Προς το περιεχόμενο

Πλησιάζει ο ανταγωνιστής του iPhone από την Amazon σύμφωνα με νέες φήμες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίνουξ

Από τη Φρικηπαίδεια, την ελεύθερη παρωδία

 

Το Λίνουξ (Linux), επίσης γνωστό και ως Τα Λίνουξ, Το Λινουξάκι, Λάινουξ, Λάιναξ, Λίνουκς (!?) και αυτό με τον πιγκουίνο, είναι μια μονάδα μέτρησης γαμιστερότητας η οποία χρησιμοποιείται από γαμιστερούς τυπάδες για να διαχωρίζονται από διάφορους Τάκεις.

 

Ο όρος κατάγεται από το ομώνυμο λειτουργικό σύστημα που ανήκει στην κατηγορία του δωρεάν λογισμικού, ανοιχτού κώδικα με αποτέλεσμα όλα τα χαρακτηριστικά του είναι ελέυθερα και ανοιχτά προς τροποποίηση, ξέσκισμα αναδιανομή, ψαλιδισμό με ζένερ, κβαντική τηλεμεταφορά, διπλό κλικ και καρεκλάτα.

Στο δια ταυτα τώρα, εφοσον το android βασίζεται στον linux kernel και επειδη χρησιμοποιω ANDROID, τοτε ανήκω στο συνδικάτο των γαμιστερών τυπάδων. Δεν ανέχομαι μη γαμιστεροι τυπάδες να μας κλέβουν τα γκομενάκια μονο και μονο επειδη έχουν το μηλόφωνο - πιπινοπαγίδα - σουπερντούπερ γκομενομαγνήτη κινητο, αυτό με θλίβει και με στεναχωρεί πάρα μα πάρα πολύ.

 

Και να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, την τεχνολογία την έχουμε να εξυπηρετούμε τις ανάγκες μας ή τα ένστικτά μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπου σκαω μου κανουν παντα 3 απλεσ ερωτησεις.ποσο αγορασα το κινητο;καλα δεν εχει καθολου πλαστικουρα πανω το κινητο;μπορουμε σε παρακαλω να το δουμε εστω και για λιγο;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα ρε φίλε 3 ερωτήσεις μου κάνουν. Τ28s ειναι αυτό? Ουάου!!!! Θελεις να πάμε σπίτι μου να μου το δείξεις καλύτερα? Θα φέρεις και τον φορτιστή του για να με δεσεις με το καλώδιο?

Είδες που με κινητο 15ετίας σε 3 ερωτήσεις βάζω γκόλ ενω εσυ με 3 ερωτήσεις δεν εχεις πατήσει ουτε στα προκαταρτικά..

 

Έλεος sweet jesus..

 

Sent from my T28s using και εγώ δεν ξέρω τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, την τεχνολογία την έχουμε να εξυπηρετούμε τις ανάγκες μας ή τα ένστικτά μας?

 

Φιλοσοφικές αναζητήσεις στις 2+ το βράδυ; :P

 

Οι ανάγκες μας περιλαμβάνουν και όσα μας προτάσσουν τα ένστικτά μας. Ένστικτο είναι και η αυτοσυντήρηση που σε ωθεί να φας, να έχεις σπίτι, να ντύνεσαι, κλπ. Ένστικτο είναι και το σεξ (μιας και σ' έναν τέτοιο post αναφερόσουν), οπότε ναι, από αυτή την άποψη, το πουλ-μουρ σε γκομενάκια μια χαρά ανάγκη είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aneurysm να πουμε στην apple να ριχνει πλαστικουρα στα κινητα πλεον.ρε αδερφε δεν μπορεις να καταλαβεις οτι ολα μεσα στη ζωη ειναι.κ η εμφανιση μετραει παρα πολυ πλεον σε ολα.που ζεις.αντε γεια.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους και ένας που έχει πιάσει το νόημα.

 

Sorry, αλλά με τους Apple fanboys και με τους Apple αντι-fanboys, έχουμε πλέον πήξει και διαβάζουμε συνέχεια ότι να 'ναι.

 

 

ναι ρε φιλε πες τα γιατί εδώ μέσα έχουνε γίνει ομάδες τον apple τον android και τώρα όπου νάνε και τον windows 8...

ΑΥΤΟ! είναι που βγάζει η εταιρία κλάνει - χέζει και όλα μαζί σε super τιμή για την τσέπη μου το γούσταρα το πήρα και δεν πέφτει λόγο σε κανέναν.....

- << ναι ρε φιλε αλλα android είναι χειρότερο από το iPhone γιατί εμενα έχει καλύτερη υποστήριξη>>

- << ναι αλλα το windows έχει καλύτερη κατασκευή>>

αααα ρε ΜΠΡΑΦ που θέλουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλανήτης Γή, 2012.

