Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ξεκινησα πριν λιγο το Skyrim στο x360 (και πολυ αργησα να το παρω αποφαση).

Επαιξα λιγο, τωρα ακριβως δεν ξερω ποσο ειναι, ισως να ειναι 1 ωρα ισως να επαιζα και λιγο παραπανω απο ωρα.

Δεν ξερω αν ειναι ετσι σε ολα τα rpg (witcher 2 κλπ) αλλα καπως με δυσκολευει και δεν με βολευει οταν πας τα επιτεθεις στον αντιπαλο που πρεπει συγχρωνος να κουνας και τον δεξη αναλογικο για να ελεγχεις τον στοχο, πραγματικα θελει αρκετες ωρες για να το συνηθισεις αυτο το πραγμα (ετσι ειναι και στο witcher 2 γιατι δεν θυμαμαι?).

Επεισης μου βγηκαν τα ματια στην προσπαθεια μου να διακρινω την εικονα, στην αρχη εχει αρκετα σκωτεινα μερη και πχ τα faces των αλλων ανθρωπων δεν τα εβλεπα καθαρα ισως ηθελε κατευασμα η οθονη.εχετε προσεξει εσεις κατι τετοιο με τον φωτισμο του?

Κατα τα αλλα ωραιο παιχνιδακι, θα ασχολουμαι που και που αλλα δεν ξερω αν θα το τερματισω μιας και ακουω οτι ειναι πολυ μεγαλο (γνωριζει κανεις ποσες ωρες gameplay εχει?τ βασικο story γιατι βλεπω οτι εχει παρα πολλα quests που μπορω να κανω).

 

Τωρα σε λιγο λεω να ασχολειθω με το god of war 3 στο ps3 που εχω μερες να το παιξω και το εχω αφησει στις 2 ωρες.λεω να παιξω σημερα το βραδυ μεχρι οσο με παει (3-4 το πρωι,μιας και αυριο δεν θα παιξω).

 

Μου εληξε και η gold που ειχα απο το πακετο του 360 και αντε τωρα να βρω 40Ε για να κανω 14μηνη συνδρομη, δεν μπορω να παιξω και fifa13 online και τρωγομαι με τα ρουχα μου. :cry: :X :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισως πρέπει να ρυθμίσεις λίγο φωτεινότητα ή gamma στο Skyrim για το σκοτάδι που λες. Δεν το έχω το παιχνίδι, οπότε εικασίες κάνω.

 

Οσο για το χειρισμό, το Witcher είναι τελείως διαφορετικό. Γενικά είναι τελείως διαφορετικό, δεν έχει καν νόημα η σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως πρέπει να ρυθμίσεις λίγο φωτεινότητα ή gamma στο Skyrim για το σκοτάδι που λες. Δεν το έχω το παιχνίδι' date=' οπότε εικασίες κάνω.

 

Οσο για το χειρισμό, το Witcher είναι τελείως διαφορετικό. Γενικά είναι τελείως διαφορετικό, δεν έχει καν νόημα η σύγκριση.[/quote']

 

Δν ξερω θα το κοιτάξω αυτό για την φωτεινότητα.

Οχι δν προσπαθώ να τα συγκρίνω απλα ρωταω για να ξερω αν ολα τα RPG εχουν τον ιδιο χειρησμο κατά την διάρκεια της μάχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα 1 ωρίτσα god of war 3.

 

Σκότωσα τον Άδη, μια από τις επικές μάχες του παιχνιδιού.

Πολύ ωραία σκηνικά και τρελά εφέ στα αίματα, ολα τα λεφτά οταν ο Κράτος ειναι από πάνω μεχρι κάτω γεμάτος αίματα.

Σειρά εχει ο Άρης αποτι κατάλαβα.

 

 

Η συνέχεια λογικά την Κυριακή γιατι αύριο δν νομιζω να προλάβω.

Δεν ξερω γιατι αλλα πάνω από μια ωρα gow δεν μπορω να παίξω. :-/

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Επαιξα 1 ωρίτσα god of war 3.

Σκότωσα τον Άδη, μια από τις επικές μάχες του παιχνιδιού.

Πολύ ωραία σκηνικά και τρέλα εφέ στα αίματα, ολα τα λεφτά οταν ο Κράτος ειναι από πάνω μεχρι κάτω γεμάτος αίματα.

Σειρά εχει ο Άρης αποτι κατάλαβα.

 

Η συνέχεια λογικά την Κυριακή γιατι αύριο δν νομιζω να προλάβω.

Δεν ξερω γιατι αλλα πάνω από μια ωρα gow δεν μπορω να παίξω. :-/

 

 

SPOILERS!

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το εβαλα τωρα σε spoiler.

δεν το εβαλα χθες γτ ημουνα απτο κινητο και δεν ξερω αν μπορουσα να βαλω spoiler.

 

Εγώ πάντα έγραφα τον κωδικό για Spoiler. Τώρα πρόσεξα πως υπάρχει και πάνω στα εργαλεία :P.

 

Έπαιξα το demo του Ni No Kuni. Στην αρχή ενοχλήθηκα από το gameplay αλλά μετά το λάτρεψα. Όμορφα γραφικά και καταπληκτικός ήχος. Και εκεί που καθόμουν και ευχαριστιόμουν το παιχνίδι ξαφνικά βγάζει ένα χρονόμετρο και εκεί που τελείωσε μου έβγαλε το μήνυμα ότι τελειώσε ο χρόνος για το demo. Ξενέρωσα απίστευτα. Έτσι είναι όλα τα demos του Store?

