Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίτλοι τέλους (επιτέλους!) στο Hitman Absolution. Ένα παιχνίδι που στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού μου έσπασε τα νεύρα πολύ περισσότερο από το Dishonored. Δεν το παράτησα όμως γιατί γουστάρω stealth αλλά με ενδιέφερε και η ιστορία του. Έχει πολλά προβλήματα όμως με την A.I και με την δυσκολία σε ορισμένα σημεία. Γενικά όμως έχει πολύ ωραίους και έξυπνους μηχανισμούς και όμορφα γραφικά.

 

7.5/10

 

Σειρά έχει το Mass Effect 1 από την Trilogy. Για να δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sports Champions 2... Skii, Golf και Archery. Τα άλλα παιχνίδια μεγάλη μούφα, για τοπικό multiplayer τουλάχιστον. Για χαβαλέ γενικά αυτά τα 3 που ανέφερα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιωσιμοοο στο football manager 2013 λεμεεεεεε !!!!!!!!!!!!!

 

Το steam εχει κολλησει στις 7 ωρες (7 ωρες μου εγραφε πριν μπω να παιξω σημερα το βραδυ, επαιξα τουλαχιστον 2-3 ωρες τωρα το βραδυ).Αυριο η συνεχεια με την τριφυλλαρα ! :-D :-D

 

Υ.Γ.το αγορασα χθες το απογεμα κατα της 6κ30 η ωρα περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιωσιμοοο στο football manager 2013 λεμεεεεεε !!!!!!!!!!!!!

 

Το steam εχει κολλησει στις 7 ωρες (7 ωρες μου εγραφε πριν μπω να παιξω σημερα το βραδυ, επαιξα τουλαχιστον 2-3 ωρες τωρα το βραδυ).Αυριο η συνεχεια με την τριφυλλαρα ! :-D :-D

 

Υ.Γ.το αγορασα χθες το απογεμα κατα της 6κ30 η ωρα περιπου.

 

Είσαι στο console games section. Τόσο κάψιμο που δεν βλέπεις που κλικάρεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι στο console games section. Τόσο κάψιμο που δεν βλέπεις που κλικάρεις :P

χαχαχαχα ξεχαστικα τελειως ρε εχω συνηθησει απο το GO που ειναι ολα σε ενα τοπικ.

 

τελικα το steam ξεκολλησε και γραφει 10 ωρες. :D

 

σε λιγο εχει παλι λιωσιμο. (και ελεγα να τελειωσω το gow3 σημερα που μου εχει μεινει γυρω στην 1κ30 ωρα αλλα δεν με αφηνει το fm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το mass effect 1. Καλό παιχνίδι αλλά έχει ορισμένα τεχνικά προβλήματα που μειώνουν την όλη εμπειρία. Προβλήματα που δεν συνάντησα όταν δοκίμασα για λίγο το me2. Επίσης αρνητικό είναι ότι δεν έχει reload και έχεις μια αποστειρωμένη αίσθηση. Πράγμα που αλλάζει επίσης στο 2, που στην ουσία είναι σαν να παίζεις διαφορετικό παιχνίδι. 8/10 από μένα με πολύ επιείκεια. Λέω τα αρνητικά γιατί τα θετικά τα έχουμε ακούσει πολλάκις. Αργότερα σειρά έχουν το 2 και το 3 καθώς έχω την τριλογία.

 

Τώρα παίζω rayman origins και φυσικά skyrim που είναι σταθερή αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το mass effect 1. Καλό παιχνίδι αλλά έχει ορισμένα τεχνικά προβλήματα που μειώνουν την όλη εμπειρία. Προβλήματα που δεν συνάντησα όταν δοκίμασα για λίγο το me2. Επίσης αρνητικό είναι ότι δεν έχει reload και έχεις μια αποστειρωμένη αίσθηση. Πράγμα που αλλάζει επίσης στο 2, που στην ουσία είναι σαν να παίζεις διαφορετικό παιχνίδι. 8/10 από μένα με πολύ επιείκεια. Λέω τα αρνητικά γιατί τα θετικά τα έχουμε ακούσει πολλάκις. Αργότερα σειρά έχουν το 2 και το 3 καθώς έχω την τριλογία.

