Προς το περιεχόμενο

Αρχές Αυγούστου η τελική έκδοση των Windows 8 και στα καταστήματα 26 Οκτωβρίου [Ενημερώθηκε]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας καλός λόγος για να βάλει κάποιος τα 8 ...... είναι ότι τα μηχανήματα πετάνε .... πραγματικά πετάνε.

Μέχρι και το μικρό μου με atom αναστήθηκε.

 

40 € είναι πάρα πολύ καλά .... και δεν νομίζω πως θα έχει σχέση το τι έχει ο κάθε ένας πριν, με κλειδί ή όχι κ.λπ.

Αν γίνει κάτι τέτοιο .... κακό του κεφαλιού τους .... θα φάνε Black Edition που θα πάει σύννεφο

 

θα συμφωνησω οταν τα ειχα βαλει μετρουσα 500ΜΒ μνημης λιγοτερα απο τα 7. :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Δεν χρειάζεται κάτι. Μόλις κυκλοφορήσουν επίσημα, θα πας στο windows.com, θα πληρώσεις τα €40, θα κατεβάσεις τον web installer και θα αρχίσει το upgrade

 

 

Εννοεις οτι θα μου δωθει η επιλογη για 64 bit αν και θα εχω license XP Pro 32 bit ;

 

Μακαρι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To MSDNAA παίρνει αμέσως τις νέες εκδόσεις λειτουργικών της MS μόλις βγουν; Από εκεί ελπίζω να τα πάρω.

 

Αυτό ρώτησα κι εγώ πριν.

Άγνωστον, θα δείξει. Τώρα που το μετέφρασαν στα ελληνικά πάντως έβαλαν και ελληνικές εκδόσεις windows. Πριν "έπρεπε" να τα είχες αγγλικά, μιας και τα Professional δεν δέχονταν επίσημα εξελληνισμό.

Ότι θα τα βάλουν κάποια στιγμή, θα τα βάλουν. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βρίσκει το product key του τρέχοντος λειτουργικού.

Εγώ θέλω το product key των vista που έτρεχε το sony vaio όταν το αγόρασα.

Λογικά η sony πρέπει να το ξέρει.

 

Ενας τύπος σε ένα forum λέει ότι είναι από κάτω!!!

 

και οντως εκει πρεπει να ειναι. Ενα αυτοκολλητο στο laptop. Δεν βγαινει και τοσο ευκολα. λπιζω να μην εχει ξεφτισει τοσο που να μην διαβαζεται, γιατι τοτε το εχασες. Ουτε η sony δεν νομιζω να μπορει να κανει αντιστοιχιση με το s/n του laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο ελαφριά από τα 7 δηλαδή;

 

ΠΕΤΑΝΕ φιλαράκο!!!!!!

Δοκίμασα τη Release Preview και έπαθα πλάκα, πολύ πιο γρήγορα από τα 7.

Φαντάσου πως θα πηγαίνουν αν εγκατασταθούν σε ssd δίσκο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται κάτι. Μόλις κυκλοφορήσουν επίσημα, θα πας στο windows.com, θα πληρώσεις τα €40, θα κατεβάσεις τον web installer και θα αρχίσει το upgrade

 

Πως γίνεται να πληρώσω 40$ αντίς 40€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λεπτό γιατί μπερδεύτηκα...

Έχουμε και λέμε, καταρχήν από ότι κατάλαβα βάζοντας απλά Win8 RP χωρίς να έχεις γνήσια κάποια προηγούμενη έκδοση δεν παίζουν τα 40$ έτσι?

Επίσης, έχω ένα netbook παρετημένο με xp πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω (αν γίνεται) το product key για να εκμεταλλευτώ την προσφορά αυτή στο desktop που παίζει με 7αρια του θείου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι θα μου δωθει η επιλογη για 64 bit αν και θα εχω license XP Pro 32 bit ;

 

Μακαρι....

 

Ναι το κλειδί δεν έχει καμία σχέση με το 64Χ - 32Χ, με το ίδιο γνήσιο κλειδί μπορείς να βάλεις οτι θες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν PLATO (2004 αγορασμένο) με Windows XP Home Edition και το αυτοκόλλητο είναι σε άριστη κατάσταση και φαίνεται κανονικά το serial. Με αυτό το serial θα μπορέσω να κάνω την αναβάθμιση σε win8 64bit με 40€? ή θα πρέπει να τρέχω το συγκεκριμένο λειτουργικό με το συγκεκριμένο serial και να κάνω την αναβάθμιση μέσω τον XP?

 

Το OEM έχω την εντύπωση ότι δεν μπορούν να μεταφερθούν σε άλλα συστήματα παρά μόνο σε αυτό που είναι εγκατεστημένα. Μπέρδεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσό με τα 40 ευρώ και τα κλειδιά έχει γίνει μπέρδεμα.Εγώ που κοίταξα τα win8 δεν μου φάνηκαν πιος ξέρει τι.Δεν υπάρχει λόγος να πας από 7 σε 8 για μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά τα 7ρια μου είναι πειρατικά. Και έχω βαρεθεί να είμαι πειρατής. Τα πρώτα και τελευταία legal windows που είχα ήταν τα Win95 τα έχω ακόμα κάπου θαμμένα στην αποθήκη :-D Τα XP( plato) που προανέφερα είναι από τον παλιοοοοοο υπολογιστή του κουνιάδου και είπα άμα μπορώ γιατί όχι να τα αξιοποιήσω, αφού ούτως ή άλλος έχω σκοπό να αναβαθμίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα λίγο. Στην αποθήκη έχω έναν παλιό PLATO με αυτοκολιτάκι windows XP με το serial. Θα μπορέσω με αυτό το serial με 40€ (εφόσον ισχύσει και στην Ελλάδα) να αναβαθμίσιμο σε win 8 για τον τωρινό μου υπολογιστή;;;

 

ναι

 

Αυτό βρίσκει το product key του τρέχοντος λειτουργικού.

Εγώ θέλω το product key των vista που έτρεχε το sony vaio όταν το αγόρασα.

Λογικά η sony πρέπει να το ξέρει.

 

Ενας τύπος σε ένα forum λέει ότι είναι από κάτω!!!

 

από κάτω από το Laptop σε αυτοκόληττο..

 

Ένα λεπτό γιατί μπερδεύτηκα...

Έχουμε και λέμε, καταρχήν από ότι κατάλαβα βάζοντας απλά Win8 RP χωρίς να έχεις γνήσια κάποια προηγούμενη έκδοση δεν παίζουν τα 40$ έτσι?

Επίσης, έχω ένα netbook παρετημένο με xp πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω (αν γίνεται) το product key για να εκμεταλλευτώ την προσφορά αυτή στο desktop που παίζει με 7αρια του θείου?

 

Μάλλον θα ελέγξουν το κλειδί που θα τους δώσεις όταν αγοράσεις τα 8 με την προσφορά..

 

Δηλαδή, μέσα από το site της Μ$, δίνεις το product key των ΧΡ και $40 και σου επιστρέφει ένα product key των 8 (άρα φορμά κλπ) ;

 

yes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...