Προς το περιεχόμενο

Προσφορα V-power Shell


Ammon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αν δεν υπαρχει shell και bp, τοτε αυτα τι ρολο βαρανε;

 

http://www.shell.com/

 

http://www.bp.com/bodycopyarticle.do?categoryId=1&contentId=7052055

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς εννοεί στη χώρα μας. Είναι γνωστό ότι η Shell έχει φύγει από την Ελλάδα. Για την BP δε γνωρίζω, αλλά για να το λέει μάλλον θα έχει φύγει κι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρχει shell και bp, τοτε αυτα τι ρολο βαρανε;

 

http://www.shell.com/

 

http://www.bp.com/bodycopyarticle.do?categoryId=1&contentId=7052055

 

Στη χώρα μας εννοούσα αγαπητέ. Δε κάνουμε παγκόσμια οικονομική ανάλυση των εταιριών αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

My bad λοιπόν. :mellow:

 

Δεν ξέρω εσείς τι προτιμήσεις έχετε, εγώ πάντως βάζω από τον φθηνότερο εδώ κοντά, ο οποίος σταθερά τα τελευταία χρόνια είναι Shell (ή "Shell").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ στο δικό μου πετρελαιοκίνητο βλέπω και αρκετή διαφορά από φτηνή μάρκα πετρελαίου από την aral ή την shell.Eιδικά στο v-power diesel.

To πρώτο που καταλαβαίνω είναι ότι ο χαρακτηριστικός ήχος του πετρελαιοκίνητου μειώνεται αισθητά.

Το δεύτερο και σημαντικότερο είναι ότι κάνει πολύ πιο λίγο αυτοκαθαρισμό του DPF.

Όλα αυτά εξαρτώνται και από το αμάξι βέβαια.

Και πιστεύω ότι τα πρατήρια δεν γεμίζουν από την ίδια κάνουλα,εκτός και αν είναι λαμόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μιλήσουμε για ρομαντικές εποχές, και γώ έβλεπα μεγάλες διαφορές κιολα, μόνο με την Shell V power racing.

Η οποία δε παράγετο εδώ, αλλα΄ερχόταν σε σφραγισμένα βυτία απο διυλυστήρια του εξωτερικού.

 

Βέβαια,βοηθούσε ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου, ο οποίος ήταν αμιγώς αγωνιστικός σεταρισμένος για ανάλογη βενζίνη.

Οταν το επέστρεψα σε εργοστασιακή μορφή ξανά, ελάχιστη διαφορά έβλεπα,τουλάχιστο όχι τόσο για να αξίζει τη διαφορά τιμης απο την "απλή" 100ρα των υπολοίπων εταιριών.

 

Τα νέας τεχνολογίας αυτ/τα, μικρά κυβικά,τουρμπάκια,υψηλης πιεσης, θαρρώ πως πρέπει να κινούνται με 100ρες, ουσιαστικά στη χώρα μας, 95ρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω απο την απλη αμολυβδη της shell με την v-power εχω δει διαφορα γυρω στα 100 χιλιομετρα παραπανω..!!!!κ εννοειται με τον ιδιο τροπο οδηγησης...

επισης το κορυφαιο βενζιναδικο που εχω βαλει βενζινη απο shell...ειναι στην χαμοστερνας στο ρευμα προς νεο κοσμο....πριν την γεφυρα τις συγγρου στο δεξι μας χερι....βαλτε κ θα με θυμηθειτε..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω απο την απλη αμολυβδη της shell με την v-power εχω δει διαφορα γυρω στα 100 χιλιομετρα παραπανω..!!!!κ εννοειται με τον ιδιο τροπο οδηγησης...

επισης το κορυφαιο βενζιναδικο που εχω βαλει βενζινη απο shell...ειναι στην χαμοστερνας στο ρευμα προς νεο κοσμο....πριν την γεφυρα τις συγγρου στο δεξι μας χερι....βαλτε κ θα με θυμηθειτε..!!!

 

100 παραπανω?

για κανενα λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 παραπανω?

για κανενα λογο.

 

δοκιμασμενο απολυτως....οπως κ ταξιδι που πηγα ειδα μεγαλη διαφορα στα χιλιομετρα...

διαλεξε οποιο βενζιναδικο θες κ βαλε απλη αμολυβδη ειτε εκο ειτε ετεκα ειτε οτι θες..αστο να αδιασει κ πηγαινε κ βαλε μετα shell v-power....κ μετρα χιλιομετρα...

 

εβαζα πρωτα εκο....κ εβγαζα 450 χιλιομετρα...κ με την shell v-power βγαζω 540 για την ακριβεια..απλα πρεπει να προσεξεις σε πια βενζιναδικα shell βαζεις γιατι τα περισσοτερα ειναι ιδιωτες και οχι αντιπροσωπει καθαυτου της shell..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αυτοκινητο και ποσα λιτρα ντεποζιτο?

 

1600 50λιτρο κ αυτοματο....με 4σαρι σασμαν...

κ στο λεω τωρα που εχει αρχισει κ μου καιει παραπανω το αμαξι (μην με ρωτησεις γιατι...διοτι ακομα το ψαχνω..)

 

πριν κανα 1,5 χρονο που ολα ηταν νορμαλ...εβγαζα με αλλες βενζινες 520 και με v power...600 με 610...

αυτο που σου λεω ειναι με την ιδια οδηγηση..

αμα το κηνυγουσα εννοειται οτι εβγαζε λιγοτερα κ στις δυο περιπτωσεις...για καθε εκδοχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασμενο απολυτως....οπως κ ταξιδι που πηγα ειδα μεγαλη διαφορα στα χιλιομετρα...

διαλεξε οποιο βενζιναδικο θες κ βαλε απλη αμολυβδη ειτε εκο ειτε ετεκα ειτε οτι θες..αστο να αδιασει κ πηγαινε κ βαλε μετα shell v-power....κ μετρα χιλιομετρα...

 

εβαζα πρωτα εκο....κ εβγαζα 450 χιλιομετρα...κ με την shell v-power βγαζω 540 για την ακριβεια..απλα πρεπει να προσεξεις σε πια βενζιναδικα shell βαζεις γιατι τα περισσοτερα ειναι ιδιωτες και οχι αντιπροσωπει καθαυτου της shell..

 

Δεν ξέρω γιαυτο που λές αλλα στο νέο κόσμο έχει την Avin όπου ΕΙΝΑΙ το πιο φτηνό πρατήριο σε ακτίνα 50 χιλιομέτρων!

Ειναι ντεφάκτο ότι η 95αρα με την απλή είναι ίδια. Καρατσεκαρισμένο λέμε! B)

 

1600 50λιτρο κ αυτοματο....με 4σαρι σασμαν...

κ στο λεω τωρα που εχει αρχισει κ μου καιει παραπανω το αμαξι (μην με ρωτησεις γιατι...διοτι ακομα το ψαχνω..)

 

πριν κανα 1,5 χρονο που ολα ηταν νορμαλ...εβγαζα με αλλες βενζινες 520 και με v power...600 με 610...

αυτο που σου λεω ειναι με την ιδια οδηγηση..

αμα το κηνυγουσα εννοειται οτι εβγαζε λιγοτερα κ στις δυο περιπτωσεις...για καθε εκδοχη..

1600 κυβ. Leon του 2005. Φουλαρισμένο (τα καλά χρόνια) εβγαζε σε ταξίδι 620 χιλόμετρα (55αρι ντεπόζιτο) Και με απλή (επιστροφή του ίδιου ταξιδιού) 610 χιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...