Προς το περιεχόμενο

Total War: Rome II


mchls

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγινε επιτέλους ενδιαφέρων το παιχνίδι!!!
Όχι τόσο με το family tree όσο ότι το AI επιτέλους παίζει έξυπνα! 
Μέχρι αυτό το patch με την απλή φρουρά πόλης κρατούσα άνετα vs 2 full στρατούς (εάν δεν είχαν balistae κτλ) γιατί πάντα το AI τους έφερνε από 1-2 σημεία όπου και έβαζα τους pikemen και τους περνάγαν κοκορέτσι! Τώρα, το AI πάει και παίρνει πύργους, πύλες, προσπαθεί να περάσει σε σημείο που δεν έχω στρατό, μου κάνει outflank και πάει βουρ για να πάρει σημαία για νίκη αν του δοθεί η ευκαιρία! 
Σε αμυντικές μάχες άλλαξε εντελώς το που τοποθετούνται οι μονάδες τους...πχ δεν είναι όλες σε ένα μέρος όπως ήταν παλιά αλλά πάνε σχεδόν παντού για να μην τους κάνω flank.
Πραγματικά ένιωσα σαν να παίζω με αντίπαλο άνθρωπο και όχι το AI!. 
Ο στόλος μόλις κατεβάσει το πλήρωμα κάτω φεύγει και δεν μένει στην στεριά, καλό και κακό...κακό γιατί τα έβαζα εκεί  τα πλοία για να μην μπουν εχθροί πχ...τώρα είναι πάντα ανοιχτά για αποβίβαση 

Τα γραφικά έχουν επίσης βελτίωση, όχι τίποτα τρελό αλλά εκεί που είχα κάποιο mods για βελτίωση, τώρα είναι πολύ κοντά στο ίδιο αποτέλεσμα χωρίς mods.

Με χάλασε το νέο skill tree και των στρατηγών και κυρίως των agents, πχ στις spy που στο καλό είναι το poison; Αν και είδα ότι είναι όλα τα skills, culture based και παίζω ως τώρα με Μακεδόνες και ίσως να παίζει αυτό ρόλο.
Εμπόριο...δεν έχω καταφέρει να κάνω καμία συμφωνία...παρόλο που έχω καλές σχέσεις με κάποιες φυλές γύρο-γύρο, εμπόριο με καμία ως τώρα.
Από πόλεμο, δεν προλαβαίνω να τελειώσω τον έναν, αρχίζει αμέσως άλλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Total War: ROME II Rise of the Republic Announced!

 

Lay the foundations of the Empire in Rise of the Republic, a thrilling new prequel campaign pack for Total War: ROME II coming 9th August 2018.
 

 

The year is 399 BC and Rome is poised for greatness. However, its very existence balances on a knife-edge. Depicting the events that led to the Second Founding of Rome and beyond, Rise of the Republic is a brand-new campaign pack for ROME II in which the fledgling republic must carve out her place in history… or die trying. 

 

You can pre-order now and save 10%, find out more over on our Steam page.

Launching simultaneously with Rise of the Republic, the Ancestral Update introduces the Family Tree to all ROME II campaigns. This visual representation of your family and nobles enables you to interact with and manipulate characters, forge bonds and alliances with other factions, and engage in intrigues to further your aims. The Ancestral Update will initially launch as an opt-in beta and is available now at https://www.totalwar.com/blog/total-war-rome-ii-ancestral-update

Νέο DLC!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2017 στις 8:11 ΜΜ, comfuzio είπε

Εγώ πάλι τους είχα ζητήσει να το κάνουν 64bit και να τρέχει σε πολλούς πυρήνες (αντί για 2 που τρέχει τώρα και ΑΝ) ή κάποιο άλλο API από dx11 αλλά πήρα τα ....ζάρια του Καίσαρα

Πες τα ρε φίλε! Έλεος πια με την CA.

