Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποια και να'ναι το θέμα είναι να πηγαίνει και καλά και να χει το παιχνίδι αυτά που ζητάνε και οι παίχτες από πλευράς gameplay.

 

Οπτικά πάντως εμένα μ'άρεσε οτι είδα.

 

 

awdc01.gif

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mηπως λεω μηπως εχουμε χασει το μετρο; Αν δεν ειναι αυτο το τρειλερ εντυπωσιακοτατο τοτε τι ειναι; Πειτε την μηχανη και 2.01 εκει ειναι τ ζητημα μας εαν ειναι η 2 fully tweaked ή η 3 οπως θελουν να την πουν για μαρκετινγκ λογους; Εδω μιλαμε οτι θα παιζουμε με τετοια γραφικα σε mp maps, αντιπαραταξτε μου ενα παιχνιδι τετοιου επιπεδου με τετοιο multi τι λετε ρε παιδια;

Αλλο πραγμα να λες μακαρι να μην εχει τα bugs και να φτιαξουν αρκετα ενοχλητικα πραγματα στο UI και γενικοτερα να ειναι πιο innovative και να μοιαζει αει δυνατον στο BC, και αλλο να λεμε οτι αυτο που ειδαμε στο τρειλερ μοιαζει για DLC του 3!!!

 

p.s Ναι το παιχνιδι βγαινει πολυ γρηγορα. Ναι φαινεται οτι γινεται πιο εμπορικο, αλλα εξακολουθει για εμενα να ειναι το καλυτερο παιχνιδι του ειδους την δεδομενη χρονικη στιγμη και ειλικρινα θεωρω οτι του γινεται αυστηροτατη κριτικη. Ισως γιατι στον καλυτερο πρεπει να κανεις αυστηροτατη κριτικη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος αυτό που με ενοχλεί εμένα τουλάχιστον είναι ότι στο πλασάρουν σαν καινούριο παιχνίδι όταν δεν είναι. Καθαρά αυτό και μόνο. Δε θέλω να γίνει σαν τα cod κάθε χρόνο και άλλο ένα. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω άμα δε σου έλεγαν ότι αυτό το βίντεο είναι από BF4 δε θα το έπαιρνε κανείς χαμπάρι με την πρώτη ματιά (ούτε με τη δεύτερη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν αυτο καταλαβες απο αυτα που εγραψα τοτε i rest my case kthnxbb.

Και να μου πειτε κ τις ρυθμισεις στο bf3 γιατι εγω δεν εχω τετοια γραφικα στο παιχνιδι.. :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάθε χρόνο ρε παιδιά; Το Battlefield 3 βγήκε Οκτώβριο του 11 και μέχρι να βγει το 4 θα έχουν περάσει γεμάτα 2 χρόνια!

Και μη μου πείτε ότι βγήκαν τόσα DLC γιατί όποιος δε τα ήθελε δε τα έπαιρνε και μια χαρά συνέχιζε να παίζει το παιχνίδι. Η μόνη πίστα που δεν βλέπω στην server list είναι η Τεχεράνη. Όλες οι άλλες πίστες παίζοντας συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος αυτό που με ενοχλεί εμένα τουλάχιστον είναι ότι στο πλασάρουν σαν καινούριο παιχνίδι όταν δεν είναι. Καθαρά αυτό και μόνο. Δε θέλω να γίνει σαν τα cod κάθε χρόνο και άλλο ένα. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω άμα δε σου έλεγαν ότι αυτό το βίντεο είναι από BF4 δε θα το έπαιρνε κανείς χαμπάρι με την πρώτη ματιά (ούτε με τη δεύτερη).

Μα είναι καινούριο παιχνίδι..

Εκεί που έπρεπε να τσατίζεσαι είναι το CoD που όντως σου το πλασάρουν σαν κάτι νέο ενώ είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και το cod με εκνευρίζει αλλά τσατίστηκα την πρώτη φορά, τσατίστηκα τη δεύτερη, τσατίστηκα τη τρίτη, εεε νταξ, δε θα πεθάνω κιόλας. Σταμάτησα να ασχολούμαι. Εδώ αναπαράγεται μπροστά στα μάτια μας το ίδιο πράμα οπότε έχω όρεξη και κράζω :P όχι ότι θα νοιαστούν οι devs ή κάποιος άλλος αλλά για αυτό είναι τα forums, να βγάζεις τον καημό σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λοιπόν, όποιος τρολάρει να σηκώσει χέρι τώρα, γιατί αδυνατώ να ακολουθήσω την συζήτηση 

 

Δεν τρολάρω, αλλά παντού λένε ότι είναι η Frostbite 3.

(πώς λέμε BF4 και θα ψάχνουμε να βρούμε αλλαγές με τον φακό :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7990 ήθελε για να τρέχει έτσι ? Ωραία,ας αγοράσουμε pcια των 2500 ευρώ λοιπόν.