 

Το 3DS να φανταστώ έχει πολλά τέτοια παιχνίδια? Το Vita τίποτα?

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα κανα 2ωρω περιπου σημερα god of war 3.

Νταξει το παιχνιδι οσο προχωραει γινετε και πιο ωραιο, πραγματικα το ευχαριστιεμαι.

το εχω αφησει στις 5 ωρες.

 

τελικα εκανα λαθος, ο επομενος απο τον Αδη δεν ηταν ο Αρης αλλα ο Ερμης τον οποιο και σκοτωσα.

Παντως ειχε πλακα το κυνηγητο που παιζαμε μεχρι να το φτασω και να του κοψω τα ποδια. :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis εμένα μου πήρε 33 ώρες το main quest του skyrim. Αν θες να τα κάνεις όλα υπολόγιζε 300+. Ο στόχος θέλει ακρίβεια μόνο στα τόξα στα υπόλοιπα όπλα θα υπολογίζεις στο περίπου. Αν σου φαίνονται σκοτεινά ορισμένα μέρη χρησιμοποίησε

torch

 

 

Κι εγώ με τη σειρά μου να πω ότι παίζω αυτό τον καιρό Mass Effect 1 στο xbox. Ανάμεικτα συναισθήματά μου έχει αφήσει μέχρι στιγμής, θα έχω βέβαια πιο ολοκληρωμένη άποψη όταν τελειώσω το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πράγμα σήμερα αλλά όλα με τα αδέρφια.

 

Αρχικά, Lord of the Rings: War in the North με τον μικρό αδερφό. Μπαίνει σιγά σιγά καλύτερα στο κλίμα στο παιχνιδιών ενώ εγώ εξερευνώ ένα είδος που δεν είχα δώσει πολύ σημασία εδώ και καιρό (RPG). Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το παιχνίδι (δεν περίμενα και τρελά πράγματα) αλλά για παρεούλα με τον αδερφό μου όταν βαριέμαι να παίξω μόνος είναι ότι πρέπει. Μια ερώτηση μόνο: Παρατήρησα πως όταν παίρνω κάποια πράγματα από κάτω εμφανίζονται ακόμα στην οθόνη του αδερφού μου και δεν φεύγουν. Ίσως να είναι μόνο για τα λεφτά αυτό. Για τα items ισχύει?

 

Δεύτερο παιχνίδι σήμερα ήταν το LEGO Lord of the Rings (πιάσαμε τα LOTR σήμερα) με την αδερφή μου. Πολύ ευχάριστο το gameplay (κλασσικό LEGO) ενώ έπαθα πλάκα με τα cutscenes. Είναι σαν να βλέπεις την τριλογία με τουβλάκια. Χίλια μπράβο στους δημιουργούς για ένα παιχνίδι που φαίνεται ότι φτιάχτηκε με κόπο και μεράκι και έχει πολλές πετυχημένες αστείες στιγμές χωρίς όμως να χαλάν το ύφος της ταινίας.

 

Τρίτο και τελευταίο για σήμερα ήταν η συνέχεια του LBP2 μαζί και με τα 2 μου αδέρφια αυτήν την φορά. Οι τύποι στην Media Moscule δεν παίζονται. Έχουν τρομερή φαντασία και αυτό φαίνεται σε κάθε πίστα. Ανυπομονώ να παίξω μέσα στο 2013 την έκδοση του PS Vita που όπως έχω ακούσει πολλάκις είναι και η καλύτερη.

 

Αυτά για σήμερα με μπόλικα games και ευχάριστα κάνοντας ένα μικρό διάλειμμα από το "βαρυ" Hitman Absolution.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis εμένα μου πήρε 33 ώρες το main quest του skyrim. Αν θες να τα κάνεις όλα υπολόγιζε 300+. Ο στόχος θέλει ακρίβεια μόνο στα τόξα στα υπόλοιπα όπλα θα υπολογίζεις στο περίπου. Αν σου φαίνονται σκοτεινά ορισμένα μέρη χρησιμοποίησε

torch

 

 

Κι εγώ με τη σειρά μου να πω ότι παίζω αυτό τον καιρό Mass Effect 1 στο xbox. Ανάμεικτα συναισθήματά μου έχει αφήσει μέχρι στιγμής, θα έχω βέβαια πιο ολοκληρωμένη άποψη όταν τελειώσω το παιχνίδι.

αν εχω καταλαβει καλα το main quest το τερματιζω πηγενοντας στον χαρτη μονο στην ενδειξη μιας πορτας (καπως ετσι ειναι το σημαδι) σωστα?δλδ αν πηγενω συνεχεια σε αυτο το συμβολο θα το τελειωσω και εγω εκει γυρω στις 30-35 ωρες?

οσο για τον στοχο στο περιπου υπολογιζω, πολλες φορες βαραω και στον χαμο.τοξο μεχρι στιγμης δεν εχω χρησιμοποιησει.

τι ειναι αυτο που μου εγραψες στο spoiler? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis κάπως έτσι, θα το καταλάβεις και απ το story ποια είναι η βασική ροή που πρέπει να ακολουθήσεις.

 

 

Το torch που σου έγραψα είναι ο πυρσός και θα τον χρησιμοποιείς σε μέρη σκοτεινά όπως πχ σε μια σπηλιά. Θα τον βρεις σε σπηλιές και σε άλλα μέρη ή μπορείς να τον αγοράσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τοτε..θα το δοκιμασω.προς στιγμην επειδη οπως ειπα δεν εχω παιξει ουτε 2 ωρες ισως δεν βρηκα στον δρομο μου κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...