Pre-alpha το Rome II στη κυκλοφορία του με ψεύτικα σκηνοθετημένα video. Πραγματικό optimization ποτέ, αλλά έχουν το θράσος να βγάζουν καθε τρεις και λίγο κάποιο dlc (mod ουσιαστικά και όχι και από τα καλά ή cut content-λέγε με playable factions ή additional units) με 17€ το κάθε ένα.

Γι'αυτό  review  και not recommended στο steam σε όλα τα games τους, ποτέ pre-order και αγορά μόνο σε 75% έκπτωση τουλάχιστον.

 

Στις 22/11/2017 στις 6:44 ΜΜ, _Theo_ είπε

Απίστευτο. Τους είχα ζητήσει να αυξήσουν το zoom-out level στον Grand Campaign map και το έκαναν. Μπράβο τους!

Πιστεύω άμα κάνεις μια βόλτα στο workshop θα πάθεις πολιτισμικό σοκ! Ζήτα και κανά optimization, fix, να μη σε κοροιδεύουν πχ. μη ντρέπεσαι!

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάλανε νέο Launcher για όλα τα Total War, https://www.totalwar.com/blog/welcome-to-the-new-total-war-launcher έβαλα να κατεβάσει το beta launcher όπως λένε αλλά μου είναι ίδιος με τον κλασικό.

Edit: Έβγαλα το beta launcher patch και πλέων έχει τον καινούριο launcher, ωραίος φαίνεται! Άντε να μας βγάλουν κανά Med 3 τώρα αλλά σε άλλο Engine 

Επεξ/σία από comfuzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, comfuzio είπε

Βγάλανε νέο Launcher για όλα τα Total War, https://www.totalwar.com/blog/welcome-to-the-new-total-war-launcher έβαλα να κατεβάσει το beta launcher όπως λένε αλλά μου είναι ίδιος με τον κλασικό.

Edit: Έβγαλα το beta launcher patch και πλέων έχει τον καινούριο launcher, ωραίος φαίνεται! Άντε να μας βγάλουν κανά Med 3 τώρα αλλά σε άλλο Engine 

 

 

Νομίζω είχαν πει δεν πρόκειται να βγει Medieval 3 και ότι δεν πρόκειται να βγάλουν παιχνίδι με το ίδιο setting, παραπάνω από 2 φορές. Αν ισχύει αυτό δεν θα βγει ποτέ Rome 3 ή Medieval 3 αλλά μπορεί πχ να βγει Empire 2 κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Empire ήταν χαοτικό -σε ένα ήδη χαοτικό σύστημα παιχνιδιού. 

Στο Britannia είχα επενδύσει πολλά, αλλά δεν το έχω αγοράσει ακόμη, πρώτον γιατί η τιμή παρέμεινε πρακτικά ακατέβατη, κι όταν κατέβηκε λίγο δεν είχα το περιθώριο, και δεύτερον (και κυριότερο) οι απόψεις ορισμένων ανθρώπων που τα γούστα μας ταιριάζουν δεν ήταν οι καλύτερες.

Γενικά, άποψή μου είναι πως έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον κάτι περισσότερο εντοπισμένο χρονικά και γεωγραφικά, αλλά εκεί δημιουργείται θέμα με τη "διαφοροποίηση" των factions.

Tα Shogun μου άρεσαν, όπως και τα Medieval, ιδίως το Kingdoms, το Rome όχι τόσο γιατί -για μένα- το μεγάλο ενδιαφέρον στη Ρώμη ήταν όχι τόσο η πάλη με τους εξωτερικούς εχθρούς (τους οποίους κάποια εποχή συνέτριβε γιατί υπερείχε τεχνολογικά και στρατιωτικά σε τεράστιο βαθμό, τόσο που θα κάναμε πολλούς αιώνες να ξαναδούμε) αλλά με τον εαυτό της: οι εσωτερικές ισορροπίες, οι πολιτικές έριδες, κτλ. Πράγματα τα οποία η σειρά Total War απλά δεν μπορεί να δείξει, δεν την απασχολεί κι όλας να το δείξει, κι όπου το κάνει, το κάνει χοντροκομμένα, με "επαναστάσεις" κτλ. με πολύ λάθος, κατά την άποψή μου, triggers.

