Προς το περιεχόμενο

Αρχές Αυγούστου η τελική έκδοση των Windows 8 και στα καταστήματα 26 Οκτωβρίου [Ενημερώθηκε]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Windows 8 RP είναι δωρεάν αυτη την στιγμή για όλους . Όσον αφορά τα 7άρια του θείου , δεν νομίζω ν αγίνεται κάτι τέτοιο αφου θέλει πιστοποιημένο γνήσιο κλειδί...

Το δοκίμασε ή αναφερεσαι για τη τελική έκδοση των 8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή φάση , αρκεί να μην αλλάξουν γνώμη.

 

Βασικά γράψτε άκυρο γιατί διαβάζω τώρα την ενημέρωση στο άρθρο στο οποίο υπάρχει παράθεση δήλωσης διευκρίνησης του Windows Communication Manager ο οποίος αναφέρει

 

"(P)eople can move from the Windows 8 Release Preview to Windows 8 Pro using the Windows 8 Upgrade Assistant and will only have the options to migrate their personal files or keep nothing at all when upgrading. People moving from the Windows 8 Release Preview will need to make sure you have an underlying license for either Windows XP, Windows Vista or Windows 7."

Οπότε η πληροφορία του Computerworld από το οποίο είχε ξεκινήσει η όλη ιστορία δεν είναι απόλυτα ακριβής, ναι μεν θα μπορεί να γίνει αναβάθμιση αλλά θα πρέπει να υπάρχει κλειδί από XP, Vista ή 7. Όλα αυτά πάντα μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2013, μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρίσκουμε το κλειδί των vista που είχε το laptop μας όταν το αγοράσαμε;(Γιατί στο μεταξύ έχει φάει 50 φορματ και έχουν μπει πάνω όλες οι beta releases όλων των λειτουργικών που μπορεί να φανταστεί κανείς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρίσκουμε το κλειδί των vista που είχε το laptop μας όταν το αγοράσαμε;(Γιατί στο μεταξύ έχει φάει 50 φορματ και έχουν μπει πάνω όλες οι beta releases όλων των λειτουργικών που μπορεί να φανταστεί κανείς)

 

χμ αφου ειναι και απο XP ψαχτε βρειτε οτι παλια πεταμενα laptop kai pc Ειχατε με αυτοκολλητακι XP Πανω :P

 

Εμένα αυτό με έχει σώσει

 

http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα λίγο. Στην αποθήκη έχω έναν παλιό PLATO με αυτοκολιτάκι windows XP με το serial. Θα μπορέσω με αυτό το serial με 40€ (εφόσον ισχύσει και στην Ελλάδα) να αναβαθμίσιμο σε win 8 για τον τωρινό μου υπολογιστή;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, καλή η τιμή δεν λέω. Αλλά στην ουσία γιατί ένας ικανοποιημένος χρήστης Windows 7 να θέλει να βάλει Windows 8, και ειδικά εφόσον δεν έχει tablet; Εγώ πάντως, δεν ξέρω για εσάς, για 1η φορά είμαι τόσο αδιάφορος για μια νέα έκδοση Windows που δεν φαίνεται να έχει να προσφέρει στην πραγματικότητα τίποτα νέο σε Desktop users που έχουν ήδη Windows 7.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο πάντως που τα δολάρια μεταφράζονται ως ευρω και λόγω μάρκετινγκ απλα κάποιοι στις ΗΠΑ θέλουν να κερδίσουν απο την Ευρώπη ζεστό χρήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας καλός λόγος για να βάλει κάποιος τα 8 ...... είναι ότι τα μηχανήματα πετάνε .... πραγματικά πετάνε.

Μέχρι και το μικρό μου με atom αναστήθηκε.

 

40 € είναι πάρα πολύ καλά .... και δεν νομίζω πως θα έχει σχέση το τι έχει ο κάθε ένας πριν, με κλειδί ή όχι κ.λπ.

Αν γίνει κάτι τέτοιο .... κακό του κεφαλιού τους .... θα φάνε Black Edition που θα πάει σύννεφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό με έχει σώσει

 

http://www.nirsoft.n...key_viewer.html

 

Αυτό βρίσκει το product key του τρέχοντος λειτουργικού.

Εγώ θέλω το product key των vista που έτρεχε το sony vaio όταν το αγόρασα.

Λογικά η sony πρέπει να το ξέρει.

 

Ενας τύπος σε ένα forum λέει ότι είναι από κάτω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια καλη ιδεα να παω απο XP pro 32 bit (νομιμα) σε 8αρια 64bit (νομιμα) ;

 

Δεν χρειάζεται κάτι. Μόλις κυκλοφορήσουν επίσημα, θα πας στο windows.com, θα πληρώσεις τα €40, θα κατεβάσεις τον web installer και θα αρχίσει το upgrade

 

Είναι πιο ελαφριά από τα 7 δηλαδή;

 

Ναι και πιο γρήγορα στο boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...