Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εντυπωσιάζει με το Surface, το δικό της tablet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα όργανα άρχισαν για τα καλά...

Η Microsoft άργησε να ξυπνήσει, αλλά το έκανε και τώρα όλοι θα τρέχουν. Windows 8 στο desktop μας, στο φορητό μας και στο κινητό μας. Σε δύο-τρία χρόνια λογικά θα έχω ένα λειτουργικό σε όλες μου τις συσκευές, επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πωπω, ενώ δεν ενθουσιάζομαι εύκολα και ενώ θεωρώ ότι τα τάμπλετ είναι πανάκριβα για το σκοπό τους, αυτό με έκανε να χαμογελάσω σαν μικρό παιδί! Καιρό είχα να χαρώ έτσι!

 

 

Μπράβο microsoft! Γκαμάουα το ταμπλετ!!! Μακάρι να είχα να το επαιρνα την άλλη μέρα κιόλας! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τις τιμές των Ultrabooks και πρέπει να κάνει καμιά 700σαριά

 

Χλωμότατο, λέω να περιμένουμε γύρω στα €999 για αυτό με τον x86 και καλούτσικο εξοπλισμό. Στα €700 παίρνεις ipad που σε hardware είναι αρκετά πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, πολύ ενδιαφέρον!

Χτυπάει και την αγορά των tablet και την αγορά των φορητών υπολογιστών.

Λογικά, ειδικά όταν πρωτοβγεί, θα τσιμπάει στη τιμή αλλά δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα αυτό. Είναι μια υπερ-φορητή παραγωγική λύση και θα φανεί σε πολλούς εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βλέπω πουθενά στα specs καμιά θύρα sim; Εκτός αν «εννοείται» ότι θα έχει 3g συνδεσιμότητα.

 

Μου αρέσει πάρα πολύ αλλά δεν ξέρω κατά ποσό είναι εύχρηστο το πληκτρολόγιο, ουσιαστικά είναι σχεδόν touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους κλεβουμε την apple αλλα καινοτομουμε κιολας

 

 

ipad magnetic cover with keyboard. αυτο επρεπε να το ειχε σκεφτει η apple.

 

κατι σαν το wiimote με το kinect θα γινει η φαση

 

 

και φυσικα επρεπε να βαλει ξεχωριστο stand γιατι ειναι cover και keyboard ενω της apple ειναι cover και stand ;)

 

το keyboard ομως ειναι που θα κανει τη διαφορα με τους αλλους γιατι αγοραζεις το cover+keyboard και το stand ειναι ενσωματωμενο πισω

 

 

οποτε το ipad θα αρχισει να τρεμει που δεν σκεφτηκε αυτο που φωναζε ολος ο κοσμος. θελουμε πληκτρολογιο με apple design

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παίξει επιθετικά στην τιμή η Microsoft. Ο δικός μου υπολογισμός είναι 650€ το ARM και 800€ το x86.

 

Όσο για την ενσωμάτωση του smartcover με το πληκτρολόγιο, καλή σκέψη αλλά δεν θα αργήσουν να εμφανίζονται σημάδια στην οθόνη, όπως το κανονικό smartcover.

 

Άκρως ενδιαφέρον και το σχέδιο και το σύνολο. Αναμένουμε τιμές και απόδοση (ειδικά στο ARM).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για την ενσωμάτωση του smartcover με το πληκτρολόγιο, καλή σκέψη αλλά δεν θα αργήσουν να εμφανίζονται σημάδια στην οθόνη, όπως το κανονικό smartcover.

 

 

τι σημαδια αφηνει το smart coveR? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...