Προς το περιεχόμενο

απαγορεύονται οι ρακέτες στην παραλία....


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν με ενοχλεί ο θόρυβος των ρακετών.

 

Αλλά' date=' αφού δεν έχω το δικαίωμα να χώσω τις ρακέτες στον κώλο αυτού του οποίου το μπαλάκι θα με πετύχει, επειδή νομίζει ότι πρέπει να καρφώνει με όλη του τη δύναμη ώντας παιχταράς, τότε καλώς απαγορεύονται.[/quote']

 

+1.

Ε πως θα δειξουν και τα κορμια μωρε μερικα ψωνια....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με ενοχλεί ο θόρυβος των ρακετών.

 

Ούτε εμένα τοκ με ενοχλεί ο θόρυβος τοκ των ρακετών αλλά τοκ με ενοχλούν πολλά τοκ άλλα πράγματα. Για τοκ παράδειγμα με ενοχλεί που για τοκ να καταφέρεις να πάς από τοκ την ξαπλώστρα/πετσέτα σου στην τοκ θάλασσα πρέπει να πειμένεις πότε τοκ θα τους πέσει το γαμημένο τοκ το μπαλάκι (γίνονται όλο και καλύτεροι γαμώτο) τοκ αλλιώς είναι σαν να παίζει στο τοκ Κάστρο του Τακέσι με το κανόνι στη γέφυρα. τοκ.

 

Επίσης με ενοχλεί τοκ ότι θα τους φύγει το μπαλάκι τοκ 5-6 φορές και θα πέσει πάνω μου, τοκ θα τους έχω πάνω από το αυτί μου τοκ να φωνάζουν και να τους ακούσει τοκ ο απέναντι με κάθε τοκ 3η λέξη να είναι "μαλάκα", θα τοκ κάνουν το ηρωϊκό πλοζόν και θα πέσουν πάνω μου τοκ να σώσουν την άπιαστη μπαλιά λες τοκ και άμα πέσει κάτω το μπαλάκι θα καταστραφεί τοκ ο κόσμος και πολλά άλλα.

 

τοκ ... πλαφ

καλά είσαι μαλάκας ρε μαλάκα στα χέρια σου την έστειλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτυχε να περνάω από μια παραλία και βλέπω μια ταμπέλα "απαγορεύονται οι ρακέτες και τα σκυλιά στην παραλία"

για τα σκυλιά να πω οκ, αλλά οι ρακέτες!

με ποια λογική και κατα πόσο ισχύει αυτό;

έψαξα λίγο στο νετ επειδή μου έκανε εντύπωση και βρήκα (περσινά δημοσιεύματα) πως και στη βουλιαγμένη ισχύει τέτοια απαγόρευση με πρόστιμο μάλιστα για τους παραβάτες 500€.

ρε θα μας τρελάνουν τελείως;

Ποιος παιρνει τα λεφτα απο την απαγορευση σε περιπτωση παραβιασης του κανονισμου?

 

Επισης η νομοθεσια επιτρεπει τετοιου ειδους κανονισμους? Αν ναι σε ποιες ακριβως παραλιες?

Επισης η νομοθεσια επιτρεπει τετοιου ειδους κανονισμους με προστιμα?

 

Πολυ παραλογα μου φαινονται ολα αυτα για να επιτρεπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι θάλασσες μας έχουν αρκετά είδη καρχαριών και μάλιστα πέρσι έκαναν την εμφάνιση τους κοντά σε παραλίες.

Off topic:

Υπάρχουν αμέτρητα είδη καρχαριοειδών, αλλά:

 

1) Ξεκινούν από ...30cm μήκος και φτάνουν μέχρι και αρκετά μέτρα.

 

2) Από όλα τα είδη των «μεγάλων» καρχαριών - και υπάρχουν πολλά - επιθετικά προς τον άνθρωπο είναι κυρίως δύο: Ο λευκός (που είναι και το κατ' εξοχήν φονικό είδος) και ο «τίγρης» (επίσης πολύ επιθετικός και επικίνδυνος για τους κολυμβητές).

 

3) Ακόμα και αυτά τα δύο είδη, έχουν τον άνθρωπο στην τελευταία θέση της λίστας των αγαπημένων τους «μεζέδων» (οι περισσότερες επιθέσεις λευκού καρχαρία εναντίον ανθρώπου, έχουν σημειωθεί εις βάρος surfers και μάλιστα ...από σπόντα. Ο λόγος είναι ότι ο λευκός καρχαρίας, επιτίθεται από το βυθό προς την επιφάνεια και, το σχήμα της σανίδας του surf σε συνδυασμό με τα χέρια του ανθρώπου που βρίσκεται μπρούμυτα επάνω της, χρησιμοποιώντας τα σαν «κουπιά», όταν τη βλέπει από κάτω, του φαίνεται παρεμφερές με αυτό της σιλουέτας της ...φώκιας, η οποία παρεμπιπτόντως αποτελεί τη μεγάλη του αδυναμία).

 

Κανένα από τα παραπάνω είδη δε συναντάται στις ελληνικές θάλασσες, εκτός από μεμονωμένες περιπτώσεις (αφού, μεταξύ άλλων, η θερμοκρασία του νερού των ελληνικών θαλασσών δεν είναι η ιδανική για την άνετη διαβίωσή τους), οι οποίες όμως είναι σπανιότατες.

