Προς το περιεχόμενο

Nexus 7: Η Google αποκαλύπτει το δικό της tablet


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει η δυνατοτητα να συνδεσω στικακι με το usb mini και να το χρησιμοποιω σαν αποθηκευτικο μεσο?δεν θεωρειτε πιθανο την κυκλοφορια περιφερειακων οπως βαση με πληκτρολογιο π να χει και εισοδο για σδ καρτα και ισως εξοδο hdmi?θα ταν ιδανικο πιστεθω κατι τετοιο

Έκανες τον κοπο να διαβασεις 2-3 ποστ παραπάνω;

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε επιτελους κατι καλο σε παρα πολυ καλη τιμη .

 

Μπραβο και στις 2 εταιριες , ελπιζω να εχουμε και Windows Tablets σε τετοιες τιμές !

 

 

PS: Ειμαι πολυ περιεργος να δω τιμες οταν ερθει στην Ελλάδα το συγκεκριμενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PS: Ειμαι πολυ περιεργος να δω τιμες οταν ερθει στην Ελλάδα το συγκεκριμενο .

 

Χαλαρα θα ακολουθήσει τον κανόνα "τόσο σε ευρώ οσο κανει και σε δολλάρια"...δηλαδή 200 ευρω. ( μη σου πω και κατι παραπάνω! βλεπε ipad 500 δολλαρια στην Αμερικα, 509 ευρώ στην Ελλάδα). Πάντως έχει ηδη κυκλοφορήσει τιμη για αγγλία (159 λίρες, δηλ 198 και κατι ευρώ, δες εδώ http://www.tomshardware.com/news/Google-Nexus-Nexus-Tablet-UK-Release-Price,16148.html) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρα θα ακολουθήσει τον κανόνα "τόσο σε ευρώ οσο κανει και σε δολλάρια"...δηλαδή 200 ευρω. ( μη σου πω και κατι παραπάνω! βλεπε ipad 500 δολλαρια στην Αμερικα, 509 ευρώ στην Ελλάδα). Πάντως έχει ηδη κυκλοφορήσει τιμη για αγγλία (159 λίρες, δηλ 198 και κατι ευρώ, δες εδώ http://www.tomshardw...rice,16148.html) .

 

amazon.co.uk, τα ελληνικά καταστήματα προβλέπω να ξεκινάνε από 250...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αρχή εγραψα ότι η συσκευή ειναι σαν να παίρνεις porche με ντεπόζιτο για 30 χιλιόμετρα. Και ακριβώς περι αυτου πρόκειται.. Επίτηδες το βγάλαν έτσι. Αν είχε sd κλπ και έκανε 200€ όλα τα υπολοιπα με 400 και 500€ δε θα τα έπαιρνε κανένας.

Η βασική του δουλειά ειναι να ανταγωνιστει τα ebook reader. Σου πετάει και ένα ισχυρο soc, θα το βλέπεις σε κανα πολυκατάστημα να παίζει τέλεια καποιο παιχνιδι και θα λες, τέλειο. Και μόλις το πάρεις θα συνηδειτοποιεις ότι πρέπει να σβησεις το ένα για να βαλεις το αλλο γιατί έμεινες απο χωρο.. Και αργα ή γρήγορα θα πάρεις κάτι καλύτερό.

Αυτος που θέλει μια σοβαρή συσκευή ,δεν καλύπτεται απο το παραπάνω και αναγκαστικά ειναι υποχρεομενος να βαλει αρκετά βαθύτερα το χερι στην τσεπη.

Για 200€ βεβαία και εγω το σκέπτομαι.. αν και ξέρω καλα ότι ειναι πεταμένα λεφτά γιατί απλα ΔΕΝ με καλύπτει και αργα η γρήγορα ΑΝ το πάρω θα το δώσω για κάτι καλυτερο..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ΗΠΑ, σε κάθε γωνιά έχεις δωρεάν WiFi (από coffee shops μέχρι εστιατόρια, εταιρίες και μερικές φορές δημόσιες υπηρεσίες). Όσο για να το συνδέσεις στην τηλεόραση, πώς θα πουλήσουν το Nexus Q?

 

Για όποιον δε θέλει να πληρώσει το (ακριβό) iPad ή να γίνει μέρος του οικοσυστήματος της Amazon/Apple, είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θεωρώ μεγάλη χαζομάρα την έλλειψη υποδοχής SD, το βρίσκω άκρως δελεαστικό.

 

Γενικά δεν πρόκειται ποτέ να δω ταινία σε tablet η να ακούσω ιδιαίτερη μουσική, ωστόσο και πάλι 8gb είναι λίγα.

 

Αν έχει usb host πάντως πιστεύω σίγουρα θα δούμε τίποτα μινιατούρες microusb sd readers που θα λύσουν το πρόβλημα. Η έστω ας είναι και με καλώδιο, εγώ προσωπικά θα το γέμιζα με μουσική μόνο για το αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η ταμπέτα απλά τα σπάει. Το φορτώνεις με pdf, μουσική, και καμία σειρά( όχι σε HD εννοείται) και έφυγες για παραλία!

 

Τώρα τα άλλα περί 1080 και παιχνίδια μου φαίνονται ανούσια. Ταινίες δεν βλέπω ούτε στην 22" του υπολογιστή μου και παιχνίδια απλά δεν παίζω.

 

Πολύ καλή τιμή. Προτιμώ που έχει και ενσωματωμένω gps για να κάνει και πιο γρήγορα απόσβεση.

 

Πραγματικά με έχει βάλει σε σκέψεις να την τσιμπήσω... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...