Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λες χαζομάρες Σωτήρη..

Καταρχήν το BF4 χρησιμοποιεί νέα μηχανή γραφικών, οπότε DLC δεν γινόταν να βγει.

Και μην μου πεις ας το έβγαζαν με την ίδια μηχανή γραφικών γιατί ήταν για τον φούτσο η Frostbite 2, ειδικά στα physics και είχε και ένα σωρό bugs.

 

Επίσης το ότι έτρεξαν το video με HD7990, κρύβει ''πολλά''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεω και εγω... οτι αλλαξανα αυτα που επρεπε ωστε να βγει νεο παιχνιδι... γραφικα-πιστες-οπλα-εφε....  ο θανασης και Ο rhomio (αν καταλαβα καλα) ειναι αντιθετοι στο οτι βγηκε νεο παιχνιδι και οχι dlc.... και δε θεωρω οτι μπορει καποιοσ να πει αρπαχτη πριν καν παιξει ενα παιχνιδι... απλα θελω να καταλαβω τι περιμενατε-νε απο βαττλε4... εγω υα απογοητευτω μονο αν δε βαλουν νεα οπλα στο μουλτι, αν δε δω παραπανω διοπτρες νυχτος(το εχω αχτη στο 3).... και φυσικα αν δε διορθωσουν λιγο τα προβληματα του battleog k του origin... απο οτι ειδα στο βαττλελογκ δεν αργει και πολυ....

Battlefield 4 launches Fall 2013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

εγω υα απογοητευτω μονο αν δε βαλουν νεα οπλα στο μουλτι, αν δε δω παραπανω διοπτρες νυχτος(το εχω αχτη στο 3).... και φυσικα αν δε διορθωσουν λιγο τα προβληματα του battleog k του origin... απο οτι ειδα στο βαττλελογκ δεν αργει και πολυ....

Battlefield 4 launches Fall 2013

 

Για πολλοστή φορά

Battlerecorder (να παίρνεις replay του αγώνα για να το δεις μετά). Aν πρέπει πάλι να παίρνουμε εμείς βίντεο και ΑΝ τύχει να δεις καλά τον hacker, τότε η DICE απλά fail-αρε κατευθείαν.

Commander (σαν του BF2)

6-man Squads

Bombs στα jets.

Να μην χαλάει το balance σε κάθε patch / αλλάζουν βασικά πράγματα.

Να μην παίρνουν πάλι 3 μήνες (ναι καλά που θα αλλάξει αυτό) για να διορθώσουν κάτι που έπρεπε να γίνει γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκτός από αυτά που λέει ο LSOV, θέλω και κινηματογραφικό SP, σαν του MW2.

Θέλω να το παίξω και να νομίζω ότι είδα ταινία..

 

Give us movie-quality gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειπα οτι θα ειναι παιχνιδαρα και θα τα μαμαει ολα κλπ κλπ... απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι βρηκαν να το καταδικασουν πριν καν βγει....

 

 

+1 για τους χακερ... ενα μεγαλο φαιλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επιμενω μακαρι να εχει τρομερο SP.. Φακ multi αλλωστε το BF παντα χαρακτηριζοταν απο το τρομερο SP του.. /ducks

 

υ.γ Ειδα το βιντεακι.. Η νεα frostbite δειχνει να εχει πολλη καλη ισορροπια απο πλευρας γραφικων και αποδοσης. Εντυπωσιαστηκα απο καποια physics και particle FX και φαινεται οτι εχουν γινει και αρκετες βελτιωσεις σε φωτισμο. Για textures αμα δεν το δω real time rendered στην οθονη μου δεν λεω τιποτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όταν λέει premium expansion με το preorder εννοεί όλα τα μελλοντικά dlc όπως στο 3 ή καμιά premium μπούρδα να χαρείς που έκανες preorder?  :huh:

 

Εγω ειδα 2 εκδοσεις την κανονικη και την digital deluxe. Η deluxe δινει exclusive access στην beta και bonus in game content (το οποιο αμφιβαλλω οτι ειναι οι bonus maps, σιγα μην σου δινουν με 10 εουρος παραπανω ολα τα maps). 

Το premium expansion που το βρηκες;

 

EDIT.. nm μολις το ειδα μεσα στο Origin το λεει στην περιγραφη.. Ενδιαφερον.. Μπορει να εχει partial bonus content καλο φαινεται..

 

 

Θα μπορουσε να ειναι και πιστα στο SP.. Η ενα map στο MP!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GhostRiderLSOV πέστα γιατί μερικοί θα μας πουν ότι υποστηρίζουμε το cod....lol

 

 

 

Για ταινία υπάρχει και το cinema..... ή το cod.

Το MW2 μόνο ήταν Movie-Quality..