Το ζήτημα είναι πως δείχνουν μια στροφή προς το fantasy, ακόμη κι όταν δεν είναι αμιγώς φανταστικός ο κόσμος, όπως στα δύο Warhammer: το καινούργιο, ας πούμε, είναι ανέκδοτο, έχει μικρή ιστορική βάση, σούπερ ήρωες και πολύ καρτουνίστικο στυλ για τα γούστα μου.

Κι όταν μεν έχεις ένα παιχνίδι σε αμιγώς φανταστικό κόσμο, αυτό δεν (με) πειράζει τόσο: όταν κάνεις σαχλαμάρες σε ιστορικό πλαίσιο, νοιώθω πως καταποντίζεται το immersion.

Ευτυχώς -για μένα- βρίσκεται σε ανάπτυξη ένα παιχνίδι που, εφόσον βγει όσο καλό δείχνει σε πρώτη φάση, θα με απαλλάξει από κάθε δίλημμα: το Field of Glory: Empires,  από την AGEOD και τη Slitherine/Matrix, το οποίο έχει το κλασικό turn-based στρατηγικό χάρτη (θυμίζει πάρα πολύ το Crusader Kings/Europa Universalis, άπειρες επαρχίες, πάμπολλα factions) αλλά οι μάχες, αν επιλέξει κανείς να μην τις πάει σε auto-resolve, παίζονται σε turn-based χάρτες, με τη μηχανή του εξαιρετικού Field of Glory II. Προφανώς αισθητικά δεν συγκρίνεται με τα Total War, αλλά είναι μια στιβαρή μηχανή, αρκετά όμορφη για αυτό που επιχειρεί να αποδώσει, με AI που έτσι και σε βρει μπόσικο (τα καουμποϊλίκια απαγορεύονται δια ροπάλου) σε έχει πατήσει από κάτω, και, φυσικά, γλιτώνεις το click-fest ή/και το pause. 

Θα έχει μέσα το στοιχείο των χαρακτήρων που τους αναπτύσσεις, θα έχει κίνητρα να στρέψεις την αυτοκρατορία/φατρία σου προς συγκεκριμένα πολιτεύματα που βολεύουν περισσότερο το πώς θες να παίξεις (δεν είναι απαραίτητο να συντρίψεις στρατιωτικά τον αντίπαλο, μπορείς να επιβληθείς με τον πολιτισμό, μέσα από προτεκτοράτα κτλ., πράγματα που το Total War δεν τα κάνει καλά ή και καθόλου). Και, το κερασάκι στην τούρτα, asynchronous multiplayer. 

Είναι σαν να έχεις τον δικό του tabletop στρατό από μινιατούρες, και ό,τι κάνεις στο πεδίο της μάχης αποτυπώνεται στο στρατηγικό χάρτη, και το αντίστροφο. Χωρίς βιασύνες, με σκέψη, με πραγματική στρατηγική, λιγότερο έμφαση στα αντανακλαστικά και στο να μάθεις να κινείς γρήγορα τις μονάδες σου στο χάρτη.

 

20181116032402.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Snoob είπε

Το Empire ήταν χαοτικό -σε ένα ήδη χαοτικό σύστημα παιχνιδιού. 

Στο Britannia είχα επενδύσει πολλά, αλλά δεν το έχω αγοράσει ακόμη, πρώτον γιατί η τιμή παρέμεινε πρακτικά ακατέβατη, κι όταν κατέβηκε λίγο δεν είχα το περιθώριο, και δεύτερον (και κυριότερο) οι απόψεις ορισμένων ανθρώπων που τα γούστα μας ταιριάζουν δεν ήταν οι καλύτερες.

Γενικά, άποψή μου είναι πως έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον κάτι περισσότερο εντοπισμένο χρονικά και γεωγραφικά, αλλά εκεί δημιουργείται θέμα με τη "διαφοροποίηση" των factions.