 

Βέβαια. Τύλιξε σκουπίδια με ένα ωραίο περιτύλιγμα και θα ξεπουλήσεις στο λεπτό.

 

Haldol, ειναι διαφορετικό το ένστικτο της αυτοσυντήρησης απο την ανάγκη για φαγητό.

 

Οσο για το σεκζ, είναι ενστικτο το να πηδιεσαι αλλά ανάγκη το να κάνεις έρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε τι μου θημησατε,με τη συζητηση που ανοιξατε!

Πριν καμια 6 ετια,λογικα προ iphone και πολυ πιο δυσκολοι καιροι,χρησημοποιουσα για πιπινομαγνητη,ενα τσιουαουα!

Δε λεω τρομερος γκομενομαγνητης το ατιμο,αλλα λαθος γκομενες τραβουσε!Ηταν παντοτε απ'αυτες που δεν ελεγαν να ξεκολησουν!

 

Ελπιζω τωρα με το iphone,να εχουν γινει καπως καλυτερα τα πραγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσακαλια εσκασα ενα τηλ στην apple στα κεντρικα για να σμπρωξει μπαχατελες κινητα απο ατοφιο πλαστικο για να μην σπανε και με καλο βερνικομα για τισ γρατσουνιεσ.αφου πηρα το οκ την πεφτω ησυχος.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να την πέφτεις μαζι με κανα γκομενάκι που σου έριξε το iphone. Τόσα λεφτά πεταμένα, τουλάχιστον να αποκτήσει το κινητό σου την χρηστική αξία για την οποία σχεδιάστηκε, μην το έχεις μόνο για να παίρνεις τηλέφωνα. Αυτό το κάνεις και με ένα ericsson GF768.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου σκαω μου κανουν παντα 3 απλεσ ερωτησεις.ποσο αγορασα το κινητο;καλα δεν εχει καθολου πλαστικουρα πανω το κινητο;μπορουμε σε παρακαλω να το δουμε εστω και για λιγο;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Δηλαδή αυτός που έχει την άνετη και χλιδάτη ζωή με τα όλα του τη θα έπρεπε να πει? Αυτός ναι να μιλήσει για μούρη, έ όχι όμως και το κάθε νούμερο επειδή έχει ένα iphone που στην τελική μπορεί να το πήρε μεταχειρισμένο, ή να το έκλεψε ή να το έχει με τις δόσεις στην κάθε γνωστή αλυσίδα! Τι να το κάνω το iphone όταν θα βγαίνω μετά και δεν θα έχω λεφτά για καφέ? Ναι το παίζω πιπίνι στους χρήστες με nokia 3310? Είστε καλά ρε?

 

Κάποιος δηλαδή με Galaxy, Sensetion, Lumia + άλλες πόσες ωραίες συσκευές ( πάντα με τα γούστα του καθενός ) δεν βγάζει γούστο? Δεν τον ρωτάνε πόσο το πήρε? Δεν έχουν την απορία να δουν τη συσκευή και να τη χαζέψουν βλέποντας τις δυνατότητες που έχει?

Θα δεις δηλαδή GalaxyS3 και δεν θα το χαζέψεις? Μάλλον να στο πω αλλιώς αυτός είναι ή δεν είναι μούρη???

 

Η πλαστικούρα είναι το θέμα? Ναι ρε πλαστικό καλής ποιότητας είναι και αν θες να ξέρεις είναι κινητό και τα κινητά είναι πλαστικά! Το βρήκαν όλοι τώρα με το γυαλί.

Έχουμε φτάσει σε σημείο να ξοδεύουμε 100+ ευρό για θήκες, screen protector, αξεσουαρ και ότι μαλακία μας αναγκάζουν να αγοράζουμε για την ασφάλεια του ΚΙΝΗΤΟΥ!

Εδώ βγήκε Iphone με swarovski και καθόμαστε αυτή τη στιγμή και μιλάμε για πράγματα υποκειμενικά!

 

Εγώ ένα κατάλαβα το iphone σε κάνει ψωνάρα και υποκριτή μιας και όλα τα βλέπεις πάντα υπερ προς apple και ποτέ μα ποτέ οι χρήστες δεν βλέπουν τα καλά που έχει μια νέα συσκευή. Κ εγώ θα μπορούσα να έχω iphone και ο καθένας άλλα δεν θέλει ρε γιατί κάνει αυτά που κάνει και σε μια άλλη συσκευή.