 

Και το BF3 από το Trailer, movie-quality έδειχνε αλλά ήταν fail, γεμάτο scripted events..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες χαζομάρες Σωτήρη..

Καταρχήν το BF4 χρησιμοποιεί νέα μηχανή γραφικών, οπότε DLC δεν γινόταν να βγει.

Και μην μου πεις ας το έβγαζαν με την ίδια μηχανή γραφικών γιατί ήταν για τον φούτσο η Frostbite 2, ειδικά στα physics και είχε και ένα σωρό bugs.

 

Επίσης το ότι έτρεξαν το video με HD7990, κρύβει ''πολλά''

 

Αυτό από πού προκύπτει?

 

Από όσο θυμάμαι, τη 2 θα χρησιμοποιούσε απλά σε μεγαλύτερο βαθμό (περισσότερες δυνατότητές της, δλδ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτο λεω και εγω... οτι αλλαξανα αυτα που επρεπε ωστε να βγει νεο παιχνιδι... γραφικα-πιστες-οπλα-εφε....  ο θανασης και Ο rhomio (αν καταλαβα καλα) ειναι αντιθετοι στο οτι βγηκε νεο παιχνιδι και οχι dlc.... και δε θεωρω οτι μπορει καποιοσ να πει αρπαχτη πριν καν παιξει ενα παιχνιδι... απλα θελω να καταλαβω τι περιμενατε-νε απο βαττλε4... εγω υα απογοητευτω μονο αν δε βαλουν νεα οπλα στο μουλτι, αν δε δω παραπανω διοπτρες νυχτος(το εχω αχτη στο 3).... και φυσικα αν δε διορθωσουν λιγο τα προβληματα του battleog k του origin... απο οτι ειδα στο βαττλελογκ δεν αργει και πολυ....

Battlefield 4 launches Fall 2013

 

Για να τα πάρουμε με τη σειρά τα πράγματα, γιατί θα χαζέψουμε εντελώς:

 

1) Καταρχήν δεν με ενδιαφέρει αν η EA βγάλει το BF4 σαν αυτόνομο παιχνίδι, σε dlc ή σε floppy disks. Αυτό που λέμε (εγώ και ο rhomio) είναι αν αξίζει αυτό που διαφημίζουν να λέγεται 4 ή όχι. Η απάντηση αυτήν αυτόματα προσδιορίζει και αν ένα παιχνίδι αξίζει να  θεωρείται η συνέχεια μιας σειράς ή απλώς dlc / expansion pack.

 

2) Το παραμύθι για τη "νέα game engine" που το βρήκατε; Την Frosbite 2.5 optimized χρησιμοποιεί, και αυτό το βλέπει κάθε άνθρωπος που έχει μάτια και βλέπει. (edit: με πρόλαβε και ο προλαλήσας)

 

3) Γιατί και η Blizzard έβαλε SP + 9 units + optimisation στο HoTS, άλλα δεν το είπε "Starcraft 3", το είπε expansion (και το κοστολόγησε ανάλογα). Αν τώρα optimized γραφικά/perfomance + μερικά όπλα + μερικοί χάρτες δεν είναι ο ορισμός του dlc / expansion pack, τότε i rest my case here.

 

4) Το COD το άρχισα και το σταμάτησα στο COD4 (MW1). Επομένως όταν αναφέρω τα cod πέραν του 4, δεν τα αναφέρω ως καλό παράδειγμα (και αν δείτε στα αντίστοιχα thread θα δείτε πόσο τα έχω κράξει). Η ΕΑ όπως φαίνεται ακολουθεί κατά γράμμα το παράδειγμα της Moneyvision.

 

5) Το τι περίμενα, δεν περιορίζεται μόνο σε αυτά που έπρεπε να μην βγούνε ποτέ από τα BF και τα οποία αναφέρει ο Ghost. Αυτά θεωρούνταν ανέκαθεν εκ των ουκ άνευ, επομένως το γεγονός και μόνο ότι πλέον αυτά τα βλέπουμε σε wishlists δείχνει την κατηφόρα που έχει πάρει το franchise. Αυτό που περίμενα είναι τουλάχιστον massive μάχες. Κοινώς, ένα PlanetSide 2 α λα Battlefield. Επίσης το setting θα μπορούσε να είναι επίσης διαφορετικό, ειδικότερα sci-fi ή με modern με έντονα στοιχεία sci-fi. 

 

---

 

Εν κατακλείδι, μία μόνο ερώτηση έχω να κάνω: 

 

Αν κάποιος πόσταρε ακριβώς το ίδιο βίντεο στο thread του BF3, χωρίς να αναφέρει πουθενά ότι πρόκειται για BF4, πόσοι θα το θεωρούσατε promotion trailer για BF4; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...