Προς το περιεχόμενο

Total War: Rome II


mchls

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μπορείτε να πάρετε τα νέα achievements όλα. Εγώ έφτασα πάλι στο 100% 

http://prntscr.com/64ym1v 

Δεν είναι τίποτα κάντε ένα νέο campaign, κηρύξτε πόλεμο και κερδίστε μια μάχη (όχι auto-resolve)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κανείς άλλος που το broken diplomacy system του Rome II του θυμίζει τις τωρινές Ευρωπαικές διαπραγματεύσεις; Holy shit, πόσο μπροστά το παιχνίδι ακόμα και με τα bugs! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω συνδέσει τον υπολογιστή από προχθές στην τηλεόραση (ue48h6400) με hdmi. 

Έχω βάλει να παίξω τώρα και βλέπω ότι μου κάνει (νομίζω προχθές δεν το έκανε ή εγώ δεν το πρόσεξα) στο campaing map κάτι νερά/σπασίματα/τρεμόπαιγμα στα δέντρα κλπ όταν κινώ την κάμερα, είτε zoom in/out είτε αριστερά/δεξιά είτε ''κυκλικά'' με τα πλήκτρα Q και E. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Τα frames με το fraps είναι καλά (50-60) στο χάρτη εκεί παρά τα νερά/σπασίματα.

Bf3 πχ που έτρεξα καθώς και fifa 15 δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Τα παιχνίδια τρέχουν από τον ίδιο σκληρό.

Όταν έπαιζα στην οθόνη του υπολογιστή (με dvi σε dvi συνδέεται εκεί) πριν τον συνδέσω στην τηλεόραση, έχω την εντύπωση ότι το rome δεν είχε το πρόβλημά που αναφέρω.

Το σύστημα φαίνεται στην υπογραφή μου.

Ρυθμίσεις παιχνιδιού σε 1080p (αν και έχω δοκιμάσει όλους τους συνδιασμούς και σε μικρότερες αναλύσεις και με λιγότερα φίλτρα, χωρις vsync κλπ και δεν άλλαξε κάτι):

post-182562-0-78697700-1425990750_thumb.png


 

Έdit: Δοκίμασα να παίξω skyrim και το ψιλοκάνει και εκεί. Να φταίει που είναι τηλεόραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συνδέσει τον υπολογιστή από προχθές στην τηλεόραση (ue48h6400) με hdmi. 

 

Έχω βάλει να παίξω τώρα και βλέπω ότι μου κάνει (νομίζω προχθές δεν το έκανε ή εγώ δεν το πρόσεξα) στο campaing map κάτι νερά/σπασίματα/τρεμόπαιγμα στα δέντρα κλπ όταν κινώ την κάμερα, είτε zoom in/out είτε αριστερά/δεξιά είτε ''κυκλικά'' με τα πλήκτρα Q και E. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Τα frames με το fraps είναι καλά (50-60) στο χάρτη εκεί παρά τα νερά/σπασίματα.

 

Bf3 πχ που έτρεξα καθώς και fifa 15 δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Τα παιχνίδια τρέχουν από τον ίδιο σκληρό.

 

Όταν έπαιζα στην οθόνη του υπολογιστή (με dvi σε dvi συνδέεται εκεί) πριν τον συνδέσω στην τηλεόραση, έχω την εντύπωση ότι το rome δεν είχε το πρόβλημά που αναφέρω.

 

Το σύστημα φαίνεται στην υπογραφή μου.

 

Ρυθμίσεις παιχνιδιού σε 1080p (αν και έχω δοκιμάσει όλους τους συνδιασμούς και σε μικρότερες αναλύσεις και με λιγότερα φίλτρα, χωρις vsync κλπ και δεν άλλαξε κάτι):

 

attachicon.gifprvRZpQ.png

 

Έdit: Δοκίμασα να παίξω skyrim και το ψιλοκάνει και εκεί. Να φταίει που είναι τηλεόραση?

Υπάρχει mod για το Rome 2 που να εγκαθιστά την ελληνική γλώσσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συνδέσει τον υπολογιστή από προχθές στην τηλεόραση (ue48h6400) με hdmi. 