Tα Shogun μου άρεσαν, όπως και τα Medieval, ιδίως το Kingdoms, το Rome όχι τόσο γιατί -για μένα- το μεγάλο ενδιαφέρον στη Ρώμη ήταν όχι τόσο η πάλη με τους εξωτερικούς εχθρούς (τους οποίους κάποια εποχή συνέτριβε γιατί υπερείχε τεχνολογικά και στρατιωτικά σε τεράστιο βαθμό, τόσο που θα κάναμε πολλούς αιώνες να ξαναδούμε) αλλά με τον εαυτό της: οι εσωτερικές ισορροπίες, οι πολιτικές έριδες, κτλ. Πράγματα τα οποία η σειρά Total War απλά δεν μπορεί να δείξει, δεν την απασχολεί κι όλας να το δείξει, κι όπου το κάνει, το κάνει χοντροκομμένα, με "επαναστάσεις" κτλ. με πολύ λάθος, κατά την άποψή μου, triggers.

Το ζήτημα είναι πως δείχνουν μια στροφή προς το fantasy, ακόμη κι όταν δεν είναι αμιγώς φανταστικός ο κόσμος, όπως στα δύο Warhammer: το καινούργιο, ας πούμε, είναι ανέκδοτο, έχει μικρή ιστορική βάση, σούπερ ήρωες και πολύ καρτουνίστικο στυλ για τα γούστα μου.

Κι όταν μεν έχεις ένα παιχνίδι σε αμιγώς φανταστικό κόσμο, αυτό δεν (με) πειράζει τόσο: όταν κάνεις σαχλαμάρες σε ιστορικό πλαίσιο, νοιώθω πως καταποντίζεται το immersion.

Ευτυχώς -για μένα- βρίσκεται σε ανάπτυξη ένα παιχνίδι που, εφόσον βγει όσο καλό δείχνει σε πρώτη φάση, θα με απαλλάξει από κάθε δίλημμα: το Field of Glory: Empires,  από την AGEOD και τη Slitherine/Matrix, το οποίο έχει το κλασικό turn-based στρατηγικό χάρτη (θυμίζει πάρα πολύ το Crusader Kings/Europa Universalis, άπειρες επαρχίες, πάμπολλα factions) αλλά οι μάχες, αν επιλέξει κανείς να μην τις πάει σε auto-resolve, παίζονται σε turn-based χάρτες, με τη μηχανή του εξαιρετικού Field of Glory II. Προφανώς αισθητικά δεν συγκρίνεται με τα Total War, αλλά είναι μια στιβαρή μηχανή, αρκετά όμορφη για αυτό που επιχειρεί να αποδώσει, με AI που έτσι και σε βρει μπόσικο (τα καουμποϊλίκια απαγορεύονται δια ροπάλου) σε έχει πατήσει από κάτω, και, φυσικά, γλιτώνεις το click-fest ή/και το pause. 

Θα έχει μέσα το στοιχείο των χαρακτήρων που τους αναπτύσσεις, θα έχει κίνητρα να στρέψεις την αυτοκρατορία/φατρία σου προς συγκεκριμένα πολιτεύματα που βολεύουν περισσότερο το πώς θες να παίξεις (δεν είναι απαραίτητο να συντρίψεις στρατιωτικά τον αντίπαλο, μπορείς να επιβληθείς με τον πολιτισμό, μέσα από προτεκτοράτα κτλ., πράγματα που το Total War δεν τα κάνει καλά ή και καθόλου). Και, το κερασάκι στην τούρτα, asynchronous multiplayer. 

Είναι σαν να έχεις τον δικό του tabletop στρατό από μινιατούρες, και ό,τι κάνεις στο πεδίο της μάχης αποτυπώνεται στο στρατηγικό χάρτη, και το αντίστροφο. Χωρίς βιασύνες, με σκέψη, με πραγματική στρατηγική, λιγότερο έμφαση στα αντανακλαστικά και στο να μάθεις να κινείς γρήγορα τις μονάδες σου στο χάρτη.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

20181116032402.jpg

 

 

Ωραίο φαίνεται το Field of Glory: Empires!!

