Προς το περιεχόμενο

Τέλος στα γκολ φαντάσματα από τη FIFA με τη χρήση της τεχνολογίας


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου θυμιζει το ανεκδοτο με την NASA να σπαταλαει δις στην ευρεση στυλου που γραφει σε ολες τις συνθηκες, ολες τις βαρυτητες ή οχι, θερμοκρασιες κλπ... Και απλα θα μπορουσαν να εχουν μολυβι!

Δηλαδη θα τους χαλουσε μια καμερα και ενα ακουστικο στον διαιτητη (που εχει ηδη) να του λενε τη εδειξε το ριπλει...?

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμιζει το ανεκδοτο με την NASA να σπαταλαει δις στην ευρεση στυλου που γραφει σε ολες τις συνθηκες, ολες τις βαρυτητες ή οχι, θερμοκρασιες κλπ... Και απλα θα μπορουσαν να εχουν μολυβι!

Δηλαδη θα τους χαλουσε μια καμερα και ενα ακουστικο στον διαιτητη (που εχει ηδη) να του λενε τη εδειξε το ριπλει...?

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

 

5 σελιδες το λεμε το ιδιο. Δεν ειναι μπασκετ εδω για να κοβεται η φαση και να περιμενει ο διαιτητης να του πουνε τι εγινε τελικα.

Και εκτος αυτου σε περιπτωσεις που ο διαιτητης δεν εχει στο μυαλο του μια αμφισβητιση, και αφηνει τη φαση να προχωρησει, τι θα γινει; θα ακουει απο το ακουστικο 1-2 λεπτα μετα (που μπορει να εφτασαν στην αλλη ακρη να εουν βαλει και γκολ οι αλλοι), ε ωπα ωρα, ηταν οφσαιντ η προηγουμενη φαση, γυριστε τη πισω ολη την υποθεση... δε γινονται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μερικοι ειστε εντελως off.Τι σχεση εχουν τα οποια λαθη των παικτων με το απολυτο του κανονισμου του παιχνιδιου?Ελεος δηλαδη.Offside και goal ειναι οι βασικοτεροι παραγοντες διαστρεβλωσης αποτελεσματων.Μου φαινεται οι περισσοτεροι γουσταρουν να παραμεινουν στον οπαδικο σκοταδισμο αγκαλια με τις βρωμοφυλλαδες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θελουμε να βλεπουμε το ριπλει και ναι λεφτα εχει η fifa οτι θελει θα τα κανει και θα βαλει και τα πιο ακριβα συστηματα αν θελει. αν σας χαλαει αυτο καποιους να πατε να δειτε χαντμπολ η το χειροτερο πρωταθλημα του κοσμου το ελληνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.ρε χαλαρωστε. μια απλη καμερα δε κανει δουλεια γιατι πρεπει να μπει ακριβως στην ευθεια με τα δοκαρια. πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να μπει απο την μεσα πλευρα των δοκαριων γιατι αλλιως δε θα βλεπει λογω των δοκαριων. επειδη απο τη μεσα μερια δε μπορεισ να βαλεισ οτι ναναι καμερα, εξου και η "μικροκαμερα". με το ματι δε γινετε δουλεια ακομα και αν βαλεισ 20 διαιτητες στην τελικη γραμμη και με το ριπλει φεξε μου και γλυστρξσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι η χειρότερη των γαυρων :-D

 

μπα θα τριπλιασουν τα ψευτικα πεναλτυ και κοκκινες καρτες.

εκει που τα κορακια δινανε 1 πενταλτυ και μια κοκκινη υπερ του γαυρου,τωρα θα δινουν τρεις. :mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερα τιποτα για replay.εγω πιστευα το προφανες....εναν ανιχνευτη μεσα στην μπαλα ενα γραμμαριο για παραδειγμα καποιου μεταλλου και οταν περναει η μπαλα τη γραμμη το τερμα εχοντας καποιο μηχνισμο να επικυρωνει το γκολ!δεν ειναι τοοοσο δυσκολο αυτο για αρχη....αλλα δεν κανει κανεις την αρχη γιατι σταδιακα παμε σε καταργηση διαιτησιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Καμια σχεση και οι 2. Η φιλοσοφια της ΦΙΦΑ και της ΟΥΕΦΑ παντα ηταν και θα ειναι ΑΜΕΣΗ αποφαση του διαιτητη.

 

Ασε που ετσι και αλλιως εδω δεν ειναι μπασκετ να σταματανε οι φασεις και να νεκρωνει η μπαλα καθε λιγο και λιγακι.

Εδω μιλαμε για ποδοσφαιρο και δεν μπορουμε να σταματησουμε μια φαση να ελεγξουμε εαν περασε τη γραμμη! :eek: Δεν το καταλαβαινετε οτι αυτο που λετε δεν εχει πρακτικη αξια με το ριπλει?? :eek: Θα γινει μια αμφισβητουμενη φαση και θα γινει τι? Θα σταματησει ο διαιτητης την φαση που εξελισσεται για να δει το ριπλει?? Ή μηπως μολις περασει η φαση θα δει το ριπλει και θα πει αααα παμε σεντρα ειναι γκολ? Δεν υπαρχουν αυτα.

 

 

Και εγώ διαβάζω και διαβάζω τα πρώτα σχόλια περί διαιτητή και replay και άλλοι 20 να συμφωνούν και σκέφτομαι κάτι δεν πάει καλά.

 

Και δηλαδή γιατί όλοι δεν έχετε πρόβλημα ο διαιτητής να δει το replay αλλά έχετε πρόβλημα (πάλι με την χρήση τεχνολογίας) να έχουν αισθητήρες τα δοκάρια και να τον ειδοποιούν άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα πιο αστεία σχόλια είναι αυτά που αναφέρουν πως θα χαθεί το "τυχαίο" του ποδοσφαίρου, η μαγεία κτλ. Συνήθως είναι οι ίδιοι που βγαίνουν και κλαίγονται μετά από κάποια λάθος απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θεωρεί μαγεία του ποδοσφαίρου τη γκρίνια και τις φασαρίες σε κάθε αμφισβητούμενη φάση, προφανώς δεν τους νοιάζει ο αθλητισμός.

Σε εμάς που αρέσει το ποδόσφαιρο, όπως και το μπάσκετ, τέννις, βόλευ κτλ, θέλουμε να είναι δίκαιο και όσο γίνεται καθαρό.

 

Μια χαρά είναι, όντως το τσιπάκι νόμιζα οτι θα βάλουν αλλά σκοπός είναι να γίνεται δουλειά.

Για το replay, εξήγησαν ήδη τα παιδιά οτι είναι βλακεία. Λέτε να μη το σκέφτηκαν και εμείς οι φωστήρες του insomnia αμέσως βρήκαμε οτι ή είναι χαζοί, ή θέλουν μόνο μίζες, ή και τα δυο.

 

Και για το offside αμα βγει κάτι, εγώ πάλι υπέρ είμαι.

Βέβαια αμα θελει ο διαιτητής στρέβλωση αποτελέσματος γίνεται, αλλά κάτι είναι κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...