Προς το περιεχόμενο

Κανονικά οι πωλήσεις του Galaxy S III στις ΗΠΑ παρά τη μήνυση της Apple


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φανταστειτε τι θα τραβαγαμε αν η apple ηταν σουμεριακη και ειχε πατενταρει τον τροχο ............

 

Χαμος λεμε

 

 

κάτσε επειδή δεν μιλάς και απλά βάζεις παράθεσης καταλαβαίνω ότι και καλά η samsung δείχνει οικονομική μποστά στην apple αλλα με 6 κατοστάρικα δεν είναι απλά έτσι νομίζουμε?

 

εγώ προσωπικά νομίζω ότι 760 euro είναι παρα πολλά για iphone με οθόνη 3.5 inches LED-backlit IPS TFT 640 x 960 pixels και επεξεργαστή Dual-core 1 GHz Cortex-Α9 μπροστά σε 600 euro με οθόνη 4.8 inches Super AMOLED capacitive touchscreen 720 x 1280 pixels kai epeksergasti Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9

και για την ακρίβεια εδώ τα λέει όλα και πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να καταλάβει γιατί 600 euro και σε λίγο καιρό και 500 ενώ η apple νομίζει ότι πουλάει πολύτιμα πετράδια

 

Samsung και παλι samsung.μακραν καλυτερη απο την apple σε πολλα

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι εγώ δεν είχα το πρώτο iPhone;

Τι θα έλεγες να σου ζητούσα στοιχεία γι' αυτό που λες, δηλαδή ότι είχες αυτές τις συσκευές στην κατοχή σου; :)

 

 

 

Δεν θα σχολιάσω την υποκειμενική πλευρά των πραγμάτων, αλλά την αντικειμενική.

Λες ότι το iPhone στην Αμερική έχει μισή τιμή. Με τον κοινό νου, κάποιος μπορεί να καταλάβει ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβαίνει. Όμως επειδή είπα ότι θα μιλήσω με αντικειμενικά κριτήρια, το iPhone στην Αμερική χωρίς συμβόλαιο έχει παρόμοια τιμή με αυτή των Ευρωπαϊκών χωρών. Απλά αντί για 650€, έχει 650$. Με λίγα λόγια ότι κέρδος έχει κάποιος που θα το αγοράσει από Αμερική με Ευρώ, θα είναι αυτό του συναλλάγματος.

Υπάρχουν ωστόσο λίγο φθηνότερα iPhone, τα οποία είναι κλειδωμένα στο δίκτυο της AT-T και φυσικά πληρώνεις 24μηνο συμβόλαιο.

http://store.apple.c...e/family/iphone :)

 

 

Όσον αφορά το που κατασκευάζονται και πως εργάζονται οι εργαζόμενοι της Foxxcon, δες που φτιάχνεται η μητρική σου, τη TV σου και τα περισσότερα ηλεκτρονικά που έχεις στο σπίτι σου, και άσε τον αλτρουισμό για άλλο θέμα.

 

Υ.Γ.: Το Samsung Galaxy SIII, έχει 634€, όχι 600€.

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=9116

 

 

 iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz DDR3 SDRAM, 1TB (7200 rpm) hard drive, Radeon HD 6770M, Mac OS X Lion  iPad 4G 16GB | White  iPhone 4G 16GB | Black

από ότι βλέπω στην υπογραφή σου η apple πίνει νερό στην υγεία σου οποτε ok παω πάσο τώρα το παρατήρησα... :-D

 

και μιας και το ανέφερες το iphone 4s το πήρα από αμερική το 16gb 480 δολάρια ενώ στην ελλάδα το πουλάγανε ακόμα 700 euro από apple store χωρίς να είναι κλειδωμένο σε δίκτυο γιατί η apple store δεν τα πουλάει κλειδωμένα στην αμερική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz DDR3 SDRAM, 1TB (7200 rpm) hard drive, Radeon HD 6770M, Mac OS X Lion  iPad 4G 16GB | White  iPhone 4G 16GB | Black

από ότι βλέπω στην υπογραφή σου η apple πίνει νερό στην υγεία σου οποτε ok παω πάσο τώρα το παρατήρησα... :-D

 

[...]

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να "απολογείται" κάποιος για τα μηχανήματα που έχει. Νέα μόδα πάλι αυτή; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz DDR3 SDRAM, 1TB (7200 rpm) hard drive, Radeon HD 6770M, Mac OS X Lion  iPad 4G 16GB | White  iPhone 4G 16GB | Black

από ότι βλέπω στην υπογραφή σου η apple πίνει νερό στην υγεία σου οποτε ok παω πάσο τώρα το παρατήρησα... :-D

 

και μιας και το ανέφερες το iphone 4s το πήρα από αμερική το 16gb 480 δολάρια ενώ στην ελλάδα το πουλάγανε ακόμα 700 euro από apple store χωρίς να είναι κλειδωμένο σε δίκτυο γιατί η apple store δεν τα πουλάει κλειδωμένα στην αμερική

Μα εδώ είναι η διαφορά μας. Εσύ θες να με πείσεις ότι το Apple δεν είναι καλό ή ότι είναι ακριβό και εγώ απλά σου λέω ότι μπορεί για εσένα να είναι ακριβό. Για μένα ακριβό είναι το Samsung Galaxy SIII, καθώς δεν θα το έπαιρνα ούτε με 200€.

