυνατον να τρεχει στα ιδια frames ακριβως ειτε χρησιμοποιω την μια gpu μου και οταν ειμαι σε sli.Αυτο δειχνει οτι απλα δεν δουλευει το sli σε αυτο το game.Πειτε οτι θελετε για vram κτλ, δεν ειναι δυνατον το παιχνιδι να τρεχει το ιδιο με sli.Αυτο με κανει ακομα περισσοτερ να πιστευω πως θα βγει day one patch με το επισημο lauch του game και drivers για το game.Oπως καταλαβαινετε δεν εχω τι να κανω και κανω τεστ στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps : Δεν ειναι δυνατον να τρεχει στα ιδια frames ακριβως ειτε χρησιμοποιω την μια gpu μου και οταν ειμαι σε sli.Αυτο δειχνει οτι απλα δεν δουλευει το sli σε αυτο το game.Πειτε οτι θελετε για vram κτλ, δεν ειναι δυνατον το παιχνιδι να τρεχει το ιδιο με sli.Αυτο με κανει ακομα περισσοτερ να πιστευω πως θα βγει day one patch με το επισημο lauch του game και drivers για το game.Oπως καταλαβαινετε δεν εχω τι να κανω και κανω τεστ στο παιχνιδι.

Όταν ξεμείνεις από μνήμη δεν πα να βάλεις και 20 κάρτες πάνω, χάλια θα τρέχει!

Πρέπει να τρέχεις στα όρια της VGA μνήμης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω για τα ultra textures αλλα για τα high που θα επρεπε να εχω καρφωμενο 60αρι.Με τα ultra λογω βλακειας της ubi και τσιγκουνια της nvidia δεν ξερω τι ακριβως θα γινει.Απλα δεν εχει πλακα που θα το παιζει ο αλλος με την gtx 760/770 4gb και ο αλλος με το θηριο την 780 να μην μπορει να δει σταθερο 60αρι γιατι τα 3gb επισης τα μασουλαει το game..

Ανακοινωνει η evga gtx 780 6gb...τυχαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω για τα ultra textures αλλα για τα high που θα επρεπε να εχω καρφωμενο 60αρι.Με τα ultra λογω βλακειας της ubi και τσιγκουνια της nvidia δεν ξερω τι ακριβως θα γινει.Απλα δεν εχει πλακα που θα το παιζει ο αλλος με την gtx 760/770 4gb και ο αλλος με το θηριο την 780 να μην μπορει να δει σταθερο 60αρι γιατι τα 3gb επισης τα μασουλαει το game..Ανακοινωνει η evga gtx 780 6gb...τυχαιο;

Στο f1 2013 σε συγκεκριμένα sets στο παιχνίδι (πολυ υψηλή ανάλυση και ΑΑ) , η 7970 single γλεντουσε την 690 gtx (2*gk104). Όταν πέρναγε τα όρια μνήμης της η 690 gtx έτρωγε τρελό frame drop. Η έλλειψη μνήμης είναι άτιμο πράγμα...

Στα όρια μνήμης της, η 690 gtx κατέστρεφε την 7970.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβαινω εγω ηξερα το οτι καποια στιγμη θα με κολλησει η vram αλλα οχι τοσο συντομα και οχι σε αυτο το game.Και οπως ειπα το παιχνιδι δεν τρεχει καλα ουτε στα high οπως θα πρεπε βασει αυτων που διαβαζα.Η nvidia μπορει να ναι πισω σε raw power της gpu αρκετες φορες τα τελευταια χρονια απο την amd αλλα οταν βγαινουν drivers συνηθως μου λυνονται τα προβληματα.Απο την ubi δεν ξερω τι θα γινει, κρινοντας απο τα ac δεν παιζει να δουμε fix patch.Πιο πιθανο κανενα physx να βαλουνε και να κολλαει στην 780 οπως το black flag...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μόνο 14 GB είναι το παιχνίδι;  γιατί το Wolfenstein είναι 43 GB που δεν είναι και open world

Γιατί το Wolfenstein χρησιμοποιεί την τεχνική Megatexture.Το Watch Dogs είναι 14GB όταν έχει μόνο την Αγγλική γλώσσα, με όλες τις γλώσσες πάει περίπου 23GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

using one 6950 for this one since crossfire just doesnt work with this game. getting around 30fps not very well performance. waiting on a driver update from AMD then it should be fine. still very playable.
running at 1080p with 2x AA and everything else on high.

Trollάρει? Άφησα και comment για τις ακριβείς ρυθμίσεις που χρησιμοποίησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τίποτα με 6950 σε αυτά τα settings..Πάντως αν το παιχνίδι έτρεχε καλά στα περισσότερα συστήματα, η nUbisoft θα μας είχε πρήξει με το ''Οι PC Gamers θα εντυπωσιαστούν από το Watch Dogs'' κλπ.Θα το παρουσίαζαν ως definitive edition όπως έκανε η KONAMI με το Castlevania που ήταν όντως και μαμώ τα port..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τίποτα με 6950 σε αυτά τα settings..Πάντως αν το παιχνίδι έτρεχε καλά στα περισσότερα συστήματα, η nUbisoft θα μας είχε πρήξει με το ''Οι PC Gamers θα εντυπωσιαστούν από το Watch Dogs'' κλπ.Θα το παρουσίαζαν ως definitive edition όπως έκανε η KONAMI με το Castlevania που ήταν όντως και μαμώ τα port..

 

Αυτό σκέφτομαι και γω, γιατί υπολόγιζω για medium noAA ~25-30 FPS σε 1680x1050 (που παίζω εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...