Επίσης στις 25 Απριλίου κυκλοφορεί το Imperator: Rome. Αντίο κοινωνική ζωή...🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σέτλερς ρε 😂🤣

Πέρα από την πλάκα, για μένα η σειρά πίκαρε στο Shogun 2 - Fall of the Samurai και από 'κει και πέρα την πήρε η κάτω βόλτα. Αγόρασα τις προάλλες το Warhammer 2 και με ψήνει να το λιώσω. Είναι πολύ νωρίς ακόμη βέβαια. Πάντως ρώτησα φίλο που το έχει τερματίσει και έχει τρομερά αυστηρά κριτήρια όσον αφορά σε lore και τέτοια και μου είπε τα καλύτερα. Ενδιαφέρον φαίνεται το Field of Glory!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Warhammer II με ψήνει και εμένα πολύ, γιατί διαβάζω πως "συνδέεται" με το Ι και δημιουργείται ένας απίθανος κόσμος, συν του ότι είναι fantasy, οπότε δεν σκαλώνω με το "ιστορικό κομμάτι" (αυτός είναι και ο βασικός λόγος που ψηνόμουν και ψήνομαι για το Britannia, γιατί μπορεί να επικράτησαν οι Δυτικοί Σάξωνες, ιστορικά -μέχρι να σκάσουν μύτη οι Νορμανδοί, τουλάχιστον- αλλά πολύ εύκολα θα μπορούσαν να είχαν επικρατήσει οι Δανοί ή να είχε ανεξαρτητοποιηθεί η Μερκία -τα Μίντλαντς που λέμε σήμερα, χοντρικά) και η ιστορία να είχε εξελιχτεί πολύ διαφορετικά.

Το Shogun αυτό το θετικό είχε, ότι ξεκινούσε από μια απολύτως ιστορική αφετηρία (όπως και το Britannia) και πάρα πολύ εύκολα θα μπορούσαν να είχαν εξελιχτεί διαφορετικά τα πράγματα, να είχαν επικρατήσει οι Χότζο, λ.χ.

Ενώ στο Warhammer στήνεις ό,τι πανηγύρι θέλεις (είπα Warhammer, περιμένουμε Necromunda, αλλά μάλλον στη λογική του Mordheim, με τα θετικά και τα αρνητικά του, αλλά η δουλειά είναι να βγάλουν κανένα Kill Team, Inquisitor ή ακόμη και Age of Sigmar, αν και το τελευταίο είναι δύσκολο λόγω Mordheim).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Warhammer II είναι πολύ καλό, αλλά χρειάζεται απαραίτητα mods για να δείξει.

Ο εν λόγω θεωρώ έχει τις καλύτερες και περισσότερο balanced συλλογές και φυσικά εξαιρετικό κανάλι στο γιουτούμπι:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1162857206

|

Από την άλλη, ως συνήθως για total war το balance είναι ότι ναναι και λείπουν αρκετά έως πολλά από το "lore" (ιδίως κεντρικοί χαρακτήρες).

Πάντως είναι το καλύτερο fantasy strategy που έχω παίξει.

Τέλος, όσοι έχουν RTX κάρτες να προσέχουν διότι δεν τα πάνε καλά με το εν λόγω παιχνίδι. Με την δική μου 2080 το παιχνίδι ψιλοσέρνεται λόγω memory leakage.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LongTom είπε

Το Warhammer II είναι πολύ καλό, αλλά χρειάζεται απαραίτητα mods για να δείξει.

Ο εν λόγω θεωρώ έχει τις καλύτερες και περισσότερο balanced συλλογές και φυσικά εξαιρετικό κανάλι στο γιουτούμπι:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1162857206

|

Από την άλλη, ως συνήθως για total war το balance είναι ότι ναναι και λείπουν αρκετά έως πολλά από το "lore" (ιδίως κεντρικοί χαρακτήρες).

Πάντως είναι το καλύτερο fantasy strategy που έχω παίξει.

Τέλος, όσοι έχουν RTX κάρτες να προσέχουν διότι δεν τα πάνε καλά με το εν λόγω παιχνίδι. Με την δική μου 2080 το παιχνίδι ψιλοσέρνεται λόγω memory leakage.

