Προς το περιεχόμενο

απαγορεύονται οι ρακέτες στην παραλία....


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω μια απορία

Γιατί παίζουν ρακέτες μόνο στην παραλία;

Είναι τύπου έθιμο;

Την υπόλοιπη χρονιά γιατί δεν το κάνουν;

Βαριούνται;

Πέρυσι είχα πετύχει κάτι τυπάδες που παίζαν ρακέτες μέσα στην πόλη στον δρόμο. Μάλλον προπόνηση για το καλοκαίρι κάναν. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νεοελληνες πρεπει να απαγορευτουν απο τις παραλιες, οχι οι ρακετες.

 

Φαντάζομαι στον κόσμο που περιγράφεις οι ρακέτες παίζουν μόνες τους ή ξαφνικά αρχίζουν να παίζουν ρακέτες αγγλοι/γάλλοι/πορτογάλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ το κάτουρο, από τη στιγμή που δε φαίνεται, έχει διαφορά...

 

Όσο για τους σκύλους, αν και έχω σκύλο και γουστάρω να τον παίρνω μαζί μου στη θάλασσα, θεωρώ ότι θα έπρεπε να επιτρέπεται μόνο σε μη πολυσύχναστες παραλίες. Όχι διότι αποτελεί απαραιτήτως εστία μόλυνσης, αλλά διότι μπορεί να γίνει επιθετικός ή, ακόμα και χωρίς να είναι επιθετικός, η παρουσία του πιθανώς να τρομάξει κάποιον όχι και τόσο καλό κολυμβητή και να τον κάνει να κινδυνεύσει.

 

(Για τις ρακέτες, δεν έχω πρόβλημα, btw...)

 

σκυλο εχεις η σκυλοψαρο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο σκύλος χέζει, γι'αυτο...

 

Όταν ο σκύλος χeσει πας με το σακουλάκι σου και τα μαζεύεις πανεύκολα (ειδικά στην άμμο ακόμη πιο εύκολα). Η μαμά όμως που θα πάει το μικρό της να "αδειάσει", μετά απλά θα πετάξει λίγη άμμο από πάνω με το πόδι της και θα φύγει σφυρίζοντας αδιάφορα...

 

Επίσης σε περίπτωση που δεν το ξέρετε, ο σκύλος ΔΕΝ μπορεί να κατουρήσει μέσα στο νερό (ο άνθρωπος όμως σαν πιο εξελιγμένος, δεν έχει κανένα πρόβλημα).

 

Ο σκύλος ακολουθεί παντού σε όλες τις παραλίες, αλλά στην περίπτωσή μου δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και σιχαίνομαι τις οργανωμένες οι οποίες συνοδεύονται από τα σχετικά παρεκλόμενα (παιδάκια, μπαράκια, ρακέτες, τάπερ, κιοφτέδες, ψησταριές κλπ κλπ). Φυσικά που και που μπορεί να υπάρξει κάποιος περίεργος (ευτυχώς σπάνια) που θα πει κάτι αλλά μετά οι ατάκες είναι αυτοματοποιημένες:

 

- Απαγορεύονται τα σκυλιά στην παραλία

- Α ναι? και εσείς τι κάνετε εδώ τότε?

 

- Είναι βρώμικος ο σκύλος θα κολλήσουμε τίποτα

- Να το βιβλιάριο υγεία του, μου δείχνετε το δικό σας και των παιδιών σας?

 

Πάντως οκ, δεν είμαι των άκρων και δεν το παίζω εντελώς αναίσθητος προσπαθώντας να προκαλέσω κλπ. Δεν θα επιλέξω μια παραλία με πολύ κόσμο για να αφήσω το σκύλο ελεύθερο, ούτε θα τον αφήσω να μπει στο νερό σε ώρα αιχμής κλπ. Όλα με μέτρο!

 

Για τις ρακέτες, θέλω προφανώς να εξαφανιστούν από παντού!

 

 

 

cool.png

post-40751-0-17616900-1339402052_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με χαλανε οι ρακετες.ουτε και τα σκυλια εφόσον δεν κανουν σαν δαιμονισμενα.με χαλαει ολοι αυτοι οι βρομιάρηδες που θα εμφανιστουν.η παραλια,η πισινα γενικα μια μεγαλη τρυπα με νερο που μπαινει κοσμος μεσα δεν ειναι τουαλετα ρε γαμωτο..

 

@billdanos η φωτο σκυλακι+ παραλια ερημικη που σκαει το κυμα ειναι ονειρο ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μαλάκας ελληναράς που εψηνε σουβλάκια εξω απο την σκηνή του και ιδρωσε , αυτο το σίχαμα και πολλά άλλα παρόμοια , αυτά είναι που πρέπει να φοβάσαι .

