Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέρνει πολύ σε Ghost Recon Future Soldier, με τη διαφορά οτι είσαι μόνος σου και δεν έχεις cloak.

Επίσης με λίγες σφαίρες είσαι νεκρός, κι έχει διάφορα είδη αποστολών.

Μαλιστα ενδιαφέρον. Θα δοκιμάσω το demo και βλέπουμε ΤΙ είναι to cloak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος το Gravity Rush. Αναμφίβολα ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του PS Vita. Πολύ όμορφα anime γραφικά με πρωτότυπο gameplay και σενάριο που είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά δεν σε κουράζει να διαβάζεις. Ο χειρισμός ίσως να μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερος. Γενικά είναι must-have για όλους τους κατόχους του φορητού.

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το Uncharted 3.Φοβερο παιχνιδι, το καταευχαριστηθηκα.Μου αρεσε περισσοτερο απο τα 2 προηγουμενα.Τα γραφικα του δεν παιζοτανε και φοροντας και τα γυαλια 3D ωρες ωρες το απογειωνε το παιχνιδι (μολις εφτασα στην ερημο τα εβγαλα τα γυαλια μιας και δεν φενοτανε τοσο καθαρη εικονα και παλι αυτο που εβλεπα με ταξιδευε).Μπραβο στην naughty dogs για την τοσο καλη τους δουλεια.Γενικα σε ολη την σειρα uncharted ως βαθμολογια της δινω 9-9.5 αλλα αυτο που ξεχωριζω ηταν το 3 μετα το 2 και υστερα το 1 (το οποιο οπως εχω ξαναπει μου αρεσε πολυ αλλα με ξενερωσαν τα μεταλλαγμενα που πεταξαν προς το τελος του παιχνιδιου).

 

Στα καπακια εβαλα να παιξω Heavenly sword,το ειχα ξεκινησει το καλοκαιρι ειχα παιξει μια με δυο φορες ειχα βγαλει το 1ο chapter και το ειχα παρατησει μιας και ειχα ποιαστει με αλλα παιχνιδια,μιας και δεν μου εχει μεινει κατι αλλο για να παιξω στο ps3 (εχω ακομα για να τερματισω το mgs4 και το mass effect 3 τα οποια περιμενω πρωτα να παιξω ολη την σειρα τους για να προχωρησω σε αυτα) το ξαναποιασα λοιπον απο εκει που το ειχα αφησει.ξεκινησα λοιπον το 2ο chapter και κοντευω να το τελειωσω..εχω αφσει μονο 4 "missions" για να τελειωσω και αυτο το chapter και να παω παρακατω.Πραγματικα το παιχνιδι μου αρεσει παρα πολυ.Πολυ καλα γραφικα για την εποχη τους, η Nariko μαρεσει παρα πολυ σαν χαρακτηρας, οι κινησεις τις επεισης μαρεσουν πολυ.Βασικα πιστευω οτι αν και hack n slash και αυτο δεν εχει σχεση με το Gow, οι εχθροι εδω ειναι κατα πολυ πιο δυσκολοι θα ελεγα (στο νορμαλ παντα) σε σχεση με του gow οπου ωρες ωρες ηταν γελιοι και επεισης το παιχνιδι χρειαζετε αρκετη υπομονη σε καποια σημεια γιατι οντως ειναι σπασιμο νευρων.Αυτααα...αυριο θα το ξαναποιασω στα χερια μου για να το προχωρησω καμποσω.

 

Επεισης την παρασκευη περιμενω να μου ερθουν απο πλαισιο τα:

mass effect 1 για το xbox360 και

sleeping dogs για pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το Uncharted 3.Φοβερο παιχνιδι, το καταευχαριστηθηκα.Μου αρεσε περισσοτερο απο τα 2 προηγουμενα.Τα γραφικα του δεν παιζοτανε και φοροντας και τα γυαλια 3D ωρες ωρες το απογειωνε το παιχνιδι (μολις εφτασα στην ερημο τα εβγαλα τα γυαλια μιας και δεν φενοτανε τοσο καθαρη εικονα και παλι αυτο που εβλεπα με ταξιδευε).Μπραβο στην naughty dogs για την τοσο καλη τους δουλεια.Γενικα σε ολη την σειρα uncharted ως βαθμολογια της δινω 9-9.5 αλλα αυτο που ξεχωριζω ηταν το 3 μετα το 2 και υστερα το 1 (το οποιο οπως εχω ξαναπει μου αρεσε πολυ αλλα με ξενερωσαν τα μεταλλαγμενα που πεταξαν προς το τελος του παιχνιδιου).

