Προς το περιεχόμενο

Έστω ότι βάζουμε ADSL. Τελικά πόσο πάει το μαλλί;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Tewllepassport δινει sdsl 384/384 που σημαινει οτι με οσο κατεβαζουμε με τοσο και ανεβαζουμε αρχεια (πολυ καλο αυτο...) αλλα για την ωρα εχει πολυ περιορισμενη καλυψη στην Αττικη (Χαλανδρι,Αμπελοκηποι, Μπραχαμι και σε 2-3 αλλα σημεια).Κοστος 70 ευρω + ΦΠΑ μαζι με δυο γραμμες για φωνητικες κλισεις.Δουλευει ανεξαρτητα απο τον ΟΤΕ και δεν πληρωνουμε αλλα χρηματα στον ΟΤΕ...Μακαρι να επεκταθει.Πιο πολλα http://www.telepassport.gr :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Authn thn stigmh exw thn 384 tou otenet,me sumferei arage na stamathsw thn sundromh mou me dayth kai na ksekinhsw mia sundromh 512 sthn vivodi? enow xrhmatikws kai thema taxuthtas...an den kanw lathos tha exw thn idia timh sundromhs,alla me megaluterh taxuthta? ta lew swsta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Otenet 384/128: 24.99+49.00=73.99€ (87.31€ με ΦΠΑ)

 

Vivodi 384/128: 24.99+32.30= 57.29€ (67.60€ με ΦΠΑ)

 

Otenet 512/128: 44.99+75.00=119.99€ (141.59€ με ΦΠΑ)

 

Vivodi 512/128: 44.99+49.40=94.39€ (111.38€ με ΦΠΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides mia erwtisoula me tin idi yparxousa grami... ti ginete ???

to pagio paramenei ??? mporw na tin kopsw ???

gia na ginw poio safis...

exw grammi ISDN64 otan apofasisw na valw DSL i grammi auti metatrepete

i prostithete stin isdn diladi plirwnw to pagio dsl+isdn i dsl+pstn analoga ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i prostithete stin isdn diladi plirwnw to pagio dsl+isdn i dsl+pstn analoga ???

 

 

Ακριβως ετσι φιλε μου...

 

 

Οσο γαι αν μπορεις να την κοψεις την isdn ...τσου :twisted: :twisted: :twisted: !!!! Η dsl θελει να "παταει" πανω σε υπαρχουσα γραμμη ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vivodi den borw giati akoma den kaliptei tin perioxi mou :(

milisa me ote kai mou eipan pws mporw na kanw dwrean

metatropi apo isdn se pstn (afou yparxei kai 2ro til sto spiti)

 

ara to kostos an valw dsl einai:

24,99+fpa(pagio OTE 384/128) + 22,5+fpa(Vivodi 256/128) + 10,36+fpa(pagio PSTN) = 29,49+26,55+12,22= 68,26 Euro

kai ola auta me to kalimera xwris na exeis kliseis.... den xerw alla emena mou

fenete akoma arketo to poso...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den xerw alla emena mou

fenete akoma arketo to poso...

 

Αυτο εχει αμμεση σχεση με το ποσο ΟΤΕ πληρωνεις για ΕΠΑΚ + συνδρομη ISP ανα μηνα φιλε μου..Μια ματια στο λογαριασμο σου θα σε πεισει για το ενα ή το αλλο...Βεβαια αν η διαφορα ειναι μικρη με πιο ακριβη τη λυση της dsl σκεψου και το always on και τη διαφορα στις ταχυτητες...Εσυ αποφασιζεις!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου οποιος πληρωνει πανω απο 50 ευρω για ΕΠΑΚ και ISP πρεπει να σκεφτεται σοβαρα τη λυση της dsl... :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Και γω θα συμφωνήσω έχω δοκιμάσει το internet με γρήγορη γραμμή και είναι τελείως διαφορετική η αίσθηση της DSL από την ISDN και ειδικά την PSTN... Προσωπικά είμαι στα 30 με 40€ ΕΠΑΚ και άλλα 10€ η συνδρομή μου κοντεύω τα 50€ οπότε το σκέφτομαι αλλά θέλω να το ψάξω λιγάκι ακόμα κυρίως για Vivodi μια που με καλύπτει. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που έβαλε, αν έχει διαπιστώσει κάποια σοβαρά προβλήματα ως τώρα όσον αφορά surfing downloading κλπ όχι το να παίζει η ταχύτητα λιγάκι αλλά να μην φορτώνονται πχ κάποια sites ή να μην μπορεί να κατεβάσει από κάποια άλλα ή κάτι που θα πρέπει να προσέξω με το hardware γιατί σκέφτομαι να κάνω μόνος την εγκατάσταση και το ψάχνω για modem κλπ??? Με την πληρωμή του λογαριασμού της Vivodi τι γίνεται; Που; πως; κάθε πότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. γιατί σκέφτομαι να κάνω μόνος την εγκατάσταση και το ψάχνω για modem κλπ??? Με την πληρωμή του λογαριασμού της Vivodi τι γίνεται; Που; πως; κάθε πότε;

 

Μια λυση ειναι η πληρωμη μεσω πιστωτικης καρτας..Για την εγκατασταση δεν ξερω αν σε αφηνει η vivodi να την κανεις μονος σου...Με dsl OTE την ειχα κανει μονος μου πανευκολα...5 λεπτα μονο εκανα. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...