 

Σοβαρά, καλοκαίρι με 40 βαθμούς και ίδρωσε ; και μπήκε μέσα να δροσιστεί ; ντροπή...

 

και που απαγορεύονται οι ρακέτες τι έγινε ; Έχετε δει παράλιες που να μην παίζουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σοβαρά, καλοκαίρι με 40 βαθμούς και ίδρωσε ; και μπήκε μέσα να δροσιστεί ; ντροπή...

 

και που απαγορεύονται οι ρακέτες τι έγινε ; Έχετε δει παράλιες που να μην παίζουν ;

 

 

 

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν έχει να πλυθεί μια βδομάδα και αφού ιδρώσει μπαινει στο νερό για να ...ξεβρωμίσει και όχι για να δροσιστεί! eek.png

 

Εννοείται πως δεν θα σταματήσουν οι ρακέτες στην παραλία. Απλά λέμε τι μας ενοχλεί. Εμένα με ενοχλούν οι ρακέτες, ο αλλος ενοχλείται από το σκύλο, οπότε πατσίσαμε!

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψώφο σε όσους δεν γουστάρουν τις ρακέτες. Αν δεν σου αρέσουν φίλε μου ή ζηλεύεις που δεν μπορείς να κάνει 2 τάκα-τούκα στην σειρά τράβα σε καμια ερημική παραλία με κανα ταλαίπα παππού που του κρέμεται το ένα @ απο το μαγίο και απόλαυσε την ησυχία σου!

 

Εσενα πρεπει να σου κρεμονται και τα δυο εξω απο το μαγιο, γιατι εφοσον ευχεσαι ψοφο σε εμας που δε γουσταρουμε τις ρακετες, ε...πρεπει να εισαι πολυ βαρυμαγκας...

Ναι ζηλευουμε που δε μπορουμε να την παιξουμε οπως εσυ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί πάνε στη παραλία για να εκτονωθούν και όχι για ξάπλα, καφέ, τσιγάρο κλπ. Αν οι άλλοι τώρα παίζουν ρακέτες από πάνω σας, λογικός ο εκνευρισμός, αλλά είναι κάτι που μπορείτε να λύσετε μεταξύ σας όμορφα και ωραία. Αν πάλι θέλετε τη παραλία για ξάπλα, ύπνο, διαλογισμό κλπ, δεν είναι λογικό να πηγαίνετε σε παραλία με κόσμο προφανώς και να απαιτείτε να κάνουν όλοι ησυχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολλοί πάνε στη παραλία για να εκτονωθούν και όχι για ξάπλα, καφέ, τσιγάρο κλπ. Αν οι άλλοι τώρα παίζουν ρακέτες από πάνω σας, λογικός ο εκνευρισμός, αλλά είναι κάτι που μπορείτε να λύσετε μεταξύ σας όμορφα και ωραία. Αν πάλι θέλετε τη παραλία για ξάπλα, ύπνο, διαλογισμό κλπ, δεν είναι λογικό να πηγαίνετε σε παραλία με κόσμο προφανώς και να απαιτείτε να κάνουν όλοι ησυχία.

 

Έχουμε άπειρα χιλιόμετρα παραλιών ευτυχώς για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

 

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που είσαι σε μια παραλία 2km χωρίς κανέναν γύρω σου και σκάει μύτη ζευγάρι με ρακέτες και έρχεται πάνω από το κεφάλι σου...

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε άπειρα χιλιόμετρα παραλιών ευτυχώς για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

 

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που είσαι σε μια παραλία 2km χωρίς κανέναν γύρω σου και σκάει μύτη ζευγάρι με ρακέτες και έρχεται πάνω από το κεφάλι σου...

 

cool.png

 

Κατι τετοιο δηλαδη:

 

smujgg.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψώφο σε όσους δεν γουστάρουν τις ρακέτες. Αν δεν σου αρέσουν φίλε μου ή ζηλεύεις που δεν μπορείς να κάνει 2 τάκα-τούκα στην σειρά τράβα σε καμια ερημική παραλία με κανα ταλαίπα παππού που του κρέμεται το ένα @ απο το μαγίο και απόλαυσε την ησυχία σου!

Μπαλούρδο σε καταλαβαίνω. Τάκα-τούκα και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά χέστηκα οταν κάποιοι παίζουν ρακέτες στην παραλία. Αν μου σπάσουν τα νέυρα βγάζω και εγω την μπαλίτσα και αρχίζω τα κουτουπιέ. Γαμώ γίνεται η παραλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...