 

Αντικειμενικά όμως και τα δύο είναι ακριβές συσκευές με σχεδόν ίδια τιμή.

Το προτιμάει ο καθένας, είναι δικό του θέμα.

 

Σου ξαναλέω, δεν πάνε όλα με το κιλό. Η τιμή δεν είναι ανάλογη της επεξεργαστικής ισχύς, οθόνης, κλπ.

 

Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες, δεν μας αρέσουν τα ίδια πράγματα. :)

 

Πριν κρίνεις την υπογραφή μου όμως, καλό θα είναι να ξέρεις την άποψη μου για τα Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα. Μπορείς να πάρεις το Samsung Galaxy SIII. Απλά μην μας λες ότι είναι οικονομικό (600€). Γιατί εγώ , αλλά και αρκετοί Apple Users, και 200€ να κόστιζε το SIII, πάλι iPhone 3GS θα αγόραζαν, ούτε καν 4S. Πρέπει λοιπόν να καταλάβεις εσύ και κάποιοι άλλοι, ότι δεν πάνε όλα με το κιλό και ότι δεν χτυπήσατε την καταπληκτική προσφορά επειδή έχει turbo, scart, διπλές εξατμίσεις, RCA, HDMI, 21" οθόνη, κλπ.

 

 

Απλά προτιμάτε το Android και καλά κάνετε. smilie.png

To SGS2 κοστιζει οσο το 3gs. Ε, συγκρινε το απο ΟΠΟΙΑ πλευρα θες, specs / δυνατοτητες / ταχυτητα. Σε ΟΛΑ το SGS2 απλα κανει χαβαλε το 3gs. Οποτε, ναι, τα κινητα της ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Εδω το sgs2 κανει περιπατο το 4s, που ειναι και 300 ευρω πιο πανω. Και για του λογου το αληθες..

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=2826

Πριν ανοιξεις το link, καθησε σε μια καρεκλα, φωναξε την οικογενεια, παρε pop corn και ετοιμασου για την μεγαλυτερη κωμωδια της χρονιας. Ετσι, για να ξερουμε τι λεμε.

 

Btw, αφου δεν ειναι θεμα specs / δυνατοτητων, τοτε απο τι εξαρταται η τιμη? Αν μου πεις απο το ποσο ειναι διατεθειμενος να το αγορασει ο καταναλωτης, δεκτο. Αναγκαζεσαι λοιπον εσυ να πληρωνεις πανακριβο το iphone επειδη υπαρχουν καθυστερημενοι που το περνουν να κανουνε τη μοστρα τους, αλλιως θα ειχε χαλαρα τη μιση τιμη, και ισως λεω και πολλα. Και αυτη ειναι η πραγματικη του αξια. Το να κανει το 3gs 400 ευρω, οσο θα επρεπε δηλαδη να κανει το 4s, ειναι γελοιο.

 

Και για να χουμε καλο ερωτημα, για ποιο λογο δεν θα αγοραζες το S3 εαν εκανε 200 ευρω, και θα προτιμουσες το 3gs με τα 400? Το μονο που μου ερχεται ειναι γιατι εισαι fanboy. Δεν το λεω επιθετικα, αλλα γραφετε αηδιες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To SGS2 κοστιζει οσο το 3gs. Ε, συγκρινε το απο ΟΠΟΙΑ πλευρα θες, specs / δυνατοτητες / ταχυτητα. Σε ΟΛΑ το SGS2 απλα κανει χαβαλε το 3gs. Οποτε, ναι, τα κινητα της ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Εδω το sgs2 κανει περιπατο το 4s, που ειναι και 300 ευρω πιο πανω. Και για του λογου το αληθες..

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=2826

Πριν ανοιξεις το link, καθησε σε μια καρεκλα, φωναξε την οικογενεια, παρε pop corn και ετοιμασου για την μεγαλυτερη κωμωδια της χρονιας. Ετσι, για να ξερουμε τι λεμε.

 

Btw, αφου δεν ειναι θεμα specs / δυνατοτητων, τοτε απο τι εξαρταται η τιμη? Αν μου πεις απο το ποσο ειναι διατεθειμενος να το αγορασει ο καταναλωτης, δεκτο. Αναγκαζεσαι λοιπον εσυ να πληρωνεις πανακριβο το iphone επειδη υπαρχουν καθυστερημενοι που το περνουν να κανουνε τη μοστρα τους, αλλιως θα ειχε χαλαρα τη μιση τιμη, και ισως λεω και πολλα. Και αυτη ειναι η πραγματικη του αξια. Το να κανει το 3gs 400 ευρω, οσο θα επρεπε δηλαδη να κανει το 4s, ειναι γελοιο.

 

Και για να χουμε καλο ερωτημα, για ποιο λογο δεν θα αγοραζες το S3 εαν εκανε 200 ευρω, και θα προτιμουσες το 3gs με τα 400? Το μονο που μου ερχεται ειναι γιατι εισαι fanboy. Δεν το λεω επιθετικα, αλλα γραφετε αηδιες!!!

Περιέργως υπάρχουν και καταναλωτές που δεν ενδιαφέρονται για τα Specs ούτε για την δήθεν οικονομική ανάλυση - όσο για κωμωδίες, υπάρχουν και οι ταινίες.

 

Και καλό είναι να χαλαρώσεις με τους χαρακτηρισμούς για τις αντίθετες με εσένα απόψεις. Δεν στο λέω επιθετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...