 

Για πολλοστή φορά

Battlerecorder (να παίρνεις replay του αγώνα για να το δεις μετά). Aν πρέπει πάλι να παίρνουμε εμείς βίντεο και ΑΝ τύχει να δεις καλά τον hacker, τότε η DICE απλά fail-αρε κατευθείαν.

Commander (σαν του BF2)

6-man Squads

Bombs στα jets.

Να μην χαλάει το balance σε κάθε patch / αλλάζουν βασικά πράγματα.

Να μην παίρνουν πάλι 3 μήνες (ναι καλά που θα αλλάξει αυτό) για να διορθώσουν κάτι που έπρεπε να γίνει γρήγορα.

 

Το θέμα είναι να μη τις βάλουν τις βόμβες μόνο και μόνο για να μπορούν να πουν ότι βάλανε βόμβες,και η κρούση τους να μην είναι παρόμοια όπως είναι τώρα οι ρουκέτες των jets,που χρειάζονται 2-3 για να πεθάνει ένας πεζός στρατιώτης!

Άμα ρήξω μια βόμβα,θέλω να ανοίξει τρύπα σε ένα κτήριο αν δεν το καταστρέψει τελείως,και να σκοτώσει τελείως τουλάχιστον όσους είναι μέσα στη φωτιά της έκρηξης της. Αλλιώς περιττό και να τις βάλουν τις βόμβες πιστεύω.

 

Αυτό βασικά είναι το μεγαλύτερο μου παράπονο από το πως έχει γίνει αυτή τη στιγμή το battlefield 3 μετά τα patches. Με τα συνεχόμενα nerfs κάποια πράγματα έχουν γίνει εξαιρετικά αδύναμα,σε σημείο να φαίνονται γελοία. Πιο τρανό παράδειγμα είναι τα AA που ρίχνουν βλήματα με πάχος όσο μια μπουνιά που κανονικά θα εκτόξευαν το ανθρώπινο σώμα παντού τριγύρω σε πολλά ξεχωριστά κομμάτια στη πρόσκρουση, ενώ στο BF3 οι βολές είναι πιο αδύναμες και από αεροβόλο...

Πιο γρήγορα σκοτώνεις κάποιον με πιστολάκι (οποιοδήποτε) παρά με κατά ριπάς από το αντιαεροπορικό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελατε μωρε τα ιδια λεγαμε και τοτε που εβγαινε το BF3 και τελικα το παιζουμε με μια καρτα των 200€ Maxed out. Θα ερχονται αλλες φουρνιες gpu οταν θα βγαινει το BF4,να πω πως ειδαμε και τα εξωπραγματικα γραφικα να πω ναι,αλλα με την FrostBite 2.5 δεν τρεχουν λογοι ανυσηχιας πιστευω.. Λιγο φτιαξιμο των bugs και more optimize,και μια χαρα θα ευχαριστηθουμε το game :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7990 ήθελε για να τρέχει έτσι ? Ωραία,ας αγοράσουμε pcια των 2500 ευρώ λοιπόν.

 

 

Το θέμα είναι να μη τις βάλουν τις βόμβες μόνο και μόνο για να μπορούν να πουν ότι βάλανε βόμβες,και η κρούση τους να μην είναι παρόμοια όπως είναι τώρα οι ρουκέτες των jets,που χρειάζονται 2-3 για να πεθάνει ένας πεζός στρατιώτης!

Άμα ρήξω μια βόμβα,θέλω να ανοίξει τρύπα σε ένα κτήριο αν δεν το καταστρέψει τελείως,και να σκοτώσει τελείως τουλάχιστον όσους είναι μέσα στη φωτιά της έκρηξης της. Αλλιώς περιττό και να τις βάλουν τις βόμβες πιστεύω.

 

Αυτό βασικά είναι το μεγαλύτερο μου παράπονο από το πως έχει γίνει αυτή τη στιγμή το battlefield 3 μετά τα patches. Με τα συνεχόμενα nerfs κάποια πράγματα έχουν γίνει εξαιρετικά αδύναμα,σε σημείο να φαίνονται γελοία. Πιο τρανό παράδειγμα είναι τα AA που ρίχνουν βλήματα με πάχος όσο μια μπουνιά που κανονικά θα εκτόξευαν το ανθρώπινο σώμα παντού τριγύρω σε πολλά ξεχωριστά κομμάτια στη πρόσκρουση, ενώ στο BF3 οι βολές είναι πιο αδύναμες και από αεροβόλο...

Πιο γρήγορα σκοτώνεις κάποιον με πιστολάκι (οποιοδήποτε) παρά με κατά ριπάς από το αντιαεροπορικό...

 

Συμφωνω με αυτα που λες για τα ΑΑ αλλα σκεψου οτι nerfs φαγανε και τα οπλα με τετοιο τροπο που αχρηστευτηκε η  βολη απο μεση αποσταση (πχ ΑΕΚ)  σε σημειο που τωρα βλεπεις να σε πετυχαινει ο αλλος απο μακρυα με machine gun και κατι τετοια κουλα.Καλα για τα snipers ας μην μιλησω καλυτερα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...