 

Όσα κρούσματα «επίθεσης καρχαρία» έχουν αναφερθεί κατά καιρούς στην Ελλάδα, αφορούν κυρίως «σκυλόψαρα». Το σκυλόψαρο, για να σκοτώσει άνθρωπο, πρέπει ο άνθρωπος να μείνει ακίνητος, αφήνοντάς το να τον ...δαγκώνει για κάνα δίωρο, μια που, τόσο σε διαστάσεις, όσο και σε άνοιγμα σιαγόνων/μεγέθους δοντιών/πίεση δαγκώματος, δεν έχει την παραμικρή σχέση με καρχαρία.

 

Επεξ/σία από deesnider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία

Γιατί παίζουν ρακέτες μόνο στην παραλία;

Είναι τύπου έθιμο;

Την υπόλοιπη χρονιά γιατί δεν το κάνουν;

Βαριούνται;

 

Ειναι σαν τις μαυροφορεμενες γιαγιαδες που καθε 15αυγουστο γεμιζουν τα πλοια που πανε Τηνο

κατα χιλιαδες.Τον υπολοιπο χρονο μαλλον μπαινουν σε καποια σπηλια και περιμενουν το επομενο καλοκαιρι.

 

Οσοι παιζουν ρακετες στις παραλιες,το χειμωνα δεν παιζουν τενις αλλα ταβλι σε βεραντες 3 το μεσημερι (η και το βραδυ)

Ειναι εξαρτημενοι να δημιουργουν εκνευριστικους ηχους.

 

Θανατικη ποινη στους ρακετιστες των παραλιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι παιζουν ρακετες στις παραλιες το χειμωνα δεν παιζουν τενις αλλα ταβλι σε βεραντες 3 το μεσημερι (η και το βραδυ)

Ειναι εξαρτημενοι να δημιουργουν εκνευριστικους ηχους.

 

Correction!Παίζουν και το καλοκαίρι ...και μιάς που πιάσαμε τα sound fx:

 

χλικι-κλικι-κλικι-κλικι

(σιγη)

κλαπρ-πρπλπλπλ

(σιγη)

κλαπ.-ΚΛΑΠ

-"Παραμάνα,σε γάμησα"

 

Οχι δικέ μου,είναι 02:38 και αν βγώ με το alutec,θα δείς ποιος θα συνουσιάσει ποιόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψώφο σε όσους δεν γουστάρουν τις ρακέτες. Αν δεν σου αρέσουν φίλε μου ή ζηλεύεις που δεν μπορείς να κάνει 2 τάκα-τούκα στην σειρά τράβα σε καμια ερημική παραλία με κανα ταλαίπα παππού που του κρέμεται το ένα @ απο το μαγίο και απόλαυσε την ησυχία σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία

Γιατί παίζουν ρακέτες μόνο στην παραλία;

Είναι τύπου έθιμο;

Την υπόλοιπη χρονιά γιατί δεν το κάνουν;

Βαριούνται;

Γιατί είναι το ιδανικό μέρος για να ενοχλούμε κόσμο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω παραλία

 

1) χωρίς γαβ

2) χωρίς ρακέτες, βόλεϊ κλπ

3) χωρίς παιδακια

4) χωρίς πλανόδιους

5) χωρίς κεφτεδοτάπερ

6) χωρίς κυτταρίτιδα

 

Πάω για ύπνο να ονειρευτώ μια τέτοια γιατί στον ξύπνιο...../sigh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θόρυβος που κάνουν οι ρακέτες, χαλάει τελείως τον φυσικό ήχο του θαλασσινού κύματος που σκάει στην ακτή. Όταν βγουν ρακέτες με σιγαστήρα το ξανασυζητάμε.

 

Το μπαλάκι των ρακετάδων, σύμφωνα με τον νόμο του Μέρφυ, έχει περισσότερες πιθανότητες να πέσει πάνω σου με ορμή, στην κοπέλα σου, να ρίξει άμμο στα μάτια σου από το καρφί του έμπειρου ρακετά, κλπ. Άρα όταν βγουν ρακέτες χωρίς μπαλάκι, το ξανασυζητάμε.

 

Τις περισσότερες φορές, οι ρακετάδες είναι άντρες που παίζουν με πάθος και ορμή, συχνά βρίζουν γιατί τους έφυγε η μπαλιά, φοράνε τάγκα κολλητό μαγιό για να τραβάνε τα βλέμματα των γυναικών, άσχετα αν σε άλλους λουόμενους δεν τους αρέσει να έχουν ένα σετ @@ να χορεύουν μπροστά στα μάτια τους. Αν είναι όμως να παίζουν γυναίκες με ωραίο κορμί, τότε το ξανασυζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πιο ενοχλητικό το βόλεϊ παραλίας αλλά αυτοπεριορίζεται στην άκρη συνήθως.;ρ

 

Επίφτης: Θάνατος στα μίνι βαν που κουβαλάνε 10 άτομα, και προμήθειες λες και θα γίνει πόλεμος όσο κάνουν μπάνιο, επίσης μικρέ "γιαννάκη" καταλαβαίνω ότι οι γονείς σου σε έβγαλαν απ το κλουβί σου και αναλογίζομαι πόσο το χαίρεσαι αλλά εμάς, γιατί μας σπας τα @@; ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...