Προς το περιεχόμενο

Ο Google Chrome διαθέσιμος από σήμερα για iPhone και iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάει για γενική πρωτοκαθεδρία ο Chrome και δικαίως.

Και καλά θα κάνει. Από τη στιγμή που είμαι τόσο ευχαριστημένος μαζί του, γιατί όχι;

Πραγματικά, με τον Chrome έχω λύσει το πρόβλημα των "σελιδοδείκτων" μου. Πλέον μπορώ να τους βρω στο PC/κινητό/laptop/ipad, όποτε θέλω.

Θυμάμαι είχα δοκιμάσει πριν καιρό τον Firefox για το Android κινητό μου, αλλά η εντύπωση μου ήταν κάκιστη και πήρε απεγκατάσταση στα πρώτα πέντε λεπτά.

 

Συγχαρητήρια στη Google. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει για γενική πρωτοκαθεδρία ο Chrome και δικαίως.

 

λαθος.oχι δικαιως.

παει για πρωτοκαθεδριας εξαιτιας της επιθετικης marketing and promotion campaign που εφαρμοζει η Google εδω και 4 χρονια.

 

oSytY.png

 

α μπραβο.

 

Πραγματικά, με τον Chrome έχω λύσει το πρόβλημα των "σελιδοδείκτων" μου. Πλέον μπορώ να τους βρω στο PC/κινητό/laptop/ipad, όποτε θέλω.

 

το ιδιο και η Google. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως.

Τότε μας παρακολουθεί και η Microsoft με τα Windows σε κινητά/PC, Hotmail, τότε μας παρακολουθεί και το Facebook, τότε μας παρακολουθεί ο πάροχος του Internet μας. Πότε δεν είσαι σίγουρος για κανέναν, οπότε θα μου επιτρέψεις να μην δεκτώ την άποψή σου.

 

Και άμα θέλει, ας με παρακολουθεί. Το πολύ-πολύ να δει τι μουσική ακούω, τι τσόντες βλέπω και τι ποστάρω εδώ μέσα.^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωριζω τι κανουν οι υπολοιποι και δεν αναφερομαι σε αυτους.

αυτη την στιγμη μιλαω για κατι πολυ συγκεκριμενο,τον Chrome της Google.

 

οταν καποιος δημιουργει και χρησιμοποιει ενα Google Αccount,αυτοματως και εκουσια,ασχετα αμα δεν το γνωριζει ο ιδιος,αποδεχεται ολους τους ορους χρησης που διεπουν τα προιοντα και τις υπηρεσιες που του προσφερει η Google.

 

ενας απο αυτους τους ορους χρησης αφορα την Ιδιωτικοτητα των προσωπικων σου δεδομενων και δινει το δικαιωμα στην Google να παρακολουθει τα προσωπικα σου αυτα δεδομενα.

 

αυτο δεν ειναι αποψη,δεν ειναι εικασια,δεν ειναι θεωρια συνομωσιας.ειναι γεγονος.

 

η ιδια η Google εχει αναρτησει στο site της,την επισημη πολιτικη της για το θεμα της Iδιωτικοτητας στις υπηρεσιες της.συγκεκριμενα:

 

Google Privacy Policy

 

We use the information we collect from all of our services to

provide, maintain, protect and improve them, to develop new ones,

and to protect Google and our users. We also use this information

to offer you tailored content – like giving you more relevant

search results and ads.

 

πιο ξεκαθαρη αληθεια για το πως αντιμετωπιζει τα προσωπικα δεδομενα σου η Google,δεν υπαρχει.

 

και μπορει σε εσενα ολα αυτα να μην εχουν σημασια γιατι χρησιμοποιεις ενα απο τα μεγαλυτερα πνευματικα επιτευγματα του ανθρωπινου ειδους για να βλεπεις τσοντες,αλλα υπαρχουν πολλοι αλλοι χρηστες που χρησιμοποιουν το ιντερνετ και για αλλα πραματα και ειναι επισης ευαισθητοι με το θεμα της ιδιωτικοτητας.

 

Και ακριβως γιαυτο τον λογο,αυτα που γραφω τωρα,αυτη η ενημερωση να ειναι σημαντικη για οσους απο αυτους διαβαζουν τωρα το τοπικ,να τους αφυπνισει και να σκεφτουν αν τους αρεσει να δινουν ετσι απλοχερα τα προσωπικα τους δεδομενα στην Google.

 

savvy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Chrome αλλά μας τα χαλάει στο ζουμάρισμα εκεί είναι αργός σε σχέση με τον Safari...

μακάρι σε κάποια από τις επόμενες αναβαθμίσεις να το φτιάξουν αυτό το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωριζω τι κανουν οι υπολοιποι και δεν αναφερομαι σε αυτους.

αυτη την στιγμη μιλαω για κατι.. - ... τωρα το τοπικ,να τους αφυπνισει και να σκεφτουν αν τους αρεσει να δινουν ετσι απλοχερα τα προσωπικα τους δεδομενα στην Google.

 

savvy?

Πολυ σωστος.

Μονο IE10.

 

_____________

 

Απο που ειναι η εικονα ρε μαν; "Welcome to the human race" ;

Απο καποια τανια δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία, η Google η οποία έχει βγάλει το Google Chrome/Angry Bird/Android

πως γίνεται να έχει "καλές" σχέσεις με τον ανταγωνιστή της (την Apple)

 

Απ'όσο ξέρω το Angry Bird είναι προεγκατεστημένο όταν αγοράζεις το iPhone, τώρα θα κατεβάζουν και τον Chrome :P (ε τι στο καλό τώρα)

 

Καλά, η Apple δεν μπορεί να βγάλει δικό της Browser;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε σήμερα το βγάζει με αναζήτηση.. κατέβασμα από εδώ: http://itunes.apple.com/gr/app/chrome/id535886823?mt=8

 

Απ'όσο ξέρω το Angry Bird είναι προεγκατεστημένο όταν αγοράζεις το iPhone, τώρα θα κατεβάζουν και τον Chrome :P (ε τι στο καλό τώρα)

 

Καλά, η Apple δεν μπορεί να βγάλει δικό της Browser;

 

έχει δικό της Browser, τον Safari... έχει προεγκατεστημένο το παιχνίδι Angry Birds;;; αυτό πρώτη φορά το ακούω.. είσαι σίγουρος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...