Προς το περιεχόμενο

Nexus 7: Η Google αποκαλύπτει το δικό της tablet


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να βγάλουμε και την κάμερα αφού έχουμε το κινητό, να αφαιρέσουμε και τον music player ή οτιδήποτε άλλο έχουμε και στο κινητό (κερδίζουμε και χώρο αν δεν έχουμε τραγούδια μέσα). Το GPS είναι προαπαιτούμενο για μια τέτοια συσκευή, η sd card όχι. Αν ο αποθηκευτικός χώρος είναι μικρός για κάποιους, ας κάνουν επιλογές. Όλα αυτά σε περίπτωση που πρέπει να επιλέξουμε ένα εκ των δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγάλουμε και την κάμερα αφού έχουμε το κινητό, να αφαιρέσουμε και τον music player ή οτιδήποτε άλλο έχουμε και στο κινητό (κερδίζουμε και χώρο αν δεν έχουμε τραγούδια μέσα). Το GPS είναι προαπαιτούμενο για μια τέτοια συσκευή, η sd card όχι. Αν ο αποθηκευτικός χώρος είναι μικρός για κάποιους, ας κάνουν επιλογές. Όλα αυτά σε περίπτωση που πρέπει να επιλέξουμε ένα εκ των δύο.

Την περιπτωση να μην το βγαλουν σε 16αρι και να εχει sd slot,γιατι δε τη σκευτομαστε!?

Με αλλα λογια,δεν εχουν βαλει sd slot,οχι λογο κοστου,αλλα επειδη δε θελανε να βαλουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγάλουμε και την κάμερα αφού έχουμε το κινητό, να αφαιρέσουμε και τον music player ή οτιδήποτε άλλο έχουμε και στο κινητό (κερδίζουμε και χώρο αν δεν έχουμε τραγούδια μέσα). Το GPS είναι προαπαιτούμενο για μια τέτοια συσκευή, η sd card όχι. Αν ο αποθηκευτικός χώρος είναι μικρός για κάποιους, ας κάνουν επιλογές. Όλα αυτά σε περίπτωση που πρέπει να επιλέξουμε ένα εκ των δύο.

 

Την κάμερα όπως είδες την έβγαλαν και κράτησαν πολύ σωστά μόνο την μπροστινή για βιντεοκλήσεις. Ένα τέτοιο tablet θα το πάρεις για να διαβάσεις πιο ανετα ένα pdf, να δείς ταινίες, να ακούσεις μουσική, να παίξεις κανα παιχνιδάκι. Δεν θα το πάρεις για να κάνεις check in στο 4sq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι προσπαθεί να χτυπήσει το iPad στο θέμα παιχνίδια. Τα χαρακτηριστικά του το κάνουν μια καλή επιλογή για την δημιουργία παιχνιδιών σε συνδυασμό πάντα και με το jelly bean. Τα παιχνίδια που θέλει να υποστηρίξει απο ότι υποψιαζομαι η google θα είναι στο cloud για αυτό και η έλλειψη sd.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, χρειάζεται να αναφερθούμε στις εφαρμογές του google play που απαιτούν gps και που θα μπορούσαν να είναι πολύ πιο χρήσιμες και απολαυστικές σε ένα 7άρι tablet από ένα κινητό; Από εφαρμογές πλοήγησης μέχρι δε ξέρω και γω τι άλλο. Αν δεν είχε gps η συσκευή, θα έτρωγε τρελό κράξιμο η google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εμένα με ξενέρωσε που δεν έχει SD card, νομίζω ότι προσπαθεί να προωθήσει τον cloud χαρακτήρα η google. Επίσης πιστεύω ότι η χαμηλή τιμή οφείλετε στο γεγονός ότι ποντάρουν στο google play όπως έκανε και η apple με τα iPod στις αρχές. Θα μπορούσε να έχει μία καμερίτσα στο πίσω μέρος δεν νομίζω ότι θα ήταν κόπος και θα μπορούσε να είχε sim κτλ. Απλά νομίζω ότι θα πήγαινε στα 300 δολάρια τελίκα, κάτι που δεν ήθελε, για να ανταγωνιστεί και το kindle fire.