 

Τώρα παίζω rayman origins και φυσικά skyrim που είναι σταθερή αξία.

ποσες ωρες σου πηρε το me1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis γύρω στις 18 με ελάχιστα side quests.

αα ειναι μεγαλα παιχνιδια ε?

εγω εχω την collectors ediotion του mass effect 3 και ψαχνομαι να βρω και τα 2 πρωτα της σειρας.βασικα μαλλον μετα τις γιορτες γιατι τωρα στις γιορτες μαζευω λεφτα για να παρω tv για το δωματιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα την πρώτη φορά, έχοντας κάνει ΤΑΠΑΝΤΑΟΛΑ, και χαζολογήσει και λίγο σε σημεία ("ααα τι ωραία θέα" και τέτοια) μου είχε πάρει 32. Δεύτερο run 28, πάλι ΤΑΠΑΝΤΑΟΛΑ. (Hardcore difficulty. Στο νορμάλ λογικά πάνε πιο γρήγορα τα πράγματα).

 

Αν με το reload εννοείς στα όπλα, εγώ το προτιμούσα έτσι. Εβγαζε νόημα στο setting και στις επιστημονικές εξηγήσεις περί αυτού στο codex. Η ξαφνική αλλαγή σε thermal clips μέσα σε 2 χρόνια στο δεύτερο με χάλασε κάπως. Βέβαια, εξισορροπήθηκαν κάπως τα πράγματα, επειδή σε υψηλά levels στο 1 με καλό sniper rifle και heat mods έσπερνες και θέριζες μόνος σου.

 

Rayman Origins παίζω κι εγώ αυτό τον καιρό στο PS3. Πολύ ωραίο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το φοβερο God of war 3.

Τρελα εφε,φοβερα γραφικα και επικες μαχες που κραταγαν το ενδιαφερον του παιχτη πολυ ψηλα (σε σχεση με τα 2 πρωτα gow που τα ψηλοβαριομουνα λιγο).

9.5/10

 

Τωρα δεν ξερω σε πιο παιχνιδι να παω στο ps3 μιας και μου εχουνε μεινει 4 παιχνιδια να τελειωσω τα οποια ειναι Uncharted 3 GOTY(για το οποιο δεν πολυ ψηνομαι να το ξεκινησω ακομη),MGS4 (αυτο θα το ειχα ξεκινησει αλλα δεν εχω παιξει κανενα απο τα προηγουμενα εκτος απο 5-10 λεπτακια στο mgs1 και το mgs3, δεν ξερω αν μπορω να παιξω τα προηγουμενα πλεον :/ ),Heavenly sword (το εχω ξεκινησει απο το καλοκαιρι, επαιξα λιγο στην αρχη και το παρατησα μιας και επαιζα περισσοτερο fifa12 το καλοκαιρι,οποτε επαιζα δλδ γτ ή για δουλεια θα ημουνα ή για καφε και τωρα δεν νομιζω να την παλεψω και 2ο hack n slash στα καπακια),Mass effect 3 (περιμενω να τσιμπησω τα 2 πρωτα της σειρας για να το ξεκινησω).

Οποτε αποτι καταλαβαινετε εχω μεγαλο διλλημα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και απο μένα το Uncharted: Golden Abyss.

Σίγουρα απο τα καλύτερα παιχνίδια του Vita μέχρι τώρα, και θα μείνει ένα απο τα καλύτερα της κονσόλας.

Μεγάλο όσο και οι εκδόσεις στο PS3 (κάτι που δεν περίμενα), με αρκετό ψάξιμο, αλλά πολύ εύκολο για hard, μόνο σε μερικά σημεία είναι "δύσκολο".

 

@kjtzemis

Άντε καιρός ηταν να το τελειώσεις το GoW3. ;) Ώρα να πιάσεις του PSP.

Προσωπικά το 1ο Mass Effect το τερμάτησα σε 8 ώρες.

Απο τα παιχνίδια που σου έμειναν, θα έπιανα το Uncharted 3 και μετά Heavenly Sword.

Τα υπόλοιπα θα τα άρχιζα αφού είχα παίξει και τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...