Έχω καιρό να παίξω το παιχνίδι και ψήνομαι εκ νέου (αφού εγκαταστήσω/ανανεώσω τα mod από το dei).

Επειδή έχω 2080, πώς μπορεί να επιλυθεί το πρόβλημα με τη μνήμη που αναφέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LongTom είπε

Το Warhammer II είναι πολύ καλό, αλλά χρειάζεται απαραίτητα mods για να δείξει.

Όλα τα Total War απογειώνονται με mods.

Roma Surrectum, Darth Mod, Third Age, Stainless SteelDe Bello Mundi , Radious, DEI....

Μετά από αυτά,  Vanila Total War φαίνεται απλά unplayable.

Μεγάλος φαν της σειράς παρά το ότι ουσιαστικά το strategy στοιχείο είναι ανύπαρκτο, έχω σταματήσει στο Warhammer I, δε βιάζομαι για τα επόμενα (εκτός από το Warhammer II)  αφού χρειάζονται και mods για να δείξουν (τα καλά παίρνουν χρόνια) μετά τις πίκρες και τις πολιτικές που κερνά η CA.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Έχω καιρό να παίξω το παιχνίδι και ψήνομαι εκ νέου (αφού εγκαταστήσω/ανανεώσω τα mod από το dei).

Επειδή έχω 2080, πώς μπορεί να επιλυθεί το πρόβλημα με τη μνήμη που αναφέρεις;

Προσωπικά δεν βρήκα λύση μετά από κανένα μισάωρο ψαξίματος και σίγουρα δεν είμαι διατεθημένος να αρχίσω τις κασκαρίκες με το λογισμικό της κάρτας μπας και δουλέψει.

Είναι βέβαια ενδεικτικό ότι αμφότερες οι εταιρείες ρίχνουν την μπάλα η μια στην άλλη για το ποιος φταεί για αυτή την κατάντια.

8 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Όλα τα Total War απογειώνονται με mods.

Roma Surrectum, Darth Mod, Third Age, Stainless SteelDe Bello Mundi , Radious, DEI....

Μετά από αυτά,  Vanila Total War φαίνεται απλά unplayable.

Μεγάλος φαν της σειράς παρά το ότι ουσιαστικά το strategy στοιχείο είναι ανύπαρκτο, έχω σταματήσει στο Warhammer I, δε βιάζομαι για τα επόμενα (εκτός από το Warhammer II)  αφού χρειάζονται και mods για να δείξουν (τα καλά παίρνουν χρόνια) μετά τις πίκρες και τις πολιτικές που κερνά η CA.

Γενικά το μόνο total war που ήταν καλό μανίσιο, ήταν το πρώτο medieval κατ'εμέ.

Όλα τα άλλα ήθελαν 100% τα μοντς για να δείξουν ή απλά να στρώσουν.

Δυστυχώς και το tactical πάει περίπατο λόγω του ότι έγινε ένα arcade νιανια.

Το πεζικό-ιππικό στο warhammer είναι ουσιαστικά fodder για τα λοιπά και βλέπω και το κινέζικο μοντέλο θα είναι μια από τα ίδια με "μάχες" δευτερολέπτων όταν δεν υπάρχει υπερήρωας.

Μόνο τα mods κάνουν την διαφορά και βγάζουν κάπως ισορροπημένες λύσεις σε μια κατά τα άλλα πολύ κακή υλοποίηση των μαχών. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, totalius είπε

Στο Rome 2 μετα τη Ρώμη ποιο faction αξίζει να παίξει κανείς ? Σκεφτοαι Μακεδόνες .

Ανάλογα τα γούστα σου και ποιο campaign παίζεις.

Στο Grand Campaign εκτός από Μακεδονία σίγουρα Σπάρτη, Αθήνα, Σελευκίδες, Πτολεμαίοι, Καρχηδόνα, Συρακούσες αξίζουν την ενασχόληση.

Οπωσδήποτε βάλε mods. DEI ή Radious.

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...