 

Οπότε η μούρη για μένα είναι σχετική και φυσικά σε άλλα πλαίσια πιο σοβαρά, όχι σε 15χρονες μαλακίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όλες οι εταιρίες (ή ίσως οι δημοσιογράφοι) κάνουν ένα βασικότατο λάθος στις συγκρίσεις ψάχνοντας το iphone / ipad killer: Δεν υπάρχει και δεν θα υπάρξει θέμα σύγκρισης συσκευών γιατί πολύ απλά το iPhone αλλά και το iPad είναι υποδεέστερα από πολλές άλλες TOP συσκευές της αγοράς! Ο μόνος τρόπος να "σκοτώσεις" ή έστω να ανταγωνιστείς τις εν λόγω συσκευές είναι να δημιουργήσεις ένα αντίστοιχο οικοσύστημα με αυτό της apple! Με λίγες αλλά καλές συσκευές που να τρέχουν ένα γρήγορο λογισμικό, χωρίς να παιδεύεσαι να βρεις ποιο hardware κάνει για ποιαν έκδοση του λογισμικού, και βεβαίως με ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ appstore από πίσω που να υποστηρίζει συνεχώς τις συσκευές σου!

 

Οπότε ο τίτλος "Killer" ως έννοια hardware έχει κατακτηθεί κατά καιρούς από πολλούς ανταγωνιστές. Την ίδια την apple όμως δεν μπορεί να ξεπεράσει κανένας, γιατί άλλοι κινούνται σε λάθος κατευθύνσεις και άλλοι δεν έχουν προλάβει ίσως ακόμα να στήσουν έναν κολοσσό αντίστοιχο της apple...

 

Ολόσωστος. Δεν αρκεί να έχεις φερράρι, χρειάζεσαι και κατάλληλη βενζίνη.Το hardware, μόνο του σαν οντότητα, δεν αξίζει μία. Ο συνδιασμός hw-sw είναι το κλειδί της επιτυχίας και είναι βέβαιο ότι η apple (και η κάθε apple) παίζει πολύ καλά το ρόλο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω.. ξεφυγαμε για τα καλα σε αυτο το θεμα :P, οποτε ας προσθεσω και εγω τη δικη μου σοφια

@aneurysm Νομιζεις ρε φιλε οτι το ποσοστο που γνωριζει πως το Android βασιζεται στο Linux ειναι μεγαλυτερο απο 15%-25%? Και απο αυτο το 25% ποσοι ξερουν τι προγματικα ειναι το Matrix εεεεε το Linux!?

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το iphone ηρθε και εκατσε πανω σε ενα μεγαλο κενο της αγορας. Ενα κινητο που ενοποιησε ολα αυτα που σου εδιναν τα Nokia (στυλ και λειτουργικοτητα), SonyEricsson (μουσικη και μνημη), Samsung (καμερα και οθονη). Ηταν η συνεχεια του 3310 (που ηταν η συνεχεια του 6210). Ενα κινητο που σου προσφερε ευκολια στη χρηση, καποια αχρηστα, αλλα πολυ εφετζιδικα κολπακια (τοτε μελωδιες, εικονομηνυματα, 3 μηνυματα sms σε ενα, τωρα εφαρμογες με φωτιες, μπυρες, κλανιες, γυρνας το τηλεφωνο στο πλαι και τσουπ αλλαζει εντελως κλπ), την δυνατοτητα του να προσαρμοσεις την εμφανιση του κινητου στο δικο σου στυλ και τελος, δεν ντρεποσουν να το δειξεις στον υπολοιπο κοσμο. Προσθετουμε την μεγαλη οθονη αφης (χωρις την "οδοντογλυφιδα"), το οτι ηδη ασχολιοταν πολυ κοσμος (γνώστες της τεχνης του προγραμματισμου) με το appstore αρα ηταν ετοιμοι για τη δημιουργια χιλιαδων εφαρμογων για ολα τα γουστα (σε αντιθεση με το Symbian) και αυτοματως εχουμε ενα πολυ καλο ενα ΤΕΛΕΙΟ gadget-κινητο!! Απο κει και περα, αλλαξαν πολλα. Προσαρμοστηκαν οι αλλες εταιριες, ακολουθησαν το ρευμα και την εντολη του κοσμου (ετσι μου βγηκε, δεν πολιτικοποιω το θεμα) και τωρα εχουμε ενα καρο κινητα που ειναι καλυτερα απο το iphone αλλα ΔΕΝ ειναι iphone.

 

 

υγ το να ξεπερασεις το iphone ειναι πολυ ευκολο, αρκει να στησεις ενα καλυτερο marketing system απο την Apple.

υγ2 δεν ειχα ουτε θα αποκτησω ποτε iphone (ειναι θεμα τιμης) (τιμης εννοω honour και οχι price)(οτι θα χρησιμοποιουσα αγγλικα για να εξηγησω κατι στα ελληνικα δεν το περιμενα ΠΟΤΕ). Αυτο ομως δεν αλλαζει τα γεγονοτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...