 

Στα καπακια εβαλα να παιξω Heavenly sword,το ειχα ξεκινησει το καλοκαιρι ειχα παιξει μια με δυο φορες ειχα βγαλει το 1ο chapter και το ειχα παρατησει μιας και ειχα ποιαστει με αλλα παιχνιδια,μιας και δεν μου εχει μεινει κατι αλλο για να παιξω στο ps3 (εχω ακομα για να τερματισω το mgs4 και το mass effect 3 τα οποια περιμενω πρωτα να παιξω ολη την σειρα τους για να προχωρησω σε αυτα) το ξαναποιασα λοιπον απο εκει που το ειχα αφησει.ξεκινησα λοιπον το 2ο chapter και κοντευω να το τελειωσω..εχω αφσει μονο 4 "missions" για να τελειωσω και αυτο το chapter και να παω παρακατω.Πραγματικα το παιχνιδι μου αρεσει παρα πολυ.Πολυ καλα γραφικα για την εποχη τους, η Nariko μαρεσει παρα πολυ σαν χαρακτηρας, οι κινησεις τις επεισης μαρεσουν πολυ.Βασικα πιστευω οτι αν και hack n slash και αυτο δεν εχει σχεση με το Gow, οι εχθροι εδω ειναι κατα πολυ πιο δυσκολοι θα ελεγα (στο νορμαλ παντα) σε σχεση με του gow οπου ωρες ωρες ηταν γελιοι και επεισης το παιχνιδι χρειαζετε αρκετη υπομονη σε καποια σημεια γιατι οντως ειναι σπασιμο νευρων.Αυτααα...αυριο θα το ξαναποιασω στα χερια μου για να το προχωρησω καμποσω.

 

Επεισης την παρασκευη περιμενω να μου ερθουν απο πλαισιο τα:

mass effect 1 για το xbox360 και

sleeping dogs για pc.

Είδες που και εσύ έβγαλες το 3D? Όσο καλό και αν ήταν το 3, το θρυλικό 2 δεν το ξεπέρασε κατά την γνώμη μου, που ήταν από τα καλύτερα της γενιάς.

 

 

Εγώ τελείωσα το ICO. Οι γρίφοι του δεν ήταν δύσκολοι, αλλά μου έσπασε τα νεύρα γιατί είχε μεγάλους χώρους και έκανα πόσες ώρες να βρω τι θα κάνουμε. Επίσης η A.I. της κοπελιάς ήταν τραγική. Πιστεύω πως αν είχα παίξει το παιχνίδι τότε που βγήκε θα το είχα ευχαριστηθεί πάρα πολύ. Όμως αυτό που είδα μου αρκεί για να περιμένω ακόμα περισσότερο το The Last Guardian.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είδες που και εσύ έβγαλες το 3D? Όσο καλό και αν ήταν το 3, το θρυλικό 2 δεν το ξεπέρασε κατά την γνώμη μου, που ήταν από τα καλύτερα της γενιάς.

ναι μολις εφτασα στην ερημο δεν εβγαζε τοσο καθαρη εικονα οποτε ειπανα το δοκιμασω και χωρις γυαλια οπου ηταν πανεμορφο.

εμενα περισσοτερο μου αρεσε το 3.οπως ειπα γενικα στην τριλογια δινω βαθμο 9-9.5 δλδ πανω κατω και στα 3 παιχνιδια τον ιδιο βαθμο αλλα αυτο που ευχαριστηθηκα περισσοτερο ηταν το 3 γιαυτο και το ξεχωριζω.γουστα ειναι αυτα.

επεισης την αμμο στην ερημο την περιμενα καλυτερη (ισως επειδη ειχα δει πιο πριν την αμμο στο μαγευτικο journey ;) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φαει αγριο κολλημα με Deadly Premonition.

Παιζω games 20 +χρονια κ τοσο ομορφη υποθεση σε παιχνιδι δεν θυμαμαι(υποκειμενικη αποψη),τοσο ολοκληρωμενους χαρακτηρες.

Πριν απο 5 μερες πηρα το silent hill HD γιατι εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε που τα ειχα παιξει κ μονο το 2 θυμαμαι αμυδρα,το εβαλα για 5 λεπτα,τοσο αντεξα να μεινω μακρια απο το  Deadly Premonition.

Aν δε κανει καποια κοιλια στην υποθεση,τοτε σιγουρα θα ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περασα ενα CFW στο PSP μου και κανω μια αναδρομη στο παρελθον του PS1 με παιχνιδια οπως Dino Crisis 2, Ray storm, Einhander, R-type Delta, Final Doom, Tobal No2, G-police 2, Raiden project, Omega boost, Vandal Hearts, Colony Wars και πολλα ακομα. Η 16άρα καρτα μου εχει γεμισει μονο κατα το μισο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό παιχνίδι το Einhander, και με φοβερό soundtrack. Μιάς και ανέφερες το Omega Boost, να θυμίσω οτι είναι το πρώτο και μοναδικό shoot 'em up της Polyphony Digital, όλα τα άλλα παιχνίδια της είναι racing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και το Einhander ειναι το μοναδικο Shoot-em-up της Squaresoft. Εχω παιξει απειρα SmUps στη ζωη μου και το Einhander μαζι το με R-type Delta και Ikaruga ειναι μακραν τα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...