 

Στην Αγγλία οι τιμές είναι 159 και 199 λίρες αντίστοιχα, οπότε αν έχετε κανένα γνωστό, αρχίστε τα τηλέφωνα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως οπως το προωθουν

Playgraound is open

´´Η παιδικη χαρα ανοιξέ´

Αφου αναφερονται σε παιδακια καλως.

Εμεις θελουν επαγγελματισμο!!!

Χαχα εως να φθασουν το IOS εχουν ακομα πολη ψωμι.

Apple fanboys? Ξεχνάς ότι κάνει και 3 με 4 φορές λιγότερα. εσύ που γουστάρεις να τα σκας, σκάστα... άλλωστε ο επαγγελματισμός στα tabets είναι μεγάλη υπόθεση... εκεί γράφεις τις εκθέσεις της δουλειάς σου κτλ κτλ ε; Ε ΡΕ JUMBO ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ...

 

Το ταμπλετάκι είναι έπος και αφήστε τα μήλα να κλαίγονται... αυτοί αν δεν δώσουν μια χιλιάρα τουλάχιστον για να κάνουν tweets και fb surfing δεν αντέχουν... τι; να μας πούνε και φτωχούς με το nexus; α πα πα πα πα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία χαρακτηριστικά - οπότε επιλογή μεταξύ αυτού και Surface (αν η τιμή του τελευταίου είναι σωστή). Περιμένω απάντηση από Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sd δεν μπήκε όχι λογο κόστους (μηδενικό), αλλα ώστε η εκδοσή που θα έχει να κανει 300-350+ σε συνδιασμο και με αλλα καλύτερα στοιχειά (κάμερα κλπ) που θα βαλουν για να δικαιολογησουν την πολυ μεγαλύτερη τιμή. Αν είχε και sd λιγοι θα παίρνανε τα υπολοιπα.. :) Χτυπάει τα ebook reader, και παρα πολλούς που θέλουν κάτι δυνατο πολυ φθηνο. Για πολλούς θα ειναι τέλειο αλλα με τον καιρο θα ψάχνονται τι να πρωτοσβησουν.. 16 giga ειναι τίποτα ακόμα και για μεσο χρήστη. Για πολυ newbee ίσως. Σε κάθε περίπτωσή βεβαία ειναι υπεραρίστη αγορα αν βολευεσαι με τόσο μικρή χωρητικοτητα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

άλλωστε ο επαγγελματισμός στα tabets είναι μεγάλη υπόθεση... εκεί γράφεις τις εκθέσεις της δουλειάς σου κτλ κτλ ε; Ε ΡΕ JUMBO ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ...

Εγω που γραφω σοβαρές εκθέσεις για δουλεία στο sgs2 τι πρέπει να πω τώρα δηλαδή;

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο με κάνει να θέλω να πουλήσω το Kindle Fire μου. 100 φορές καλύτερα χαρακτηριστικά και ακριβώς στην ίδια τιμή , κατα την γνώμη μου είναι σίγουρα το kindle fire killer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 1 μήνα νομίζω ανακοινώνει το νέο kindle fire, περίμενε να δείς αν είναι όντως kindle fire killer. Επίσης από οτι βλέπω η απουσία sd ήταν για πολλούς απογοήτευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα τιμη για τέτοια spec, αλλα η παγίδα ειναι τα μόλις 16gb χωρίς sd που αυτόματα μετατρέπει τη συσκευή για μονο τα βασικα

 

Παίζει και να συγχρηματοδοτείται από "τους επάνω" που θέλουν τα δεδομένα μας online και όχι σε SD μαζί μας ,

γι αυτό πάει φθηνά η συσκευή :shifty: ναι ντε , για αυτούς που ελέγχουν το Cloud λέω :shifty:

 

“whoever controls the information, controls the world”

*some random cobol programmer

 

Edit:

Τώρα που το σκέφτομαι βλακείες λέω , δεν υπάρχει πιο "επάνω" από την Google ή

...ίσως το Facebook , μήπως... η Apple ; Ποιος θα έχει τελικά τον "έλεγχο" του κόσμου ;

Και πια η άποψη της MS για το θέμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...