 

Έχω βάλει να παίξω τώρα και βλέπω ότι μου κάνει (νομίζω προχθές δεν το έκανε ή εγώ δεν το πρόσεξα) στο campaing map κάτι νερά/σπασίματα/τρεμόπαιγμα στα δέντρα κλπ όταν κινώ την κάμερα, είτε zoom in/out είτε αριστερά/δεξιά είτε ''κυκλικά'' με τα πλήκτρα Q και E. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Τα frames με το fraps είναι καλά (50-60) στο χάρτη εκεί παρά τα νερά/σπασίματα.

 

Bf3 πχ που έτρεξα καθώς και fifa 15 δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Τα παιχνίδια τρέχουν από τον ίδιο σκληρό.

 

Όταν έπαιζα στην οθόνη του υπολογιστή (με dvi σε dvi συνδέεται εκεί) πριν τον συνδέσω στην τηλεόραση, έχω την εντύπωση ότι το rome δεν είχε το πρόβλημά που αναφέρω.

 

Το σύστημα φαίνεται στην υπογραφή μου.

 

Ρυθμίσεις παιχνιδιού σε 1080p (αν και έχω δοκιμάσει όλους τους συνδιασμούς και σε μικρότερες αναλύσεις και με λιγότερα φίλτρα, χωρις vsync κλπ και δεν άλλαξε κάτι):

 

attachicon.gifprvRZpQ.png

 

Έdit: Δοκίμασα να παίξω skyrim και το ψιλοκάνει και εκεί. Να φταίει που είναι τηλεόραση?

 

Ενημερωτικά (μήπως χρειαστεί και σε κάποιον άλλο):

 

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h6400/settings

 

Όλα οκ! 'Εκανα αυτό που δείχνει το link από πάνω, μετονόμασα δηλαδη το hdmi1 σε hdmi pc (σου το δίνει αυτόματα σαν επιλογή, δεν χρειάζεται να γράψεις κάτι χειροκίνητα) και τώρα παίζει μια χαρά. Καθόλου νερά, τρεμόπαιγμα κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Πόσταρε ο Γαλιλαίος στο fb αυτό:

 

''Έρχεται ένα νέο πολύ οικονομικό πακέτο για τους φίλους της σειράς Total War.

Στα μέσα Οκτώβρη θα κυκλοφορήσει η Sparta έκδοση του Total War: Rome 2 στην πολύ καλή τιμή των 20€.

Το νέο οικονομικό πακέτο θα περιλαμβάνει τα εξής:
*Την Βασική έκδοση του Total War Rome 2 Emperor Edition.
*Τον χάρτη του Πελοποννησιακού πολέμου (Wrath of Sparta).
*Το DLC Οι Κόρες του Άρεως
*Το DLC Των Ελληνικών Πόλεων-Κρατών.

Επίσης τα εξής Καλούδια για το Δωρεάν Total War: Arena
*2.000 Χρυσά νομίσματα για το Total War: Arena
*Τους Πληρωτέους Μυρμιδόνες

Αν το αγοράσετε και έχετε ήδη κάποιο από τα παραπάνω δεν θα σας περισσέψει για να το δώσετε αλλού, απλά θα ολοκληρωθεί η συλλογή σας!
Δλδ αν έχετε ήδη αγοράσει το Rome 2 από τα Ελληνικά καταστήματα μαζί με το πακέτο Αθήνας, Σπάρτης και Ηπείρου τότε απλά θα ξεκλειδώσετε στον λογαριασμό σας τα υπόλοιπα και δεν θα σας ξεμείνει το Βασικό παιχνίδι και το Greek States επειδή τα είχατε!!''

 

 

post-182562-0-18510500-1443874089_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

Πόσταρε ο Γαλιλαίος στο fb αυτό:

 

''Έρχεται ένα νέο πολύ οικονομικό πακέτο για τους φίλους της σειράς Total War.

Στα μέσα Οκτώβρη θα κυκλοφορήσει η Sparta έκδοση του Total War: Rome 2 στην πολύ καλή τιμή των 20€.

Το νέο οικονομικό πακέτο θα περιλαμβάνει τα εξής:

*Την Βασική έκδοση του Total War Rome 2 Emperor Edition.

*Τον χάρτη του Πελοποννησιακού πολέμου (Wrath of Sparta).

*Το DLC Οι Κόρες του Άρεως

*Το DLC Των Ελληνικών Πόλεων-Κρατών.

Επίσης τα εξής Καλούδια για το Δωρεάν Total War: Arena

*2.000 Χρυσά νομίσματα για το Total War: Arena

*Τους Πληρωτέους Μυρμιδόνες

Αν το αγοράσετε και έχετε ήδη κάποιο από τα παραπάνω δεν θα σας περισσέψει για να το δώσετε αλλού, απλά θα ολοκληρωθεί η συλλογή σας!

Δλδ αν έχετε ήδη αγοράσει το Rome 2 από τα Ελληνικά καταστήματα μαζί με το πακέτο Αθήνας, Σπάρτης και Ηπείρου τότε απλά θα ξεκλειδώσετε στον λογαριασμό σας τα υπόλοιπα και δεν θα σας ξεμείνει το Βασικό παιχνίδι και το Greek States επειδή τα είχατε!!''

 

 

attachicon.gif12096002_984585088270484_1687491181039237234_n.jpg

 

 

Έφτασε!!!

 

https://www.skroutz.gr/s/7555716/Total-War-Rome-II-Spartan-Edition-PC.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Αυτό που ξέρω ήταν πως η σφεντόνα ήταν όπλο δύσκολο και εξαιρετικά φονικό στα κατάλληλα χέρια (εξ ου και οι διάφοροι φημισμένοι σφενδονιστές) και δε νομίζω πως είναι τυχαίο ότι σε μία από της κλασικές "άνισες" μάχες, αυτή που μας χάρισε την έκφραση "Δαβίδ εναντίον Γολιάθ" η σφεντόνα είναι αυτή που γκρεμίζει το θηριώδη πολεμιστή.

 

 

 

 

φονικο ήταν έναντι αθωράκιστων, απέναντι πχ στην οπλιτική φάλαγγα με τους θώρακες τα κράνη, τις περικνημιδες και τις ασπιδες δεν μπορούσαν να κανουν απολυτως τίποτα ισως ψυχολογικα μονο να επιρρεαζαν καθως φαντασθειτε να πέφταν σε καθε βολη 1000 πέτρες πάνω σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επειδη εχω να παιξω απο το empire total war, ποιο θα προτεινατε μεταξυ rome 2 και attila?

 

Attila είναι μακράν καλύτερο για χιλιόμετρα. Εκτός αν σου αρέσει η Κλασσική περίοδος και όχι η αρχή των Dark Ages.

Στο steam έχουν μέχρι τις 12/2 το καθένα για £7.45/€9.7 πάντως. Και αξίζει αν πάρεις το Attila να πάρει και το Last Roman DLC, και αν θες την light έκδοση του  Medieval III, το Charlemagne DLC.

 

Εν το μεταξύ υπάρχει και Rome 2 mod για το Attila.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

να ρωτησω υπαρχει καποιο mod για το rtw 2 να σου επιτρεπει να αναπτυξεις περισσοτερο στρατο?  απο το προκαθορισμενο 4 και νομιζω 2 ναυτικο ,  εχω ξεκινησει με αθηνα εχω καταλαβει την ελλαδα μου λειπει μονο η πελλα για την μακεδονια εχω παρει και την ροδο και προχωραω πιστευοντας οτι ενω εχω παρει περισσοτερες πολεις θα μου εδινε δυναττητα να αναπτυξω και περισσοτερο στρατο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω υπαρχει καποιο mod για το rtw 2 να σου επιτρεπει να αναπτυξεις περισσοτερο στρατο?  απο το προκαθορισμενο 4 και νομιζω 2 ναυτικο ,  εχω ξεκινησει με αθηνα εχω καταλαβει την ελλαδα μου λειπει μονο η πελλα για την μακεδονια εχω παρει και την ροδο και προχωραω πιστευοντας οτι ενω εχω παρει περισσοτερες πολεις θα μου εδινε δυναττητα να αναπτυξω και περισσοτερο στρατο????

 

Δεν χρειάζεσαι mod. Πρέπει να ανεβάσεις Imperium. Ήτοι να πιάσεις περισσότερες επαρχίες ολόκληρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...